CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Magika

Press Conference DAP : Polis Tumbuk Pemandu Cina, Berkata-kata Racist (Video Ins

Barua2 jenis perasan urban ni jugak la yang dok konon nak tukar malaysia jadi republic. Sebab saya ...
Babai Post at 17-4-2012 01:06

saya DAP tu saya faham sebab mereka ultra kiasu dan memang bercita2 nak berkuasa diMalaysia ini...tapi saya paling tak faham yg jenis perasan urban dan yg jenis nak masuk surga undi PAS ni...kalau gaduh saya tak cari DAP dulu...saya cari melayu2 perasan urban dan pak2 sarban yg jadi barua DAP ni..sama spt zaman selepas jepun melayu2 cari barua2 jepun..sebab mereka2 itulah sebenarnya yg menjadi pengkhianat pada bangsanya sendiri..

maksud aku melayu sebab pahaman/ideologi kalau boleh nk bawak sampai masuk kubor
5229 Post at 17-4-2012 01:12

jenis tu bukan fahaman je...bendera pun mereka nak bawak sampai masuk kubor..sebab bagi mereka darah umno ni halal dibunuh..

maksud aku melayu sebab pahaman/ideologi kalau boleh nk bawak sampai masuk kubor
5229 Post at 17-4-2012 01:12 AM

Tula bangangnyer sesetengah orang kita ni. Kalo cina, diorang bersatu bila masuk bab kepentingan dia. Tapi melayu urban rela gadai keistimewaan melayu sebab nak bodek cina dap laknat.

Baru nak sokong PR, tp sebab ada video ni I tak jadi lah

saya DAP tu saya faham sebab mereka ultra kiasu dan memang bercita2 nak berkuasa diMalaysia ini...tapi saya paling tak faham yg jenis perasan urban dan yg jenis nak masuk surga undi PAS ni...kalau gaduh saya tak cari DAP dulu...saya cari melayu2 perasan urban dan pak2 sarban yg jadi barua DAP ni..sama spt zaman selepas jepun melayu2 cari barua2 jepun..sebab mereka2 itulah sebenarnya yg menjadi pengkhianat pada bangsanya sendiri..Anak_Nogori Post at 17-4-2012 01:14 AM

Zaman tu, waktu yang sesuai untuk orang cari barua2 jepun ialah selepas jepun disingkirkan.

So, kalo nak cari barua2 cina dap, agaknya bila waktu yang sesuai?

Baru nak sokong PR, tp sebab ada video ni I tak jadi lah

mr_oscar Post at 17-4-2012 01:21 AM

Aku suka bee end kalah supaya dapat siasat dan cekik bagi mampos ahli2 politaik yang telan duit rakyat.

Tapi aku jugak tak suka cina dap yang jadi presiden PM.

Follow Us
Aku suka bee end kalah supaya dapat siasat dan cekik bagi mampos ahli2 politaik yang telan duit ra ...
Babai Post at 17-4-2012 01:23

Aku nak PR kalah dulu dan diorang remove semua "provocator" "dinosaur" dan hopefully ada org2 yg more muda dan matang berpolitik untuk bersaing ngan BN...biar PR ready jd possible candidate "government" bukan act as pembangkang yg duk manipulate semua benda....org tak shout dia kata shout...polis ckp baik2 dia kata polis mcm barua...polis tak nak duit dia , dia kata polis rasuah.. aku dah bosan hearsay itu ini...kalau ada video wa ok..
aku nak PR do something to people..

takmo arini ko kata BN bagi barang naik...tapi kwsn ko punya Rumah mahal melangit...
arini ko kata takmo tol jambatan penang esok ko kata masuk bandar penang kena bayar
arini ko kata BR1M haram esok tengok amik takpe
arini ko kata kita perjuangkan memartabatkan Islam ...esok ko tak terima pun pasal isu murtad...

so siapa nak pertanggungjawab kan dengan kata2 nista nih?

i wish to wipe out "org2 tua yg tak sadar diri" tu....

aku suka kalau PR menang kat Sarawak..dan aku jugak suka kalau BN menang kat Kelantan

Zaman tu, waktu yang sesuai untuk orang cari barua2 jepun ialah selepas jepun disingkirkan.

S ...
Babai Post at 17-4-2012 01:21

Tanya lagi...bila gaduh lah...

Sebetulnya semua kaum adalah babi. Melayu babi. Cina babi. Semua kaum pun babi. Yg tak babi ...
gogo2 Post at 16-4-2012 09:04

benar! setuju!

Post Last Edit by Anak_Nogori at 17-4-2012 02:08
Aku nak PR kalah dulu dan diorang remove semua "provocator" "dinosaur" dan hopefully ada o ...
mr_oscar Post at 17-4-2012 01:58

Ada video terang2 gambar anugerah tuhan merangkap Imam Mahadi tu...ohhh...itu tak boleh jadi saksi tak boleh jadi bahan bukti..sebab dia besi...bila keluar video Chua Soi Lek...oooi...itu pemimpin BN tarak maruah..tak patut jadi menteri..patut letak jawatan..tapi anugerah tuhan tu tak desak2 pun suruh letak jawatan.

So..pemimpin cakap macam ni yg kita cari2 selama ini untuk menjadi PM kita..

mr ridhuan teh babi?
Acong Post at 16-4-2012 03:32

aku akan membabikan bangsa yg suka provoke. x kira la melayu cina india.... aku mampu menjadi seorang yg racist pada mereka yg sayangkan provokasi.

Note: Thread has been banned by manager

Aku nak PR kalah dulu dan diorang remove semua "provocator" "dinosaur" dan hopefully ada org2 yg more muda dan matang berpolitik untuk bersaing ngan BN...biar PR ready jd possible candidate "government" bukan act as pembangkang yg duk manipulate semua benda....org tak shout dia kata shout...polis ckp baik2 dia kata polis mcm barua...polis tak nak duit dia , dia kata polis rasuah.. aku dah bosan hearsay itu ini...kalau ada video wa ok..
aku nak PR do something to people..

takmo arini ko kata BN bagi barang naik...tapi kwsn ko punya Rumah mahal melangit...
arini ko kata takmo tol jambatan penang esok ko kata masuk bandar penang kena bayar
arini ko kata BR1M haram esok tengok amik takpe
arini ko kata kita perjuangkan memartabatkan Islam ...esok ko tak terima pun pasal isu murtad...

so siapa nak pertanggungjawab kan dengan kata2 nista nih?

i wish to wipe out "org2 tua yg tak sadar diri" tu....

aku suka kalau PR menang kat Sarawak..dan aku jugak suka kalau BN menang kat Kelantanmr_oscar Post at 17-4-2012 01:58 AM

Aku 100% sokong. Baru la takde orang yang boleh dok selesa tak buat keje apa2.

Kalau di CA ni ada undang undang yang menolak sebarang bideo yang diambil tanpa kebenaran pihak kedua (dlm kes ni encik polis)

Ada satu kes - mamat motor ni bawa laju (atas helmet dia ada video cam) .. satu kereta kerjar mamat ni dan suruh dia berhenti.. pemandu keluar dari kereta dan mengeluarkan pistol kpd si mat motor. Si pemandu tu rupanya polis off duty.

Bila masuk makamah - bideo tu tak jadi bahan bukti sebab diambil tanpa pengetahuan pihak satu lagi. Lagipun mat motor ni membahayakan diri dan orang lain dgn speed yang bahaya.-

Polis Malaysia kena lah buat law mcm ni - sebab cina dlm kes ni ada kemungkinan sengaja provoke polis tsbt sebab dia dah pasang camera. Ada niat jahat di situ.

Aku tak kisah kalau PAS nampak kuat dalam PR...so bagi balance kat UMNO

tapi sedey ngan PAS ...exco agama pun tak bg pegang kat Selangor, Hasan ALi dah ada video pun nak nafikan lagi..kalau cara Hasan ALi tak betul, perbetulkan ..bagi guideline..ini Cantas..

PAS kena jadi kuasa politik yang kuat, bila ada isu2 pasal Islam terutamanya..kena berdiri gagah...even isu provokasi video ni pun PAS kena bersuara....bukan sebab Melayu, sebab Islam sendiri larang kejian dan makian

jika kita nampak perempuan seksi itu adalah maksiat, "hearsay", fitnah, caci, maki itu pun maksiat kepada Allah...

Jika ada seorang yang timbul dalam kekalutan politik pada masa ini, maka aku tak teragak2 untuk menyokong dan mengundi PR...

selagi kata2 PKR kuat dan kata2 DAP kuat untuk provokasi kami...maaf there will no vote from me...

Kalau di CA ni ada undang undang yang menolak sebarang bideo yang diambil tanpa kebenaran pihak kedua (dlm kes ni encik polis)

Ada satu kes - mamat motor ni bawa laju (atas helmet dia ada video cam) .. satu kereta kerjar mamat ni dan suruh dia berhenti.. pemandu keluar dari kereta dan mengeluarkan pistol kpd si mat motor. Si pemandu tu rupanya polis off duty.

Bila masuk makamah - bideo tu tak jadi bahan bukti sebab diambil tanpa pengetahuan pihak satu lagi. Lagipun mat motor ni membahayakan diri dan orang lain dgn speed yang bahaya.-

Polis Malaysia kena lah buat law mcm ni - sebab cina dlm kes ni ada kemungkinan sengaja provoke polis tsbt sebab dia dah pasang camera. Ada niat jahat di situ.DARSITA Post at 17-4-2012 02:12 AM

Aku belum dengar lagi pasal benda ni. Boleh bagitau atas dasar apa boleh lepas? Boleh quote mana2 kes tak? Thanks.

Aku tak kisah kalau PAS nampak kuat dalam PR...so bagi balance kat UMNO

tapi sedey ngan PAS ...exco agama pun tak bg pegang kat Selangor, Hasan ALi dah ada video pun nak nafikan lagi..kalau cara Hasan ALi tak betul, perbetulkan ..bagi guideline..ini Cantas..

PAS kena jadi kuasa politik yang kuat, bila ada isu2 pasal Islam terutamanya..kena berdiri gagah...even isu provokasi video ni pun PAS kena bersuara....bukan sebab Melayu, sebab Islam sendiri larang kejian dan makian

jika kita nampak perempuan seksi itu adalah maksiat, "hearsay", fitnah, caci, maki itu pun maksiat kepada Allah...

Jika ada seorang yang timbul dalam kekalutan politik pada masa ini, maka aku tak teragak2 untuk menyokong dan mengundi PR...

selagi kata2 PKR kuat dan kata2 DAP kuat untuk provokasi kami...maaf there will no vote from me...mr_oscar Post at 17-4-2012 02:15 AM

Aku pulak bukan takat tak kesah. Aku suka kalo pas kuat dalam PR. At least cina dap takleh nak naik tocang lebih2.

Video apa yang asan ali ada tu bro? Sori bertanya sebab aku ketinggalan bas.

Aku 100% sokong. Baru la takde orang yang boleh dok selesa tak buat keje apa2.
Babai Post at 17-4-2012 02:11

Exactly, ini bukan perlawanan bola sape menang bersorak dan kalah kecewa pastu balik stadium...
Ini soal hidup...

semua org mengimpikan negara kita the best place to live....and kita semua mewarisinya

Aku pulak bukan takat tak kesah. Aku suka kalo pas kuat dalam PR. At least cina dap takleh nak nai ...
Babai Post at 17-4-2012 02:24

ko cuba dengar apa dorang cakap kat pentas tu
http://www.youtube.com/watch?v=cETBbKOwYaQ&feature=related

ko cuba dengar apa dorang cakap kat pentas tu

mr_oscar Post at 17-4-2012 02:36 AM

Malam ni internet slow lah bro. Boleh bagi sinopsis sket tak? Nanti bila2 ok tenet baru aku tengok.