CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: xanderz

Edisi tak habis2 lagi : Rabecca dan Erma!

the rules is...
pOsitive thinking is tO shOw ur right way...
negative one will burning as a fire...
just chOose..

tu dia..byknya duit syilling...hehehe

generalsoap posted on 4-12-2013 10:28 AM
Pada saya, saya boleh faham kenapa Rebecca marah. Erma is very immature & attention seeker yang sebe ...

Sah xfollow cita dr awal. Ko tau x yg bekah gi tuntut bayaran yg bukan hak dia? Patut blakon 28episod tp buat prangai kt location xdtg set segala. Erma selaku pgarah nk kena kejar masa utk siaran kt tv3 (sbb zaman skrg series tgh running shooting still on going) tpaksalah matikan watak dia. Tuh pn dh baik sgt erma dh byr ikut episod dia blakon patutnya kena potong lg sbb isu disiplin. Alih2 si bekah xtau malu ni pg mahkamah nk erma byr dia smp episod 28 jgk. Kalau ko sbg boss ko xbengang ke ada pekerja xsedar diri mcm tu?

ala... ambik jelah duit jugak... kalau tak nak sedekahkan je kat masjid or orang susah... diaorang lebih pandai menghargai even syiling 5 sen tu tetap besar maknanya bagi orang susah. nampak kat pic tu elok je packaging dia 150 every plastik tu kan... bagi je sepeket sorang kat staf dia pun rasanya diaorang akan ambik. DUIT jugak kan? stil bernilai walau in small pieces of 5 sen tu... belajar2 lah bertenang and bersyukur... bekah tu yg tak nak mengalah, still nak tunjuk kuasa... kalau bekah terima and tak bunyi dah mesti EF pun dah tak boleh buat apa2... EF just provoke and bekah reaction show that EF menang hehehe

kecoh betul.. pgi tukar sudah...

alahai bekah tu pun nk kecoh, janji dia bayaq duit hang! erma

Follow Us
yanasan21 posted on 4-12-2013 10:42 AM
macam kisah samsung bayar saman kat apple...sama gak la kesnya...huhu

tu hoax la ... gamba kes lain yg org forward konon samsung bayar apple guna syiling

an2toncit posted on 4-12-2013 11:07 AM
tu hoax la ... gamba kes lain yg org forward konon samsung bayar apple guna syiling

oo..ye ke...tp napa aku baca kt berita...tp aku dh lupa la baca kt mana...macam2 la skg ni...

its ok la tu...duit jugak...terima seadanya la...

yanasan21 posted on 4-12-2013 11:11 AM
oo..ye ke...tp napa aku baca kt berita...tp aku dh lupa la baca kt mana...macam2 la skg ni...

ngarut je berita tu .... baca kat http://www.museumofhoaxes.com/hoax/weblog/comments/the_samsung_pays_apple_in_nickels_rumor

Housemate aku yg keje bank tu hari2 tanye ade coins tak nak tukar...
Bekah tu patut bersyukur sbb EF da bayar... 5 cents is still money okeh...
Kecoh betui...

umur rebecca 23... i don biliv it

Memang kelakar! Ia bagaikan kes saman yang melibatkan syarikat gergasi Apple dan Samsung satu ketika dulu apabila Samsung didakwa membayar wang saman Apple menggunakan syiling 5 sen untuk jumlah USD1 billion.

Bagaimanapun, cerita mengenai bayaran syiling Samsung terhadap Apple itu sebenarnya hanya khabar angin semata. Tetapi yang benar-benar berlaku ialah kes menang saman Rabecca Nur Al-Islam yang didakwa dibayar syiling 5 sen oleh Erma Fatima iaitu berjumlah RM11,200.

Klik gambar untuk imej besar...

Untuk info, Rabecca telah memenangi kes tuntutan terhadap Erma baru-baru ini dan Mahkamah Majistret Kuala Lumpur mengarahkan pengarah dan penerbit itu mengembalikan baki jumlah wang lakonan Rabecca.

Namun apa yang diterima oleh pelakon itu amat mengejutkan apabila dia menerima wang tuntutannya itu dalam bentuk syiling 5 sen. Selain syiling, turut dimasukkan dalam beberapa bungkusan itu ialah sebuah kotak yang terdapat Al-Quran.

"Apa maksudnya itu apabila dia membayar wang saman dengan cara begitu? Adakah dia masih tidak berpuas hati dengan kekalahannya di mahkamah? Kenapa dia perlu menghantar kitab Al-Quran kepada saya seolah-olah ingin sindir saya?

"Sekiranya Erma berbuat demikian kerana ingin menimbulkan kemarahan saya, perkara itu tidak mungkin akan berlaku. Sebaliknya, saya akan memulangkan wang tersebut kepada Erma dan meminta penerbit dan pengarah itu membayar wang tuntutan itu dengan cara berhemah.," tegasnya dipetik sebagai berkata.

sumber myartis

scrocth posted on 4-12-2013 11:00 AM
Sah xfollow cita dr awal. Ko tau x yg bekah gi tuntut bayaran yg bukan hak dia? Patut blakon 28epi ...

oo... camtu. tapi, nape court bagi dia menang? erma tak bekap ke diiri dia psl hal disiplin & tak dtg shuting tu?

Aku suke Erma trolling! Becca sibuk kate 'care tak berhemah' Erma bleh je point balik yang Becca pun tak berhemah nak amik duit yang die tak keje pun... hehehehe

buahcinta posted on 4-12-2013 11:31 AM
oo... camtu. tapi, nape court bagi dia menang? erma tak bekap ke diiri dia psl hal disiplin & tak  ...

kalah sbb masalah contract rasanya. erma xbley terminate watak..sbb da janji smpai 26 episod

oo... camtu. tapi, nape court bagi dia menang? erma tak bekap ke diiri dia psl hal disiplin & tak  ...

KONTRAK is KONTRAK.
Dalam kontrak dijanjikan bayaran 28 episod, so si Beka tuntutlah.
Maknanya KONTRAK perjanjian tu tak berapa jelas. Elok ada
statmen tambahan 28 episod sampai siap. Sekiranya pelakon
gagal menyiapkan/dihentikan menyiapak jumlah episod yang dinyatakan,
bayaran takat jumlah episod yang disempurnakan.

Setahu moomy kesilapan erma sbb xbg notis kat beca..notis berhentikan beca...
So as a lawyer..hb dia akn cr jalan mcm mn nak menang...

Kat mahkamah...psl prosedur xcukup pon boleh drop kes...
Sbb tu byk penjahat kes dorg pending...or drop chargers..
Sbb lawyer kerjanya membela siap yg dpt byr dia...
And utk yg kejar duit dia xkesah betoi slah asal org tu byr....
So kena tau kedg ada org yg emnang kes bukan bermakna dia betul..dia xsalah..tp sbb lawyer dia pandai car lubang
Thts y karpal sigh tu org nak dia.....org kata dia lawyer yg cekap..
Last edited by mommymonster82 on 4-12-2013 11:40 AM

mommymonster82 posted on 4-12-2013 11:39 AM
Setahu moomy kesilapan erma sbb xbg notis kat beca..notis berhentikan beca...
So as a lawyer..hb  ...

mahkamah dunia..menang bkn bermakna die btol..

Dalam blog Fauziah Samad, ada tulis pasal berita ni... katanya dulu2 Mr Os penah bayar denda dengan duit 5 sen..

Sebenarnya ada mesej tersirat di sebalik bayaran yang Erma buat ni.. sangat simbolik.. and Rebecca ni jangan la ego dan angkuh sangat. Dia menang pun sebab teknikal.. pasal kontrak tu je.... So ambik aje la duit tu, tak larat nak kira, pegi aje bank suruh dorang kira pakai mesen and boleh terus masuk dalam akaun.. orang dah bagi duit, terima aje la. ni sanggup nak pulangkan.. hahaha... adehh.. tak matured langsung minah ni.

Sebab tu kalau kita nak sign apa apa kontrak atau perjanjian, kena paham betul2 isi dan butir-butir dia.. tak paham kena mintak lawyer tu terangkan sampai kita paham. Kita ada hak untuk bertanya.