CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 11365|Reply: 28

Anak terlebih manja dengan nenek.

Salam

Masalah aku ni tetaulah samada aku terover sensetip @ mmg normal sbenarnya.

Aku baru lahirkan anak sulung yang sekarang dah umor 3 bulan.
Anak sulung, cucu sulung, comel plak tu, ikot baka mama dia (ayat perasan). So, mmg dimanjekan oleh nenek&atuknya (mertua)
Aku dari lepas kahwin mmg duduk sama mertua. Mak mertua mmg baik sangat2 lah.
Jaga aku semua, kadang2 siap tlg basuhkan baju. Tiada masalah langsung.

Jadi, lepas bersalin ni..dah 2 bulan, masok kerja.Mak mertua offer jaga baby aku walaupon aku berniat nak cari pengasuh, tamau susahkan mertua.
Tapi mak mertua cakap dia tak yakin orang lain akan jaga, kes dera ke..dan lain2 nya.

Mak mertua saya ni, kalau baby nangis sikit jer.
Terus diambilnya dari saya, walaupon saya tengah pujuk anak.
Neneknyalah yang pujuk. Memang dimanjekan tip top punye.
Dah la saya kerja sebuk, malam baru ade masa sama baby.
Anak macam jadi rapat sangat dengan neneknya, mcm dah tak kenal mamanya.

Pastu paling sedeh haritu,
Anak ngamok, pastu saya pujuk2 bawak jalan2.Tamau benti nanges lagi.
Bila nenek dia pegang, terus senyap. pastu baby konon2 ckp2, mcm mengadu kat nenek dia.
Pastu mak mertua ckp ayat menusuk kelbu bagai dihiris sembilu " Anak pon tamau dah kat mama dia "
Perggghhh....terasa macam kene sambar petir kat situ jugak.

Raya haritu, kat open house sedara ramai2..
Anak nanges, meraung. Kembung perot rasenyer.
Neneknya amiklah pujuk. mcm biase. Nanges2..gosok2 perut semua.
Ok lah tertidO anaknya. Pastu nenek dia bleh war2kan pada sedara mara "Alah..mmg dah biasa..kalu menanges neneknya yg pujuk, cucu nenek kan"

Aku kadang2 geram, anak nanges sikit mmg neneknya teros amek. Takkan lah baby tak nanges langsung kan.
Macam masa untuk anak aku tu terhad sangat. Banyak masa dengan nenek dia.
Seb baik malam tidO sama aku. Macam terus jadik paranoid jer kalau anak nanges. Tamabh2 bila husben jaga, anak nanges bukan tau nak pujuk. Bara jer hati aku ni.

Bangun pagi, terus nak pegang cucu.
Siap mandi, terus nak ke cucu.
Kadang2 time masak2 tu..dengar cucu dia nanges, mak mertua bawak peluk smbil masak.

Sedey wooooo..kadang2 rasa anak tak kenal mama dia dah kan.. 9 bulan kendong kesana kemari, nak lahirkan lagi putus segala urat2..dah dilahirkan tak kenal mama dia
Kesedihan petala ketujuh

So, adekah aku terlalu paranoid atau sbenarnye normal? nanti anak dah besar akan manja kemama dia?
Ada sape2 ade pengalaman yang sama?

Panjang giler luahan kelbu menusuk jiwa ini

Sekejap saya, sekejap aku

dalam 2-3 bulan awal budak2 masih tak berapa kenal lg siapa mak pak dia ker nenek dia

macam anak buah iols masa 1-3 bulan mak pak iols jaga...tp lepas tu parents dia jaga sendiri dengan hantar rumah pengasuh....
sekarang dah 8 bulan...balik raya hari tu....anak buah iols tak kenal pon nenek dia yg jaga dia masa kecik...dia dok nangis lagik ada lah bila nampak tok nenek dia....

jadik...sebelum terlambat...larikan lah anak uols cepat2 dari nenek dia

powernyer iols komen tanpa mbaca habis masalah TT

Biarlah TT.....
Dimanjakan oleh nenek dia jugak....kalau letak rumah pengasuh, dah jadi lebam-lebam kena dera TT rela ke dari anak di manjakan?...
Jgn terlalu ikut sgt perasaan darah muda.....nanti jadi darah meroyan.  Pikir yang baik-baik je.....

kalau TT hantar ke rumah pengasuh, tak ke kecik hati mak mertua?....
Pulak tu budak pun tak tau untung nasib di rumah orang.....Aku dulu pun memang sentap kalau mak nak pegang anak....maklum lah baru jadi ibu....lepas siap-siap je, mak dah hulur tangan nak ambik.....anak menangis je, mak dah hulur tgn dah seolah-olah kita ni serba serbi tak pandai.....aku ni blh bilang dengan jari bila dapat peluang buat susu anak....tapi bila dah jaga sendiri, baru rasa mcmana kelam kabut nya bila baby mengamuk....kekadang baby menangis, aku pun sekali menangis....

Pikir yang baik-baik je lah....TT tu  sibuk, kesian kat anak kalau letak kaat rumah pengasuh...Cer baca dulu masalah orang yang letak anak kat rumah pengasuh/ taska....
kat area rumah aku, ada sorang ibu tu hari pertama mula kerja dari berpantang, tak sempat balik rumah dalam pkl 4 mcm tu pengasuh taska tu telefon kata anak dia sakit & di hantar ke klinik...bila dia pergi klinik, anak dia dah tak de dah....meninggal tersedak susu.....  sampai ke malam polis dok kat klinik tu sbb dah jadi kes polis....bila press tanya pengasuh, blh lak dia kata taska lain memang tanak ambik baby tu sbb baby tu berpenyakit....dia je yang kesian & terima....padahal kalau baby tu sakit, dah tentulah mak dia tak sampai hati nak tinggalkan dengan pengasuh, baik dia berhenti kerja je....benda dah jadi, nak buat apa kan.....

Tak yah pikir jauh sgt....tak yah pikir sensitip sgt.....bersyukur lah TT ada mertua yang berlapang dada nak jaga anak TT

Follow Us
ni sapa yang manja nie... tt ker anak tt ...

jazaa posted on 22-8-2012 05:04 PM
Biarlah TT.....
Dimanjakan oleh nenek dia jugak....kalau letak rumah pengasuh, dah jadi lebam-lebam ...

tul2...alhamdulillah la ada PIL sudi nk jaga... tk yah sentap sgt..aku dulu pun mcm TT...kalo blh, nak anak2 duk ngn aku..aku nk jaga sendiri, biar susah senang sama2 ngn kita..tp nk wat camne...

sblm tu, aku htr kat pengasuh..ok lg la sbb anak aku 2 org, ngn anak dia jek..tp lama2 btambah sampai 6 org..anak aku yg kecik tu, memg ada penyakit sikit sikit...mudah tdedah, mudah demam ..mudah bjangkit...bygkan tiap2 bulan mesti demam, amik emergency leave.. gaji potong tiap2 bulan tu, tok sah ckpla..bln 3 hr tu, sampai 5hr unpaid leave.. memg aku bkeras nk jaga jugak..tp lama2 aku fikir, demi kesihatan dia, aku redha bg mak aku jaga..aku terpaksa beralah...seminggu sekali, blik kg tuk jenguk anak..pengorbanan yg aku buat supaya anak2 terus sihat dan kuat..biar antibodi dia kuat dulu...

so pd TT, biarlah MIL tu jaga, lebih terjamin sebenarnye..lg pun TT duk sama ngn mertua kn? apa nk takutkan..mlm2 blh amik dia, tidokan dia..time tu, jagala puas2..

jgn bimbang takut anak tk kenal kita...sejauh2 mana pun kita ngn anak, instinct antara ibu dan anak tu tetap ada...org kata, baby kenal ibu dia, sbb ibu dia aje yg ada "tanduk"...pnh dgr tk bidalan cmtu? so , jgn risau2 k.. nenek jaga lg tbaik dr org lain..

bdoalah pd tuhan ye..insya allah..sape yg tk syg anak TT oii...

MissNigga posted on 22-8-2012 08:11 PM

mak mertua TT.......

bagus lah.. senang lah sikit kerja engkau..

salam tt...

biasa la tu kalau nenek dgn cucunya....mak sy selalu kata syng cucu kat nenek berbeza dgn syng mak kat anak....syng cucu ni apa pun nenek tu sanggup buat...

mcm sy ni dok dgn mak sendiri...sy ni surirumah jdnya sesama la jaga baby dgn mak sy...sama gak kekdahnya....anak nangis cpt2 mak ambik dr sy utk tenangkan cucunya...kalau cucunya kena gigit nyamuk sket dah bertanda yg teruk kena marahnya sy....mcm la sy ni suka sgt anak tu kena gigit nyamuk...apa sket yg x betul sy gak yg kena.....cuma bezanya tt dgn mak mertua sy ni dgn mak sendiri....mungkin title mak mertua tu yg buat tt sket emo kot...just fikir positif je tt....apa yg mak mertua tt buat tu sbb syngkan cucunya a.k.a anak tt....

Sama mcm anak sy.
Dah 9bulan duk ng nenek n atuk kat kg
Jmpe ank hujung mggu jer
Anak kalau nk tdo atau menangis,tokma dia jer yg dpt pujuk
Tipu la kita sbgai mak yg mengandung dsn melahirkan ni tak terasa..

Aku tgh berpntg umh mertua...br 2 mgu..semua dia buat..aku rilek jer..hihi..xpela die nk mnjakn cucunya..sebulan je pun..aloh tt..time mil ko jg ank..ko rehatla sepuasnya...penat woo jg ank...lbih3 ank yg jg mlm

hunt_fear posted on 22-8-2012 03:55 PM
dalam 2-3 bulan awal budak2 masih tak berapa kenal lg siapa mak pak dia ker nenek dia

mcm ne nak larikkan..neneknya nak sgt jaga..tak bg antar pengasuh

berkeras kang kicik ati plak kens

jazaa posted on 22-8-2012 05:04 PM
Biarlah TT.....
Dimanjakan oleh nenek dia jugak....kalau letak rumah pengasuh, dah jadi lebam-lebam ...

sentiasa cube pikir pojitippp..
pikir ade org tlg jaga...
ade orang jaga..

tp kadang2 hati ini tertewas juga
tguk dia lagi mau sama nenek dia

MissNigga posted on 22-8-2012 08:11 PM

2-2 manja
terlebih makan manjakani

annorr_maira posted on 23-8-2012 04:44 PM
tul2...alhamdulillah la ada PIL sudi nk jaga... tk yah sentap sgt..aku dulu pun mcm TT...kalo blh, ...

smoga semuanye jadik positif dan terbaek

addamnor posted on 24-8-2012 09:35 PM
bagus lah.. senang lah sikit kerja engkau..

apa guna keja senang jika anak tak rapat sama mak dia

shieda posted on 24-8-2012 11:06 PM
salam tt...

biasa la tu kalau nenek dgn cucunya....mak sy selalu kata syng cucu kat nenek berbeza ...

awek_amir posted on 26-8-2012 11:38 AM
Sama mcm anak sy.
Dah 9bulan duk ng nenek n atuk kat kg
Jmpe ank hujung mggu jer

weh..sedehnyer camtuh

12Next
Return to list New