CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 25703|Reply: 125

pengalaman makan yg memilukan

pernah tak alami mcm saya alami ni bila makan di tempat yg kita tak biasa makan?:-
1) bila masuk restoran selepas beberapa ketika barulah waiter terhegeh2 baru nak dtg ambil order
2) bila dah order punya la azab dok tggu dgn keadaan lapar
3) selepas menunggu begitu lama, akhirnya makanan sampai. Bila makan... ya Allah punya la tak sedap
4) selepas menyeksa diri menghabiskan makanan, bila nak bayar... mahalnya
5) lepas bayar, balik rumah sakit perut mcm keracunan rasannya

terasa mcm lebai malang pulak. Kedai tu mmg aku sumpah laknat & kalau org ugut bunuh suruh pegi lagi pun aku tak nak

ada kedai msk nasi goreng mcm nak tak nak je. .rempah tak padan dgn nasi. tak sedaappp!

aku dah abes makan baru perasan ade 3 biji ulat sampah tergeletik2 atas pinggan..rupenye rendang yam dia dah berulat!!!kat perhentian highway area ayer keroh.

banyak kali  kene  dan setiap kali itu hubby ngamok kat waiter.....tebal juga muka tapi dah betul, senyum kambing je.....meja nak terbalik pun adeeee....baik masak kat umah, lebih tenang dan sedap.

Pernah dapat nasi lemak ada lipas dalam sambal.....
Bila nak bayar, sebut teh ais-1, telur mata kerbau-1, nasi lemak & lipas seekor.....

pernah tak alami mcm saya alami ni bila makan di tempat yg kita tak biasa makan?:-
1) bila masuk re ...
mnahis Post at 11-12-2011 08:00

tambah sikit .... lepas dah ambil order berjangut tunggu order air datang .. bila datang air salah ler pulak

time nak bayar ... sokmo tak ada duit kecik. :@

Follow Us
pernah makan kedai mr teppanyaki kat the mall
order air suam ..
so die hantarla gelas air kosong + straw
bila minum rasa nak kasi penampar kat org..sb
die kasi air panass!!
ms tu mmg panggil supervisor die ckp ape ni mintak air suam lps tu kasi air panas letak straw pulak tu..msti la org laju je minum ingatkan air suam2 kuku..
bengang btul!

Ada plak kedai yang meja makan nya walaupun kita dh duduk dlm 15 minit pun masih
tak datang bersihkan meja kena dipanggil dulu

ade satu kedai ni nama die sabar menanti. memang sabar betul! amik oder cepat, tp nak tunggu dapat makan berejam. padahal bukan oder susah2 pon, nasi goreng kampung jahs. :@

ade satu kedai ni nama die sabar menanti. memang sabar betul! amik oder cepat, tp nak tunggu dapat m ...
ciklala Post at 13-12-2011 20:27

rasa pernah terpandang je nama kedai ni. kat mana ye?

ni pengalaman saya & family kt Kedah. singgah kat kedai ni sebelum ke Kuala Perlis nak ke Langkawi.  siap tulis ada ikan bakar.

saya  :  ikan bakar ada tak?
kedai :  ada, tp ikan kembong je.
saya  : biarlah ikan kembong pun. bakar 3 ekor ye.
kedai :  ok

bila ikan sampai, rupanya ikan yg dipanggang setelah digaul dgn garam kunyit, cicah dgn kicap cili.  kami punyalah terkejut.

saya  :  ikan bakar mcm ni je ke? bukan bakar dgn sambal ikan bakar ke?
kedai  :  dak, bakar mcm ni je.

punyalah kami frust.  rasa nak terbakar... selalunya kalau minta ikan bakar kt mana2lah,confirm bakar dgn sambal, lapik dgn daun pisang. sejak tu kalau minta ikan bakar kt mana2 mmg tanya 'bakar dgn kuah sambal kan?' takut jadi mcm kt Kedah ni..

Post Last Edit by tembamgirl09 at 15-12-2011 08:28

Masa tu tgh demam + tekak pahit..tringin sgt nk mkn kuewteow goreng kaler hitam tuh.. pergi la kedai mamak kat rumah tu.. tunggu tak lama.. kuewteow tu kaler merah + oily + sayur kobis keras + hanyir bau telur + takde isi ayam kaa..udang kaa.... dalam hati ai kata '' sial sungguh mamak ini'', mmg marah giler! reger Rm4.50 idak la mahal..Kes ni ada la 4 tahun..4 tahun tu jugak la aku pangkah kedai ni hehehe

Reply 4# nazadiyah

kalau nak mengamuk buat masa nak bayar,takut dia spit atau letak benda kotor dalam food

sekali kat Raub , sekali kat Gua Musang. So kalau jalan jauh, elok bawa bekal makanan dan minuman alas perut sblum jumpa tempat yg betul2 ok. Camana ek nak kenal pasti tmpat makan ok?

Reply  nazadiyah

kalau nak mengamuk buat masa nak bayar,takut dia spit atau letak benda kotor  ...

whiteroses77 Post at 15-12-2011 16:12

betullaaa, lenkali lepas makan baru sound, tq2

Kat Puchong neh..ader satu restoran ayam kampung yang so famos amos (at least famos kat opis i neh)..
Jumpe ulat daun yang siap telur warna kuning2 kat celah2 daun ulam.. The best part was,ulat n daun tu dh terendam skali ngan kuah2 dlm plate I tuh..nasi pon dh habis separuh.. Time tu jugak rase nak muntah sume balik..

Sampai la ni, org nk ajak blanje mkn situ pon aku tak hingin! Dah la mahal..x sedap mane pon..

pengalaman sendiri... order nasi goreng kg.. yg dapat nasi yg digaul ngn sayur kobis goreng n 2,3 ekor ikan bilis... klu x mengenangkan masa tu bwk sorg pakcik tua mmg sah nasi tu kena baling kat tokey kedai tu...

sekali kat Raub , sekali kat Gua Musang. So kalau jalan jauh, elok bawa bekal makanan dan minuman al ...
mnahis Post at 15-12-2011 22:41

aah..elok bwk bekal..xpon bli roti jer..nk mkn nasik kt kdai mkn slalu xsdap n mahal...

penah beli nasi campur kat 1 gerai dkt rumah...ambik sayur terung masak pajeri...terung tu sebijik besar...tgh2 mkn masa cubit terung tu perasan terung tu cam lebam skit...sekali cubit2 haa ambik ko ada ulat dlm terung tu...kuis2 tgk bkn sekor ada 2 ekor gemuk2 plak tu tp dah mati la...terus stop mkn & buang...dlm ati kata patutla terung tu lebam dah buruk rupenya...pastu dia masak pun pakai campak je sebijik terus takde nak potong2 dulu...dgn ulat2 skali dia masak...lps tu mmg tak pegi dah gerai ni...lg 1 tak brp suka dgn gerai ni yg selalu takde duit kecik....suh kita berhutang dgn dia dulu...tak suka..!

dulu ada kedai baru bukak kat depan kolej,so students pun ramai la pegi makan situ,nak mencuba kalau2 sedap bleh datang lagi. order nasi ayam sebab nampak sedap je tengok orang lain makan. dah suku makan nasi tu,ble kuis rupa2nya ada lipas mati. rasa nak terkeluar balik nasi dlm perut tu.panggil waiter mintak tukarkan. beria2 dia mintak maaf. aku dan kawanku pun mintak maaf jugak la sebab lepas kejadian tu kami tak pernah lagi pegi kedai tuh.hehe

lagi satu pengalaman, makan kat kedai yang open space. keliling kedai tu ada pokok sawit.  kalau makan kat situ selalu nampak tikus merayap kat pokok2 tepi kedai tu. sadis tul

tadi pagi terkena, kedai mama kat pandan. mcm haram.
order tosey...10 min dia hantaq roti canai, so malas bising, cekek saja lah roti canai, pas tu kari pedas menyala, dgn masin,
ayaq yg di order belum mai...hubby mengamuk tengok mama mata dah merah, menahan pedas. dia sound mamak, mana ayaq, bangla tu dengan senyum haram ckap, tadak oder pun....hubby terus tepuk meja, panggey bos dia, last sekali, semua free.

gerammmmmm.