CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 5604|Reply: 8

Keperluan pakai Breast pad

Post time 9-10-2013 12:05 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam semua...saye baru bersalin 25hb 9 hari tu...dan sekarang bf sepenuh masa..masalah sekarang susu mengalir berterusan lepas baby abis menyusu, kadang2 tak buat ape2 pun perasan susu menitik dari breast...sebelum ni sy tak pakai bra sebab nak senang menetek baby bila2 masa ...tapi sejak susu menitik kuar, start pakai bra dan breast pad...sebab sy tak selesa baju jadi basah... Jadi nak tanya, breast bocor ni akan berterusan sepanjang tempoh bf ke? Maknanya kena pakai breast pad sepanjang masa ke? Harap ade yang sudi membantu...

ye memang camtu... orang yg baru bersalin akan meleleh sepanjang masa... cam aku dulu kene admitted dalam wad 5 hari ngan anak... anak 1st jadi tak tau sangat so tak pakai la breast pad... meleleh je abih baju basah... mule2 aku tak prasan sangat pastu cam ade bau busuk.. beria aku cari mane la datang bau busuk ingatkan kain batik yg pakai tuh... rupenye datang dari susu masam yg melekat kat baju tuh.. sangat la tak selesa...

pastu bile kuar gi cek up anak sebulan takde la pakai breast pad... sekali mase dok menunggu kat KK boleh pulak kuar air susu... banyak pulak tu.. abih basah baju aku... nasib baik ade bawak spare breast pad dlm beg... start dari tuh terus pakai tiap2 hari... aku pakai smpai anak aku umur 4 bulan lebih...

2 bulan pertama memang fully breastfeed sbb dalam pantang... pas 2 bulan bile start kerja aritu awal2 rajin jugak mengepam so air pon masih banyak... dah lama2 malas nak mengepam air pon tak meriah cam dulu... so bile dah tak banyak aku pon stop pakai breast pad sbb dah tak meleleh... cume kadang2 tetek bengkak tuh kuar jugak air susu sikit...

sebelum beranak tak pernah terlintas breast pad adalah salah satu barang maintenance yg kene sentiase beli... pas beranak baru la tau memang penting kene pakai kalau susu masih penuh....

Ye sila pakai breast pad sepanjang masa kalau x nak baju basah especially time baby tido lama & kita x susukan dia.

Even bila dah start kerja dan kita x sempat nak pam sbb byk kerja etc, susu akan meleleh keluar. Selagi kita breastfeed selagi tu susu akan keluar.

Beli breast pad yg washable.

Salam.. yup, washable lebih jimat. Saya pun dah beli siap2 nak beranak minggu depan ni

alamak lupa pulak nak beli
jenama apa yg murah utk washable yer?

masa anak sulong dulu basah la juga sikit2 dalam pantang.lekit je ..tapi susu tak berapa banyak so biar je...habis pantang susu pun kering dah

kalau ni nak siap2 lah yg washable punya

Sy pki disposable nursing pad..yg pureen tu..

Follow Us
Iye klu anak tdo lama mmg akan mengalir sndri
kdg bila dh rasa nk keluar tu cpt2 p toilet buang mcm tu je
Klu bby tdo lme n x mnyusu lbh 4 jam
bole merudum x susu badan?

Xsangka lak breast pad tu kegunaan dia utk elak baju basah
igtkn just tuk lap nipple jer pas nyusu.hehe

Alhamdulillah...byk susu TT....me dolu tak sampi beli breastpad pun...sbb ble agak2 penuh je kebetulannya bby nak nyusu.....ada gak time dia tido lena lepas waktu nyusu me lapik ngan lampin kain tu je elak kene baju...
kalu ikut me biasa dia mleleh kalu lama tak nyusu bby dlm 2 jam lebih tu dah start dia mleleh, pastu time bby nangis , terus je nak mleleh....kalu nyusukan seblah, seblah lagik plak mleleh...huhuhuhu