CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Zielah

Hidup Tanpa Maid

nurryn posted on 2-8-2013 06:20 PM
Kain... Beli dryer... Byk mudahnyer... Aku lps kering by dryer, terus sangkut jer.. So, wardrob ak ...

betul. akak pun pakai dryer. x payah nak fikir pasal nak jemur. balik kerja basuh baju, masa nak tidur masukkan dalam dryer, bangun pagi baju dah kering. masalah sekarang dryer yg dah pakai lebih 7 tahun tu dah rosak. sama waktu plak dgn mesih basuh. tengah tepuk dahilah..

Zielah posted on 4-8-2013 06:21 PM
betul. akak pun pakai dryer. x payah nak fikir pasal nak jemur. balik kerja basuh baju, masa nak t ...

salam, just wondering, berapa beza bil letrik bila ada dryer ni?

ajiqah posted on 5-8-2013 10:20 AM

Susah nk ckp... Time ader maid, x pakai dryer pon.. Bill dh 400++ sbln... Ni xder maid, mmg dryer on mnjang... Bill dlm 250 jer sbln... So, x reti nk estimate baoer kos letrik utk dryer tu...

nurryn posted on 12-8-2013 02:40 PM
Susah nk ckp... Time ader maid, x pakai dryer pon.. Bill dh 400++ sbln... Ni xder maid, mmg dryer  ...

maybe sebab maid pakai basuh baju dia..
i pernah ada maid, start washing machine dengan sehelai jeans dia sahaja huhuhuh

limau_nipis posted on 16-8-2013 11:53 AM
maybe sebab maid pakai basuh baju dia..
i pernah ada maid, start washing machine dengan sehelai j ...

Tu laaa... I rsa sumer benda pon dier mesen... Plus dier pkai air cond kt hall la tu.. Sellau aku tgk dier trgolek tido kt
Ctu... Pastu, vacum mmg hari2.. Mls nk menyapu.. Tp, aku mmg prefer dier vacum pon, xder alasan umah berhabuk kn..

nurryn posted on 12-8-2013 02:40 PM
Susah nk ckp... Time ader maid, x pakai dryer pon.. Bill dh 400++ sbln... Ni xder maid, mmg dryer  ...

lagi kurang bill letrik bila takde maid ek.
aku mmg expect bill letrik akan kurang.. tgh tunggu bill sampai. selalu dlm 300+ gitu, if dapat kurang seratus pun dah ok. blh cover kos taska.
ermm.. nak beli dryer mcm hubby tak berapa setuju... sbb rumah ada kawasan sekeliling utk jemur pakaian. buat masa skrg ni tugasan jemur dan lipat baju dia ambik alih .. hehehehe... *lega sket*.
baju anak2 utk seminggu kat taska and transit, dah pack siap2. pepagi masuk kereta tak yah risau2 beg diaorg. *pun lega*

Follow Us
Zielah posted on 4-8-2013 06:21 PM
betul. akak pun pakai dryer. x payah nak fikir pasal nak jemur. balik kerja basuh baju, masa nak t ...

dah ajal mesin tu akak.
mesin saya pun sblm raya rosak.. check2 tgk2 mcm tak pusing kain baju dlm tu. mula2 cari repair shop, tp byk songeh lah pulak. last2 call service center mesin tu, cepat jer dtg repair - within 24 hrs. sgt2 efisyen. lega tak perlu beli mesin baru.

moa posted on 20-8-2013 10:18 AM
dah ajal mesin tu akak.
mesin saya pun sblm raya rosak.. check2 tgk2 mcm tak pusing kain baju dlm ...

betul, betul ...... dryer tu is a must untuk orang yang tak ada maid .... tp kalau ada mesin lipat kain lagi better. Akak tak kisah sangat x ada maid tapi  tang anak  nak pergi sekolah tu .... memang garu kepala jawabnya .. kena-kena plak kalau  kena kerja pagi ke pagi  without notice.

ajiqah posted on 5-8-2013 10:20 AM

Salam,

akak  tak check plak ....sbb aircond telah mempengaruhi ttp  tak adalah  banyak  sangat ..... Amalkan  pakai dryer tu bila  membasuh weekdays .... basuh time dah balik kerja. Kalau during the weekend ....cuaca panas terik ...pakai  dryer  jugak .... ini mmg kes tepuk dahi sendiri ... atau  malas yang teramat sangat.

Ini pun akak tengah berkira-kira nak beli juga dryer baru ganti dryer lama yang rosak .... memudahkan kerja  dan  pakaian pun tak luntur kena  cahaya matahari.

Actually... biler xder maid ni... byk gilerrrrr jimat.. selain dr bill letrik n gaji dier n toiletries dier...
bill air yg 70-100 dh jdi less thn  20...
lauk pauk sayur buah yg lebih kurang 300 seminggu dh jadi less thn 200...
grocceries utk sbln.. biasa 1200.. ni dh tinggal 600 jer... pdhal
if mkn kedai... tmpt2 mahal sket... byk gak jimatnyer...
so.. kire2 dlm... 650+150+50+100+600..
lebih kurang la yer.... dlm rm 1600 ok... kali ngn 12...
erkkkkk rm19,200 perggghhhh....

eh... tmbh lgi... air save rm960.. senang kire rm20k...
tolak mkcik local yg dtg pagi blk petang.... 600x12... 7200...
still jimat rm12800
oh yaaa... aku ader amik mkcik local dtg pgi blk ptg... rm30 jer sehari...
dier leh msk n mkn aper jer kt umah aku tu...
biasa aku msk for kids jer.. tp, kekadang dier tolong gak msk fpor my kids.. minum petang..
puas gak aku cari yg murah gini... n brtukar2 jugak la beberapa kali...
paling mahal caj rm50.. alhamdulillah yg ni 30 jer... byk jimat..
tp, keje umah dier mmg x buat ek.. oflate jer dier tolong lipatkn kain baju aku..
tu pon dier offer xyah guna dryer.. sayang kain katayer.. so, aku sidai mlm.. dier angkat n lipat.. baju nk iron dier asingkn dh msk bakul..
lege sket la kn.. nnti aku update baper latest bill biler kurang guna dryer.. Last edited by nurryn on 30-8-2013 02:06 PM

aku sedang berkita2 nak amik maid..sbb tengah peknen

tapi masih berbelah bagi sebab penah ada pengalaman maid larik

aku xder masalah nak masak dan berkemas umah

cuma malas nak lipat baju..alangkah baiknya kalau ada mesin lipat baju..

Alhamdulillah...3 hari lepas borak2 dengan makcik belakang umah...dia offer diri utk bersihkan rumah termasuk sidai+lipatkan + iron kain baju...Syukur pada tuhan.dipermudahkan jalan

makcik tu pun janji nak carikkan penjaga utk baby yg bakal lahir tahun depan..

semlam dpt call darik mak mertua tiri
dia baru balik dari medan

ada org dari medan nak jadi pembantu...masuk guna visa pelancong..xperlu bayar apa2 pun..cuma buatkan permit kerja di Mesia..

masalahnya yg nak kerja tu muda sangat..baru 15 tahun..

terus cancel..

nurryn posted on 30-8-2013 02:00 PM
Actually... biler xder maid ni... byk gilerrrrr jimat.. selain dr bill letrik n gaji dier n toiletri ...

mahal yak dryer ni

setakat ni aku sidai baju bawah kipas...

sidai sebelum tido..pagi esok mmg kering

alisya05 posted on 30-8-2013 03:38 PM
mahal yak dryer ni

setakat ni aku sidai baju bawah kipas...

Dryer ni x mahal laaaa... Less thn 2k blh dpt...
Try la Pkai, byk senang nyer...setel masalh menyidai n mrngangkat... Coz lps kuar dryer leh terus lipat or sangkut... Aku pon mmg mls melipat, so, sangkut jer dlm wardrob tu... Tp wardrob kene panjang aaaa...

iols dulu ada maid dari anak yg no 4 tu 44 hari sampai umo dia 5thn...so masa ada maid tu banyak masa boleh habiskan tgk anak yg sulung n no 2 tu belajar...lepas 5 thn maid tu balik indon sebab suami dia x bg sambung kerja...maka iols lah jadik bibik bobok segalanye dekat rumah....bulan2 pertama maid x de idop iols berendam ayer mate gitewww...mana kerja mana uruskan anak2 nak masak lagi nak rumah tip top macam masa ada maid...last2 i give up...bio le rumah tunggang laggang makan apa yg i larat nak masak je...lama2 ok dah sekarang anak i yg kecit tu dah sekolah menengah pon....eloknye x de maid ni mengajar anak2 iols berdikari...so sekarang i takde maid tapi anak2 i jadik maid i...

umieanie posted on 2-9-2013 10:31 AM
iols dulu ada maid dari anak yg no 4 tu 44 hari sampai umo dia 5thn...so masa ada maid tu banyak mas ...

betul anak2 memang kena train buat kerja rumah kalau takde maid. kalau tak kita as mak2 ni memang terukla nak settle semua...

anak i yg darjah 4 dah boleh basuh pinggan tapi taklah semua.. yg banyak kena minyak tu i basuh sebab leceh sikit nak sental bg hilang minyak.. dia & adik dia yg darjah 1 dah boleh suruh angkat kain & sidai kain.. also i suruh derang sental sendiri baju putih sekolah yg berdaki kat leher, tangan...(jahat tak mama dia..).. boleh jugak suruh yg darjah 4 tu sapu rumah.. rumah condo je pun bukan besar mana..

tapi nasib baik yg boy darjah 4 ni rajin menolong..baca buku je malas. yg girl darjah 1 liat sikit nak tolong housework tapi baca buku rajin.. tapi i memang suka lah takde maid ni... even tho kat rumah berbakul2 kain baju tak boleh nak setel lipat dan iron elok2.. tapi baju2 basahan budak2 yg kecik sikit (umur 7, 5 & 2 tahun) memang i anta dobi je... dryer tak sanggup nak pakai.. takde aircon ni pun bil dah nak 100 sebulan..

nurryn posted on 30-8-2013 02:00 PM
Actually... biler xder maid ni... byk gilerrrrr jimat.. selain dr bill letrik n gaji dier n toiletri ...

banyak nyer jimat...
aku baru dpt bil letrik & air minggu lepas, letrik dr 250++ jadik half, 130, air pun dari 60+ jadik 30+.
groceries aku belum dapat estimate jimat berapa ringgit...
tp aku hantar anak taska 400/sorang x 2 = 800 ... hu hu hu
makcik cleaner dtg weekend 100 x 4 minggu = 400 (oh yer, upah cleaner utk full day dari pagi sampai petang kalau bayar 100 tu mahal ke murah eh?)
nampak gaya takdelah mcm jimat sangat kot utk kes aku ni...
tapi, keletihan badan = tak terkata
ketenangan pikiran = pricelesss.

ajiqah posted on 2-9-2013 03:30 PM
betul anak2 memang kena train buat kerja rumah kalau takde maid. kalau tak kita as mak2 ni memang  ...

ha'ah.. anak2 mmg rajin tolong.
my boboiboi pun darjah 4 - tugas dia hari2 buang sampai. banyak tong sampah - kat dapur, kat tepi bilik air, atas rumah, dlm bilik air. mula2 merungut2, skrg mcm dah rela buat tugasan. hehehe..

moa posted on 3-9-2013 01:16 PM
banyak nyer jimat...
aku baru dpt bil letrik & air minggu lepas, letrik dr 250++ jadik half, 130, ...

pagi smpi ke ptg tu agak2 berapa jam moi?

ilham_ryana posted on 3-9-2013 02:23 PM
pagi smpi ke ptg tu agak2 berapa jam moi?

ermm.. dari pkl 7 pg sampai 5 or 6 ptg kot.