CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Acong

[Tempatan] Negaraku yg makmur - minta sedekah beli susu anak

kelip2_07 posted on 9-5-2014 10:39 AM
aku ade ank sorang ngam2 br msk umo 3taun..member2 opis blh katakan tiap2 ari suh aku peknen sbb a ...

itu kata org tu 'tiap anak ada rezeki'. kalau bapak dia mencuri/merompak dan bagi anak dia makan hasil rezeki mencuri/merompak, adakah itu rezeki Allah tetapkan untuk anak tu?

Pendek kata, manusia mendapat apa yang diusahakan. Cara mendapatkan rezeki ialah pilihan manusia. Semua bergantung pada pilihan. Kalau dapat rezeki datang dari usaha satu2 manusia tu, apakah usaha itu diberkati/diredai? Yang tu kena fikir.

Tak yah ikut sangat ckp orang dik. Bukan dorang yg bagi makan/tanggung baby tu. Kalau rasa2 akan susah, rancang je family tu. Bila dah selesa nanti baru pregnant semula.

Bagus perancangan awak..anak dah 5 tahun baru nak pregnant..nanti si besar boleh tengok tengokkan si kecil..taklah tension sangat..

bila baca makcik2 dok cadang..ayat cam bagus je memasing...
macamlah gaya hidup korang sama dengan org lain...
lauk boleh panas2kanlah...boleh guna susu pekatlah..jaga anak org baguslah..
lau pelupa nape boleh ingat nak naik bas bagailah...
adoiyaiii bercakap guna nafsu habis semua kuar yer cik senah oiii..

kalau setakat pernah rasa susah sikit tak payah nak mengajar oranglah..
buka je cimb cliks or maybank2u sedekah jer walaupun rm1.00,
kita xtahu bila pulak Tuhan nak uji kita.

kalo bab2 perancangan Family ,Dr Harlina Siraj biasa bercakap hal ni dalam kebanyakan rancangan berkaitan .
penah dia jadi jemputan kat semanis kurma,
sebagai doktor sakit puan dia dah biasa dapat ibu2 yng hamil tak planning ni.keadaan ibu sungguh tidak stabil.mengeluh macam2.

dr Har kata antara faktor untuk hamil semula kita perlu tgk pada,:
emosi ibu,kewangan,kesihatan dan ada 3point lg dah lupa.

dia tegaskan anak2 memang Allah kurniakan rezeki bersama nya,tetapi dia tak klua skali dengan 4juta..mak bapak la kena kerja kuat lagi.
Nabi suka umat yang ramai,tapi bukan kuantiti semata2,Kualiti tu lagi penting.

Perancangan itu perlu,itu ialah sifat org mukmin-ust Pahrol

tapi jika perancangan kita tidak berhasil itu bukan kuasa kita dah.dah sehabis ikhtiar,berserah sahajalah Allah sebaik2 pemberi Rezeki.

naj13 posted on 7-5-2014 05:02 PM
yg komen kat cni rata2 mcm x pernah beli susu anak or x der anak kecil lg..

baby umur 2 bulan; s ...

btl tu..ank aku ms mula2 lahir dlu aku bg anmum..dia cirit birit..last2 bg dumex smpai skg..ikt yg mane sesuai..

aqyueetda posted on 9-5-2014 11:13 AM
kalo bab2 perancangan Family ,Dr Harlina Siraj biasa bercakap hal ni dalam kebanyakan rancangan berk ...

mslh org kita ialah ank2 bwk rezeki..mak bpk xyah kerja kuat cari rezeki..lg satu mentaliti ank rmai esk2 sng..

ye la sng..klu ank2 sume jd org..mksudnye bkn la sume jd menteri ke hape..jd ank soleh blh jenguk mak bpk ms sakit bkn jenguk sbb nk tnye harta ape yg nk diwarisi..

beranak rmai2 pastu xmkn mkn ..xbg tmpt tggl yg selesa..xmewah pn xpe..tp klu mewah tu rezeki la kn..

jgn smpai duduk rmai2 bawah jambatan sdh la..aku mmg planning btl2..smpai aku rs stabil dr segi emosi dan kewangan

Follow Us
Santeira posted on 9-5-2014 10:45 AM
itu kata org tu 'tiap anak ada rezeki'. kalau bapak dia mencuri/merompak dan bagi anak dia makan h ...

tu la ..jgn xtau ade akak nie siap ckp ngan aku nanti somi cr lain sbb nk ank lg tp aku xnk beranak..aku ckp kt dia..akak..klu bg ank sedozen pn klu somi nk buat...buat jgk..lg teruk laki tggl xbg nafkah terkontang-kanting ngan ank berderet-deret tu..trs dia diam ..

pastu dlu ms peknen aku alahan teruk..pastu skg nk suh peknen lg..byk la modal nk ngumpat aku kn??puas ati aku dpt melahar..

member aku ank sulung ngan ank no2 jarak 3 taun..ank no 2 dia sama baya ngan ank aku..tup2 taun lps terexsiden beranak lg..aku taU thp kewangan dia mcm mane..gj bersih 750..byr keta dh 350..ank2 mak mentua jg..susu pampers sume mak mentua beli..laki mls keje..dok umah amik antar bini jer..aku pn xtau nape dia nk tmbh beban idup dia (bkn ank yg bwk beban ye mksud aku)

pendek kata, kalau dok kat malaysia neh, masih nak mintak sedekah untuk beli susu anak,

memang ada sangat kemalasan di situ..

kangkang buat anak reti lak berusaha.. nak beli susu anak tak reti2 lagi ke?

lantak lah korang nak kata aku macam bagus bagai.. pendek kata itu lah dia.. yang mintak sedekah dengan alasan sebegitu untuk beli susu anak memang pemalas.. tambah2 kalau ada tok laki.. memang syerasi bersama lah pemalas!! buat anak je rajin..

Mana cukup jkm bagi 150 sbln..bagila 1k sbln..
Untung2 si laki xperlu lagi kerja kampung..
Keh3...

Bapak Mana Pigi?

Kat kampar ni 90% Cine je.  Dia ni datang dari kampong mana?  Arwah Datin Endon pon dulu skolah kat sini.  Tapi tengok la rupe, macam Cine.

Ok, sekarang ni takde ke sesape nak panggey welfare?  Kalo jumpe orang macam ini, repot polis je.  Diorang tau le nak hantar dia mana. Kesian..

Masalah Islam ni, susah nak dapat sedekah dari ummah Kristologi, Buddhastologi, kafirtologi dan Hindustologi kang ni coz perpaduan ummah 1Malaysia dah pecah dek penangan ISMA PERKASA JATI etc Last edited by DeMax on 9-5-2014 11:51 AM

NURMIMIE posted on 9-5-2014 11:34 AM
pendek kata, kalau dok kat malaysia neh, masih nak mintak sedekah untuk beli susu anak,

memang ad ...

lakinya mat pit mimik nak wat lagu mana..
bini plak agaknya jenis redho, janji ada laki..
sabau jelah. sapa nak bantu tu bantulah. sebaiknya keluarga ambik je ank2 depa tu.
yg laki tu pi kasi supaya tak leh tambah zuriat lagi. hak bini tu tinggalkan jelaki tak guna tu.
keje kedai mkn cari rezeki. ingat satu kisah dulu yg sorang pompuan ni tgglkan ank2 dia kat
kebajikan masyarakat sementara dia keje n stabilkan ekonominya.

arasham posted on 9-5-2014 11:49 AM
lakinya mat pit mimik nak wat lagu mana..
bini plak agaknya jenis redho, janji ada laki..
sabau  ...

ala.. ramai jah mak2 dalam malaysia neh yang laki mat pit.. ok je pon..

ok lah.. bagi kredit dia oku..

harap2 reti2 lah mintak cerai dari tok laki yang satu sen tak guna tuh..

sayawifenikmie posted on 9-5-2014 10:26 AM
ekekek .. ye la ... akak pun tak minat sangat benda2 jenama ni ...  (tak minat ke tak mampu .. h ...

Untung la kak lid suami akak leh makan yg dah siap msk seminggu tuk simpan... Suami n anak sy kalo msk mcm tu mmg dia org x sentuh dah... Tah la nape selalu msk sedang2 cukup jer 3 org je... Msk lunch lain msk mlm lain... Hehehe

Kete sy x penah beli saya guna je kete yg suami beli... Soo jimat la sy.... Yg lawak nya ml2 bawak kete dl bawak je pandai nak isi minyak x reti rs mcm nak pengsan kn isi minyak sendiri...hehehe...

poyohabis posted on 9-5-2014 05:46 PM
Untung la kak lid suami akak leh makan yg dah siap msk seminggu tuk simpan... Suami n anak sy kalo ...

... my abang tak makan benda2 yg dah disimpan ..kecuali sambal tumis ikan bilis .... and thats Y saya masukkan dalam bekas2 kecil ..sekali keluar dah tak masuk balik dalam peti sejuk .. dan kena top up dengan goreng2 ikan atau ayam 9semua tud aj siap basuh .. digaram kunyitkan dan letak dalampeti beku ..kalau hari nakmasak .. pagi2 sebelum gikerja keluarkan dari pei beku masukdalam temat sejuk biasa tu) ..  dan sayur/ulam la .. janji ada budu ..dia suka hati sahaja ....

tak perlu sangat bersusah susahkan diri kita keterlaluan demi untuk seorang suami ... jangan sampai jadi bibik kepada suami .. wakakaaa

sayawifenikmie posted on 9-5-2014 10:34 PM
... my abang tak makan benda2 yg dah disimpan ..kecuali sambal tumis ikan bilis .... and thats Y ...

X kose la nak jd bibik... Masak beria2 pon suka tengok anak makan laju je padahal Mak nya masak ikan goreng je... Suami kak lid org kelantan ke berbudu...tp ikan rendam gan budu pon best gak kan... Hehehehe dah ot pasal makan lak...

poyohabis posted on 10-5-2014 10:23 AM
X kose la nak jd bibik... Masak beria2 pon suka tengok anak makan laju je padahal Mak nya masak ik ...

.. ha ahh ... mamat akak tuornag kelantan .... but so far... tak nah pulak tengok di amakanikan rendam budu .. macam extreme je bunyinya tu ...

tu la .... akak tak koser nak balik kerja terkocoh2 nakmemasak bagai .. simpel2 sudah ... anak yg sorang ni pun .. lauknya telur je ..dan dia dan saya prefer ke kedai mamak je isi perut  ....  saya makan tosei jer biasanya ..

sayawifenikmie posted on 10-5-2014 01:47 PM
.. ha ahh ... mamat akak tuornag kelantan .... but so far... tak nah pulak tengok di amakanikan  ...

Ikan rendam budu tu sy penah makan kat kelantan x tau mcm mn deme msk tp sedap la...

tu la x kose la nak kelam kabut kan diri nak jd bibik kat umah sendiri... Larat buat x larat abaikan je... Hehehe

nk seribu daya... malas berjuta alasan

poyohabis posted on 10-5-2014 11:18 PM
Ikan rendam budu tu sy penah makan kat kelantan x tau mcm mn deme msk tp sedap la...

tu la x k ...

.. tu la .... kita nibekerja membantu suami jugak .... thats Y my hubby mengerti .. tapi kadang2 kesian jugak bila dia cakap ..."da ... abang tak lalu dah nak makan kat kedai ni ..." ... and now ..almost everyday iols memasak yg simpel2 jer..

and .. every weekend ..memang wajib memasak la ... nak ikat perut laki kekdahnya ...