CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: DragonLady82

BaBy Meninggal Dalam Kandungan/ketika di lahirkan...

pejam celik kejap jek minggu depan dh nak masuk 8 bln maryam xde... x sabar nak blk kg jumaat ni, leh jenguk banglo biru maryam.... lately asik teringatkan arwah jek, pastu mula la mata bergenang... x kita tempat plak tu...

smlm mc sb demam.. amik kesempatan g jenguk kubur baby.. tenang sgt tempat tu.. sb sume baby kebumi kat situ. hubby ckp ni la ahli syurga... cakap2 ngan baby ape yg aku buat sepanjang mgu nih.. rase kejap je mase blalu.. kalu arwah ade dh 2bulan stgh dh die.. rindu sgt...

smlm mc sb demam.. amik kesempatan g jenguk kubur baby.. tenang sgt tempat tu.. sb sume baby kebumi kat situ. hubby ckp ni la ahli syurga... cakap2 ngan baby ape yg aku buat sepanjang mgu nih.. rase k ...
qis_88 Post at 25-11-2009 07:42

iyer la qis, mmg tenangsangat kat kuburan baby..aidiladha raya di kampung, seronok sgt sebab dapat perigi ziarah kubur puitih baby..walapun ramai yg ziarah kubur sanak sedara lain, tapi kawasan kuburan tetap tenang..dari jauh dah nampak kubur, rin kuatkan hati tak nak nangis tapi..bila sampai je, tengah cabut cabut rumput..tengah bersihkan kubur, airmata bergenang, kena lak ada org tanya hubby, kubur baby ker, apa lagi, meluncur deras air mata ni..isk isk isk..sedihnya..sambil bersihkan sambil backaan yassin, airmata tak berhenti..mmg rindu kan qis?

rindu sgt2.. kalu tau jadik camni,aku rela mengandungkan baby seumur hidup.. balik kg aritu,sume cite pasal baby.. aku? pedih gak hati. tp nk wt camne.

rindu sgt2.. kalu tau jadik camni,aku rela mengandungkan baby seumur hidup.. balik kg aritu,sume cite pasal baby.. aku? pedih gak hati. tp nk wt camne.
qis_88 Post at 30-11-2009 07:44

sabar qis - bila rindu datang - baca alfatihah untuk baby & baca doa diatas. Insyallah hati lebih tenang

hari tu juju & family melawat kubur arwah - lepas sembahyang raya . Si kakak sibuk bertanya - kesian Faiz (arwah baby) raya seorg2 tapi mesti Faiz happy gak dapat pakai baju cantik kat syurga. Huhuhu - sedih rasanya .

dah hampir 2 tahun masa berlalu............05/12/2007

kalau arwah anak ada, dah 2 tahun pun umo dia...mesti dah pandai panggil IBU & AYAH

Follow Us
Arie ngah tunggu habis pantang.... X sabar rasanyer nk g kubur baby... Rindu sgt2 kat dia.. x kira la apa pun yg kiter ngah wat mesti dok teringat jer kat dia... teringat jer saat2 terakhir kite peluk cium dia.... asyik terbayang2 jer.. aduhai... rasa x puas cium dia...

Arie ngah tunggu habis pantang.... X sabar rasanyer nk g kubur baby... Rindu sgt2 kat dia.. x kira la apa pun yg kiter ngah wat mesti dok teringat jer kat dia... teringat jer saat2 terakhir kite peluk ...
DragonLady82 Post at 1-12-2009 07:55

arie dlm pantang lagi eh - jaga diri baik2 - dulu juju dlm pantang pi gak kubur baby

mmg miss moment tu kan - juju lagi le terkilan tak dpt bagi dia susu badan

sabar qis - bila rindu datang - baca alfatihah untuk baby & baca doa diatas. Insyallah hati lebih tenang

hari tu juju & family melawat kubur arwah - lepas sembahyang raya . Si kakak sibuk berta ...
cmf_Juju Post at 30-11-2009 19:27

bila sebut psl baju baby...

aku slalu mimpikan ank buah aku
dtg main2 ngan aku...lst skali dia dtg 2 hr sebelum raya ari tu
cantiknyaaaaaaaaa baju dia...tak boleh nak digambarkan...warna putih...hiks mmg lawa la
tk masuk rumah..dok main sembunyi2..ngan aku kat luar pintu..dia pun comel...
yg dtg bawaknya 2 org dewasa...tp mukanya aku tak jelas...

klu la dia hidup dah 2 thn le umur dia..

cuma yg aku heran..dlm mimpi maknya dulu2 je
skrg ni lsg tak..

tp takpe...aku suka sgt..
at least boleh tgk dia makin membesar...

al-fatihah utk arwah

kalau pantang ni , jap saya tak faham ni dalam keadaan suci or still bleeding? sebab saya tak fahamlah pantang pantang ni  actually....kalau suci  just read Quran for the baby ...kalau tak then zikir jer lah ..kenapa nak ikut pantang pantang ....well tak palah this is my opinion though..nevermind

kalau pantang ni , jap saya tak faham ni dalam keadaan suci or still bleeding? sebab saya tak fahamlah pantang pantang ni  actually....kalau suci  just read Quran for the baby ...kalau tak then zikir  ...
mbhcsf Post at 1-12-2009 20:10

pantang nie adalah terms yg digunakan oleh org2 Melayu kita selepas melahirkan anak. So ia merupakan adat. Even bangsa2 lain pun ada pantang larangnya dgn tujuan untuk menjaga kesihatan ibu yg melahirkan anak

Masa pantang tu bergantung pada diri masing2 - ada 40 hari & ada 100 hari.
Bagi juju - juju tak ikut sangat pantang nie - tapi make sure ubat2 makan & berurut untuk menguatkan badan.

Macam juju bersalinkan arwah - darah nifas hanya seminggu je keluar. Lepas seminggu ,juju dah start sembahyang & dah boleh pergi ke kubur untuk menziarahi arwah cuma org perempuan tak digalakkan ke kubur ditakuti akan berlaku kejadian meraung & menangis2 meratapi yg telah pergi .

Bagi baby yg meninggal - tiada dosa yg dilakukan. Jika kita membaca al-quran, yassin & al- fatihah, maka pahalanya dapat pada mereka yg membacanya.

Arie x g sb masih x suci lg.... g pun ikut jer la cakap org tua2.. kang pergi paper jd payah la plak... biasanyer darah nifas 40hr jer.. yg lbh tu dh jd drh penyakit...
Belum g pun dh terbayang2 suasana kat sana nanti.. dah g nanti.. x tau la cam ner...
kena betul2 kawal emosi baru blh g...

Arie x g sb masih x suci lg.... g pun ikut jer la cakap org tua2.. kang pergi paper jd payah la plak... biasanyer darah nifas 40hr jer.. yg lbh tu dh jd drh penyakit...
Belum g pun dh terbayang2 sua ...
DragonLady82 Post at 2-12-2009 08:18

arie - kalau tak kuat lagi semangat jangan pergi. Tunggu dah kuat sikit & hati dah kuat then baru boleh pergi.

a'ah.. mcm aku dulu hari yg ke 50 kot kalu xsilap br gagahkan diri g kubur baby.. puas dok tahan air mata.. tp smpi sudah meleleh gak.skrg mgu2 mmg xmiss g kubur baby.yg aku perasan,sejak baby aku xde,aku asyik sakit jer.. mungkinkah ini rindu???

a'ah.. mcm aku dulu hari yg ke 50 kot kalu xsilap br gagahkan diri g kubur baby.. puas dok tahan air mata.. tp smpi sudah meleleh gak.skrg mgu2 mmg xmiss g kubur baby.yg aku perasan,sejak baby aku xde ...
qis_88 Post at 3-12-2009 07:37

qis

yg dah pergi jangan dikenang....insyallah ada hikmahnya. Jaga kesihatan diri baik2. So far setiap kali pergi kubur tak mengalirkan air mata dah. Cuma sayu tengok kubur arwah. So juju akan bersihkan & letak batu2 besar . Kalau tak bersihkan cepat je rumput & lalang tumbuh

192# DragonLady82
tunggu je la dulu abis pantang... pas tu leh la g lawat kubur baby... time tu kite pon dh kuat fizikal dan mental...
eda dulu darah nifas abis ngam2 30 hari... pantang kt kg 3 minggu jek, b4 blk kl tu ckp kt hubby nak tgk kubur arwah dulu...
time tu lom suci lg, jadinya hubby parking kete tepi jalan jek.. jauh sgt2 tau, sayup jek nampak.. tp tau la tu kubur arwah psl paling ujung..
lepas abis pantang baru la ada peluang g dekat2... awal2 dulu rasa kuat sgt, tp makin kerap g melawat rasa cam makin sedey plak...

194# qis_88
jgn ikutkan sgt perasaan qis... kena byk sabar... eda pon dulu tiap hari x miss berendam air mata... pandang sume benda teringat arwah.. sampai ada terpk gak dh nak gila kot aku ni... tp lama2 eda pk sampai bila nak jd camtu kan... kang hubby yg depan mata plak ilang.. kuar air mata darah sekali pon arwah xkan dpt hidup blk dh... biar la dia tenang kt sana, tunggu kite... yg penting kite x lupa sedekahkan doa tuk arwah...

Sedihnya aku... Bini aku kerja nurse kad dewan bedah meternity HKL, dia selalu cerita kes2 macam ni, sedih dengar. Ada kes yang dah menunggu hari, baby boleh meninggal dalam perut, kembar lak tu. Dua2 meninggal. Kesian. Bini aku sekarang pun tengah menunggu hari.Due 22 december ni, tapi doktor kata bila2 masa boleh beranak. Semalam buat ultrasound kat klinik, doktor kata air ketuban kurang pulak, adus... semua cerita2 bini aku tu terbayang2 balik kat kepala aku, takutnya aku rasa. Hari ni aku suruh bini aku buat cek kat tempat kerja dia tengok ada masalah x. Harap2lah selamat semuanya. Pada tuan thread ni, aku ucapkan takziah dan bersabar dengan ujian ni.

Sedihnya aku... Bini aku kerja nurse kad dewan bedah meternity HKL, dia selalu cerita kes2 macam ni, sedih dengar. Ada kes yang dah menunggu hari, baby boleh meninggal dalam perut, kembar lak tu. Dua2 ...
hadi1978 Post at 3-12-2009 12:52

InsyaAllah semuanya selamat.. Arie doakan yg terbaik buat hadi & family.... 22/12 sama birthday dgn hubby Arie
Arie dlu pun ngah menunggu hari la..x sangka x der rezki lg nak jd mak.... semoga Allah bg Arie rezki utk jd seorg ibu satu hari nanti....

Alhamdulillah, wife dah check dgn pakar kat tempat kerja dia kat HKL tu, pakar kata xde masalah oligohidromnious tu, air ketuban cukup je. Bersyukur sangat2 bila doktor kata xde masalah. Tapi, yelah, selagi baby x lahir, masih tetap risau... Yelah, banyak sangat dengar kes2 dalam dewan bedah meternity ni, jadi takut pulak. Kawan2 doakan wife Hadi selamat bersalin yer..
Pada Arie, bersabar yer, saya paham, saya ni, baru nak jadi ayah, ada problem sikit dah menggelabah, dah takut, apa lagi perempuan yang mengendong perut tu sendiri, berat mata memandang, berat lagi bahu memikul, bersabar ye. Harap2 Arie dapat ada baby satu hari nanti, AMIN.