CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9955|Reply: 23

Suami tak suka dengar aku kongsi masalah

Anonymous
Anonymous  Post time 16-6-2024 03:15 PM |Read mode
Edited by Anonymous at 16-6-2024 03:27 PM

Aku pendekkan cerita la. suami aku bila aku share pasal kerisauan aku, dia macam tak suka dengar.semalam dah terbukti yang dia memang tak suka dengar aku share masalah.

aku memang ada masanya overthinking sikit. dan ye aku ada masalah anxiety tapi terkawal dan belum sampai tahap kena makan ubat. Pernah kena pegi sesi theraphy lebih kurang tahun 2013 macam tu. dalam 2 sesi je pegi dan lepas tu aku ok. Aku tahu kawal.

Tapi aku jenis kalau risaukan sesuatu, aku akan bagitau suami aku. Aku cuma nak dia dengar dan cakap "It's okay. Jangan risau sangat. Kita settle sama-sama" Aku nak dia cakap macam tu je. Untuk bagi aku tenang sikit.

Semalam dia cakap dia stress dengan aku. Dia tak suka aku cerita apa-apa pasal kerisauan aku.

Aku bagi contoh ya. Hari tu kitorang bersama, dan aku suruh dia pakai kondom sebab aku memang tak nak pregnant lagi. Ada banyak faktor kenapa aku tak nak pregnant lagi. Ye dia pakai. tapi aku still ragu-ragu. Aku akan tanya tak bocor ke? Sebabnya, masa dapat anak kedua pun aku suruh pakai kondom and guess what, aku pregnant!

Bila aku cakap kondom ni bukan bagi jaminan 100% selamat dia tak nak terima. Sudahnya dia cakap kat aku tak payah la make love lagi. Asyik risau je. Sakitnya hati aku bila dia cakap macam tu. Aku bukan nak tolak make love terus. Aku cuma nak dia yakinkan aku bahawa kondom yang dia pakai tu tak bocor. Itu je. Just bagitau '"Jangan risau kondom ni tak bocor. Dah check lepas bukak tadi takde bocor"

Sedihnya aku hari ni. Aku terlalu sedih. Rasa jauh hati sangat. Aku dah la takde kawan2 nak kongsi cerita. Takkan hal-hal macam ni nak cerita dengan kawan opis pulak. Dengan suami je la tempat aku nak luah rasa. Tak sangka rupanya dia tak suka.

So semalam kitorang bergaduh sikit dan aku cakap kat dia "Jangan risau lepas ni saya takkan cerita apa-apa kat awak. Saya pendam sorang je"

Anonymous
Anonymous  Post time 18-6-2024 11:37 AM
Prickford replied at 18-6-2024 11:05 AM
Sheolls alergik kot takleh consume atau pasang apa2 perancang. Nak ikat tak dan plak kot masa bers ...
deleted

member tengah on form nak make love pergi tanya macam2 lak mana tak meletup kepala otak dia jokes aside, kalau dah taknak mengandung kenapa tak cucuk ubat atau ikat je?

It's okay utk rasa risau dan ragu2. but as u said, u boleh control u punya anxiety. Sorry bkn nak down kan u, tp rasanya u relapse ni dan u kena seek help sekali lagi. kadang2 kita rasa mcm kita okay dan dpt kawal tp org lain tgk sebaliknya. as for ur hubby, rasanya bkn dia tk nk dgr masalah u. tp maybe kdg2 dia pun ada masa serabut. kdg2 mgkn masalah kecil dan remeh bg dia tp bg u seolah2 benda tu mcm nk kiamat dunia. why don't, u berdua talk it out as a couples. utk tk nk pregnant, selain ubat dan cucuk, kan boleh guna implan maybe? hidup ni simple jgn serabutkan dgn benda remeh. klu preggy, rezeki. lgpn u belaki kan? byk org yg dh kahwin tkda rezeki anak lagi. go seek help and treatment sekali lagi. ur mental state tk okay.

mybe timing tt xkena kot..org laki ni xsuka bnda remeh..dia pun mybe xtau cara nk bg tt rasa lega n tenang..ppuan ni mmg kte cpt kalut n panik.

duri_durians replied at 18-6-2024 01:04 AM
member tengah on form nak make love pergi tanya macam2 lak mana tak meletup kepala otak dia  jo ...

Sheolls alergik kot takleh consume atau pasang apa2 perancang. Nak ikat tak dan plak kot masa bersalin yg kedua

Follow Us
Anonymous
Anonymous  Post time 18-6-2024 11:40 AM
duri_durians replied at 18-6-2024 09:04 AM
member tengah on form nak make love pergi tanya macam2 lak mana tak meletup kepala otak dia  jo ...

tanya lepas settle. bukan sebelum.

Anonymous
Anonymous  Post time 18-6-2024 11:40 AM
CoffeeOverdose replied at 18-6-2024 09:39 AM
It's okay utk rasa risau dan ragu2. but as u said, u boleh control u punya anxiety. Sorry bkn nak do ...

ok baik terima kasih atas nasihat tu.

Anonymous
Anonymous  Post time 18-6-2024 11:41 AM
kaoru44 replied at 18-6-2024 10:35 AM
mybe timing tt xkena kot..org laki ni xsuka bnda remeh..dia pun mybe xtau cara nk bg tt rasa lega n  ...

mungkin la. time tu saya tengah drive, dia duduk sebelah. mungkin la kot timing tak kena.

Anonymous
Anonymous  Post time 18-6-2024 11:42 AM
Prickford replied at 18-6-2024 11:05 AM
Sheolls alergik kot takleh consume atau pasang apa2 perancang. Nak ikat tak dan plak kot masa bers ...

ada plan nak pasang implanon. tengah kumpul duit lagi. selain tu pakai kondom dan morning after pill.

Kamu tahu apa jawapan yg kamu nk dr husband.jd kamu bygkan jer la die jawab mcm tu..
Jd..aman aman saja

Mungkin awk terlalu overthinking..kn amalkan sikap MALAS LAYAN PERASAAN ..sibukkan diri dgn anak2.  layan kdrama ke...mungkin boleh membantu

Kita kalau tlampau risau mcm2 hal memang akan ganggu kualiti/kegembiraan hidup. Iols setuju cadangan kat atas untuk u gi treatment semula. U je rasa okey, tp mungkin tidak kepada org yg rapat dgn u.

I hope u cepat dapatkan terapi/treatment so that quality kehidupan u akan jadi lebih baik & relay u & husband getting better

Beli sendiri kondom

Anonymous replied at 18-6-2024 11:40 AM
tanya lepas settle. bukan sebelum.

aku rasa kau kna rawat smula anxiety ke depression tu semua.
jgn salahkan suami saja.
tak semua orang suka dgr bebelan, rengekan atau aduan yg panjang berjela atau berulang2.
kau ragu-ragu, bila kau express dekat orang akan menyebabkan orang pula ragu-ragu dan serabut.

lepastu nak main guilt trip 'ok la lepas ni taknak mengadu apa2 dah'. tapi kau akan pendam pendam dan terus memendam lama2 depression breakdown.

practice healthy communication. jgn main tarik tali, guilt trip, passive aggressive. jumpa therapist kalau perlu.
yg penting - understand and fix yourself first, baru suami.

duri_durians replied at 21-6-2024 02:46 PM
aku rasa kau kna rawat smula anxiety ke depression tu semua.
jgn salahkan suami saja.
tak semua or ...

oso, smoga cepat sembuh tuan tanah..

Bila baca confession ni terus terfikir aku pun ada anxiety ke ni. Huhu.

ikat je, habis cerita

Beli sndri kondom, on ubat perancang, then dah cukup duit pasang implanol..yg lain tu tawakkal jee

Overthinking - luahkan perasaan - tapi nak jawapan seperti yang difikirkan.

Maybe patut seek for help again.

Rujuk pada yang pakar untuk get better life and mental health sis.

12Next
Return to list New