CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: limau_nipis

All About Breastfeeding Part (3)

oklah semua...cie nak balik dulu..
jumpa lagi esok..assalamualaikum

Originally posted by nuds at 26-12-2007 10:56 AM
Ceri...

Kawan aku bagitau (kakak dia doctor)...baby umo 6 bulan....sepatutnya berat dia 2 x ganda lepas lahir...

Cam anis...berat lahir 3.68kg...masa 6 bulan hari tu...berat dia 7.5 kg...ki ...

Nuds kalau mcm tu danish nyer berat 3.75x ganda dari lahir...tapi masalahnya sampai la ni angka 6kg tak gerak2...

Originally posted by whiteroselady at 26-12-2007 10:51 AM
salam kawan2 sume,

white nk tanya sket la.... ade x penah alami baby kene ruam susu..abis lidah & bibir tumbuh biji2 putih....  pakai ubat apa elok??? lama x nk baik??

White
Babyku pernah kene...pegi klinik dia akan kasi ubat sapu...ubat cecair warna putih...letak kat jari kita then masukkan dalam mulut dia dekat tempat yang putih2 tu...sehari boleh baik...sekejap aje...Dr cakap itu fungus...fungus ni sama dengan fungus yang menyerang vagina kita, kalau vagina kita ada infection...danish dulu kene sampai ke gusi, lelangit n bibir...jangan dibiarkan baby takde selera nak minum susu nanti

Yeah Limau

Aku pun suke House...Dr tu poyo2 tapi genius...sebelum tu aku suke tengok cerita Dr jugak yang kul 11 pm tu aku lupe apa namanya...tapi dah habis dah cerita tu...tapi yang aku memang follow dulu LOST huhuhhuhuhu...n SMALLVILLE...ngeh ngeh ngeh...

Korang citer pasal tv ni aku cuma boleh ..
Sekarang ni anak sulung aku control tv, 24 jam tengok ceria je. Sebelum wujudnya ceria, hari rabu aku control tv tengok primetime CSI. Aku tengok new season jek..

Lupa lak nak update hasil tenusu:

7.30 pg: 3 oz
1 tghari: 4 oz
3.30 ptg: 3 oz

Total = 10 oz..

Follow Us
Originally posted by koci at 26/12/07 06:29 PM
Yeah Limau

Aku pun suke House...Dr tu poyo2 tapi genius...sebelum tu aku suke tengok cerita Dr jugak yang kul 11 pm tu aku lupe apa namanya...tapi dah habis dah cerita tu...tapi yang aku meman ...

koci, LOST aku dah tak ikut.. tension maa.. banyak sgt puzzle nak kena solve. dulu mmg peminat setia aaa

ceri, anak sulung aku pun kontrol tgk tv.. selalunya dapat tgk ceria lah, yg no 2 nak tgk transformers ngan ultraman tiga.. adui laa.. siap tanya "ibu ibu, apa pasal tak ada cerita spiderman?"

cie, sikitnya nuha minum, 15 oz.. fahri dulu 20 - 24 oz sehari, berpeluh gueee nak memerah... lepas 6 bulan ni baru ok.

jemput bekpes semua, nasi dagang + milo, nyumsss

Originally posted by limau_nipis at 26-12-2007 05:27 PM

masih ada lagi rezeki ali... kak mieja pam berapa hari sekali dah skrg?

salamssssssss semua & selamat pagiiiiiiiiiiiiii.......

limauuu,
selalunya akak pam 3sessi, 4sessi tuuu kadang2..kalaou terlebih rajin....
ikut brp byk susu dikeluarkan, kalau satu sessi pengepaman dapat byk....
maka kuranglah akak mengepam....dlm 3kali sahaja.
tapi kalau rushing2 mengepam kat opis sbb nk blk awal, maka kat rumah akak akan sambung mengepam
untuk cukupkan kuota pengeluaran....

smlm akak dpt 16.5oz (3sessi)

salammmmmmm semuaaaaaaaaaaa ..... jemputss makan nasi lemak + nesvita

korang citer pasal TV ekkk....aku astro kat dlm bilik...kat luar tarak...dulu masa lom ada baby beria nak amik satu lagi...sbb aku selalu berebut TV ngan laki aku...bila dah kuar anis....tarak masa mau tgk tv....hb aku tgk tv kat hall...kekekeke....kalau tgk dalam bilik..mau segar bugar bj mata anak aku...umo 7 bulan...dah pandai tgk TV oooo...

anis suka citer kacang...dia buleh gelak sengsorang...kecut perut aku tgk dia gelak tgk citer kacang tu....

aku sedeyyy susu aku makin kurenggg huhuhu...cemana nih...

baru plan nak mkn jamu..kena makan ASI balik nih...air pegaga dah jenuh aku mkn...jantung pisang dah tak jalan dah...longan lagilaaa...

huhuhuhu....tak tau nak wat apa dahhhh...

tapi anis hisap ttp ada letdown laaa..

Originally posted by cienoet at 26-12-2007 05:29 PM

akak...ali dh setahun lebey kan???
masa ali 6 bulan..akak bekalkan bape oz?
nuha lani 6 bulan..cie bekalkan 15oz ke bbsitter..tu pun bukannya habis..dh lah susu ciput, mana tak meroyan maknya...

cieeee,
nie jadual ali minum ebm masa die 2bulan sampai skrg 1tahun 3bulan:

2bulan- 7bulan = 25oz (5botol x 5oz)
8bulan - 12bulan = 20oz  (4botol x 5oz)
(selalunya ada lebih sebotol...sebb dah makan & lasak, kecualibalik lambat.... dan selalunya akak ambik die lambat, utk dieminum/habiskan ebm kat nesery....)
1tahun - sekarang = 15oz (3botol x 5oz)

Ada lagi 7bulan , target terakhir akak untuk ali iqbal.... insyaallah...

Masa cuti hari tuu sempat jugak akak buat stok, tp tak banyak.....ada dlm 9botol jerk

Akum jemput minum nevista...

Semalam tenusuku 14oz...huhuhuhuhu...aku tak sehat sangat sakit tekak, aku nak tanya kalau makan ubat batuk ada effect susu ke? Nak g klinik jap lagi, tapi mcm malas nak makan ubat batuk...huhuhuhu...

Limau
LOST dah habis, tapi aku tak faham apa penghabisannya...yang aku faham bila diorang dapat keluar dari pulau tu sorang2 akan mati mcm cerita FINAL DESTINATION lak...lupa satu lagi cerita favorite aku ALIAS...

Kak mieja
Bestnya maintain lagi production, koci 4x baru nak dapat 14oz tu...skrang baru 11 bulan lagi ada 13 months to gooooo...waduh...berpeluh...hari ni tertinggal lak botol untuk pump pureen, nampaknya mengepam pakai avent ajelah...lambat ler skit...

Originally posted by Amiizaa at 27/12/07 08:52 AM

cieeee,
nie jadual ali minum ebm masa die 2bulan sampai skrg 1tahun 3bulan:

2bulan- 7bulan = 25oz (5botol x 5oz)
8bulan - 12bulan = 20oz  (4botol x 5oz)
(selalunya ada lebih sebotol. ...

kak mieja, stable gakla input EBM untuk ali.. saya punya jadual lak..

2-5 bulan: 24 oz
6 bulan: 20 oz
7- sekarang: 8-12 oz

drastik kan fahri taknak minum EBM? dia lagi suka direct feeding

Originally posted by koci at 27/12/07 09:05 AM
Akum jemput minum nevista...

Semalam tenusuku 14oz...huhuhuhuhu...aku tak sehat sangat sakit tekak, aku nak tanya kalau makan ubat batuk ada effect susu ke? Nak g klinik jap lagi, tapi mcm mal ...

koci, mujur aku tak ikut dah cerita LOST.. kalau tak, sure pening gaban nak selesaikan masalah dalam siri tu

nad, anak-anak aku pun suke cerita kacang.. best ape

Reply #2107 ehem_ehem79's post

wawawa.. mantap suffiya.. tak lama lagi berjalan ler..

hazirah lom pandai lagi meniti dinding..
dia still demam lagi nih.. semlm dari kol 10 mlm sampai 1 pg hubby yg jaga dok tuam dia.. time nak minum susu baru hubby kejutkan seri.. lepas kol 1 seri lak jaga..

alaaaa limau...usah kata anak ko....aku ngan hb mmg tengok citer kacang tu dari tahun 2005 lagik....masa tu mmg ok...lelama aku rasa rasa cam kurang ajar plak si kacang ijo tu...kekekeke...

now dah ok balik...comel kan..kacang..kacanggg...kacangggg

Reply #2127 limau_nipis's post

Sebut pasal ultraman 3, teringat anak sulungku.
Ada sekali baru balik makan kenduri. Aku tanya dia, aisyah nak kawin tak nanti? Dia cakap,naklah. Aku tanya lagi, aisyah nak kawin dengan sape? Dia jawab, dengan Daigo.. Terkejut aku, sabor je la anak daraku ni..

Originally posted by limau_nipis at 27-12-2007 07:51 AM

cie, sikitnya nuha minum, 15 oz.. fahri dulu 20 - 24 oz sehari, berpeluh gueee nak memerah... lepas 6 bulan ni baru ok.

assalamualaikum semua!!!

laaa....sikit pulak dah..semalam ehem cakap byk... ponin den

limau, 15oz tu masa ngan bbsitter je/bekalan pd bbsitter... sikit ke tuh utk bb 6 bulan?

best plak dengar korang citer pasal tv..
seri layan house ngan CSI.. rerun of desperate housewives ngan my name is earl..

dan peminat setia FRIENDS.. dah ulang berkali2.. still tak jemu..

kat umah seri ckp ngan anak.. after 6.30p.m. no more cartoons.. so lepas time tu mmg dah tak tgk kartun dah.. leh la mak dia tgk spa Q.. kekekekeke..