CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: fynnkakiblock

Suhaimi Saad & Ina Naim Tolak Vaksin, Anak2 Tak Sekolah Kutip Derma? #zuhud

Close [Copy link]
jiwakacau06 replied at 14-7-2016 11:01 PM
ank2 ckp ' I love u ' pn seolah-olah masalah bg suhaimi..cmna nk ajr kn bi..subject lain pn perlu  ...

baru ckp tata tadi....

ni info sek rendah...mmg byk subjek baru terutama sains,rbt,tmk,sejarah dll...kali ni lebih kepada kssr yang banyak mengunakan kbat dan projek paper...kalau anak2 dia sekarang patut psediaan saringan 2 linus untuk bulan 8 ni..

so mmg byk tertinggal kot huhu...tapi mel fikir cite dalam ni ayahanda mie tu faham ke apa mel sebut ni...

tapi x pelah...mel bagi info baru dekat ayahanda mie...

Edited by lee_sakura at 15-7-2016 12:09 AM
tentera_laut replied at 13-7-2016 05:28 PM
bukan setiap hari diorang kutip derma.. bulan puasa aje.. itu pun bukan setiap hari..

bulan puase ape ke jadahnye...aku pnh nampak diorg sekeluarga kt pasar pagi shah alam dan time tu BUKAN BULAN PUASA...mmg bukan setiap hari tp dlm seminggu lebih dr sehari kan kutip derma...mmg xsalah kutip derma tp jgn libatkn anak2...biar mak bapak je kutip derma...kate satu family makan makanan sunnah tp knp mak bapanye bodoh tengin xnk sekolahkn anak2....kalo xmampu nak htr sendiri anak ke sekolah hantar la anak2 tu ke rumah kebajikan, so pihak sana akan uruskn hal persekolahan budak2 tu dgn bantuan kebajikan masyarakat...aku risau esok lusa kalo mak bapanye mati mengejut anak2 dok bawah jambatan je...

Sekola anak2 ku kasi buku derma jagathon pn gigih aku bw pg ofis minta derma kt kwn2.

Takut aku nk soh anak2 minta derma kt rumah org yg x dikenali. Ini kan nk soh anak2 berpanas minta derma kt pasar

armin replied at 14-7-2016 06:32 PM
makcik aku kerja nurse, katanya yg selalu tolak vaksin ni kaum2 alim bertudung labuh berkopiah. al ...

sebab tu statistik ramai yg tolak vaksin ni kelantan, tganu n kedah yg tinggi? kawan bapak aku laki bini keje spital, tup2 anaknye kawen ostad lalu sume anak2 tidak divaksin

Edited by melati_kesuma at 14-7-2016 11:53 PM

suhai just fikir balik semua orang sini try bantu u all...tapi sebab ko ego buat benda ni makin worst...patut ko syukur masyarakat masih prihatin...

pasal anti vaksin..dapat peluang muncul di tv and dapat ramai follower..tapi masa yang sama majoriti bantah apa kau buat....

pasal antivaksin...smua tahu anak2 ko x sekolah and minta derma...tapi paling menyakitkan ko rasa bangga buat mcm tu
pasal antivaksin jugak penat nampak laksa hari2..menyanyi dlm gelap...zuhud kalau tengok kaabah kat dinding...and paling lagi ko jawab mcm childish...block...hentam...provoke...and akhir sekali guna ayat2 agama for the ending...just mohon sekolahkan anak2 ko..masih ada peluang..tu aja pesan aku yang sebut ulang2 dlm ni...kalau x faham lagi x tahulah kata apa lagi..x mahu keluar bahasa jerman dalam ni....

lee_sakura replied at 14-7-2016 11:30 PM
bulan puase ape ke jadahnye...aku pnh nampak diorg sekeluarga kt pasar pagi shah alam dan time tu  ...

itu lah yg pling takut skli..hilang tmpt bergantung dlm usia muda..
ilmu tu penting untuk ubah gaya hidup msa depan...
emma maebong tu walaupun xsekolah formal..tp dia bljr lukisan..create income melalui lukisan..
xda pn kna mntk derma wlaupun xsekolah tinggi...
jauh bza ngn cara suhaimi..mntk drma dulu dlm.'bljr'..

Follow Us
nuerulcayang replied at 14-7-2016 03:35 PM
siapa kita untuk mengatur hidup diorg mengikut cara kita......dia nk ego smbong berlagak..tu dia ngn ...

kita menegur untuk kebaikan..mmg kita xleh nk program kn ikut telunjuk kita 100%..
mkna nya org sekeliling masih peduli psl dia..ank2 dia msih muda..
boleh dilentur lg ilmu pendidikan attitude smua..
xkn smpai umo 15 thun nk kja kt tapak bzar lg..

barfi replied at 14-7-2016 09:18 AM
Kalau ko pergi board CI lagik teruk diorang hencap dan ludahkan jek makanan sunnah ni..

So baik ...

Herd immunity herd immunity herd immunity.
No such thing as homeopathic vaccine. Kindly educate urself.
Ur welcome

macek2471 replied at 14-7-2016 11:44 PM
sebab tu statistik ramai yg tolak vaksin ni kelantan, tganu n kedah yg tinggi? kawan bapak aku lak ...

Sedih kan.
Aku x bermaksud nak menghukum..tapi aku sendiri da tgk depan mata. Depan orang ramai nampak gah..berjubah tudung labuh serban..jd rujukan ilmu agama..x dinafikan ada ilmu..kejap2 mengaji..kejap2 mengaji...tapi kebersihan ZERO. Sampai rasa pelik..kalau dah time bersujud pun penuh tahi cicak...rumah bertikus..toilet bila masuk nak tmuntah busukkk x pnah basuh. Anak2 bujang deme dok kapel pelok2 bagai...
Solat pun selalu je di ujung waktu...huhuhu. slalu bejoget lagu industan la apa. Tapi orang ramai x nampak...nampak time gah je khenn.

Kadang2 aku rasa elok lagi orang yg biasa2 ni. Orang biasa tapi gigih bukak tv alhijrah..suka dgr ceramah. G surau....subuh tu bangun awal...sbb nak tahajud. Kebersihan tip top...solat pun awal waktu. Cuma dari segi pemakaian..biasa2 je..

Utk x off topic...aku nak relate dgn suhaimi ni ler.
Nampak gah la..islam sana sini..tapi bahasa di media social..n masa yg dispend utk media social tu pun tak tally dgn islam dia tu.
Aku xnkla sampai terfitnah dia..tapi aku wonder...solat 5 waktu tu..jaga molek x. Awal waktu x solat..ari2 ke surau tak utk solat subuh jemaah. Mengaji quran istiqamah x ari2...benda2 ni smua wallahualam la. Hanya dia n family je tahu la kan. Just aku dah sceptical dgn set2 islamic ni...

Pada aku parent nak tunggang terbalik pon lantak ko lah..klu nk homeschooling sekalipon buatlah klu xpercaya sekolah awam... tp please lah ikut silibus...sekolah rendah pon byk silibus baru.. tp aku bg lah KEADILAN pd anak2 tu... dieorg berhak dpt pendidikan untuk mase depan.. tgk apa jd pd adi putra..tu tara die pandai/genius..tp parent ngok...end up.. wardina pon homeschooling anak2 die..tp byk bende yg die buat...suhaimi take note..!

aku hari tu anak buah darjah 3 mintak tolong buat kerja sekolah BM.. peribahasa berdasarkan gambar... ada satu tak dapat jawab.. clueless sungguh.. memang susah..lagi2 aku bukan bidang bahasa..

tu KSSR..aku baca syllabus IGCSE macam lagi senang je... cuma banyak practical..

bolehblah replied at 15-7-2016 12:51 AM
Herd immunity herd immunity herd immunity.
No such thing as homeopathic vaccine. Kindly educate  ...

yup..herd immunity.. pada aku orang2 camni selfish..

fikir diri sendiri without thinking pasal community health..

sipendiam replied at 15-7-2016 08:20 AM
yup..herd immunity.. pada aku orang2 camni selfish..

fikir diri sendiri without thinking pasal  ...

puak2 berangan alim ni mana pkir org lain....

Pasal homeschool tu memang lah direct translation is sekolah di rumah. Tapi sukatan pengajaran kena setara dengan Kementerian telah tetapkan. iolls jadi private tutor masa study dulu. a month before start memang iolls revise semua sukatan beza. Especially Sains.  Nasib baik i cuma ajar math.

My mil pengetua sekolah, anak anak and cucu dia semua dia hantar sekolah. Takde lah nak claimed cikgu bijak ke apa. Still perlukan bantuan cikgu lain Pelik iolss si Suhaimi ni salahkan cikgu tadika anak dia sebab takde perkembangan. Dah tu bila dia ajar, dia yakin ke dia ajar sampai boleh?

Kesian okay tengok anak anak macam tu. Bangla Indon yang mai sini and ada anak semua kerah tenaga nak sekolahkan anak.

KASI JE LAHHHHHH ANAK TU SEKOLAH BOLEH TAK!!!!!!!!

dinopower replied at 15-7-2016 08:26 AM
puak2 berangan alim ni mana pkir org lain....

kan.. aku ada je kawan2 yang betul2 alim.. rilek gile.. sempoi je.. tapi solat tak tinggal, mengaji, tahajud etc..tapi perangai rilek sangat2.. takde nak meroyan ke ape

seri_mawr replied at 14-7-2016 06:13 PM
malas lah aku nak cari balik...

soalan yg aku tanya mula2 tadi tu...sbb ada u punya ayat ckp an ...

gigih betul u all bersatu padu attack suhaimi. takpe la.. aku kena role play as fan suhaimi supaya balance. ok bab pandai subjective. aku andaikan anak dia pandai aje. takde mesuarement like exam yg setakat ni ada di IG suhaimi.

seri_mawr replied at 14-7-2016 06:13 PM
malas lah aku nak cari balik...

soalan yg aku tanya mula2 tadi tu...sbb ada u punya ayat ckp an ...

gigih betul u all bersatu padu attack suhaimi. takpe la.. aku kena role play as fan suhaimi supaya balance. ok bab pandai subjective. aku andaikan anak dia pandai aje. takde mesuarement like exam yg setakat ni ada di IG suhaimi.

Pasal homeschool tu kan, knpa nak pertikaikan soal nisbah guru kpda murid. Ape yg  suhaimi expect? Bila ko masuk U or masuk MRSM ke SBP ke, cikgu bukan mgajar smpai tersembam semata mata nak bagi paham., semua kena usaha sendiri. Nak sorg cikgu bagi perhatian kat anak ko, mmg taklah. Budak2 kena diajar cari sendiri, usaha sendiri.

brainbiru replied at 14-7-2016 10:30 PM
".tak pergi sekolah pun anak suhaimi tu pandai"

Pandai apa ye, pndai menyanyi...? Pndai mintak  ...

pandai gak tu.. pandai menyanyi and mintak sedekah.
maybe pandai matapelajaran jugak..

u jawap berdasarkan emosi.. kalau u tanya elok2 kat IG dia sure die jawap.. try la tanya