CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 77885|Reply: 36

hari kantin nak jual ape..

salam...mohon idea dr kngkawan sume...buka sekolah nnti lepas cuti raya..akan di adakan hari keusahawanan sama mcm hari kantin la...ape yg munasabah untuk dijual yer....idea plz....ku prefer makanan yg mudah n simple...n bebudak suka..

sandwich? cupcakes? Last edited by lil_sparky on 28-7-2013 04:36 PM

Ramly nugget yg packaging dia kaler oren dgn french fries

Cokelet ok gak...
cupcake..
buah2..
buah2 celop cokelet..

dulu masa kecik dulu, ada hari macam jual jual makanan. tapi bukan hari kantin. pakcik ni husband staff sekolah. dia buat chicken wing kunyit, salut tipis dgn tepung dan goreng. sedap sangat. sampai sekarang tak pernah makan chicken wing sesedap tu. dia masak bila orang nak beli. makan panas2. terliur je.

Follow Us
dadih...
aiskrim malaysia....
nugget, bebola, sosej yg cucuk dgn lidi

keropok lekor n cendawan goreng

Buat Choc moist cake / kek coklat kukus. Pastu tuang ngan sos choc ganache time hari jual tu juga. Itu akan buat bebudak lagi tempting dan nak beli :-).
Selain tu leh buat macam blueberry muffin ke atau sebarang muffin/ choc brownies ke. Sumer tu snang je sis :-)

Tambahan lain macam puding cocktail yang dah dituang dan dibekukan dalam bekas air tu :-)
Trifle pun ok ;-)

Ha..lagi satu..puding caramel pun sodapp :-) Last edited by serikandi_gurl on 31-7-2013 08:56 AM

jual ubi goreng.

Ubi di bersihkan and rebus 1/2 masak. masa rebus tu masuk kan garam so nnt ubi rasa lemak2.

lepas tu potong setebal 1/2 inci and bumbukan dgn kunyit, bawang putih, garam, serbuk perasa, jintan, and serbuk kari sikit.

goreng minyak panas smpai garing and kuning ke emasan.

makan dgn kicap cili padi.

sedappppppppppppppp

aku buatkan apam aiskrim cornetto utk adik aku nye hari kantin. rupa cam gini la lebih kurang, tapi takde la seanggun ni. topping tu, kalau nak jimat sikit, pakai la cranberry kering, sprakle warna warni tu, berbanding badam/kekacang. kalau nak letak coklat putih pun boleh. nampak cam vanilaa nye topping.

aku ikut resepi daripada blog ni
http://www.azlitamasammanis.com/2012/05/apam-ice-cream-cornetto.html

kos murah pasal guna bahan2 sedia ada baki daripada bahan2 kuih raya. budak2 suka pasal cantik. tak leceh pasal TT boleh buat in advance kat rumah, kat meja tu nanti, cuma display dalam bekas ala2 cam aiskrim. adik aku hari tu dia displaykan dalam tray cupcakes. laku pasal budak2 sekolah adik aku tu agaknya tak penah kot tengok benda ni..daripada jauh cam aiskrim cornetto, dah dekat rupanya adalah apam.

tapi masa zaman aku sekolah, aku suka cendawan goreng dan sate cucuk2 yg fishball bagai tu..

Last edited by tipuware on 31-7-2013 09:51 AM

jual air laaa. konpem laku. hihi.

tipuware posted on 31-7-2013 09:49 AM
aku buatkan apam aiskrim cornetto utk adik aku nye hari kantin. rupa cam gini la lebih kurang, tapi  ...

comelnya n nmpk cedappp

kakakmanis posted on 31-7-2013 11:41 PM
jual air laaa. konpem laku. hihi.

haa buat cam a&w nye root beer. zaman hari kantin aku dulu pun confirm laku la minuman ni.
air lain yg aku penah minum masa zaman hari kantin aku, buat lemon, nenas, blend kan. letak secubit garam dan air sprite/7up/ais krim soda. pun sedap. nak kasi tempting, letak nata de coco

tiba2 rasa cam nak join hari kantin hehe. tapi masa zaman aku dulu, kelas aku tak jual makanan, tapi jual poster retis hahahah

bulanlepas sekolah my anak buat hari kantin...benda yg aku nampak ..aiskerim malaysia..donut tenggek cekelat rice atau yg kaler2 tuu..cendawan goreng..nugget..sosej..dadih..kepok leko..aku perati donut cekelat tu paling ramai budak kerumun...burger pun ada...

tapi cam kena jual makanan yg dalam kemampuan budak-budak sekolah nak beli kan.....kan mahal, cam tak ok je....

tipuware posted on 1-8-2013 12:46 PM
haa buat cam a&w nye root beer. zaman hari kantin aku dulu pun confirm laku la minuman ni.
air la ...

laku ke jual poster retis tu?cikgu bg pulak eh jual poster retis di sekolah? sempoi gilerrrr. hihi.

kakakmanis posted on 1-8-2013 10:37 PM
laku ke jual poster retis tu?cikgu bg pulak eh jual poster retis di sekolah? sempoi gilerrrr. hihi ...

laku gak la pasal zaman 90an dulu kan majalah2 cam mangga, urtc, media hiburan, galaxy merupakan sumber poster2 retis. mana ada self printed cam skrang. ada yg kitorang amik daripada majalah yg nak direcycle, ada yg memang diberi oleh kawan2 kelas. zaman 90an internet mana la ada sgt. poster2 retis cam BSB, NSYNC, Britne Spears sangat laku ok. bagi melakukan lagi gerai kami, siap kitorang gunakan kawan aku yg kira2 hot stuff la, hakak2 senior ramia nak jadikan beliau hanak hikan, so kitorang siap buat signage " Farid (ni bukan nama sebenar dia) ada di gerai XXX). so ramai la gadis2 ke gerai kami.

tapi lepas tu, masa perhimpunan kena tegur pasal ada kelas buat side income jual poster retis hahaha.. tak kisah la, asal duit tu sekolah yang dapat gak kan hahah..

buat cupcake ltk edible image

buat dadih je. dia sedap, beraneka rasa, warna-warni, dan yang paling penting, dia muraaaahhhhhhhhh.....

12Next
Return to list New