CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5050|Reply: 28

Early Pregnancy - threatened to abortion

Just nak tanya pada u alls yg ada pengalaman tentang hal di atas...

on last october, wife aku miss carry and dah gone thru D&C... then now wife aku pregnant lg.... early stage... smlm pegi scan... tp pakar gynae cakap kandungan kecik... lebih kurang 5cm... and wife aku ada blood discharged macam tgh menses... doktor cakap takut kandungan tak menjadi... tp doktor still kasi gak folic acid and hormon pills...

aku risau kalu wife aku miss carry lg for the 2nd time... nnt susah ker wife aku nk pregnant lg eh?

assalamualaikum....
hai medang....
btw...biasanya kalau kes mcm ni...mmg kanungan tu tak jadi..
honeysendiri pernah alami kes mcm ni...selepas buat iui...
kalau kes honey lagilah.....scan tak nampak2..
cuma dgn blood test jer yg boleh tahu honey dah preggy(setelan 5 tahun menanti)but stop growing...
masa tu mmg kuar darah cam period....

One of my friend pernah alami gini...scan tak nampak, ujian darah je yg dpt tentukan die hamil ke tak...kandungannya kecik sgt ... pendarahan mcm dtg bulan mcm biasa...tak lah byk2 mcm tumpah darah ke apa. Kandungan tak panjang umur...keluar sendiri...

Die citer doctor die tak bg die pregnant cepat sgt pas gugur tu...biar rahim die recover n kuat dulu...kalau tak nanti dikhuatiri jadi perkara yg sama balik...

Amik ms setahun gak lah pas tu sblm die pregnant balik. Alhamdulillah, dah selamat bersalin dah pun sekarang.

Jaga wife bebaik n support die.

baguslah.....senag nak lekat...
mcm saya..dah lama menanti...dah masuk 5 tahun...
buat iui kat hospital swasta.....hbis dah beribu...
tup2 tak jadi....mmg sedih giler...dah 10 bulan selepas abortion tu..
masih gak belum berpeluang....masih belum rezeki...

Originally posted by honey_nabilah at 10-1-2008 09:21 AM
assalamualaikum....
hai medang....
btw...biasanya kalau kes mcm ni...mmg kanungan tu tak jadi..
honeysendiri pernah alami kes mcm ni...selepas buat iui...
kalau kes honey lagilah.....scan tak ...

Tu yg risau tu kalu kandungan tak menjadi... pasal SIL cakap kalu 3 kali gugor... mmg susah nk preggy... so camner eh nk memudah kan hal ni... tensen aaa tgk wife asyik nangis jerk... sian gak tgk... dia sibuk nk baby... i pun nk... MIL ckp suroh buang... tp i tanak lg pasal gynae tak ckp aper2.... pastu ada la gak g brubat kampung... mudah2an dapat laa kitorang baby... tanak aa ada masalah... tgk orang lain tu cam senang jerk nak preggy... uwaaa!!

Originally posted by guppy at 10-1-2008 10:20 AM
One of my friend pernah alami gini...scan tak nampak, ujian darah je yg dpt tentukan die hamil ke tak...kandungannya kecik sgt ... pendarahan mcm dtg bulan mcm biasa...tak lah byk2 mcm tumpah dar ...

my mum pun cakap masa 1st miss carry tu kene pantang... lepas period... jgn terus 'terjah'... tunggu after 1 week masa subur... baru 'bersama'... tp my wife yg sibuk nk baby... jd terlanggar laa pantang tu...

yg pasti both of us mmg productive but masalahnyer skang ni kandungan susah nk lekat... hmm...

Follow Us
Originally posted by honey_nabilah at 10-1-2008 10:32 AM
baguslah.....senag nak lekat...
mcm saya..dah lama menanti...dah masuk 5 tahun...
buat iui kat hospital swasta.....hbis dah beribu...
tup2 tak jadi....mmg sedih giler...dah 10 bulan selepas ab ...

kene try berubat kampung tgk camner laaa... just a 2 cents opinion... maner la tau kot2 ada 'bendas' yg kiter tak nampak tu dok sangkut ker....

tp some of the people tak baper faveret sgt ngan ubat kampung ni... pantang2 pun tanak ikot... kalu my mum mmg strict... kalu preggy... nk kuar umah kene bawak paku... surah yassin... pastu takleh tgk citer2 yg merepek2 kat TV... cam citer alien ker... aper ker? even citer kartun pun tak leh tgk...

banyak pantang larang ni... tp kengkadang biler kiter ikot... skali miss carry... kecewa gak... dah la byk mende kiter missed.... maner tak kecewa... huhu!!

medang...

aku kira2 sebagai sahabat ko laa.. bagi aku wife ko tu stress.. selalunya kalu pompan ni terlampau stress dia susah nak lekat kandungan dia tu..

dia menangis sudah tentu dia stress.. kekadang pompan peknen ni memacam hal.. moody.. perangai memang tak leh jangka.. kenalah faham keadaan wife ko tu yaa.. siann kat dia..

ko tak yah risaulah.. pasal takut dia sukar peknen atau tidak.. semua pun Allah yg tentukan.. kalu Allah dah tetap ko akan punya anak.. ko tak sah risau.. akan ada punya.. cepat dan lambat aje.. ko dan wife pun masih muda.. jangan risaulah..

I pernah experience the same masa my third pregnancy.  Masa tu patutnya i was 8-9 weeks pregnant tapi the fetus nmpk kecik je.  I pegi straight jumpa gynea and dr bagi hormon pill semua plus blood test every week.  Bila dah 11 weeks and blood test shows hormon level makin turun and fetus tetap tak grow baru dr buat DNC.

Tapi tak semestinya bila ade discharge tu it will end up with a miscarridge or misabortion.  Sometimes sebab hormone yg help the pregnancy tu tak cukup.  Now i'm 7 mths pregnant tapi masa early pregnancy dulu i ade discharge for almost 3 weeks.  Every day kena makan hormone pill and dalam 2 minggu, 3 kali kena ambik hormone injection.  Alhamdulillah the baby grows.

So, my advice is, jgn sedih and jgn stress sgt.  Doa byk2 and ikut nasihat doctor.  Rezeki Allah yg tentukan.  In the mean time jgn le ikut and percaya sgt pantang larang and ubat2 kampung ni.  Agak2 patut la ikut yg mana baik.

Originally posted by meowlin at 10-1-2008 11:20 AM
medang...

aku kira2 sebagai sahabat ko laa.. bagi aku wife ko tu stress.. selalunya kalu pompan ni terlampau stress dia susah nak lekat kandungan dia tu..

dia menangis sudah tentu dia stres ...

Betul tu ... lepas aku miscarridge tu stress gak coz cam susah nk get pregnant.  After 8 months dah malas nk pikir2, masa tu just fikir kalau Allah dah tentu kan aku akan pregnant then ada la nnt.  Tak de buat any treatment or berusaha keras ke ape.  Then after that aku pregnant.

Originally posted by pigeon at 10-1-2008 11:29 AM
In the mean time jgn le ikut and percaya sgt pantang larang and ubat2 kampung ni.  Agak2 patut la ikut yg mana baik.

just ikhtiar jerk... tak salah kan? both modern and traditional kene wat...

cam my sis dulu pun susah gak... sampai ada baby dia suddenly ilang gitu jerk... orang cakap orang bunian amik... so pegi la berubat... founded that our keturunan ada saka... so pegi brubat ngan tok sedara (yg pasti tak menyimpang... OK)

i just follow wat ever yg baik... and yg terbaik for me n my family...

hmmm.....memamg stress pun salah satu sbb...
so....after this...kalau boleh bawa isteri gi bercuti..temangkan fikiran...
beri dia support kalau kali ni pun tak jadi...
dan yg penting...kalau boleh kali ni biar pantang lama sikit...
bukan sajer untuk diri sendiri tapi untuk future baby...

btw...honey pun bukan pandai sgt...tapi sejak masuk forum..
alhamdulillah byk perkara yg kita dapat tahu....

just remind you wife...
dia msih beruntung berbanding insan2 yg dah bertahun menanti...
kalau medang baca thread2 list yg belum rezeki...
tgok betapa tabah nya mereka2yg allah uji sehingga 7/8/9/10 tahun menanti masih belum berjaya....
wife medang ader gak merana mengandung...
ini...nak rasa mengandung pun belum tahu bila
kalau wife suka...ajaklah dia join sini..kongsi segala masalah bab2 perempuan ni....rasanya tak salah

[ Last edited by  honey_nabilah at 10-1-2008 11:57 AM ]

Originally posted by honey_nabilah at 10-1-2008 11:55 AM
hmmm.....memamg stress pun salah satu sbb...
so....after this...kalau boleh bawa isteri gi bercuti..temangkan fikiran...
beri dia support kalau kali ni pun tak jadi...
dan yg penting...kalau b ...

mmg ada plans nk bawak dia pegi travel... tp pasal dia baru start keje so tgk laa dalam sebulan dua lg... kalu dah stabil sumer... baru ok...

anyway thanks for the replies... at least dapat gak laa info... to pigeon... thanks gak pasal bg pendapat... nnt i bawak wife i pegi injek... lg pun wife i tu mmg tak kuat makan... so harap biler dah tambah hormon ke nnt... dia kuat makanlaaa... i tak kisah kuar duit untuk makan... asalkan dia happy.... dah ler...

jgn le pikir nak buang aper..threatend abortion tuh just a termm..mcm haku pun early pregnancy dulu kene gaks..tp Alhamdulillah ler selamat...even dah 8+bulan..tetiba bleeds..tp berthn jugak sampai tepat ikut jangkaan kelahiran dia tuh...tp aku bleed skit gitu ler..maybe sbb b4 this wife ko dnc..so dinding rahim tuh tak baper kuat lagk nak pegang bb...kawan aku penah kene gakss gini...so kalo dia nak jth bior dia jatuh sendiri...kalo bini ko jenih subur takde masalah nak conceive balik..but amik skit ms kasik rahim dia kuat skit ah...but if tatau punca haper bini ko berulang2 kali gugur sh gynae bini investigate why?sbb gene ke haper kerr...

Originally posted by medangtamang at 1/9/08 15:54
Just nak tanya pada u alls yg ada pengalaman tentang hal di atas...

on last october, wife aku miss carry and dah gone thru D&C... then now wife aku pregnant lg.... early stage... smlm pegi sc ...

Kalau kes mcm ini doktor akan bagi your wife MC for a month. Doktor akan nasihatkan wife you baring atas katil sahaja. You dok kat mana? KL ka? kalau tinggal di Kuantan masuk ward di Dr pakar puan Dr chong (Jln Kubang buaya) very good doctor and very good place. Masa scan (awal mengandung) memang tak nampak apa apa denyutan jantung etc etc -- kita cuma nampak satu tompokan kecil sahaja. Scan ni bukan atas perut tapi doctor akan masukkan alat scan dlm private part your wife. More info baca dlm thread ini -- post from Tilingtan tu bagus sangat.

Link thread
http://forum4.cari.com.my/viewth ... p;extra=&page=2

Originally posted by honeybee1802 at 11-1-2008 12:02 AM
jgn le pikir nak buang aper..threatend abortion tuh just a termm..mcm haku pun early pregnancy dulu kene gaks..tp Alhamdulillah ler selamat...even dah 8+bulan..tetiba bleeds..tp berthn jugak samp ...

thanks honeybee.... maybe ni dapat bg sket semangat kat my wife....

Originally posted by ** at 11-1-2008 05:50 AM

Kalau kes mcm ini doktor akan bagi your wife MC for a month. Doktor akan nasihatkan wife you baring atas katil sahaja. You dok kat mana? KL ka? kalau tinggal di Kuantan masuk ward di Dr pakar ...

Thanks kak Dar... at least lega la sket wife medang nnt.... thanks again!!!

honey doakan medang dan exspecially wife...
dapat hadapi semua ujian ni dgn tabah...
ingat allah...insyaalah hati kita akan tenang dan dapat terima
segalanya dgn redho.....

lagi pun..mana tahu,ader hikmah di sebalik yg terjadi...

medang....
wife medang beruntung dapat suami mcm medang...
sentiasa beri support dan berusaha mencari dan melakukan
yg terbaik untuk dia.....
harap usaha medang berjaya

medang... tahan la. takyah terjah. betul kata ramai org... rehat bagi rahim kuat balik.

me 2 pregnancy, ada discharge brownish tu. 1 gugur masa 9 minggu sbb tak membesar since week 6 dan tader jantung. yg 1 lagi, selamat lahir tp ada masalah hati.

tu tak masuk lagi kes morning sickness teruk, muntah darah semua.

me ada kawan 3 kali gugur kat johor dia duduk. lepas dibrainwash hubbynya supaya 'leave his wife alone' dlm 6 bulan, depa cuba lagi dan now dah selamat lahir pun baby boy...

good luck!

12Next
Return to list New