CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 7936|Reply: 70

nurseri or carik baby sitter?

azie nak tanya untuk new born baby mana lagi ok.. hantar nursery or hantar kt rumah baby sittter?
azie tgh pk2 nnt baby lahir nak hantar mana.. kalau hantar nursery, sll tak kena selesema ke ape ke sbb ramai kan baby
kat situ.. mungkin tak mudah berjangkit penyakit? and kalau hantar kat rumah org tuh lg ok ke???x sampai hati rasanya baby
baru 2 bulan nak bg org jaga.. alahai.. nak wat camne.. kena keje gak..
btw azie preg 1st baby.. tuh xtau ape2 tuh..
pening..

hantar nursery lg ok kot,sekurang-kurangnya kesihatan baby 2 terjamin la ckit......

klau me, utk newborn better cari baby sitter dulu coz baby sitter jaga budak tak la ramai cam kat nursery tu.. lagipun biasenye baby sitter ni kite kenal / kenal dari jiran or etc. so, lebih safe la.. klau dalam 6 - 12 months maybe dah boleh anta ke nursery plak.. coz kat sane baby jadi lebih independent n otak dier terbukak byk..

just my 2 cents la ni.. coz myself also planning to do the same bile baby kuar nnt.. insya allah..

ma rasa crik bbysitter,dia leh concern kat bby newborn betul2,kalau nursery nih..ramaikn.
tp pilih bbysitter ni hati2 juga..kang dpt yg jenis baran ke ape..jadik kes lain pulak.
selidik betul2,pengalaman dia b4 nih.

kawan aku lepas abis pantang terus anta baby dia kat nursery. so far dua2 anak dia buat mcm tu. ok je aku tgk. adik aku pulak anta anak kat bb sitter tp masalah nya bila baby sitter tu nak pegi mana2 like kenduri umah sedara ke, anak sedara aku pun dia angkut sama. tak pun adik aku kena amik cuti

ekceli ada pros n cons nyer......
tp aku lh prefer nursery kot.....
sbb nursery ni ruler dia sendiri....
xleh cuti suka2 hati jer....
lgpun, kat nursery kan ramai org xleh buat sesuka hati jugak....

ntahlah aku xde pengalaman....
selama ni anak jg sendiri....

Follow Us
ingat kalo nak hantar baby sitter dh ada calonnya.. kt 1 taman perumahan.. jiran kenal dia.. katanya ok makcik tuh
tp takut jugak.. kot depan kita mmg la ok, kang blkg kita mcm2 dia buat..

ada sorg kwn dia hantar anak dia kt baby sitter.. pastu br dia dpt tau.. setiap kali ada org dtg rumah baby sitter tuh... anak dia kena halau dok dapur sampai la tetamu dia balik.. pastuh anak dia jd mcm takut dgn org ramai.. now dia hantar nursery.. br anak dia pandai berkawan (tp anak dia 2 tahun dh.. bkn newborn)

Originally posted by starcity at 5-12-2007 12:46 PM
bila baby sitter tu nak pegi mana2 like kenduri umah sedara ke, anaksedara aku pun dia angkut sama. tak pun adik aku kena amik cuti ...

tuh lg satu prob kena pk jugak.. kot dia nak g mana2.. susah plak kita kena ambik cuti pulak kan...
alahai.. susah juga rupanya

Reply #6 anj2208's post

betul kata anj.. ada pros n contras

anto ank kat baby sitter ni..kalo kena yang baik n sayang kat anak kita, tak berkira kalo kita amik lambat siket..kira ok la.

tapi kalo dia ada hal atau nak ke mana2.kenduri ke.. klinik ke.. tu yang prob siket bagi kita. sbb kena amik cuti la, kena masuk keje lewat la, kena rushing balik sbb nk amik ank awal la..

tu lom lagi yg terkena bby sitter berkira kalo kita amik ank lmbat siket.

kalo bab penyakit.. kalo baby sitter tu ada ank2 lain,selsema cthnya.. sama gak. baby kita pun akan mudah dpt selsema gak.

kalo nursery ni, aku tgk..budak2 pandai berdikari, secara tak langsung dia ada confident diri dan pandai berkawan

makan minum pun berjaga, sebab ada jadual kan..

tapi ape2 pun..ko kena tgk kebersihan tempat kedua2 nya..

2 cents :victory:

mcm saya..2 babysitter yg dah jaga anak saya
2-2 janda, anak mrk dah dewasa
hahaha...mmg cari yg janda (bukan yg muda)
sbb dorg tak jln kemana-mana
takde nk ikut suami nk balik kg, takde nak antar anak masuk uni, takde nak pegi nilai soping raya...
cuma ada 2 kali saya amik cuti sbb makcik tu demam panas(kita pun berperikemanusiaan juga)
ajak dia gi klinik sbb anak kita pun demam juga.
lelain...jaga budak mmg tiptop

makcik yang 1st tu umur lewat40
pastu saya pindah
makcik 2nd ni umur awal40
jiran2 recommend dorg ni

Originally posted by luv_ma at 5-12-2007 12:42 PM
ma rasa crik bbysitter,dia leh concern kat bby newborn betul2,kalau nursery nih..ramaikn.
tp pilih bbysitter ni hati2 juga..kang dpt yg jenis baran ke ape..jadik kes lain pulak.
selidik betul2, ...

nak ma tolong jaga bb baru nanti bole tak

acah je ma.. bila buat projek utk 2nd bb ni ma

for me nursery atau bbsitter kena siasat dulu latar belakang & pengalaman kedua2nya.. ye la, kita nak amanahkan anak kat dia org, kita kena la buat extra work & be skeptical a bit.. jgn asal bagi jek..

phoebe pun tgh menghadapi masalah yg sama....now baby dah 3 bln dah stil tak tau nak anto nursery ke babysitter...still my mum jaga tp tu la weekend kena ulang alik kl-melaka...

semua org ckp pro n cons..memang kesian kalo tgk baby ramai2 dijaga ...cam kesiankan..tp my fren dia ckp dia prefer nursery if somethung happen dia kata dia still boleh take action etc court ke apa but kalo baby sitter tak leh...babysitter ni kalo memang dah tau asal usul then dah ada org rekemen ok kot but if cam me nya area...melayu tak ramai then jiran melayu pun selang byk umah so tak dela bersosial byk ngat so tak de yg boleh direkemen la...nak anto buta2 babysiter takut gakk...buatnya ada yg jaga semata nak duit je naya gak..in term of cuti memang la...cam my bro baby sitter dia nak pi holiday ,cuti skolah..lama plak tu..1 week gak..dah kena gilir2 ngan wife amik cuti

mmg ada pros & cons nye...
white prefer hanto nursery... kalo ade ape2 kes senang....leh bawa ke court ke apa...tp minta2 xdela kan....
kalo nk anto bbsitter ok je.... tp biar org yg kiter btol2 kenal... kalo org recommend susah sket nk percaya....
skank ni pun anak white baru je dihantar ke nursery setelah 6 bln mak white jaga............. minta2 sume ok le........

anak2 ku (2 org) sumer masuk nursery ... bagi dierg kawan2 .. yg nampak positiv nyer ..anak ku yg umur 3thn ++ tu dh kenal hurup a-z...(no. plak.. baru kenal 1-20) ... sbb dierg pun ader activity belajo main2... (nursery ni bukan yg jenis belajo fast reading ke apa.. semata2 basic nursery) nk harap mak dier ni ngajo.. kurg sabo...

/agipun nursery ni .. mmg ader rules.. KEMAS dh tetap kan...x boleh suka2 hati je dier jaga .... contoh yang aku tau.. sorg penjaga utk jaga 5 org budak... then KEMAS pun akan buat lawatan ke nursery tu utk pastikan keadaan kat nursery tu ikut std dierg ke tak / follow x rules yg dierg bagi ......

n lagi .. makan, tido dierg sumer mmg terjaga sbb dh scheduled...

terpk gak utk htr bby sitter masa awal htr nursery.... (sbb nyer my baby masa tu asek demam /selsema jer ... mgkn amek mase nk adapt dgn environment kt nursery tu .. skrg dh ok bila bagi mkn mutivit.)

tapi bila pk yg mcm2 tu ... contoh babysitter pun kenkadang jaga 2,3 @ lebih org lagi anak org lain (nursery pun lebih krg sama)... lagi.. takut gak kalo dier ader anak laki ke.. laki dier ke.. treat anak kite yg pompuan ni mcm mana (walopun budak2.. tapi org skrg x kira).. tu belum masuk bab berkira kalo kiter amek lambat .. ngata belakang x pueh hati ngan kiter ker... byk2 sgt mcm..

n so far alhamdullillah .. nmpk dierg ok je kat nursery tu..... aku amek anak lambat... padan muka aku.. byr je la OT dierg ... padan muka aku gak.. nk sgt kerja.... so terpaksa la htr anak utk dijaga org...

nk amek maid plak... takut karang dier bawak lari anak2 aku yg comel tu .. hihihi ...

macam2 takut aku ni.. byk sgt pk .... tapi biasa la.. kita misti nk yg terbaik utk anak kiter kan...

hmm.. oleh sbb baby due mac dpn byk lg masa nak pk.. so azie nak p survey nursery2 yg ada kt kawasan nih.. sampai puas hati.. hehehe

Baby kalau less than 6 months ni better hantar pada baby sitter tapi dengan syarat kena kenal betul latar belakang baby sitter tu. Bbay kecik ni fragile dan kalau hantar kat tempat ramai2 ni takut antibodi dia tak berapa stabil lagi. Bila dia dah besar skit, 6 bulan lebih ke, baru lah boleh try hantar nurseri...

my fren tektik dia cari nursery is ngan bawak baby..if nursery tu cam terus ok nak pegang baby semua..dia cam consider ok..since dia kata ada setgh nursery langsungg tak nak pegang baby tu...