CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aerolz

Terbuka Hijab Sebelum Meninggal

marufie posted on 24-11-2012 09:48 PM
Ust tu main2 je tanya

ust masuk tv? Ha ha teka la xmo mengumpat.. Selalu handle bab mistic

ustz mane tu?yg aku perasan la yg slalu hndle bab mistik ni yg slalu kuar kat whi tu..huhu

Xyah sebut nama la eh, tuhan je yg tau nape dia buat gitu.

Dah 2 kwn sy kena dgn ust ni

marufie posted on 25-11-2012 02:42 PM
Xyah sebut nama la eh, tuhan je yg tau nape dia buat gitu.

Dah 2 kwn sy kena dgn ust ni

okey. biarlah rahsia kann. hihi.

Wan aku sebelum dia meninggal dia siap pesan dkt ayah aku mcm ni ' aku ni tak lama jer dah .. eloklah kau balik (rumah emak ayah aku) utk uruskan aku" seminggu lepas tu wan aku meninggal. beruntung wan aku sebab anak anak lelaki dia (tiga orang) yang uruskan jenazah dari permulaan sampailah masuk liang lahad.

Atok aku pulak (ayah emak aku) sebelum dia meninggal dia mandi sakan almost one hour - bila nenek aku bebel dia ckp " aku mandi bersih berish supya nanti senang dia orang tak payah susah payah mandikan aku lagi" .. dia turun rumah pergi sepital, meninggal atas kati hospital sebelum doktor sempat bagi injection (dia buat monthly check up).

Mudah nya dia orang meninggal dunia.

Yang aku tengok siapa siapa yang masa hidupnya tak tinggal solat, rajin ke masjid bila meninggal memang ramai yang dtg lawat dan jenazah mereka elok dihantar ke pusara (bukan dlm lori angkat getah etc) di bawa oleh kereta jenazah.

DARSITA posted on 28-11-2012 05:57 AM
Wan aku sebelum dia meninggal dia siap pesan dkt ayah aku mcm ni ' aku ni tak lama jer dah .. elokla ...

alhamdulillah arwah senang meninggal kan. tak susah kan sesiapa pun.  semoga arwah semua ditempatkan dalam golongan yang beramal soleh amin.

Follow Us
DARSITA posted on 28-11-2012 05:59 AM
Yang aku tengok siapa siapa yang masa hidupnya tak tinggal solat, rajin ke masjid bila meninggal mem ...

ye betul tu. amal yang soleh yang akan dibawa sampai ke mati.

tapi nape lak tibe2 ada lori angkut getah. tak paham den.

yg susah nak meninggal sakit teruk2 yg masa muda nya walau pun tak tinggal solat tapi hati dengki busuk ya amat

ada satu pakcik jiran sejak kecik lagi sampai tua ni, masa nak meninggal bdn dia jadi besar betul org panggil busung ke..bukan la org buat ke apa..mak sy gi la melawat..dia terus nangis..maaf kan saya kak, saya byk buat dosa kat akak...ish ish...mak kata, xde dosa apa pun..akak maaf kan dah..
masa muda pakcik ni dengki kat orang, mak saya bela ayam pun dia gi report bau busuk..dtg org majlis...dia cuma kata, kak bersih2kan reban ayam tu ada org x suka dgn akak nampaknya...gitu je org majlis tu ckp..xde lah nak hangkut reban ayam ke..dia tu bela merpati blh pulak..
tapi kat rmh kami now kat kl ni memang la sape je bela ayam ke ayam as pet ke..ayak katik tu kan ada org bela as pet bukan nak sembelih pun..ada je org call dbkl ha ha..habis kena hangkut reban
pastu ada lagi satu pakcik gak kematian..mak pun pergi lah ziarah...anak dia yg sulung lak keja polis,...menangis2 minta maaf kat mak??? masa kecik2 dulu biasa je aku main2 dgn mat tu..main polis sentri tu main baling tin mcm2..apa dia buat eh? ke dia minta maaf on behalf arwah bapak dia?
x faham lah..sbb saya bukan dok sini..
bila renung2..muhasabah diri kan..dua family ni masa muda2 dulu sombong sungguh..fuh..mls la nak cite..bila dah tua dan anak besar2 semua mcm2 story i dgr..anak bunuh diri mkn pil berlebihan, anak dara lari ikut jantan? anak dara tu masa kecik di kurung x bg campur kami ni..dah bsr lari ikut jantan..
so hidup tu kan beringat2 lah..buat baik byk2 kala....buat jahat sekali sekala ha ha
alhamdulillah my mom hidup sihat walafiat walau pun umur dah almost 80 ni

aerolz posted on 28-11-2012 01:16 PM

tapi nape lak tibe2 ada lori ang ...

dulu ada kisah org kedekut keta...masa muda sombong dgn keta mewah nya..bila mati tak ada van jenazah nak angkut..tp dlm cite tu lastly angkut dgn lori ayam..bukan lori getah

marufie posted on 28-11-2012 06:54 PM
yg susah nak meninggal sakit teruk2 yg masa muda nya walau pun tak tinggal solat tapi hati dengki bu ...

hmm. itulah orang kata amal kita masa kita hidup ni lah yang akan menentukan macammane kita nak mati esok.  wa'allahualam.  biarlah kita baik kat orang, jangan sekali buat jahat kat orang.  Semoga kita semua dapat keampunan dari allah.

80tahun dah. kira panjang umor jugak mak marufie tu.  alhamdulillah.  semoga sentiasa sihat hendaknya.

marufie posted on 28-11-2012 06:55 PM
dulu ada kisah org kedekut keta...masa muda sombong dgn keta mewah nya..bila mati tak ada van jena ...

ooo.. la ye ke.. hihi.. itu lah, kedekut sangat ni pun susah kan. nanti esok nak mati, orang jugak yang akan uruskan jenazah kita. semoga kita dijauhkan dari sifat kedekut dan bakhil.

aerolz posted on 28-11-2012 01:16 PM

tapi nape lak tibe2 ada lori ang ...

alhamdulillah sakit sikit2 tu ada lah tp masih kuat dan cergas...sdp usia muda keja kuat..

my mom ni walau pun buta huruf tp ability dia kalah org cerdik pandai..kalau ada org susah, mostly wanita la..dia blh call jkm minta bantuan? adalah a few single mother yg dia tlg gini..
kalau dia ikut sy berjln mkn angin ke indon ada je nak beli utk si polan si polan..sian org susah..

tapi i malas nak korek story dari dia..bila terkeluar cite tu je yg i ingat..kisah dia byk sebenarnya , pahit maung zaman jepun, komunis..mcm2

marufie posted on 28-11-2012 09:14 PM
alhamdulillah sakit sikit2 tu ada lah tp masih kuat dan cergas...sdp usia muda keja kuat..

my m ...

baiknya mak marufie.

nak lepak ngan mak awak la. nak dengar citer zaman jepung zaman komunis dulu. sekarang susah dah nak jumpa orang tua yang pernah melalui zaman tu..

aerolz posted on 28-11-2012 09:18 PM
baiknya mak marufie.

nak lepak ngan mak awak la. nak dengar citer zaman jepung zam ...

he he gi bawa buku nota tau salin semua stories dia, penah cite tgk komunis bakar bas dgn org2 sekali dlm tu, waktu tu dia dlm hutan menyorok..on the way nak hantar beras kat kg mana tah.

ah ada satu kisah, masa tu arwah nenek hidup lagi, tiba2 arwah dtg rumah dari kg. nenek cite ada satu pompuan kat kg tu coma tapi mulut berbuih2 sepanjang masa koma..tak lama lps tu sedarkan diri, org tanya apa hal. pompuan tu cite dia pernah gugurkan bayi, dlm ms koma tu, dia kena mkn daging bayi anak yg dia gugurkan tu..dia cuma diberi sebotol kicap utk mkn dgn daging bayi tu...so nenek pun dtg rmh mak bagi tau, kau susah mcm mana pun jgn sekali2 gugur anak kau..ni ha kisah si polan.....

yg paling sy x suka dia cite pasal arwah atok yg glemer tu ha ha..tp xde lah sya ckp..dah dah jgn cite..tunggu dia hbs cite x tanya satu soalan pun. saya x suka lah kisah org tua tu. jgn salah faham..

marufie posted on 28-11-2012 09:43 PM
he he  gi bawa buku nota tau salin semua stories dia, penah cite tgk komunis bakar bas dgn org2  ...

Haha. Okey. Nanti siap bawak tape recorder je la. lagi senang. huhu.

waaa.. kira memang ko tak suka la citer orang tua tu. sabor2. yang berlalu biarlah berlalu. hihii.

aerolz posted on 28-11-2012 09:49 PM
Haha. Okey. Nanti siap bawak tape recorder je la. lagi senang. huhu.

waaa.. kira memang ko t ...

kita kena berhati2 dlm hidup ni, sbb kesalahan kita mayb akan diwarisi oleh anak cucu cicit kemudian hari..

ada gak dgr ceramah, dosa datuk moyang sampai ke cucu cicit merana. mcm dlm thread ni la kan..saka datok nenek moyang kan menyusahkan anak cucu cicit.

sbb tu anak2 saya insyallah lengkap ilmu agama, ada yg hafiz pun. sy tgk pak sedara, mak sedara sampai ke cousin2..dlm adik beradik saya pun ada yg mewarisi tingkah laku buruk org tua tu

marufie posted on 28-11-2012 09:57 PM
kita kena berhati2 dlm hidup ni, sbb kesalahan kita mayb akan diwarisi oleh anak cucu cicit kemudi ...

iye betul tu. maksudnya, berpada-pada lah dalam mengata orang tu. sebabnya, kalau kita mengata orang, kita tak tau apa akan jadi kat anak bini cucu cicit kita nanti. biar lebih mendidik dan menjaga family sendiri daripada lebih mengata hal orang lain.

thread saka moyang ke anak cucu tu thread lain la pakcik.. hihi.. (ni sebab saya rasa saya muda sangat2 dah ni..)

u bayangkan ye seorang peniaga psr mlm bercerita dgn ust dan ustazah ( dia org ni kwn saya), peniaga tu cite dgn ust ni

ustad saya mula meniaga buah memang tak pakai apa2 pelaris ke apa ke. mula2 ok niaga..tp lama kelamaan gerai sy org lalu aja x sape pun singgah..dua tiga minggu blh tahan lagi lama2 memang org tak beli langsong..jadi saya terpaksa guna pelaris dan pendiding gak..blh kata semua peniaga kat psr mlm pun guna pelaris dan pendinding ust, saya tak blh nak elak dah...

so imagine la rezeki yg dia bw pulang utk anak isteri..apa jd kat anak2 tu nanti in future?

sbb tu i x berapa suka pi psr mlm

nak share jgk....

ku baru kehilangan abah tercinta pd 15 nov bersamaan 1 muharram tahun ni.....baru 2 mggu abah pergi...
cume 2hari admit ward... terus abah pergi slame2nya...

sblm ni, ku byk terpikir psl arwah.... lebih kpd risau pd dia... tp ku seolah positifkan diriku.... sbb xmau pkir bukan2....
tp tak sangka...rupenya itulah adalah satu petanda yg mmg ku dah rasa....mgkin naluri seorg anak.....

ku ni anak tunggal, anak abah juge.... biasenye, bile ku salam cium tgn arwah... arwah akan cium tgn ku semula....
tp di akhir2 tu, mgkin 2 mggu sebelum  abah dah tak seperti biasa.... abah akan cium tgnku lama dari biasa...... sehinggakan aku terdetik....
kenapa ngan abah ni...?

ms di ward, ku yg picit arwah sbb perutnya berangin....angin lgsung tak kuar....
ku tnye abah nak mkn pape x, abah ckp xmau.. tp spnjg di ward aku byk perhatikan wajah arwah...
tgk mata dia..... plh ketara..aku terkedu bila tgk telinga abah mcm layu.... mmg ku terdetik sesuatu...
tp ku xnak pikir sgt... sbb abah still sihat, berupaya bangun, jln... cume dia sakit sbb perotnye berangin....kembung...
ku ingt sakit normal je....

shgga lah arwah hembuskan nafas terakhir.... wajahnye berseri2....dia senyum nampak gigi......
cume yg paling terkilan, sbb ms akhir nafas dia, aku otw ke hospital ms tu kul 2 pg....
mlm tu ku xstay kat ward sbb seharian dah kat sana.. tukar shift ngn sorg maksdara adik arwah...
sampai2 arwah dah xde..... yg ada cume mayatnya
tuhan je tau perasaan ku ketika tu....kosong....... aku xmenangis.... tp dlm hati ni hancur lebur.....

smpai je kat umh bwk balik jenazah....  aku terus nangis meraung.....
xhenti2 air mata menitis..... sbb terkenangkan wajah arwah ms ku jaga arwah di hospital...
pttlah arwah byk pndg mukeku..... seolah nak bgth sesuatu.... tp dia diam aje....

hari last arwah tgglkan umh...aku perasan, xde kain baju arwah di ampaian....biasa arwah akan jemur pakaiannya sendiri....
aritu, ms aku tggal ngan arwah kat umh,(mak ku gi kursus) ku masak sup tulang...ms dia mkn...dia hirup sup tu sampai habis.....
seolah nak bgth anak dia msk sedap..... xpernah ku tgk arwah cenggitu...

arwah mninggal di usia 55 thn....... semua org sekeliling bagai xcaye..... termasuk lah diriku ini juge... smpaike hari ni....

al-fatihah buat ayahanda ku tercinta, Razali bin Ismail... (1957-2012)
Semoga dicucuri rahmat keatasnya & ditempatkan bersama para solihin...
Amin....

aiennadia182 posted on 29-11-2012 01:49 PM
nak share jgk....

ku baru kehilangan abah tercinta pd 15 nov bersamaan 1 muharram tahun ni.... ...

Al-fatihah buat abah aiennadia. Semoga arwah ditempatkan bersama golongan yang beramal soleh. Bawak bersabar ye. Ada hikmah disebalik semua yang terjadi. Sedekah doa banyak-banyak untuk arwah, apelagi aien satu-satunya anak arwah. tiada siapa lagi yang boleh arwah harapkan kecuali aien.