CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 19982|Reply: 24

Tips nak tahu baby boy atau girl.

Hai. Saya still di awal pregnant, tak boleh nak scan pun lagi baby boy ke girl.. Saya tak kisah pun tapi suami nak sangat boy, maybe sebab anak sulung kot. Hehe. Ingat nak tanya if ada yang boleh share ke, camne nak tau boy ke girl.. Dengarnya ikut alahan ibu, arah ibu baring, seri muka ibu.. Ada jugak yang kata scan nampak boy tapi lahir tengok2 girl.. Hopefully ada la yang sudi kongsi. Saja excited.

kalu me bleh rasa sendri....tak ler tepat tapi gerak hati kita takat ni mmg 4 4 betul menurut gerak hati....

entah lar...aku dl ms mengandung tak suka langsung bab2 meak up nie...mmg kira free trs muka nie...org kata tu anklelaki tp bl scan baby girl tengah ttp mata dia dgn tangan...

ina_na posted on 16-1-2013 09:49 AM
entah lar...aku dl ms mengandung tak suka langsung bab2 meak up nie...mmg kira free trs muka nie...o ...

Kalau tak suka make up kiranya tak berapa nak cantik la masa pregnant tu eh.. Sebab seri ibu pergi kat anak yg baby girl tu kan.. Sebab kalau ibu cantik2 je masa pregnant tu maknanye baby boy.. Kata orang la, tatau la pulak kan

Masa keluar, tgk lg snang.
xde lg was2

Sabar tunggu 5months bolehla tahu baby boy and girl. Tpi dengar kalau ada morning sickness yg serius selalu girl.

Follow Us
Hanerlee posted on 16-1-2013 02:06 PM
Sabar tunggu 5months bolehla tahu baby boy and girl. Tpi dengar kalau ada morning sickness yg serius ...

ye ker kalo morning sickness tu baby girl...yg doc bgtau kat aku kalo morning sickness tu bgs selalu yg teruk2 morning sickness tu baby yg cerdik...n lagi lama kene morning sickness lg cerdik baby tu...kt doc yg merawat aku dl lar...tak tau la kan kot2 doc tu nak ambik ati jer coz aku start mengandung sampai operate bkn setakat morning jer...kalo mkn selain unagi pun muntah gak...sama jer aku kene dr start mengandung sampai ke sudahnye...

juita posted on 16-1-2013 08:36 AM
kalu me bleh rasa sendri....tak ler tepat tapi gerak hati kita takat ni mmg 4 4 betul menurut gerak  ...

ye lah..mcm aku...gerak ati.. dan sememangnya sama... bila aku menafikan aku nak yang lain memang xkan berubah...hahaha tetap sama... dan 3-3 datangnya mimpi yang sama...hahaha...2org anak aku pompuan aku mimpi dapat anak laki...yang anak laki aku mimpi dapat anak pompuan...tunggu pulak anak yang ke4...2014 kot..insyallah...

Hanerlee posted on 16-1-2013 02:06 PM
Sabar tunggu 5months bolehla tahu baby boy and girl. Tpi dengar kalau ada morning sickness yg serius ...

Morning sickness boleh tahan jugak teruknye.. Kalau banyak jalan, tengah drive ke, banyak cakap pun boleh muntah.. Baby girl la ni? Hehe

Dzunnun posted on 16-1-2013 01:41 PM
Masa keluar, tgk lg snang.
xde lg was2

Saja je nak teka-teka

Lalajack posted on 16-1-2013 05:49 PM
Saja je nak teka-teka

Teka-teki tu bole...
tapi takot hati tu tergores sbb salah
mcm main gores dan menang gtu.
Hehe...jgn mara ye.

ala tt baik tak yah sgt nak memikir psl jantina anak...baik tt fokuskan pemakanan yg bgs tuk perkembangan baby tu...pd aku lar...aku dulu ms mengandung alahan teruk kuarnye perempuan...mak aku dl lg teruk ms mengandungkan adik aku no 2 leh dikatakan hospital tu dah jd umah kedua dia dah...banyak duk kat hospital dr kat umah coz alahan tp kuarnye lelaki...bertabah jer lar mengandung nie mmg mcm2 ragamnye...ada org ms awal mengandung jer alahannye lps 3 bln dah ok...ada org biasa jer...ada org teruk alahan dia...banyakkan membaca surah maryam,surah yusuf tuk baby...selain tu jauhkan org yg merokok...sian kat baby...

aku pn tgh pregnant almost 5 months ni.. ramai ckp muka aku bersih n glowing skang so diorg predict baby boy.. tapi aku x rase langsung aku berseri sbb pade aku skang aku comot n selekeh je.. ntah la.. laki aku nak sangat baby boy aku x kisah ape yg dapat aku terima je janji sihat n sempura..selamat bersalin nnt..tuh je..hehe

erm sy dulu x pernah tau smp la bersalin..scan mmg x nmpk. masa yg 2nd tuh semua kata lelaki yelah elok je bentuk tu bulat beno tup2 girl jugak. so dua2 girl..sy cuma perasan 1 benda, kulit sy jd lebih gelap...rupanyer dua2 keluar putih melepak, so kerak hitam tuh dah ditapis keluar kot huhu. sy juga xde morning sickness mgkin sbb mkn salindah atau mmg begitu.

Lalajack posted on 16-1-2013 05:48 PM
Morning sickness boleh tahan jugak teruknye.. Kalau banyak jalan, tengah drive ke, banyak cakap pu ...

ini dengar dari orang tua. Apapun lepas scan cofirm doktor akan bagitau. Saya tiada morning sickness, memang sekarang mengandung pun baby boy.

entahlaa, mende2 cmni tak berapa boleh percaya sangat jugak..

ada orang kata

1.kalau kita pegang anak perempuan dan anak tu menolak, maknanya baby dalam perut kita tu
perempuan jugak, kalau kita pegang anak lelaki dan menolak, maknanya anak dalam kandungan lelaki..
tapi kalau sebaliknya, pegang anak lelaki dan ia mahu dengan kita, bermakna anak dalam kandungan perempuan,
kalau pegang anak perempuan dan ia mahu, anak dalam kandungan ialah lelaki..
macam sifat magnet gitu, akan menolak bila sama kutub.. lain kutub akan saling menarik..

-tp utk diri saya, langsung tak betul, malah kadang2 mengelirukan sebab ada masanya anak orang tak kira
lelaki atau perempuan suka je pada saya, ada masa tak mahu.. so, tak boleh nak ukur kebenaran kata2 ni..

2. kalau kita berbaring dan kita lebih selesa baring ke arah kanan, ada orang kata itu anak lelaki,
kalau kita suka baring ke arah kiri, itu anak perempuan..

-bagi diri saya pulak, saya suka baring ke arah kanan.. dan ternyata anak saya perempuan, bukan lelaki..

3. orang kata muntah teruk/mabuk teruk, anak perempuan, kalau tak muntah/x mabuk/mabuk x lama, anak lelaki..

-diri saya pulak, awal kehamilan, saya demam dan muntah2, itupun demam seminggu, dan muntah2 dalam sebulan lebih,
start kandungan umur 2bln smpai 3bln je..lepas tu, saya dah tak mabuk lagi.. tapi anak saya perempuan walaupun
ramai yang jangka anak saya lelaki!

4. pasal make up, x suka make up anak perempuan, suka make up anak lelaki..

-diri saya memang seorg yg simple dr segi make up, malah kadang2 hanya kenakan lip balm dan bedak je..
sejak dr zaman anak dara, dah kawin,mengandung sampai sekarang pun,itulah diri saya, jadi saya takboleh nak kaitkan hal ni dr segi sikap during pregnancy saya.. tapi kakak saya pulak, anak first, dia x suka make up, x jaga penampilan diri sgt, simpe jee..
dan anak first dia tu perempuan, anak kedua dia pulak, dia suka make up malah siap beli set alat make up yang mahal pon ada..
dan anak kedua dia pun perempuan, cuma muka je lelaki.. sebijik muka ayah dia dan ada campuran muka atuk dia yakni ayah kami..

5. gerak hati.. mana gerak hati awak kata, tapi jangan ada sifat in denial..

-gerak hati saya kuat mengatakan anak perempuan, lebih2 lg bila kandungan dah mula mencecah 8 ke 9 bulan..

6. kalau nak tau lebih tepat, boleh scan start umur 5 bulan ke atas, pegi scan swasta 3D/4D,
tu pun kalau baby berada dalam keadaan yang boleh nampak jantinanya..

-saya tak scan pun sebab anak pertama nak surprised, scan kat klinik kerajaan hanya 2D dan doc
tak bagitau jantina walaupun ditanya..

kesimpulannya, tak kisahla jantinanya asalkan anak sihat sempurna, syukur..
lagi satu, sebagai ibu yang mengandung, kita kena bersifat natural je
sebab bimbang mempengaruhi anak dalam kandungan dan juga
bimbang kecewa kalau kita tak dapat seperti yang diharapkan..

kalau ada yang mengena tu, anggap sahaja itu kebetulan, bukannya kebenaran..

pendapat saya.. Last edited by bunga_lestari on 18-1-2013 09:43 PM

kalau ikut chinese, diorang tgk body shape mom-to-be itu....

Kalau baby girl, body mak tu takde shape

Kalau baby boy, body mak masih ada shape walaupun sarat mengandung

org kate tgk kat area pinggang perut....kalu shape same cm anak dare ade shape lelaki

tp kalu bulat sket tang pinggang tepi tu anak pompuan

P/S: kdg2 mls nak layan teka2 nih. sbb nnt takut frust yg kuar lain dr yg dijangkakan. biar jer suprise. seronok gak. heheheh.
AKu ngandung anak 1st ramai kata llaki tp yg kuar pempuan. ni 2nd aku biar jer org predict. doc scan (gov) kata insyaALLAH boy tp aku xde la percaya 100%(wp dlm ati mmg nak boy). aku redha jer asalkn baby n mama nye sehat n dipermudahkan.

Kalau ikut tak kisah pun boy or girl.. Sebab anak first, harapkan selamat lahir pun dah bersyukur dah. Hehe.

aku pun tatau mcm mana boleh agak tu boy or girl. Aku x der harapan sgt bab jantina anak nih, sbb tamau kecewa. Harapan kita dan perancangan Allah itu berlainan. Tp mcm 2-3forumers cakap laa, bentuk perut boleh agak lelaki ke pempuan anak dlm kandungan. Mcm aku dulu, ms preggy anak sulung, sorang ahsoo *cleaner opis, cina* ni dia tengok perut aku, pegang perut aku dia cakap "u punya anak lelaki". aku tanya mana dia tau. dia jwb "saya tau maaaa, tengok perut sudah tau". Org tua mmg yg byk pengalaman tengok perut pun depe boleh agak. Dan penyudahnya Alhamdulillah anak aku mmg lelaki. Ms aku preggy ni x der lagi scan 3-4-5 D nih. scan biasa jer. pastu kami nak seprais x mau scan2. cukup la check biasa2 sekadar tau anak sihat. bila ahsoo ni jumpa aku pas beranak, aku bgtau anak aku lelaki, terus dia cakap "haaaa betul kan saya cakap, u punya anak lelaki".

TT, bgtau la suami tu jgn berharap sgt. Kawan suami aku duk harap bagai nak rak anak boy, siap duk panggil nama anak dlm perut dgn nama yg depe nak bg tuk anak lelaki depe nanti, penyudahnya bila keluar gegirl. Terkejut laa. sbb dia dah scan doc kata boy. Aku bab2 scan ni kepercayaan x berapa tinggi. sbb pernah terkena. sbb tu aku x harap sgt scan2 nih. Niway tahniah TT, jaga diri dan welcome to duniaa ibu

12Next
Return to list New