CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 4190|Reply: 11

BIBIK anda. Menyusahkan @ menyenangkan anda?

Saya dah pakai 6 org bibik. Semua made in indonesia. Sejak 4tahun lepas dah tak ada pembantu. Bibik yang last tu pukul baby saya sampai lebam. Saya serik ada pembantu lagi. Anak2 pun cakap "kita orang taknak ada bibik". Alhamdulilah ok je skrg. Memang banyak pengorbanan terpaksa di buat tapi sekarang anak2 saya lebih bertanggjawap n pandai menjaga diri sendiri, adik beradik dan umah.. He he he.. Sila ceritakan pengalaman anda dengan bibik anda.. sila kongsi kongsikan yee..

sian nak ko jadik mangsa.....

aku takde bibik tp nk citer bibik kakak aku.
kakak aku dulu ada bibik yg gatal wpun dah umu 40an...
kerja asik topup hp je. siap mintak jiran tlg belikan.
sib bek tak lama..kendian bibik yg muda sket..20an.
wat keje ok. tp takleh di tegur. yg ni pun kejap gak.
pastu tak pakai bibik dah. mmg penat sket sbb dah ada 4 org anak.
tp kebaikan nya anak2 buah tu bleh belajar urus diri sendiri. tak harap bibik wat sume keje even kutip baju kotor
kt bilik air. anak buah aku sorang tu suka sgt sepah2. si kakak pun dah leh harap tlg wat susu utk adik.
sekian...

Salam,
1st time sy ada bibik bln 11 thn lepas time berpantang, umurnya 20-an. Alhamdulillah bibik sy ok jaga anak2 dan wat keja umah. Masak sy masak sendiri. Prob. skrg bibik nak blk akhir thn ni psl suami dia selalu ugut2 dia x blh jumpa anak2 kalo x blk ujung thn ni. adui penin kepala dibuatnya.
Yg sy dgr2, Prosedur skrg ambik maid dah kena pakai agen ye. Ada sesiapa yg tahu prosedur terkini ambik maid x..blh guna cara lama x perlu agen x

meh..ku nak share cerita aku plak....

bibik aku

so far oklah (bagi aku) tapi laki aku sejak bln 4 ari tu bising sebab bibik aku suka tgk tv berbanding jaga baby aku...(aku amik dia pun sebab nak jaga baby ajer)..dia jaga baby mmg ok...tapi tak reti nak kemas baju, kemas rumah or masak2..aku pun tak harap sangat dia buat semua keja tu...aku pun paham sebab diorang nie ada speciality masing2....

tapi, aku baru reno umah aku..mcm tongkang pecah aku tgk umah aku tak berkemas....2 ari nie (sabtu ahad) aku plak yang kemas umah, mop dan berus lantai..aih perabot semua sedangkan aku dah sarat nak tunggu beranak lagi..mak aku yang umo 60an plak kata kat aku, biar dia buat jer...bibik aku?g tgk cerita kat tv...tgk cerita hindustan lah..tgk melodi lah...tgk kartun lah...

bibik org (kes kazen laki aku)

dia amik bibik 2 org..sorang tu umo 16 thn...memula sampai menangis tak henti...homesick la..memula kazen laki aku (kak s) bagi muka..then lepas seminggu dah tak nanges lagi, main henpon...taknak buat keja....last2 depot2..

sebelum tu dapat bibik pencurik, blh dia pinjam motosikal mamat jiran sebelah g jumpa org....brang2 kemas semua ilang dgn laptop 2 bijik..

bibik bos

bos pun amik 2 bibik..sorang tua dah sorang muda...memula yang muda buat perangai....garang nak mampus....penah baling baldi dari atas rumah bl kene suruh kemas umah...

yang muda dihantar balik, ambik sorang lagi..yang tua pulak buat perangai....bawak mulut ke jiran2 kata majikan dera dan pilih bulu....sebab bini bos suka bawak yang muda tu jenjalan, bibik tua jadi jeles lah pulak...

Kita ambil bibik utuk ringankan kerja kita di rumah tapi memang payah nak dapat bibik yang jujur,amanah dan rajin melakukan kerjanya. Ramai yang depan kita pijak semut pun xmati.. belakang kita anak kita didera.. Dah la kita mengeluarkan belanja ribu-ribuan untuk mendapatkan dia tapi bila dapat.. emm sakit hati pulak dibuatnya..
Namun kawan saya alhamdullilah bibiknya baik sekali.. Masak pandai, rumah tip top, rapat dgan anak2 kawan saya dan tak reti pakai handphone.. Habuan masing2 laa kot yee..

Follow Us
byk yg nyusah dr nyenangkan kita...ni maid duk bt prangai sgt. padahal bln 11 ni dh abis kontrak n leh blk tp dh x nk bt kj pastu nk balik awal ke kemboja. kj x bt byk duk menung je...bila kita tgur bt muka. dh bicang dgn husband nk htr dia blk hjg bln 9 ni. malas dh nk tagung maid camni. dia ada ckp dia x minat kj ni n nk kj kilang....smentara tu sabo je lh...

anaz1224 replied at 10-8-2012 01:07 PM
aku takde bibik tp nk citer bibik kakak aku.
kakak aku dulu ada bibik yg gatal wpun dah umu 40an... ...

manja pun xde bibik...tp ni cleaner...bleh?  asal usul tetap indon....
i x tau la is it just me..sbb manja ni mmg jenis..geli gemelan..aka...jaga jgk la kebersihan bab hygiene ni...
nak pendekkan cerita..sblum ni manja keje so x duduk rumah masa siang....mak yg handle..cleaner..dtg rumah tlg...

tp semenjak dua menjak ni..mmg dh kena duk rumah atas sbb xleh nak dielakkan...
luang la masa kat balik slalu....

hari ni tadi..manja x sihat..so mmg perap dlm bilik..tutup2..cleaner dtg..
i was feeling down...bwk lunch dari dapur ke bilik..bile sampai bile..xleh pulak nak makan..

tgk2 cleaner tu tgh lap tingkap..luar tingkap manja tu ade pigeon2 suke bertenggek..tingkap tu manja dh x bukak pun...
sbb hame burung lagi satu kutu burung....pernah hinggap kat tangan manja..ok..

bile i tgk (sambil2 borak dgn cleaner)...senang2 hati die..guna kain basah (saje kot xde sabun)
lap luar tingkap dulu ( ade ade pigeon dropping lekat kat tngkap belah luar...)..pastu before i can say STOP!!!!
terus die guna kain same..lap tingkap belah dlm....

nak pendekkan citer..i better berunding dgn mak..biar mak bg i gaji cleaner tu..biar i je yg buat....

leylapple replied at 12-8-2012 08:55 PM
meh..ku nak share cerita aku plak....

bibik aku

Masa buat perjanjian dulu tak tulis ke "Light Housekeeping, Laudry"?

Masa baby tidor boleh minta bibik buat kerja rumah spt susun cawan dlm kabinet, kemas kemas bilik baby, kemas kemas rumah.

Macam tak berbaloi bayar $600 sebulan utk "duduk" sebelah baby and tak buat apa apa bila baby tidor.

manjalara_01 replied at 20-5-2015 01:03 AM
manja pun xde bibik...tp ni cleaner...bleh?  asal usul tetap indon....
i x tau la is it jus ...

nak buat mcmana dia tak dpt arahan yang specific kan lagi pun dia bukan profesional window cleaner.

Elok suruh dia cuci bahagian dlm dgn kain A. Bahagian luar dgn kain B.

DARSITA replied at 5-6-2015 01:20 AM
Masa buat perjanjian dulu tak tulis ke "Light Housekeeping, Laudry"?

Masa baby tidor boleh mint ...

nak buat perjanjian apa dgn bibik indon?

DARSITA replied at 5-6-2015 01:24 AM
nak buat mcmana dia tak dpt arahan yang specific kan lagi pun dia bukan profesional window cleaner ...

just that...tahap mentality hygiene..they allz....yg ...tp cleaner.....maybe cleaner...tahap 50/50...
50% bersih 50% Tuhan je yg tau...