CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 1795|Reply: 3

Penyusuan

Dear mommies yang berpengalaman,
saya ibu yang baru kali pertama dapat baby.. unfortunately, saya tak mampu BF anak sbb breast flat.    Namun saya pump untuk dapatkan susu untuk baby.. wlaubagaimanapun saya cuba ajar baby untuk direct menyusu menggunakan n.shield.. tapi dia da start confuse sebab seawal seminggu tu, dah ajar guna botol.  Masalah utama saya sekarang, memang dia lansung tak nak menyusu direct dekat saya walaupun guna n.shield sebab susu lambat keluar.  oleh kerana faktor masa, kemas rumah, masak, baby yang asyik nak main n tamo tido dah..buat itu dan ini, saya kesuntukan masa untuk pump susu dengan kerap..tambahan pula duduk dirumah ibu mertua bersama ipar yang lain..buat saya jadi segan duduk dalam bilik lama-lama.. sedangkan sebenarnya kita cari masa nak pump.. kalau saya lambat keluar dari bilik n tolong apa2 y patut.. jadi segan pulak bila semuanya dah siap... Kini, susu saya memang sikit.. dulu dapatlah sampai 4oz, sekarang nak capai 1oz pn cam nak nangis... ada sesiapa boleh bantu tak.. saya sangat kesian kat baby sebab satu hari sekali je dapat susu ibu...

siannye awak sis,anak sekrg berp bulan?

better awak time malam susu badan,sebb time malam gelap anak pun lena tido,masa dia nak susu tu awak nyusu badan.lama2 nnti dia mesti nak

tapi MIL awak tkkan tak faham,bukn awak suke2 duduk lama dalm bilik

buluhbetung posted on 19-6-2013 05:14 PM
siannye awak sis,anak sekrg berp bulan?

better awak time malam susu badan,sebb time malam gelap a ...

sekarang anak dah 2 bulan.. so dia memang tak pandai dah cara nak menyusu direct.. saya pernah cuba jugak.. sampai selak3 die nangis...

Salam qoyin,

Hem niat awak untuk BF anak awak tu satu niat y murni.
Awak harus teruskan niat yang murni tu.
Usaha tangga kejayaan.

Apa-apa pun awak jangan stress sgt.
Pertama, awak harus belajar untuk jadi lebih positif.
Awak harus berfikiran yang awak mampu untuk menghasilkan susu banyak untuk baby.
Even awak dapat 1oz hari ni, awak cakap pada diri "Alhamdulillah, ada rezeki untuk anakku hari ni. Mudah-mudahan esok akan bertambah lagi kepada 2oz".

Tetapkan target awak secara perlahan-lahan. InsyaAllah susu untuk akan bertambah.

Awak ada ambil apa-apa supplement yang lain?

Awak kene ingat, awak pun kene makan dan minum jugak. Sebab susu tu di hasilkan dari apa yang awak makan. Kalau kurang, kurang la susu. Kalau apa yang awak makan tidak baik, tidak baik la susu yang di hasilkan. Minum air jugak penting untuk awak. Minum la air dengan banyak.

Selain daripada makan dan minum, saya galakkan awak untuk ambil makanan tambahan yang boleh meningkatkan lagi pengeluaran susu awak.

Sebagai permulaan, awak bole cuba ambil Shaklee ESP (Energizing Soy Protein). Susu protein ni dah dapat banyak testimonial dari pelanggan even dari wife saya sendiri yang baru je melahirkan anak kami sebulan lalu, Alhamdulillah. Die konsisten ambil ESP ni sejak dari awal kehamilan lagi. Alhamdulillah, stok susu di dalam peti sejuk sejak die pump untuk simpanan 2 minggu lepas dah capai 160oz dah. Itu tak termasuk yang die bagi kat baby dan yang dah di simpan dan di pakai.

Kalau awak rasa awak dah cuba berbagai cara tetapi tak berhasil. Apa kata kalau saya syorkan awak susu ESP ni dekat awak. Saya akan bagi harga pengenalan dekat awak. Kalau awak nak tau lebih lanjut boleh sms atau whatsapp saya kat no ni: 012-4818705.

Apa-apa pun semoga Allah mempermudahkkan segala urusan awak. :-)