CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: achik2009

Ibu Fasha Sandha a.k.a. JTM (Jangan Try Mama) melenting dikaitkan dengan sihir

Close [Copy link]
bungalisa posted on 19-1-2014 09:22 PM
Bagusla kalu da cakap camni... Nampak kan... 2 2 da ditakdirkan hidup camtu...! Xyahla ko nak bhuj ...

Macam aku ckp,  aku tak follow ig fasha,  
Sblm kes hari jadi gmbr bershampoo tu,  
Dia elok2 jer, aku pon puji dia jaga qal elok
Sbb dia mmg suka budak2,

Tapi lately aku baca komen2 korg and tgk gmbr2 dia aku pon terkejut
Awat la,  nak menyidir2 nora plak,  
Dah la mak dia buat hal,
Pastu dia pon nak tambah perasa,  
And nora,  plak,  makin byk upload pics loving2 ngan qal
Spent time ngan qal, lepas kena bash pasal pic shampoo tu
Pada aku dua2 ni sma aje,  
Childish, nak banding2 sapa hwbat jaga anak,

Esok anak tu besar jadi apa,  kita tau la sapa mak yg hebat
Skrg ni bebudak tu kecik lagi,
Tak tau apa

ea208964 posted on 19-1-2014 09:25 PM
AC laki bini yg kuat menipu tu dijadikan sebagai contoh? Rezeki menipu ajak org2 joinT jual gelang d ...

Hahahah... Klakar plak aku bace...! Samekan ac tinted ngn idola cinta hagung...! Tak tercapai dek akal...!

lyna22 posted on 19-1-2014 09:21 PM
Ko ni confirm makcik eja kan...byr nau typo ko pastu spelling English ke laut...treat jadi threat. ...

Yer la tu mak cik eja,  suka hati kau la.... Aku tak luak apa pun
Aku admit threat tu aku mmg slalu salah eja

bungalisa posted on 19-1-2014 09:22 PM
Bagusla kalu da cakap camni... Nampak kan... 2 2 da ditakdirkan hidup camtu...! Xyahla ko nak bh ...

Heee kalau my kid dapat mak baru pun me tak bagi dia panggil that perampas ibu mmg tak boleh belah! Pada me tu statement budus n minta simpati very the cheap!!

Nampak benar ketulusan hatinya yg zero. Pasah o pasah u mmg tak layak dipanggil ibu oleh Rayqal so harap sedar diri sikit bila buat statement. Ni lah contoh statement tak da hati perut.

ade lagi kah cite mocik ni?

irisismail posted on 19-1-2014 09:32 PM
Heee kalau my kid dapat mak baru pun me tak bagi dia panggil that perampas ibu mmg tak boleh belah ...

Kan... My mil sampai skrg...xbole trime anak tiri.... Walaupun budak tu da umur 15 tahun... Dgr suare..tgok muke..dgr name....semue xbole... ! Tu la aku cakap...hanya pmpuan yg kuat jew...yg bole trime bile laki curang....

Follow Us
irisismail posted on 19-1-2014 09:32 PM
Heee kalau my kid dapat mak baru pun me tak bagi dia panggil that perampas ibu mmg tak boleh belah ...

Semua tu kan dlm perancangan allah,
Klu fasha rampas,  tapi allah tak izinkan mereka kawen tak jadi juga

adelea posted on 19-1-2014 08:31 PM
Ko ni mereng ke,  
Tak kenal aku sapa tapi tuduh macam2

Dh yg ko ni kenal sgt ke ngan retis2 duk jaja cerita bukan2 pasal retis2..ni..ko lagi.mengong cuba2 la insap tu ...psl retis bercerai pun ko sibok nk tau napa si polan tu bercerai...

Aku mmg x kenal ko..tapi dr cara penulisan ko kat sini mmg tau ko ni jenis cmna... pesanan aku sudah2 menfitnah cer cucikan ati tu k..huhu

bungalisa posted on 19-1-2014 09:35 PM
Kan... My mil sampai skrg...xbole trime anak tiri.... Walaupun budak tu da umur 15 tahun... Dgr su ...

Arwah my MIL pun tak boleh terima anak tiri sampaikan bertahun me kawin, tak pernah tahu yg hubby ada adik sorang lagi. Bila tahu n tanya hubby he just geleng kepala n taknak ckp ttg adik tiri.

Bukan semua perempuan kuat n tabah serta boleh korbankan perasaan utk anak. Hal tu ND mmg score tinggi. Plus tempek gambar she n Rayqal mmg comel n natural.. pasah nye gambar cium fal tu mmg nampak fake haha sori muncung terlebih sambil jegil kat camera tu tak comey la pasah oi.

adelea posted on 19-1-2014 08:56 PM
Kan masa kena cerai nd tak tau dia preggy,  bila lafas official kat mahkamah,  masa tu semua dahnt ...

haah...syg ttp syg wlupun busuk..tp laki dh ada org lain..xda makna nak rujuk balik..

adelea posted on 19-1-2014 09:42 PM
Semua tu kan dlm perancangan allah,
Klu fasha rampas,  tapi allah tak izinkan mereka kawen tak j ...

Thats y bila dari dulu asyik kata tak kisah mil lebih sayangkan orang sebelah sana.. terima saja lah takdir tuhan tu jugak jgn mengeluh kat media sosial n ngadu domba kat JTM kan JTM hangin pi serang ND.. Pasah jugak yg malu.. bila org kutuk family tu pun terima sajalah takdir tu. Aminnnnn

irisismail posted on 19-1-2014 08:41 PM
Statement pasah dari dulu sampai sekarang mmg stereotype angkat sampan mendayu2 n hipo habis. Asyi ...

Btol you. Org yg ckp xkisah ni sbenarnya kisahhhhh
Jtm ada status fb br ke uols?

adelea posted on 19-1-2014 09:03 PM
Ye ke,  dulu masa diorg cerai,  i sedih gak,  
Sbb masa ac kawen shafni i suka sgt
Sbb shafni ca ...

bkn payslip emyla...payslip ac..sbb xsilap ac tgh kencang dgn biz gelang and poyo tunjuk keta mewah..yelah ibu tunggalkan bilalah nak bwk ank p jln2..klu nak p cost lgkan..so dia mintak sikit xnak bagi jgk so dia letakla total semaxima..boleh je nego je...igt lagi dulu masa nak syafnie org tu tgh shoot syafnie kan model dulu sanggup bertapa bwk bunga dgn cincin melamar..xsilap i baca dlm majalah..nmpk sgt bahagia..tup..tup dgr brcerai..bercerai ni memang mudah dari segi lafaz..tapi sbnrnya lagi berat sekiranya ada anak dgn bekas isteri..kena tanggungjawab tanggung segala2nya keperluan ank..tp kebanyakanya mengelatla..alasan dh ada family baru dan ank2 baru..jumlah xpenting sebenarnya jnji bagi..xdpt bagi bagitaw sebab apa..ada duit bagi..mcm ac dia xbagi langsung tp biz kencang itu yg dpertikaikan sbnrnya...

mahalnya posted on 19-1-2014 07:37 PM
lagi mau putar alam pusing cerita ka???

yg engko benci sgt dgn nd dh knpa? apa yg nd dh bt pd ...

sbb dia suku sakat f #bukannamasebenar atau dia sendiri berkongsi id...lala..

adelea posted on 19-1-2014 09:05 PM
Kenapa ac tak amik bela budak2 tu
Kan dia mampu

u ni dah anak ke belum...ibu mana yg boleh brpisah dgn ank dear....boleh jadi gila taw...xramai perempuan yg bercerai pk nak kawen blik lg2 klu kes penceraian berlaku spt penderaan,pasangan curang dan mcm2 lglah kes..lelaki lainlah..my ex sis inlaw i mana nak kawen lagi..bkn xlawa..i tnya knp xnak kawen..dia ckp trauma..dahla kena dera, suami curang,dia kata nak jaga mak dia lg baik dr berlaki..adik ipar i dah kawen.. ank plak dia rampas dr exwife tapi xbela hntr kg,nafkah apa tah lagi xbg langsung..meroyan jgk.so ex redho beralah asal dpt jumpa ank takut adik ipar i sorok ank ntah mana...nak bwk makamah semua nak duit dia dulu surirumah..lps kena cerai br keje kilang berapalah sgt gaji..perempuan baru bercerai mmg perlu kekuatan... Last edited by RUZANA on 19-1-2014 10:25 PM

Dia berselfie lagi yoooo..

Huhuhuhu

irisismail posted on 19-1-2014 09:03 PM
Me rasa kalau parents AC ambil berat mcm PS sure anak tak terabai sgt plus Safnie kurang sikit kes ...

actually makpak ac lah yang  banyak bayar nafkah 300 tu bagi pihak ac
orang tua dia memang masih contact dgn cucu
ye lah kan, pak dia pun datuk jugak
dengar dulu, parents ac memang tidak berkenan sungguh dgn datin tinted
tak tau sekarang boleh terima ke tak

Suchi posted on 19-1-2014 09:13 PM
ac nih kalo tak silap dulu skendel ngn si emy tu masa lum cerai
n ade byk lg isu ac nih dulu sela ...

haah isu pasal ank luar nikah pun ada..cuma x d perbesarkan...xsilap dah bujang trang tang tang...bdk tu mak kandung bela dan wajah seiras dgn ac..dulu ac ni leh tahan jgk sosial darah mudakan..

Korg x kesian ke kat Fasha ni...
Kol 10mlm pun x balik lagi... Kesian dia rindu sgt2 kat Baby Fal..

Huhuhu.. patutpun x join kenduri kahwin anak sedara MIL..
Sakan shooting hari jumaat sabtu ahad..
Bertabahlah Fasha....dulu Datuk S tergila2 kan.. ko juai mahai sgt.. ke time tu ko just test power...

Btw.. sila kurangkan berselfie... X sesuai.  

pehal pula Shafnie tinggalkan Ac sebab hidup susah ... aku ikuti berita peceraian AC dari dulu lagi ... aku igt waktu AC lafazkan talak dia ada byk business ... makanya gigih aku gali balik berita lama ...

"KAJANG 17 Okt. - Penyanyi dan pelakon, A.C Mizal bercerai secara rasmi dengan Shafnie Zainudin setelah melafazkan talak satu terhadap isterinya itu di Mahkamah Rendah Syariah Hulu Langat di sini hari ini.......................... Mizal suatu ketika dulu merupakan anggota kumpulan rap 4U2C manakala Shafnie ialah seorang bekas model dan kini suri rumah. Beliau kini merupakan pemilik dua buah bengkel kereta iaitu Eurekar di Wangsa Maju dan YP Auto Service di Jalan Genting Klang serta memiliki sebuah stesen minyak di Johor Bahru dan sebuah production house iaitu A.C. Mizal Productions di Cheras."
link : http://www.utusan.com.my/utusan/ ... Negeri&pg=dn_07.htm

Last edited by kontang on 20-1-2014 07:16 AM