CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Metinpehlivan

Nora akhirnya saman Fasha

sebu1 replied at 17-5-2017 12:56 PM
Kamuorg X tapis ke sape yg masuk sb karats fs heboh pasal wasap kamuorg  nanti yg masuk menyamar t ...

Tapis chuols..... pakai penapis ayak tepung tu      ..

Salam 1 Malaysia semua,
Sempena memasuki bulan yang mulia ini saya mengambil keputusan untuk tidak mahu memanjangkan isu ini. Ini kerana saya mahu menghormati ketibaan bulan Ramadan iaitu bulan yg amat dinantikan oleh umat Islam. Hashtag #SebenarnyaSayaTakutDah

Biarlah, biar patah hati ku, biarkanlah...
Sesungguhnya Allah Maha Mengetahui. Hanya Tuhan sahaja yg dapat membalas segala perbuatan dari pihak sana. Hashtag  #AkuInsanTeraniaya #TapiAkuRasaAkuYangAniayaOrang

Terima Kasih kepada semua yang menyokong saya, di sini saya nak tag @bamjat @fumakila @DSMakTiri @Rita @JTM yada yada (seramai 100+) Serta karats karats yg sudi memberi kata2 sokongan kepada saya. Saya akan cuba SS DM semua org dan upload yea. Hashtag #AkuRamaiSupporter #KoHado? #NanHadooo

Sesungguhnya aku seorang sahaja yg bekerja siang malam menyara 2 org anakku dan menggunakan OWN SAVING untuk bercuti dan berbelanja .hashtag #SebabAkuTakdeLakiSebabTuAkuKenaGunaOwnSaving
#KalauAkuAdaLakiLainCiter
Oh tidak lupa, hashtag #SuperMom #Tabah #UjianHidup #IbukKuat #TolongJanganSaman #TadaUwangMahuBayar #JejaiTolongIbuk

Nama penuh Angah,
Dah sampai Tanjung Rambutan

Gigih aku taip statement atas tu. Saja baik hati nak tolong ibuk. Nanti ibuk copy paste la ya. I izinkan

Saya tidak pernah tulis nama sesiapa - Fasha Sandha
Astro Gempak | Mei 15, 2017 18:14 MYT
[url=whatsapp://send?text=Saya+tidak+pernah+tulis+nama+sesiapa+-+Fasha+Sandha%20http://www.astroawani.com/berita ... fasha-sandha-142745][/url]

Perbalahan di media sosial antara Fasha dan Nora (kanan) tercetus apabila Fasha (kini) mula mengemaskini status berserta foto di Instagramnya.

FASHA SANDHA akhirnya tampil secara rasmi memberikan kenyataan berhubung isu tindakan saman yang keluarkan oleh pelakon Nora Danish minggu lepas.

Kata Fasha menerusi syarikat pengurusannya, Mind Order, dia tidak bercadang untuk mengadakan sebarang sidang media bagi menjelaskan isu terbabit.

Malah, Fasha yang kini sedang bercuti di Australia bertegas mahu mengambil tindakan undang-undang terhadap penganjur majlis Fenomena Aidilfitri, Glass Go Media.

"Saya memberikan kenyataan ini dengan lebih awal kerana saya tidak bercadang mengadakan sebarang PC berhubung perkara ini.

"Saya faham pihak penganjur majlis fenomena Aidilfitri Glass Go Media telah memohon maaf pada saya, tetapi saya masih bertekad untuk mengambil tindakan undang-undang terhadap Glass Go Media dan mana-mana pihak ketiga kerana telah memalukan saya.

"Saya tidak pernah sama sekali menulis nama sesiapa di dalam laman instagram saya @FashaSandha dan hanya berkongsi tentang perasaan saya tentang apa yang terjadi pada malam tersebut, jadi tidak ada bukti saya memperkatakan keburukan mana-mana pihak sepertimana yang didakwa.

"Laman insta saya adalah untuk pengikut saya dan saya ada hak untuk menulis apa yang saya mahukan dan mana-mana pihak ketiga tidak patut terasa jika pihak ketiga tersebut tidak melakukan perkara tersebut," katanya.

Pelakon drama Lara Aishah itu bagaimanapun akan mengeluarkan saman malu ekoran tindakan pihak tertentu yang menuduh dia memfitnah.

"Mana-mana pihak yang menyatakan bahawa saya telah memfitnah  bahawa saya telah memburukkan dan mencemarkan jenamanya, saya akan keluarkan saman malu dan saya sedikit pun tidak takut.

"Sekiranya mana-mana pihak berada di pihak benar, pengikutnya dan pelanggan jenama pihak tersebut tidak akan beralih arah. Itu adalah komen yang tidak masuk akal," tambah Fasha.

Kembali membangkitkan isu yang pernah tercetus tujuh tahun lalu, Fasha tidak gentar untuk berdepan sebarang amaran.

"Saya tidak gentar terhadap apa-apa kerana ini bukanlah kali pertama pihak ketiga tersebut menghantar saman terhadap saya.

"Dia juga pernah menghantar saman melalui peguamnya kepada saya 7 tahun lalu tetapi tidak berjaya. Negara kita ada undang-undang.

"Selepas ini pihak ketiga tersebut itu boleh memberi sebarang penjelasan sambungan tentang perkara ini dan saya tidak akan memberikan apa-apa lagi komen tentang perkara ini lagi dan akan menyerahkan sepenuhnya kepada peguam saya.

"Saya mengangap tindakan pihak ketiga itu sebagai tindakan kurang matang.

"Untuk mengelak apa-apa kemusykilan, kenyataan akhbar ini tidak mengurangkan apa-apa hak saya di sisi undang-undang," katanya.

Perbalahan di media sosial antara Fasha dan Nora tercetus apabila Fasha mula mengemaskini status berserta foto di Instagramnya.

Dakwa Fasha ada artis yang jenamanya turut terbabit dalam pertunjukan fesyen Fenomena Aidilfitri 2017 akan menarik diri sekiranya dia hadir ke acara terbabit pada Rabu lalu.segala hak saya di bawah undang-undang," jelasnya.

Teks oleh: Amri Hassan

perbualan isteri Jakel Shah Alam dgn Astro Awani
http://www.astroawani.com/berita ... fasha-sandha-142745

BlueRoses96 replied at 17-5-2017 01:20 PM
Salam 1 Malaysia semua,
Sempena memasuki bulan yang mulia ini saya mengambil keputusan untuk tidak  ...

Aduhai       

Uols, tertinggal sikit sumpah atas nama anak dgn saya maafkan semua org (padahal dia yg cari pasal)

Follow Us
Salam 1 Malaysia semua,

lawak weh  

novlin replied at 17-5-2017 11:03 AM
serata alam dok canang tak bawak helper bagai... mmg jakun sesangat... species paria mmg gitu... b ...

entah lar Nov, dia tu mmg suka meraih simpati orang and make her children look like a burden to her..nenibotox pun kata 'kalutttt jaga cucu2'

kan ada mak and adik bakalan handsome, or mmg anak2 dia tu buas sgt ker sampai tak reti nak duduk diam? mcm mana pun budak2 umur dorang mmg gitu kan terlari sana sini, takda lar kita asik nak complain jerrrrrrrr..baik bagi Dada jaga

Salam 1 Malaysia semua,

#editan pertama

Salam semua,

Apa yg ingin saya sampaikan saya sumpah benar atas nama anak2 saya dua ketul Putra*** Putri**

#editan kedua

saya sebenarnya pencinta tegar si burung hantu

#delete

#editan ketiga

i neeedd JJ larrr

cikanggun replied at 17-5-2017 12:57 PM
Chuols team sapa? Kalo team sado, taleh msk group WA kami tawwwwww

mmg idoklaaa kami nk team pesakit mental tuuu hahahaa...

sendat kaki skodeng ig ps... sy xpenah komen apa2 kt ig sendat.. cuma sllu je komen kt ig ps.. just wish biasa2... tup2 kena block dgn fasha.. wat the helll kahkahkah... dgn nora pun try la dm dia.. lmbt cmne pun die msti balas..itu yg i suke...

animcute replied at 17-5-2017 11:14 AM
wahhhh ada watsapp group? mesti best watsapp group ni. semua SS and SC kena tampal kat situ ke? ma ...

Nak baca forum,  nak membelek whatsapp lagi.. Nak analyze SS & SC lagi.. Fuhhh banyak betul masa kitorg..

Tolong add i dalam whatsapp group ya..
U olls takyah filter u olls tau i #teamnora kan  

Edited by Glass_shoes at 17-5-2017 02:06 PM
shalynda replied at 17-5-2017 01:59 PM
sendat kaki skodeng ig ps... sy xpenah komen apa2 kt ig sendat.. cuma sllu je komen kt ig ps.. just  ...

Selalu skodeng ig org..lps tu, dia perli pulak org yg dia skodeng tu pura2 bahagia la, menunujuk la, nk sakitkan hati dia la..ko dh kenapa sendatt??

mixed replied at 17-5-2017 01:26 PM
Saya tidak pernah tulis nama sesiapa - Fasha Sandha
Astro Gempak |  Mei 15, 2017 18:14 MYT
[/backc ...

fs ni main tulis je, mmg tak guna otak kot;

pihak ketiga tidak perlu terasa jika tidak melakukan perkara tersebut ~ itulah yg dinamakan fitnah, nd tak buat tapi ko tuduh, sebab tu dia failkan saman fitnah.

sekiranya perkara ni tidak benar, pengikut dan pelanggan nd tak akan beralih arah ~ pelanggan nd tak semestinya peminat dia, dah ko fitnah dia mestilah pelanggan terpengaruh dan tak nak beli dah produk dia. macam aku la, dulu aku peminat tudung naelofar, bangga ok pakai brand dia, tapi bila dah kantoi kes2 lopa yg buruk tu, aku jadi malu nak pakai tudung dia, takut ada org pandang sinis. see.. cerita2 buruk ni memang boleh menjejaskan sesuatu brand tu ok..

virgo19 replied at 17-5-2017 02:09 PM
fs ni main tulis je, mmg tak guna otak kot;

pihak ketiga tidak perlu terasa jika tidak melakuka ...

fs memang azali gitu.. jgn dipedulikan lagik.. abg jj selamatkan la janda gersang ni...

Edited by bro_kr at 17-5-2017 02:44 PM
mixed replied at 16-5-2017 11:58 PM
Apa pendapat dgn kenyataan terbaru
Fs siap mentioned nama pak mentua nd
& tag bini bernombor pa ...

Antara ciri-ciri Cyberbullies:

They love to troll the victim.
They post sensitive info about the victim with the intention of getting others to harass the victim
They tag others to join his / her team (tagteam)
They use the Internet as a way to “get even” or vent their frustrations.
They use mean word (bahasa kesat, caci maki)
Often feels like a victim themselves.
Often unwilling to take responsibility for their actions.

Ada tak agaknya ciri-ciri tu kat posting yg cik mixed tunjukkan?

Now let put ourselves in DSH position. Suami ayah kpd Bosned. Dan kes ni dapat liputan yg panas dan negative, agak-agak kita nak menjauhkan diri tak dari bff yg tag kita?

BlueRoses96 replied at 17-5-2017 12:42 PM
Really? Wahhh bagus lagi byk Tuduhan lagi byk "peluru" ND dapat, I suka

gitu la dari usaha i stalk wlfs itteww...theyols kata nowa bayar semua tu utk bekap nowa...

MatDeghem replied at 14-5-2017 05:11 PM
memang betul fasha melenting. Fasha melenting kerana penganjur tak benarkan fasha masuk.
Fasha t ...

delusional?

bro_kr replied at 16-5-2017 10:31 PM
Antara ciri-ciri Cyberbullies:

They love to troll the victim.

Bila cyberbully itu kalah nanti suruh dia minta maaf dgn Nora spt kes  Fahmi Fadzil & BluInc Media. Kali ni SADO kena apologize tiap hari dlm IG selama sebulan ke dua bulan ke.

Hahaha padan muka hang SADO!

Salam 1 Malaysia semua,

ok kelakar ni