CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4732|Reply: 20

MYHTBUSTER Versi Sabah

Anda ada apa-apa perkara atau apa sahaja hal yang selalu bermain difikiran terutama perkara yang pada mulanya kita sangkakan lain tetapi setelah kita alami, kaji, selidik namun keputusannya mungkin berbeza dengan apa yang kita fikirkan sebelum ini. Jadi kalau ada perkara, isu, hal dan apa jua yang pernah anda fikirkan tetapi ia tidak tepat atau sememangnya tepat seperti apa yang anda fikirkan, nyatakan di sini. yang penting, perkara tersebut anda alami, selidik, kaji, analisa sendiri dan bukannya setakat dengar dari mulut orang lain untuk membuktikannya.

kalau boleh biar bentuk macam ni:
ISU:
yang saya dengar/fikirkan:
Bentuk kajian/analisa/yang saya alami:
Keputusan: Busted/ Approved berserta alasan.

Sebagai permulaan biar saya buka bicara.

ISU: Seperti kita tahu, kat KK dan sekitarnya utk parking kereta di luar kena bayar parking yang guna resit.

yang saya fikir/dengar : kalau kereta plet sabah, bayaran tiket kurang walaupun parking lama tapi kalau plet luar sabah, comfirm kena ikut masa contoh kereta plet sabah mungkin kena tiket sekadar minima utk parking 4 jam tetapi kereta plet luar akan kena RM2.10 utk tempoh yang sama.

bentuk kajian: saya guna 2 kereta berbeza ( satu plet sabah satu plet semenanjung)  di parking yang sama selama seminggu utk tempoh masa yang sama.

keputusan: BUSTED! kedua-dua kereta kena tiket pada kadar yang sama untuk tempoh masa yang sama. cuma peluang utk kadar tiket berbeza juga bergantung kepada lokasi parking, cuaca, tahap kerajinan pekerja tiket.

Mythbuster datang lagi...

isu: saman parking!
bentuk kajian: sendiri kena! sebelum ni hanya dengar khabar angin je.
keputusan: dah kena sendiri dan tgk..so comfirm la....

sebenarnya, sebelum saya pindah sini pun saya dah dengar, kalau kereta plet semenanjung je, mesti kena saman kalau salah parking, tapi kalau plet sabah. mesti tak kena. hari ni perkara tu terjadi kat aku. kereta aku sebiji jer yang kena saman, sedangkan yang lain yang lagi jelas parking kat selekoh simpang takkena..sederet kiri kanan jalan semua plet sabah. aku tgk tak ada pun tiket saman parking. aku jer yang ada kat tingkap kereta. untuk mengatakan yang kereta lain dari aku yang dah kena saman dah gerak dulu dari aku, aku cam kereta yang parking dulu dari aku. memang tak puas hati dan aku ngaku aku salah tapi yang tak puas hati kenapa aku sorang je kena..lain tak?? nanti aku up gambar kesalahanorang lain. mulai hari ini..aku nak up semua salah parking kereta kat KK dan sekiatrnya....hahahahahaha

wah yang ni pun ada yang pilih kasih iye

Balas #3 xtrakiwi\ catat

tak tau la..tapi sebelum ni dengar khabar angin jer..tup tup sendiri kena...gambar nanti upload...asyik lupa jer.

Reply #4 CharlieDale's post

he heh  heh ada juga mcm tu main pilih2 klu mo saman   mkin yg keta lain tu sanak saudara drg ataupun kaum kerabat drg la tu

Balas #5 dragonball\ catat

Itu saya tak pasti..tapi kalau la...anda semua tgk ada tiket saman di kereta anda sedangkan kereta di sekitar anda kiri kanan depan belakang tak ada tiket saman...tak ke pelik? ikut logik akal fikiran,  dalam hal parking kereta bertiket pun mungkin sebuah dua kereta sahaja dalam satu baris parking yang kita nampak tiada parking tiket kat pengelap cermin. jadi boleh consider yang kereta tu baru parking ...ini tgk keliling yang kereta parking dengan kesalahan yang sama...semua tak ada tiket saman...takkan tuan punya kereta dah ambil tiket pastu tamu lagi? atau pun semua kereta yang dah di saman dah cabut sebelum saya sampai? yang menambahkan syakwasangka lagi..semua yang tak kena tu semua plet Sabah termasuk sebuah 4WD yang parking ngam-ngam kat bucu simpang masuk jalan...saya sorang je plet Malaya...memang kena sumpah la polis trafik tu dengan saya berbakul-bakul hari tu..... :@  kalau semua kena..ada la sejuk hati sikit...rela gak la nak ngadap pergi bayar saman.

Follow Us
Sumpah ja derang tu CharlieDale.. Ko sigu kaini?

myth is busted.heheheheh.kesian kau CharlieDale

Balas #8 gradak\ catat

ui....tak busted lagi..selagi aku tak nampak kereta plet sini kena saman di tempat yang sama...heheheh

Balas #7 ayanglind\ catat

tak larat dah nak sumpah..sumpah sampai jadi Batu Caves pun aku tetap kena bayar saman...sigu? sigup ka???

Balas #10 CharlieDale\ catat

Sigu = Cikgu

Balas #9 CharlieDale\ catat

d mna bah area kau kana saman ni?

Balas #11 gradak\ catat

oooo..biasa murid panggil cigu...

Balas #12 dragonball\ catat

Putatan, tamu kat standard supermarket.

Balas #13 CharlieDale\ catat

di skul sa kadang2 tu murid2 panggil sigu bah

ada juga masa ko mau bikin ni kaji selidik ni ah charlie . sia pun tidak dapat buat satu mythbuster sabah

sapa berani buat mythbuster sana bukit melingsung papar.. dengar cita sana banyak hantu...

Balas #16 rhoyo\ catat

ala...kaji selidik yang terkena kat diri sendiri...yang pertama tu (isu tiket parking) sebab 2 3 kali aku bawa kereta pak mertua aku (plet penang) asyik kena bayar banyak jer (range RM2.50-RM3.50 macam tu la) tapi bila aku bawa kereta bini (plet sabah) asyik kena minima je walaupun parking dipetak yang sama dan jangkawaktu yang sama....tu yang aku buat eksperimen tu...last-last dapat la aku buat kesimpulannya hasil pemerhatian yang aku buat.

yang kedua (isu saman) sebab sebelum aku datang sini pun ada orang dah cerita perkara ni. so bila dah kena kat diri sendiri baru aku percaya. selagi aku tak nampak semua kereta parking di tempat yang sama kena saman..selagi tu la myth mengenai perkara ini akan terus comfirm...

Balas #17 all4rez\ catat

bukit tinggi yang kalau dari KK ke Papar tu kan..mean sebelum Papar..hehehe ada dengar juga dari wife..tapi belum terfikir la nak buat mythbuster kat sana...hehehe malah kalau pergi rumah pak angkat abang saya di Papar pun...sebelum maghrib kami dah kena balik..plan lalu situ mesti sebelum maghrib.

bukan selalunya mythbuster ni yang berkaitan dengan sains kah . macam ndak ngam kalau kasi kait sama isu parking sama hantu2 ni

12Next
Return to list New