CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6991|Reply: 29

BANTAL BUSUK

salam... dan selamat hari raya

ok.. ari ni aku beraya ke umah sedara mara.... dan aku terserempak dengan sorg budak lelaki yg sgt comel.. rase nak cubit2 dan peluk cium je... rasenyer umur dia baru nak masuk 4 thn.... aku tanye maknner... btol laa... tp masih isap puting lagi

but then hasrat aku untuk memeluk dan bermain2 dengan beliyau terbantut apabila tangan beliyau memegang sebijik bantal busuk yg tak penah dicuci selame seribu tahun.....

kirenyer kalau aku campak bantal busuk beliyau tuh ke dalam kolam.. akan timbullaaa segala ikan serta hidupan lain di kolam tersebut akibat pencemaran radiasi merbahaya mungkin dari bantal tersebut....

soo ini pon kire angan2 aku jugak la bile aku ade anak nanti... insyaallah.. kalau anak aku ade bantal busuk.. aku nak make sure ianya bersih... at least kepada pandangan org lain,,, selalu berganti sarung bantal... seperti mane mak aku amalkan pada aku dan cucu pada mak aku,,, pada pendapat aku bantal busuk perlu bersih .. mebi ade ibubapa yg terlepas pandang mende2 mcm ni

anak buah aku tak nak sarung pada bantal busuk.... soo mak aku buat 2-3 bijik bantal yg serupa... bile dah berkerak ganti yg baru,,,

any view?. pros and cons r welkam.... any story to share?.. thank you in advance

Last edited by True-X on 21-8-2012 10:30 PM

Single Polls, Total 11 Users voted
9.09% (1)
63.64% (7)
27.27% (3)
Your User group have no permission to vote

babe ada bantal busuk. tapi selalu berganti sarung. even sarung dalam pun berganti juga kalau dah teruk sangat rupanya. tapi sekarang ni dah kurang. tak ada bantal busuk pun tidur lena juga

mende yg me elakkan utk anak2
1.puting
2.bantal busuk
3.tido buai

alhamdulillah takat ni empat2 takde tabiat tu

ira cukup nyampah kalo org yg saje ajar anak ada bantal busuk nih. in the first place kenapa ajar nak usung bantal tu kehulu kehilir? pastu bila dah berkerak tu.. bawak jenjalan.. tak malu ker kat org. bab puting tu ok lagi la..

from my experience yg dah 5 anak nih.. puting stop bila diorang gigit n koyakkan. suruh diorang gih buang puting tu sendiri. so.. bila dia tanye ckp haritu sapa yg buang. normally before umur 2thn dah stop puting nih. takde sapa pun yg jongang. ehehe..

buai.. pun sama.. memula mmg tak ajar berbuai. tapi kekadang ada fenomena yg tak dapat dielakkan dan start pakai buai.. tapi before umur 2thn stop. tido atas tilam je.

kepada bakal2 ibu.. janganla dok ajar anak benda2 yg bakal menyusahkan kelak. nanti sapa yg susah.. sendiri mau tau kan. ader gak sesetengah org yg suka tepuk anak utk kasi tidur.. ada yg gosok2 la.. mcm2 la. anak2 ira dari kecik ajar tido tilam sendiri.. lahir sampai 2thn dlm babycot.. then pindah katil bujang. masuk bilik tidur.. baring n selimutkan.. tutup lampu. tau la diorang kena tidur. alhamdulillah.. gi mana pun senang idup aku.. ehehe

anak aku ada bantal busuk.......tp aku selalu basuh dan setiap kali pas basuh tu mesti anak aku meraung nak tido sebab bantal tu jd wangi....dia selalu marah bila aku basuh bantal busuk dia......dah pernah buatkan dia bantal baru..kain sarung sama dengan yg lama tu tp dia tetap tak mau tukar.....mesti dia akan cari yg lama tu jugak...

ada sekali tu bantal tu tersalah letak....sian malam tu tak lena dia tido...asik menangis jer....bukan dia je yg tak tido...aku pun tak tido dibuatnya.....bila esoknya jumpa bantal busuk tu terus dipeluknya seolah2 rindu yang teramat sangat kat bantal busuk tu....

anak aku pun ade bantal busuk..da nama bantal busuk jgn sesekali dibasuh, melalak budak tu. penah aku curik2 basuh bantal tu dia tunggu sebelah mesin basuh sampai kering.. yg aku perasan klau nak tido digentel2, gosok2 la bantal tu lembut2.. skrg tgh pening kepala mcm mana nak pisahkan. klau amik gmbr ari ry bantal mmg ade kat sebelah..

Follow Us
petua mak aku.....

jgn tunggu sampai banatal tuh kotor.. baru nak basuh sarungnyer.... cuci selalu dan secare konsisten... baru la budak tak mengamok...

mamacute1 posted on 28-8-2012 12:03 PM
anak aku pun ade bantal busuk..da nama bantal busuk jgn sesekali dibasuh, melalak budak tu. penah ak ...

soo bantak busuk anak uols mmg tak penah cuci laa ye.. ade lah susah berwarna kelabu serta licin teksturnyer akibat kekotoran...

True-X posted on 28-8-2012 12:07 PM
soo bantak busuk anak uols mmg tak penah cuci laa ye.. ade lah susah berwarna kelabu serta licin t ...

slalu aku curik2 basuh.. biarla dia meraung bagai janji bersih. klau bole jgn ajarla anak ada bantal busuk ni. mcm aku x ajar pun tp entah mcm mn anak aku masa umur start bljr jalan dia g kutip n berkenan dgn bantal sofa kecik kat umah..kire besar gakkn bantal tu. skrg ank aku umur da 4thn.

xpayah ajar ank ader bantal busuk kan senang,,
xpayah pening2 kepala...

sy yg dah kawen & ade baby 3 bln ni pon masih tido ngan bantal busuk.. sampaikan kalau jalan mane2 mesti kena bwk bantal busuk jugak baru lena tido... hubby hanya mampu geleng kepala jek tgk wife die usung bantal busuk.. hubby awal2 dah warning takmo ajar baby ade bantal busuk mcm mama die...

rindusangbulan posted on 29-8-2012 02:01 PM
sy yg dah kawen & ade baby 3 bln ni pon masih tido ngan bantal busuk.. sampaikan kalau jalan mane2 ...

kita serupaaaa... ...bukan apa taw...mcm kalau ada bantal kecik bila peluk mcm senang je nak tido...mcm dibuai2..kekekee...nak aku yg nombor 2, tiap kali nak susu, mmg dia akan cari..dpt bucu...khayalllll...kekekee...tp berbasoh hoceyyy...seminggu sekali campak dlm wash machine...kalau dia cari bantal tadek, pandai hocceyyy cari dlm lemari...hahahaa...takpe2..abes membotol esok, tadek le bantal tu lagi...

tp yg tak berbasoh bantal tu no comment la...hihiiii....

rindusangbulan posted on 29-8-2012 02:01 PM
sy yg dah kawen & ade baby 3 bln ni pon masih tido ngan bantal busuk.. sampaikan kalau jalan mane2 ...

kita serupa

superbike posted on 30-8-2012 10:40 AM
kita serupaaaa... ...bukan apa taw...mcm kalau ada bantal kecik bila peluk mcm senang je nak tid ...

kannn? hanya org yg ade bantal busuk je paham betapa syiokkkk nya tido dgn bantal busuk...

sy kalau tido bantal busuk mesti kena letak atas dada...rase mcm selamat jek...hehe. tapi hubby mmg takmo dekat langsung dgn bantal busuk sy tu...anti katenye     kdg2 hubby campak2 manja bantal busuk sy atas lantai....dgn lajunya sy gi kutip balik. ade sy kesah? nak tido harus ku sedut bantal busuk tu seround dua baru boleh tido lena...

I seorg yg sgt addict ngan bantal busuk..dr kecik smpai skrg dh 23 tahun,xleh tggalkan bantal busuk..walaupn sarung slalu basuh n even bantal pn slalu tukar2 (bergantung kpd dahsyatnye bantal tu),tp i mesti kena usung bantal busuk i ke mana jua..tp kalo kuar umah xde la bwk,cuma kalo nk bercuti or overnite mane2 mesti bwk..so skrg ni i xtau cmne nk buang habit ni..i xmo la nnt esok2 ank2 i tgk i ade bantal busuk..malu...

My daughter suka gentel label pd sarung bantal busyuk dia....not really busyuk la coz selalu kena cuci

teringat bantal busuk adik iols...siap ada nama lg..cik candy tp dia pakai bantal tu sampai masuk asrama...dah masuk asrama masa form 4 ditinggalkan bantal tu kat rumah..malu kot takut org ejek

cer aja anak guna bantal wangi. kompen x suka yg busuk2 punyer

rindusangbulan posted on 30-8-2012 12:49 PM
kannn? hanya org yg ade bantal busuk je paham betapa syiokkkk nya tido dgn bantal busuk...
...

aku ade bantal busuk.. tp mak aku selalu cuci time aku kecik2 dulu... huhuhu... soo xde lah berkerak sampai kelabu... aku sampai masuk matriks bawak bantal busul tuh.... dan aku selalu cuci sarungnyer...

skrg pon ade.. tp dah tak addicted mcm dulu....  

aku yg dh ank sorg ni pn kne bantal busuk..xfeel tdo xda bantal ni...
yg bestnyer laki aku pn suka kt bantal busuk aku nan 1 nih...
ank lak lg suka tdo xda bantal...dia lg suka tdo atas lengan ibu dia...

12Next
Return to list New