CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: HUHA

[Tempatan] Tahu anak meninggal melalui Facebook

takziah...cian baby tu

FanTasyCreaTioN posted on 27-9-2013 01:41 AM
tak yakin tu pun tak kot ..
yakin tu yakin gak la kan .. sebab orang tu memang kiter tau bertangg ...

serupa macam beng kedekut beri orang pinjam keta...sebenarnya kedekut..bukan tak yakin dah..mmg benar depa akan bertanggungjawab..tapi sanggup ke orang tu cover expenses semua cost kalau jadi apa2?

begitu juga kalau ada sedara mara nak bawak anak2 beng jenjalan....jadi apa2 mmg dia cakap akan bertanggungjawab....tapi sebesar mana tanggungjawabnya yg dia sanggup galas kan. at least...kalu dengan kita sendiri jadi apa2 sekurangnya takde rasa terkilan itu ini bagai.

rospinki posted on 25-9-2013 07:26 AM
Nama anak tu yg tk tahan...very the urvan.

Takziah diucapkan.

ejaan nama damyya tu je urban.
maksud nama damia/damyya tu bijaksana.

FanTasyCreaTioN posted on 27-9-2013 06:29 AM
haha akak tau dak..
bila ader yang ermm hehe nak rapat2 ..
kiter bgtau awal2 .. kiter tak kan me ...

memang...  kebiasaannya orang lain yang lebih2 dalam urusan rumahtangga kita... kalo tak mak bapak, mertua...  kalo tak, adek beradek or ipar...  kalo tak, sedara mara n kengkawan...

hubby akak skang ni tengah gigih stabilkan business dia so akak bleh berhenti keje n duduk rumah jaga anak, memasak, membasuh, kemas rumah, etc...  nanti dia yang bayarkan segala komitmen akak...

tapi kan FC, ada jugak dulu akak penah kena...  ada sorang mamat ni ajak kawen la...  tapi dia warning awal2 soh keje sebab kena bantu dia...  dia kata takleh duduk rumah...  kena cari keje dan duit tu kena bagi kat dia untuk settlekan perbelanjaan rumah sama2 ngan dia...  hahahaha...  ajaran mana ntah dia belajar...  haram seorang suami menyentuh duit gaji isteri sesuka hati dia...  dia hanya boleh bila isteri izinkan je...  

akak lupa nama ustaz tu tapi dalam ceramah dia kata : tidak berdosa seorang isteri yang ambil duit suaminya walau tanpa keizinan janji duit tu adalah untuk keperluan keluarga cam beli beras, sayur, susu, etc...  tapi haram seorang suami yang ambil isteri dia tanpa keizinan walaupun untuk membeli barang keperluan... wallahualam...

FanTasyCreaTioN posted on 27-9-2013 06:31 AM
ha`ah yang macam belon tu mak bgtau menyakit kan baby
sebab xde kawalan pressure dier sedut tu
...

boleh2...  nanti akak riki katne bleh beli then akak war2 kan kat sini...  tq for the info tau

nah munge  

FanTasyCreaTioN posted on 27-9-2013 06:36 AM
alhamdulillah .. ibu tu jenis tak panic ..

ader gak tanyer mak .. dulu2 dier ader tak orang bgt ...

perasaan sayang pada anak orang tak sama dengan sayang anak sendiri

Follow Us
eyansss posted on 26-9-2013 04:46 PM
baru 2 bulan 2 minggu...  hehehehe...  kena plak lahir premature...  tu yang paed dia kata jangan  ...

ooo preemie, ala comel...
betul tu, colleague aku pon preemie, sekarang dah 8 bulan kot, masih dengan tabung oksigen...
tapi getting stronger, leh tahan lasak la budaknya...

budak2 nih nampak jek kecik, tapi kuat sebenarnya...
insyaa Allah boleh lawan, boleh membesar sihat & mak pak pon kene la positif kan...

itu la kerisauan mak pak, kejap2 tengok anak, apalagi kalo yg tak berapa sihat kan...
pantang la berbunyi sikit, mula la belek2 anak kan...
tapi adakah pengasuh/nanny akan jaga sebaik itu?
yer la kan wpun kita bayo dia kan, tapi selalu dengan alasan ada budak lain lagi & layanan bagi sama rata dengan budak2 lain...

macam kawan aku sorang nih mmg jenis rajin jenguk anak & call pengasuh...
bagus orang macam tu, kita pun tokleh la nampak berlembut sangat dengan pengasuh, keras sangat pun tak boleh...
benda nih subjektif kan?
kang kalo lembut sangat, harap dia pun baik la dengan kita & anak kan, tapi takut dia buat tak endah pulak sebab kebaikan kita tu...
kalo kita keras sangat pun tak boleh, mungkin pengasuh gerun la dengan kita, tapi takut jugak dia buat anak kita kan?

macam jiran aku, dia kata apa2 pun jangan tegur pengasuh, kalo tak berkenan cepat2 tukar...
bagi la apa2 alasan, tu pesan mak dia...
aku fikir, betul jugak... tapi anak aku nih ada astma yg alhamdulillah terkawal & eczema sikit...
kalo tak berpesan kang susah la anak aku, berpesan dan2 la kecik hati pulak...
sudahnya aku nak tukar nanny anak aku nih, dapat rekomen dari jiran yg kes bertukar nanny sbb anak esek menangis jek...
mudah2an ok...

sapp73 posted on 27-9-2013 09:52 AM

betul sangat tu, aku sokong...

kalo dah bertahun2 keje jaga anak orang, camne pulak boleh datang kasih sayang yg tak berbelah bagi macam mak kandung sendiri kan?
aku hargai nanny yg jaga anak2 orang, katanya sayang budak2 kan...
tapi hakikat sebenarnya, rata2 la kan, suka budak2, so datang la rasa sayang...

macam baru2 nih kes nanny anak aku, ada la salah faham...
sampai anak dara nanny nih yg kejenya sama2 dengan maknya menjaga anak orang, dia tiba2 jadik melepas perasaan sampai cakap yg dia sayang anak aku, layan anak aku sama macam budak2 lain...
mula2 aku tak berapa nak faham la kan, sebab aku tegur dia tu kasar, suka menengking budak2, suka angkat2 tangan eksyen nak lempang budak2...
kalo dia tu cikgu sekolah takpe la kot, nih pengasuh baby & toddlers...
sampai anak aku pun terikut, husband aku tak gemar cara kasar gitu...
panjang ceritanya, asal2 pun mak dia dah salah faham kat aku, susah jugak...
memang pengasuh nih tokleh dipesan2, tokleh ditegur2, mula la meragam, macam budak2 jugak...

maaf yer, tapi aku tak label semua pengasuh begitu, mak aku dulu pun penah mengasuh anak sepupu...
memang dia pun jadik sayang kat budak tu, yang nih memang pure sayang...
siap buatkan baju, budak tu sakit dia jaga sampai baik, budak tu pun memang manja sangat dengan mak aku...
manja sangat sampai aku pun jeles, hehe...
memang ada pengasuh gini, tapi susah nak cari, setakat nih aku dengar ada 2 orang jek...

pasal kes pengasuh nih yang katanya sayang anak aku...
sebelum tu anak aku macam kena bintik2 satu badan, aku mula2 panik ingatkan demam campak...
so risau la kan, nanti kena amik cuti seminggu dua, pastu takut berjangkit kat budak lain kan...
so nanny nih dah terasa hati, perasan aku dok salahkan dia... panjang la cerita...
sampai attack aku cakap macam2... so aku defend la kan...

persoalannya, kalo kata sayang, aku nampak sendiri anak aku dok tergaru2 pinggang, tergaru2 bahu...
tapi dorang buat tatau jek sambil tengok tv, padahal ada bekal cream...
bila aku tanya, dia jawab "takde, ok jek"...
padahal budak tu tergaru2, aku tak marah cuma kalo inform aku boleh bawak pergi klinik untuk re-exam kan...
so aku kecewa la pasal nih, ada la bbrp perkara yg melibatkan kesihatan anak yg nanny nih taknak cakap, kalo cakap pun mengelak2 eye contact seolah2 sorok something...

aku salahkan diri aku la, patut dari awal aku tukar dah nanny lain...
jangan percaya sangat kawan2 yg hantar kat tempat yg sama, anak dorang sihat, anak aku lain...

so aku akan tukar nanny, aku pun tak rasa happy dengan dorang...
experience aku tak sama dengan dorang, wpun aku cuba buat2 baik dengan dorang...
mungkin aku tak sebaik orang lain kot, tatau la...

apa2 pun semua mak pak nak terbaik untuk anak masing2 kan?

cmf_Riri posted on 27-9-2013 11:10 AM
betul sangat tu, aku sokong...

kalo dah bertahun2 keje jaga anak orang, camne pulak boleh datan ...

zaman ni nak carik pengasuh yang sayangkan anak asuhannya sama seperti sayangkan anak sendiri memang susah....satu dalam seribu, jadi sebagai ibu kita buatlah apa yang kita rasakan baik tuk anak kita

cmf_Riri posted on 27-9-2013 10:55 AM
ooo preemie, ala comel...
betul tu, colleague aku pon preemie, sekarang dah 8 bulan kot, masih de ...

aku ngan pengasuh anak aku ni so far tak nampak pape lagik...  diorang pun tak jaga baby ramai...  ada 3 je baby...  total semua budak pun 10 orang je...  tu pun dalam 3 ke 4 dah sekolah... kiranya dia jadikan nursery tu transit la...

setiap hari sblom amek anak, diorang akan update anak aku buat apa sepanjang hari...  kira cam kasik report la...  ada sekali tu jari kaki anak aku terluka...  ikutkan boleh je diorang tak bagitau aku sebab anak aku kan pakai booties...  luka pulak kat bahagian celah jari...  stok kalo tak belek memang takkan nampak...  tapi aku baru je sampai depan pintu, beria2 akak tu mintak maaf...  sampai panik aku...  ingatkan anak aku jatuh ke hape...

dan aku plak, aku akan make sure update kalo ada pape yang aku perlu update...  contohnya, kalo selsema anak aku makin trok... atau malam tu anak aku buat hal tanak tido, so kompem la pagi tu ngantuk ya amat n lena tido...  so diorang tau la yang kena kejutkan anak aku untuk minum susu...

menda ni dedua kena main peranan...  ibu bapa dan pengasuh...  takleh satu pihak je...  dan btol macam ko cakap, jangan berlembut sangat n jangan berkeras sangat...  kena tengah2...  lembut tapi tegas...

aku berdoa semoga pengasuh anak aku ni ok la sampai bila2...  takde la pening kepala nak mencari pengasuh baru...

eyansss posted on 27-9-2013 09:19 AM
memang...  kebiasaannya orang lain yang lebih2 dalam urusan rumahtangga kita... kalo tak mak bapak ...

alhamdulillah ..
sebab bukan semua orang boleh santai2 dok rumah jager baby .. tengok anak2 membesar depan mata
hidup sekarang ni pun semua nya duit .. duit ..
tapi bak kater mak .. dier tak menyesal resign kerja dulu sebab nak jager anak2
dan tak menyesal hidup tak semewah maner

hehe sama la ..
ader ja yang terus terang bgtau .. memang nak carik isteri yang berkerjaya
itu ikut cara kehidupan memasing kot kak..
kat bandar2 besar memang nak tak nak isteri kena bantu gak soal kewangan ni
lain la kalo memang dua2 sepakat takde nak berebut2 hidup mewah .. rumah bosar ..

akak lupa nama ustaz tu tapi dalam ceramah dia kata : tidak berdosa seorang isteri yang ambil duit suaminya walau tanpa keizinan janji duit tu adalah untuk keperluan keluarga cam beli beras, sayur, susu, etc...  tapi haram seorang suami yang ambil isteri dia tanpa keizinan walaupun untuk membeli barang keperluan... wallahualam...
ha`ah .. pernah terbaca tentang ni jugak
tak ingat kat ne
dan kalau boleh baik tak yah mengguna kan duit isteri untuk keperluan asas
masa berbaik2 semua redha
kang tergaduh .. tanpa sedar terungkit balik .. kan

sama gak macam nak bayar pengasuh .. selalu nya isteri yang take over bayar menda2 gni

sapp73 posted on 27-9-2013 09:52 AM

serba salah kan di buat nya..
kalau dapat pengasuh yang baik..
alhamdulillah..

rasa nya kat sini boleh la gak kot ..
yang tau rumah pengasuh yang ok..
boleh laa update kat sini untuk kengkawan

FanTasyCreaTioN posted on 27-9-2013 01:43 PM
serba salah kan di buat nya..
kalau dapat pengasuh yang baik..
alhamdulillah..

FC...kalau sedara mara yang mengasuhpun tak sama kasih sayangnya....akak dah ada pengalaman tu....malas bergaduh, sedara mara lagi panjang cerita. Akhirnya berhenti kerja dan jaga sendiri 4 orang anak..alhamdulillah, rezeki sentiasa ada.

Selalunya pengasuh yang baik-baik ni, dia tak nak jaga baby ramai dan sukar dijumpai.

sapp73 posted on 27-9-2013 01:54 PM
FC...kalau sedara mara yang mengasuhpun tak sama kasih sayangnya....akak dah ada pengalaman tu.. ...

tol la kak ..
sedara mara sendiri lagi haru kes haa
tang kasih sayang tak yah sebut
ni berdasar kan citer2 akak2 angkat kiter
duit nak .. kan .. kan

akak jangan risau .. ader ja ganjaran tu untuk akak nanti
macam kiter rang .. sayang sangat2 ngan mak
sebab tau dier banyak berkorban untuk kiter rang

Selalunya pengasuh yang baik-baik ni, dia tak nak jaga baby ramai dan sukar dijumpai.

baru terpikir ..
kalau laa ..
kalau terjumpa orang yang betol2 nak anak .. tapi tak ada anak
tentu dier jager betol2 kan
tu kalau bernasib baik la

mommymonster82 posted on 25-9-2013 07:50 PM
Yg ni mmg pengasuh bebal.... Xkn budak tu nangs ko biar sampi serak sora.? Xpujuk ke?

pengasuh tu cakap dah pujuk tapi tak jalan..saya tanya kenapa tak call pengasuh kata diorang tak boleh call kalau pengurus tak call..hanya pengurus ja boleh call waris sebab pengurus ja yang ada details waris..

FanTasyCreaTioN posted on 27-9-2013 01:39 PM
alhamdulillah ..
sebab bukan semua orang boleh santai2 dok rumah jager baby .. tengok anak2 membe ...

btol, kat bandar ni biasanya kena dedua bekerja...  tapi jangan la si suami/bakal suami letak syarat seolah2 tanggungjawab melunaskan keperluan wajib juga pada isteri...  kot ye pun, mintak la elok2...  hehehehe...

agree ngan fc...  better memenda keperluan ni biar suami yang bayar...  takut nanti time gado, abeh semua keluar...  niat isteri mungkin nak mengingatkan, tapi suami rasa macam mengungkit...  dah gado pasal bab ni plak...  hahahaha...

senang je, biar suami sediakan keperluan mengikut kemampuan beliau...  kalo rasa nak lebih, isteri pandai2 la topup...  teringat masa memula kawen n masa tu hubby akak masih lagi gaji ciput sangat2...  dia hanya mampu beli ikan jek...  tetiba tekak akak gatal gelenyar nak makan udang n ketam...  so, pepandai la tambah duit ikan tu untuk beli udang n ketam...

bak kata ustaz masa kursus kawen...  keperluan mengikut kemampuan suami tu bukanlah wajib beli ayam masak merah, ikan bakar, tomyam udang then makan serentak...  keperluan adalah makan...  dan suami hanya mampu kasik ikan goreng dengan nasik putih...  tu dah lepas dah tanggungjawab suami

khaliesah posted on 25-9-2013 03:12 PM
blok E P9 (flat hijau ke)

tak pasti la..tapi rumah dia atas bukit

FanTasyCreaTioN posted on 25-9-2013 07:46 AM
tak tau nak kata pa ..
ngata pengasuh tak bgtau pa2 .. cuma tau kat FB

Isteri dah panic kot....
Trauma.......
Mana nak nengok/ingat...............anak kesayangan or laki cayang???

Anda buat ler pilihan...

Kerja x ikhlas..cmtu la...kesian bdk tu

FanTasyCreaTioN posted on 26-9-2013 05:33 PM
teringat kisah sorang abang angkat ..
dah lamer kawin .. dalam 8 tahun gtu .. baru ader baby ..
...

murah tol rezeki di hari Jumaat yang mulia ni ..
Terimakasih momod @NIXAR  untuk tacang2 arini