CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LelaRentaka7

ALL ABOUT SWITZERLAND PART 2

Close [Copy link]
midori888 replied at 23-3-2015 09:03 AM
nie ker lake lucerne?....well i am dissapointed.....tak lawa pun bro....air tak biru pun...

Time ni dah petang. Pkl 4ptg. Musim lg winter mmg nmpk suram. Pd waktu winter panorama cruise tu durang buat 2x sehari. Pkl 3ptg dan 4ptg. Pagi takde. Klu musim spring dan summer, depa buat pagi dan tengahari juga. Winter cuaca kurang bagus so psl tu depa buat petang saja.

yellowtulip replied at 23-3-2015 08:45 AM
plan asal tido kat epot tp kami turun lambat dr top of europe
smpai geneva no more train to the e ...

Nasib baik korang ada geng yg stranded. Yg penting kena ada lelaki dlm group tu. Kesian juga makcik tu. Takut kena copet smp kepit2 beg.

Salah satu punca dari byk berlaku crime ni ialah Schengen Agreement. Borderless country. Any Tom, Dick and Harry blh msk. Yg set2 dr latin, mafia eastern europe, negro, algerian. Eeeee!! dah caca marba germany dgn Swiss aku tgk. Kat Germany punya red light district ni, penuh dgn org syria, lebanon, negro. Jd bapa ayam ke hapa durang ni.

cinderella replied at 22-3-2015 08:40 PM
Apasal kami x jumpa nasik kat sana ?
Dok telan roti n megi , kat London bru jumpa nasik...

...

Kami mkn nasi tu kat Geneva sebab kami dok hotel. Tak blh masak. Itu pun nmpk nasi goreng telur di kedai Turki. Aku siap tanya fried rice?? dia hangguk2 dan kata with egg. Aku tanya 2x psl aku tgk tulisan menu tu Nasi Goreng. Biar betul, sejak bila pula Turki pandai tulis Nasi Goreng. Mesti ada org indon atau Msia yg ajar dia ni

Skrg Europe dah tak selamat. Byk sgt pendatang asing. Tgk negro, syria,lebanese jd bapa ayam kat red light district.

Peterpan17 replied at 13-3-2015 02:08 AM
Tu dia Mount Matterhorn bro. Kami dah smp atas tu. Gornergrat station. Kita org main tobaggan dari ...

berapa haribulan uols kat swiss ni? pegi bulan feb kan? apasal nampak salji sikit  n dah banyak cair.. ai pegi around 8-14 feb beberapa tahun dulu salji tebal ya robbi especially kat zermatt n gornegrat tu.. tak nampak mana satu jalan mana satu longkang .. masa kat st moritz salji habis menutupi balkoni ai tak nampak haper dah view kat luar

mesmerize replied at 23-3-2015 11:19 PM
berapa haribulan uols kat swiss ni? pegi bulan feb kan? apasal nampak salji sikit  n dah banyak ca ...

Bukan bulan feb. Bulan ni lah aku kat situ. Mid March. Psl tu salji dah tak byk mcm ko ckp. Hujung winter dah. Tak blh aku bayangkan ketebalan salji klu aku pergi early winter.

Peterpan17 replied at 12-3-2015 12:56 AM
Lepas chk in & letak bag, kami pun jln2 sekitar Bandar Zermatt ni.

ni stesen apa nama kat zermatt? ai tak sempat naik sebab spend 1 malam je kat zermatt last time .. sempat naik gornegrat aje pagi2 buta pukul 7am, cuz around 9.30am nak board glacier express pula ke st moritz masa tuh ..

Follow Us
mesmerize replied at 23-3-2015 11:24 PM
ni stesen apa nama kat zermatt? ai tak sempat naik sebab spend 1 malam je kat zermatt last tim ...

Matterhorn Paradise cable car station klu tak salah. Aku pun tak naik. Sungguh2 konon nak naik. Sekali tgk ketinggian dr bawah, terus cancel. muahahah!! aku takutlah naik cable car begini. Gayat.

Peterpan17 replied at 23-3-2015 11:28 PM
Matterhorn Paradise cable car station klu tak salah. Aku pun tak naik. Sungguh2 konon nak naik. Se ...

owh patutla tak banyak sangat salji ko pegi bulan mac rupanya.. ingatkan feb tu yang heran ingatkan global warming ke apa

eh aku suka naik cable car.. gayat2 tu mula2 je pastu teruja bila dah rasa stable n selamat kat atas tu.. cable car swiss ok aku tak panic dalam tu.. yg aku naik kat luzern rotair ke mt titlis, murren cablecar bagai tu.. stabil je rasa.. aku panic masa naik cable car kat hong kong (ocean park) .. dah la kecik gila buruk pulak cable car tu pastu masa aku naik tu ada 4 orang lain yang bole tahan semangat badan mereka naik sama .. nasib baik malaysian chinese so bila diorang ajak borak2 aku hilang sikit panic tu .. u shud try overcome your fear naik cable car ni lah .. seronok ..awal2 aje scary sebenarnya lepas dah halfway ko akan rasa tenang n selamat ..

midori888 replied at 23-3-2015 09:03 AM
nie ker lake lucerne?....well i am dissapointed.....tak lawa pun bro....air tak biru pun...

lake lucern mmg tak biru tapi jernih kalau tengok dekat2.. n ada swan2 jinak mintak makan kalau kita lepak kat tebing lake tu

air biru turqoise kat sungai interlaken.. santek warna air dia.. nanti ai jumpa balik pic lama ai post sini .. maklum la dah lebih 6 tahun berlalu since i last went to swiss

masa ai naik train biasa n panoramic train banyak kali nampak sungai mengalir air jernih bebeno.. takde la kopi teh susu macam kat mesia

Peterpan17 replied at 23-3-2015 10:51 PM
Time ni dah petang. Pkl 4ptg. Musim lg winter mmg nmpk suram. Pd waktu winter panorama cruise tu d ...

oic....yg building2 tu semua kat tepi tasik tu ker?

aku rasa mcm overated jer lah lake lucerne nie....aku lagi suka lake bled kat slovenia....

mesmerize replied at 23-3-2015 11:55 PM
lake lucern mmg tak biru tapi jernih kalau tengok dekat2.. n ada swan2 jinak mintak makan kalau ki ...

ntah ler...aku lagi suka lake bled....situ pun ada swan2 dan itik2 kalu nak kasi makan.....

Peterpan17 replied at 20-3-2015 05:40 AM
Ini jam yg kami beli tu. Swiss Army @ Wenger watch. Ada mcm2 design. Lawa2 semua. Tinggal ko pilih ...

kat bern sempat grab tissot n swatch for anak aku...
skali bila balik mesia , design tissot murah rm400 dri switz .. maybe sbb currency kot
tp xperlah as long ada kenangan dri sana..selain2 coklat n fridge magnet

mesmerize replied at 23-3-2015 11:35 PM
owh patutla tak banyak sangat salji ko pegi bulan mac rupanya.. ingatkan feb tu yang heran ingatka ...

masa kitorang pi tu sayang...schiltorn tutup for maintenance x silap ..
so 3rd day kat sana just round2 area murren ... lauterbrunnen n singgah bern kejap before blk ke lucern..

cinderella replied at 24-3-2015 08:08 AM
skali bila balik mesia , design tissot murah ...

kalu nak beli jam, kat mesia mmg lagi murah....beli kat mesia leh dpt discount...15-20 or maybe smp 25 percent kot...

kalu nak beli as kenangan beli lah kat sana...tapi kalu nak beli jam yg mahal2 harga main belas dan puluh ribu baik beli kat mesia jer.....

midori888 replied at 24-3-2015 08:16 AM
kalu nak beli jam, kat mesia mmg lagi murah....beli kat mesia leh dpt discount...15-20 or maybe  ...

itulah , beli as kenangan je..
tinjau gak tag huer semua cecah belas ribu

Peterpan17 replied at 21-3-2015 06:12 AM
Aku nak pesan kat kawan2 yg naik train di Switzerland dan guna Swiss Pass. Tolong jgn leave your bel ...

haah tulah memang kena berjaga2....alhamdulillah last year masa aku pegi ngan kengkawan takde berlaku perkara macam ni syukur!

hmylieenz replied at 24-3-2015 09:05 AM
haah tulah memang kena berjaga2....alhamdulillah last year masa aku pegi ngan kengkawan takde berl ...

tulah scary dengar swiss dah ramai immigrant dah kuat mencopet.. baru plan nak repeat in the nearest time .. 6 years ago ai tak jumpa mana2 negro pun kat swiss.. yang ramai indian tourists, japanese n korean tourists.. majority tu biasala caucasians yang german n french speaking.. japanese very nice they will stop and offer me to take photo .. yelah travel sorang2 guna camera timer aje lah nampak terkial2 jepun pun kesian

midori888 replied at 24-3-2015 07:34 AM
oic....yg building2 tu semua kat tepi tasik tu ker?

aku rasa mcm overated jer lah lake lucer ...

IMHO, Lake Lucerne famous bkan sebab airnya, tapi sebab dikelilingi dengan oleh mount rigi, titlis and pilatus
So lake lucerne selalu jadi base untuk org yang nak pergi 3 gunung ni
The pic taken by Peterpan doesnt give it a justice, i guess sbb peterpan ambik dari dlm bandar lucerne and cuaca cloudy
I found view of lake lucerne cantik sgt klu u stay kat weggis or vitznau, totally different from gambar peterpan
But yes, to me bandar lucerne is overrated

bvsf06 replied at 24-3-2015 10:13 AM
IMHO, Lake Lucerne famous bkan sebab airnya, tapi sebab dikelilingi dengan oleh mount rigi, titlis ...

Hahahahaha!! ini jawaban yg paling tepat. Tp aku bukan amik gambar laut tu dr bandar. Aku amik dr bot. Yg aku nak amik tu bukan air laut tp view gunung. Mcm ko ckp tu, gunung tu yg jd tumpuan lawatan.

cinderella replied at 24-3-2015 08:08 AM
skali bila balik mesia , design tissot murah ...

Swatch dgn Tissot dah ada byk kat Msia. Psl tu aku tak beli brand ni. Msia lbh murah. Tp swiss army/wenger ni agak mahal kat Msia & bukan semua model ada. Tu psl dua ni yg jd tumpuan aku.

Anyway, Swiss bukan shopping destinasilah bg aku. Serba serbi mahal. Germany lg murah dr Swiss. Kami beli wallet German brand,Italy brand kat Germany berbaloi2. Dahlah murah, brand tu takde kat sini. Aku klu beli brg, aku takkan beli yg ada kat Msia. Beli yg takde kat Msia.