CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8190|Reply: 72

Kenapa Mesti Tunduk Dgn Ugutan?

byk thread la aku baca lam FD ni...walau sekolah tinggi mana pun isteri tu, bila diugut laki contohnya apabila si isteri berkeras nak cerai suami mengugut akan mengambil anak2 maka si isteri pun terus mcm 180 degree turn gitu, kalu depa2 ni tak sekolah tinggi, duk kampung, tak bergaul dgn org2 yg tau hal undang2 aku tak heran depa nak jadi lemah longlai bila diugut (tapi ramai jugak org2 ni yg mampu redah ajer sbnrnya, apa nak jadi jadilah)

ni sekolah tinggi berbelas tingkat, ada karier, boleh mengurus kewangan sendiri, pergaulan pun luas...tapi MASIH jugak tak mampu berfikir secara rasional tapi hanya tunduk pada ketakutan yang tak berasas. ugut nak amik anak2, ugut nak halau dr rumah, ugut nak huru-harakan kaum keluarga...itu semua ciri2 org terdesak, yg tahu wanita boleh dimanipulasi dengan ketakutan. persoalannya kenapa mesti takut?

tu baru kes isteri nak cerai, belum lagik ugutan2 lain, mcm ugut jatuh talak, ugut pukul, ugut bunuh...jika berlaku sebarang perkara yang tak disukai suami sama ada disengajakan atau tidak. ada jugak isteri yg ugut suami, akan bunuh diri kalau suami kahwin lagi, ugut nak serang perempuan 1 lagi pun ada...

mungkin kita semua boleh kongsi, loyar, ahli psikiatri/psikologi, kaunselor tak bertauliah, atau pun diri sendiri/org terdekat pernah berada dlm situasi ini tapi dah mampu bangkit, atau sapa2 sajalah...bincang2 psl hal ini:

1. kenapa ada jugak org tunduk pada ugutan tak berasas
2. apa perlu kita lakukan bila berada dlm situasi itu
3. apa persediaan mental yang perlu kita buat untuk jadi manusia yg lebih tahan cabaran spt ini
4. lain-lain perkara berkaitan

sila...sila...buat mcm rumah orang....

bila wanita berdepan dengan situasi mcm ni, diorg slalu biarkan emosi mengawal pkran diaorg dr mengambil tindakan yang rasional.

aku rasa kalau mahkamah syariah kita neh very the effisyen...dan cost loyer tak mahal sangat..mungkin kurang sikit kot rasa takut terhadap ugutan tu..rasanya lah...  Setakat neh kalau kata bini yang nak cerai..antara paling senang adalah kalau kena pukul ada bukti kukuh..senang nak fasakh..lain nya kena ada kerja sama sang jantan..kalau tak kes draggggggggggggg bertahunnnnnnnnnnnnn...

Reply #3 Lipton's post

aku setuju nge lipton.... semalam baru call lawyer. sebut jer bab kos terfikir jugak untuk fight balik kes kat mahkamah. ingatkan 2k-3k jer. kalau duit banyak takper. belajar tinggi bukan jaminan untuk kontrol emosi. ada kat kampung org nya lebih tabah wpun tak belajar. tapi kalau ugut bab anak tu yg lemah. tambah2 pulak tu je anak yg ada.
macam hzln faham2 jer... hehheheh

Originally posted by kimmycunz at 4-7-2008 04:36 PM
bila wanita berdepan dengan situasi mcm ni, diorg slalu biarkan emosi mengawal pkran diaorg dr mengambil tindakan yang rasional.

org yg sedang dilema sbb diugut akan kata pada si penasehat yg tak penat diugut...kau tak pernah rasa apa aku rasa, apa kau tau? kau takde anak, mana kau tau apa rasanya kalu anak2 dirampas dr kau? maka si penasehat yg tak pernah rasa itu akan kata...sbb aku tak penah rasalah aku mampu pikir di luar tekanan emosi mcm kau...aku mampu nampak bahawa ugutan tu takde apa2 merit pun..kosong ajer...org yg mengugut tu pun tak tau menda jugak sah ke tidak dr segi undang2 menda2 yg dia ugut nak buat kat kau tu....

Originally posted by smarties78 at 4-7-2008 04:48 PM
aku setuju nge lipton.... semalam baru call lawyer. sebut jer bab kos terfikir jugak untuk fight balik kes kat mahkamah. ingatkan 2k-3k jer. kalau duit banyak takper. belajar tinggi bukan jaminan ...

a'ahhh la kan..baru mlm tadi aku bebel kat kau kan..ari ni aku buat lak thread serupa ni kan....

Follow Us
ugut ngan sengugut sama ke?

Originally posted by Lipton at 4-7-2008 04:37 PM
aku rasa kalau mahkamah syariah kita neh very the effisyen...dan cost loyer tak mahal sangat..mungkin kurang sikit kot rasa takut terhadap ugutan tu..rasanya lah...  Setakat neh kalau kata bini ...

tapi kan lipteng...ada tau lepas diugut, dipukul, dibuat apa2 jelah,  masih ada yg mampu motivate diri sendiri..yg kata dia deserve dpt semua ni...sbb mmg salah dia pun...sedih dgr tau...tak tertolong dah rasanya org gini...tunduk dgn ugutan 1 hal, terima ni sbg salah sendrik 1 hal...tapi yalah..lain org lain kesanggupan kan?

Originally posted by ajinomotonosuga at 4-7-2008 04:52 PM
ugut ngan sengugut sama ke?

sengugut ialah ugutan dgn menggunakan sen...contoh: kalau awak joli katak lagi bulan ni, bulan depan punya elaun TARAK!
sekian...

Reply #9 hzln's post

yerlah, baru mlam tadi kan ko bebel. pastu terus aku kene call dengan laki aku. ugut lagi. tapi time keje ni lain sikit. bole kuatkan semangat dengan buat keje banyak2.

aku kan bila nak cerita pasal mahkamah syariah kat mesia neh..cepat ajer bp aku naik...:@  Lagi satu pendidikan tinggi tidak menjamin seseorang itu dapat bertindak dengan waras dan bijak..sebab pendidikan tinggi neh lebih kepada kepandaian teori.....

Reply #1 hzln's post

sbb2 takut ngan ugutan:

1. Tak tahu hak sendiri...
2. Emosi
3. takut kehilangan org yg disayangi...i.e. anak, suami, isteri....
4. Dh lama sgt dh kena brainwash ngan pasangan yg suka ugut tu.... kena saiko senang citer...
5. dll....ini ajer yg aku leh fikir skrg ni....

6. Low self confident
7. Mmg sikap semula jadi yg bergantung kpd org lain...

Reply #11 Lipton's post

aku setuju lagi dengan lipton ni. heheheh...

betul... phd ke master ke tak jamin emosi sesorang. yg penting jenis yang macamana. tapi for alang girl, yg ko katakan dengan terlalu bergantung pada orang lain tu aku rasa tak jugak. walaupun sesorang isteri tu dah biasa berdikari tapi kalau melibatkan sesuatu yang paling disayangi (anak lah contohnya), mesti takut jugaknya.
sebabnya, aku da biasa hidup berdikari. tapi bila ugut bab anak ni terus lemah jap. tapi semalam la.   
sekarang da ok sikit. aku akan tetap pertahankan hak aku.

Originally posted by hzln at 4-7-2008 16:31
byk thread la aku baca lam FD ni...walau sekolah tinggi mana pun isteri tu, bila diugut laki contohnya apabila si isteri berkeras nak cerai suami mengugut akan mengambil anak2 maka si isteri pun牋...
..nie kes lemah mental lah nie....

Reply #11 Lipton's post

yer... aku setuju ni... tak semua yg belajar tinggi bole handle benda2 camni... ada yg berpendidikan tinggi yg kena dera mental/ fizikal etc...

Cerita neh reminds me of Ayang..

Originally posted by demonagirl6 at 4-7-2008 18:39

pendapat aku kes sebegini org tuh dah biasa hidup cam lemau..tak da cabaran
klu org tuh dier pernah melalui pengalaman perit and gentir melampau..
dorg neh lebih tahan lasak...and leh motivated diri...dorg dah awal dah ada persediaan mental and bagai..
tu lah hikmat past experience yg pahit...

so gerenti ugut2 sebegini...dorg tak takut...dorg jentik jerk...perkara kecik...

just my two cents opinion...

Originally posted by demonagirl6 at 4-7-2008 06:39 PM

kau memang..aku tau..semua thread ada kaitan dgn ayang...sapa kena brainwash ngan sapa ni, kau kena brainwash ngan ayang ke ayang yg brainwash kau?