CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aerolz

Terbuka Hijab Sebelum Meninggal

aerolz posted on 25-11-2012 03:18 PM
okey. biarlah rahsia kann. hihi.

Ada thread baru psl ust S yg selalu kuar tv! Kebetulan lak sama je pangkal huruf nama ust yg sy maksudkan yg selalu kuar tv

marufie posted on 29-11-2012 05:28 PM
Ada thread baru psl ust S yg selalu kuar tv! Kebetulan lak sama je pangkal huruf nama ust yg sy ma ...

erkk.. aku baru je bukak forum. dah lama tak jenguk. nanti aku ushar.. hihii..

marufie posted on 29-11-2012 05:28 PM
Ada thread baru psl ust S yg selalu kuar tv! Kebetulan lak sama je pangkal huruf nama ust yg sy ma ...

sape ust tu. cer pakcik marufie pm kiter.. nak tau sesangat nihhh..

aerolz posted on 3-12-2012 07:39 AM
sape ust tu. cer pakcik marufie pm kiter.. nak tau sesangat nihhh..

oii pakcik ke..ni makcik ler

bc je thread tu rasa org yg  sama..dah reveal kat thread tu sape dia, gi ushar he he

marufie posted on 3-12-2012 08:32 AM
oii pakcik ke..ni makcik ler

bc je thread tu rasa org yg  sama..dah reveal kat thread tu sape d ...

la ye ke? macik upenya.. sori macik marufie.. ok t ushar.. rasanya dah tau dahh..

lupa nak reply, untong macik dapat anak macam W tu. moga kite pun dapat anak macam tu jugak nanti... hihi..

SUBHANAALAH....

Follow Us
khaisyazuddin posted on 3-12-2012 02:45 PM
SUBHANAALAH....

kenapa khai?

xdepe saja jer baca citer aerolz tula bila sesuatu yg DIA nak tjkkan pada hambanya...mcm2 leh jadi

khaisyazuddin posted on 3-12-2012 05:48 PM
xdepe saja jer baca citer aerolz tula bila sesuatu yg DIA nak tjkkan pada hambanya...mcm2 leh jadi

oww. ingat ape tadi.. macam pelik je. kot2 khai ni anak dato rais tu. hehe..

aerolz posted on 17-11-2012 11:23 AM
itulaa. memang syaitan akan menyesatkan umat manusia sehingga kesaat akhir. syukur alhamdulillah l ...

insya allah...amin

Aku pun nak share juga pasal orang yang sedang nazak nak meninggal nie.

Apa yang aku nak nasihatkan ialah selagi masih hidup nie, buat amalan dan jangan lah derhaka dengan mak bapak. Cerita nya macam nie. Aku ada kenal dengan seorang hamba Allah nie. dari muda sampai lah akhir hayat dia, mencari duit untuk membesarkan anak-anak. Tapi amalan memang kurang. Nak dijadikan cerita, semasa beliau sedang nazak, anak-anak seolah-olah tak memperdulikannya. Kebetulan bila aku sampai dengan kakak akukat rumah, kami berdualah yang guide hamba Allah nie.

Kakak aku bacaan yassin dan aku lak bacakan apa-apa yang patut yang ubun-ubun kepala hamba Allah nie. Dan masa kat situ, aku nampak betapa azabnya roh bila nak keluar dari badan. Tapi yang sedihnya, bila aku panggil anak-anak lelaki dia untuk bantu,seorang pun tak nak. Majoriti yang datang dok berborak kat ruang tamu. Pastu ada salah seorang anak lelaki dia yang alim (aku fikir la) pun tak nak datang bantu bila aku panggil. Dia suruh aku jer.....Aku buat apa yang mampu jer....

Lagi satu aku nak semua ler yang mana ada pengalaman menghadapi orang tengah nazak, masa seseorang tu tengah nazak, dia boleh nampak macam2 ker? contohnya orang yang dah meninggal la,itik la, jarum la....dan macam-macam lagi....Kalau ada cerita lah sedikit sebab aku ada sesuatu nak bagi tau.......

Luckman posted on 9-12-2012 08:13 PM
Aku pun nak share juga pasal orang yang sedang nazak nak meninggal nie.

Apa yang aku nak nasihat ...

ayoooo..smbung arr

ishhh..sin alif bong lah....

Nape?Tak caye? posted on 10-12-2012 12:26 AM
ishhh..sin alif bong lah....

Bagi la orag laen ceritera dulu...nak tau gak.....sama ker, idak ker......ish, ish, ish....

Luckman posted on 10-12-2012 01:08 AM
Bagi la orag laen ceritera dulu...nak tau gak.....sama ker, idak ker......ish, ish, ish....{:mlbig ...

pengalaman diri sendiri... bila org ajar mengucap dua kalimah syahadah...
saya dengar loud and clear... terus focus kat suara tuh..ibarat org terkapai kapai.. dapat pegang pada sesuatu...

true story..ni kejadian bila jantung flat line and masa kena defib...

lepas tu sedar.. and terus pesan kat nurse.. kalau jadi lagi, ajar saya mengucap...
~pengalaman paling berharga dlm hidup

Betul ke orang yang meninggal ni selalu nampak itik la, jarum la, orang yang dah meninggal la.......ada sesiapa yang perasan ker orang yang meninggal nie?

Beberapa hari  sebelum  arwah mak melukut koma (arwah koma 2 hari sebelum meninggal), macam2 dia pesan untuk majlis perkahwinan abang, apa yang dia dah buat, ape yang belum (arwah meninggal lebih kurang 3 minggu sebelum majlis perkahwinan abang)...yang paling melukut ingat sekali arwah suruh melukut buat  sambal goreng ikan bilis sampai dua kilo...erk....sape yang nak makan banyak2 tu kan.....rupanya, sambal tu la yang melukut buat sedekah atas nama arwah....ramai yang mintak....paling sedih sekali, arwah sempat buat bawang goreng (salah satu bahan untuk dimasukkan dalam sambal tu)....tp arwah tak sempat buat yang laen....dia sempat pesan pada melukut suh sambung je....

.....al-fatehah....thread yg sangat menginsafkan.....

Lama dah tread ni tak berganjak...pengisian yg baik.

teringat dulu masa aku kat spital,2 hari aku tak bleh tido sbb sakit lepas eksiden.last2 doktor bagi ubat tido.dlm masa separuh sedar tulah aku nampak mcm2..entahler,imiginasi kot..