CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hairul123

All About Bali, Indonesia - Part 5

Close [Copy link]
miss_sepet posted on 21-5-2013 07:16 PM
me pun akan ke bali 3-6/6 ni...hadoi tak prepare ape lagi ni...suma pun blum booking...tiket ngan pa ...

heee... sama date laa...

hotel dah confirm, transport dah confirm, supir dah confirm.. thanks pada yg banyak membantu.. jumpa uols di bali minggu depan ye...

asleyza posted on 20-5-2013 12:15 PM
tak sabar nak ke bali hari rabu nie..yahooo..  masih bnyk yg belum khatam kat thread nie.. hehehe
4 ...

hi..bole tak tepek itenary u kt sna...7h6m

saya baru je balik dr bali... smp pagi td.... ptg smlm bali hujan... mujur hari seblom2 masa saya disana cuaca cerah dn mendung berawan... kecewa gak la selama ada kat sana x dpt tgk sunset...mendung dn berawan,.

saya byk cover pantai2.... bali ni seronoknya, byk pantai and boleh buat aktiviti berbeza...saya punya recommend...

untuk mandi manda... khasnya anak2 sekeluarga.. pantai air yg tenang, bersih, x ramai org, utk istirehat... boleh ke pantai geger..

kalau nk tgk org surfingggg boleh gi pantai padang padang, kuta, legian.,.. sini ombak kuat.. x galakkan utk anak2 mandi..

kalau nk mandi2 sambil tgk org surfing boleh gi dreamland@new kuta beach atau padang padang...

nak buat aktiviti sport mcm jetski, parasailing, fish flying, , snorkeling, diving, banana boat dll serta nk ke pulau penyu, boleh gi tanjung benoa...

pada yg mungkin 1st time gi bali tu saya cdgkan gi tanah lot dn shopping kat tanah lot... situ mmg. separuh hari juga la melepak ambik gambo, main ombak dn shopping2 kat sana...

brg murah boleh beli kat kisna... tp pilihan magnet x byk... brg2 lain mcm tshirt, brg2 kraftgn, mmg byk kat sana.. boleh buat oleh2 gak... kalau diperatikan magnet kayu dgn keychain di krisna lg murah dr tmp2 lain... tp tu la... ada sebahagian brg kualitinya mungkin x mencapai piawaian... nak cari fridge magnet murah, boleh beli kat tanah lot.. yg dekat dgn tample belah kanan.. bukan di pasar tanah lot.. pasar tanah lot fridge mangnet mahal.. harga mcm kat kuta dn airport...

kalau nak makan seafood di  jimbaran.. hati2... sbb harganya mahal... kena nego dulu... ambik yg pakej... kalau ikut gram/kg sgt2 mahal... tp suasana best la mkn candle light dinner mengadap ombak laut dn sunset( tu pun kalau ada.. dn cuaca baik)

mungkin nk dtg lg sbb saya x berkesempatan ke bedugul, taman ayun, juwilutih, tegallalang, kintamani, sukawati, lovina...

lps ni kalau dtg cdg nk duduk semalam tmp2 yg jauh tu... sebenrnya xde la jauh, tp sbb jalannya tu sempit mcm jalan kg tu.. buat perjalanan jd jauh makan masanya... nak2 lagi bila sesak byk kereta , bas, dn van pelancong..

cite pasal makan, saya makan sekali je kat restoren padang... lain2 saya makan fast food je... dn saya sekeluarga suka makan dn lepak di wendy...selesa... dpn tu hrc hotel, starbuck.. jln 10m dh masuk pantai kuta.... rajin jalan kaki sikit leh smp beachwalk... nk jln2 keliling pantai kuta ni jalan kaki je... kedai2 byk... kalau malas masuk ke area pantai kita dn jalan di persisiran.. kalau larat, boleh jalan smp pantai legian...

Last edited by linamys on 27-5-2013 03:27 PM

msrosse posted on 25-5-2013 10:48 AM
tumpang tanya .. saper pernah buat kerja gila pergi bali balik hari ambik 1st flight ... bleh bagi t ...

cadangan saya, kalau 1 hari..smp2 je pergi tanah lot, lps tu shopping pasar tanah lot dan krisna.. then ptg tu gi area kuta beach. tgk sunset dn jln2 sekeliling hrc , beachwalk... mkn2 boleh mkn area situ.. byk fastfood dn halal... kalau nk mkn nasi kat wendy tu ada nasi, sup, ada ala2 nasi dgn stew daging.. dll... in case boring nk makan burger dn ayam kan...rasanya cukup masa utk aktiviti yg saya ckp ni... mlm dh bleh ke air port balik msia. kalau nk massage2 area kuta tu ada... bersepah2 kedai... Last edited by linamys on 27-5-2013 05:09 PM

cmf_baby_ayang posted on 26-5-2013 11:10 AM
kat balai berlepas klia.. flight kul 12.05 tgh.. camna cuaca di bali hariri ini ye?

rasanya masa smp hujan... smlm lps kol 3 ptg, bali hujan...

Follow Us
chebot81 posted on 1-5-2013 04:33 PM
chup!nak tanya...kat bali nih takde angkutan yer dlm bandar cam kat bdo tu?hehe...tq

ada... van biru.. 3000 sekepala x silapnya...

chebot81 posted on 2-5-2013 04:14 PM
Hi cmf..

u bakal stay di WHV kan...nanti blk sila review yer hotel tu...

grand wina villa ni dpn pantai kuta... tp dh hujung2 nk masuk ke legian kalau x silap.
grand mega tu rasanya jauh dr pantai... tp kalau pakai supir xde masalah... cuma nk jln santai2 shopping atau naik turun pantai time santai2 x bleh la...kena pakai khidmat supir atau naik taxi nk ke pantai..

cmf_baby_ayang posted on 2-5-2013 05:00 PM
insyaallah.. berkenan gak ngan grand mega tp lokasi jauh dr beach lak..
sy ni suka pantai..

tune, fave, angel, yulia, dekat dgn beach..  jalan kaki je leh smp.. dlm 150-200m je.. kalau yulia beach in tu 50m je dgn kuta beach

inna kuta, mercure, seaview, holiday wina, hrc,  betul2 ngadap pantai...seberang jalan je hotel.. jgn fikir kat bali ni jalan mcm jalan utama mcm msia  jalan utama kecil di bali kecil je mcm jalan kg tu....tp leh kata organize juga.. walau sesak dn xde traffic light...jln sekitar pantai kuta, legian semuanya sehala(bg kenderaan)
Last edited by linamys on 27-5-2013 05:35 PM

tumpang tanya... makanan kat best western kuta villa ni halal ke tak ek? ada sape2 leh update tak?? tq

msrosse posted on 25-5-2013 10:48 AM
tumpang tanya .. saper pernah buat kerja gila pergi bali balik hari ambik 1st flight ... bleh bagi t ...

kalau balik hari blh gi lepak kat KUTA.. tgk BULE surfing.... baru je wat 1 day trip. 2 days, 24 hours. sampai bali 4 petang, balik nye 12 tghari esoknya.. sempat gi makan2, + kuta + malam tido kepenatan...

linamys posted on 27-5-2013 05:07 PM
cadangan saya, kalau 1 hari..smp2 je pergi tanah lot, lps tu shopping pasar tanah lot dan krisna.. ...

antara tanah lot, krisna & kuta beach mana yg paling jauh dgn airport? takut tertinggal flight ... sbb tak tau nak organizekan masa sbb tak pernah pergi ...

khg posted on 27-5-2013 10:34 PM
kalau balik hari blh gi lepak kat KUTA.. tgk BULE surfing.... baru je wat 1 day trip. 2 days, 24 h ...

awk ambik flight apa? depart pkl berapa klu sampai 4pm?

msrosse posted on 28-5-2013 09:12 AM
antara tanah lot, krisna & kuta beach mana yg paling jauh dgn airport? takut tertinggal flight ... ...

antara tanah lot, krisna dn kuta beach.. yg paling jauh ialah tanah lot... sbb tu saya ckp, bila smp dr airport, suruh supir bawa ke tanah lot... tanah lot tu kalo jem 30-45 min je perjalanan.. x jem 20-30 min boleh je smp....

kalau dh sampai bali dn lapo, gi mkn dulu kat area kuta pun x pe.. sempat je.. xde la jauh mana.. sempat je nak pergi tanah lot, pasar tanah lot(area tanah lot) , krisna,  kuta /legian beach ... lps tu boleh jalan2 area pantai kuta melalui hrc, beachwalk... semua tu satu tempat dan dekat2..boleh buat dlm satu hari je... separuh hari pun boleh..

saya cdg shopping kat pasar tanah lot( tawar sebyk mana yg boleh) utk tshirt, baju2 utk gi beach, dn brg kraf, sbb x yah nk susah2 shopping kat area kuta dh... area kuta mahal2 ..kalau di krisna, boleh beli oleh2 mcm kekacang pelbagai perisa tu, brg kraftangan, keychain dn magnet pun jenis yg kayu tu( murah di krisna banding tmp lain double triple harganya).. jd kalau nk beli tshirt2 i love bali dn sewaktu dgnnya, beli kat pasar tanah lot( sila tawar serendah mungkin...) kat krisna harga tetap, x leh nak tawar.. kalau di krisna, saya beli kekacang , purse batik(10k je) tu yg sambar byk2.. kalau tgk mmg nmpk mahal...  beg2 tulis bali... harga dlm 20-30k gitu2...kat bali ni kurang sikit pilihan utk fridge magnet..

Area pantai kuta tu boleh tumpu gi beach( tgk org surfing) dn jalan2 masuk kedai hrc dn gi pusing2 dlm beachwalk.... sambil tu boleh massage kat area pantai kuta... massage situ murah je... jgn massage kat pantai sbb makcik2 sana letak harga kaw2 tp urut nak x nak je.. walau boleh tawar dn dia offer turun harga... nnt urut mcm x ikhlas..baik gi berurut kat kedai2 area kuta yg bersepah2 tu.. harga lebih kurang standard dn lg murah dr makcik2 yg offer berurut kat pantai tu( dorang buka harga kaw2 mahal gila dr kedai yg bersepah kat kuta tu.. jd jgn terpedaya la..)

saya cdg gi tanah lot dulu sbb tghri/ ptg boleh lepak area pantai kuta.. sambil tgk sunset kat pantai kuta/legian.. jd x terkejar2 la nk balik ke airport.. nk mkn pun mudah...

saya cdg route perjalanan.. kuta(mkn kalo in case lapo) - tanah lot- pasar tanah lot- krisna - area pantai kuta( pantai kuta - hrc - beachwalk- massage- makan2) - airport..

saya cdg ni berdasarkan pengalaman saya... saya mmg buat mcm ni masa hari ke 2 saya di bali.. mmg sempat je..
kalau jln seharian area kuta tgk org surfing pun jd bosan nnt....baik la gi jln tmp lain mcm tanah lot..

rosse smp bali kol berapa dn balik kol brape?

Last edited by linamys on 28-5-2013 09:44 PM

uncun posted on 26-5-2013 02:55 PM
heee... sama date laa...

hohoho...3/6 saya sampai bali petang...6/6 balik ke kl pun petang

uncun posted on 27-5-2013 02:09 PM
hotel dah confirm, transport dah confirm, supir dah confirm.. thanks pada yg banyak membantu.. jumpa ...

me pun dah confirm hotel , supir ambik dengan pak yanto...cuma itinerary + budget masih nak adjust skit2 ni...harap2 suma ok dan berjalan lancar

miss_sepet posted on 29-5-2013 04:12 PM
hohoho...3/6 saya sampai bali petang...6/6 balik ke kl pun petang

saya gerak 3/6 pagi.. sampai tgh hari camtu... balik plak petang...

miss_sepet posted on 29-5-2013 04:17 PM
me pun dah confirm hotel , supir ambik dengan pak yanto...cuma itinerary + budget masih nak adjust ...

eh sama juga.. itin ikut itin asal.. malas nak ubah-ubah.. huhuhu

linamys posted on 28-5-2013 09:23 PM
antara tanah lot, krisna dn kuta beach.. yg paling jauh ialah tanah lot... sbb tu saya ckp, bila s ...

tq linamys, awk punya info nih amatlah berguna ... bila dah ada info cenggini barulah rasa confident skit sbb kita dah dpt dia punya picture skit ... route tu yg plg penting sbb drp situ baru tau nak start drp mana & berakhir kat mana ... rosse akan fly insyaallah bila2 masa jer asalkan dpt tiket best & hari yg sama2 dpt cuti dgn my sis so pd hari tulah kitaorg akan fly ... harap2 lah tak sesat larat ... utk flight rosse pilih jln selamat pergi 1st flight & balik last flight ...
Last edited by msrosse on 30-5-2013 03:33 PM

msrosse posted on 30-5-2013 03:29 PM
tq linamys, awk punya info nih amatlah berguna ... bila dah ada info cenggini barulah rasa confide ...

sama2..xde masalah pun.. kongsi2 info utk memudahkan

kalau dtg first flight dn balik last flight, mmg xde masalah la... sempat je.. mmg penuh la aktiviti dlm masa sehari kalau ikut route yg saya bg tu...

oohhh berkenaan dgn krisna, tmp shopping ole2 bali ni... kat bali ada 4 outlet kata supir saya tempohari.... yg supir bawa ialah krisna di sunset road... krisna tu merupakan krisna yg terbesar antara outlet2 yg ada di bali ni...  mcm2 ada kat situ...

satu lg krisna yg buka 24 jam dn dekat dgn airport ialah krisna di jln raya tuban... masa last day on the way nk ke airport ada lalu, sgt sesakkkkkkkkkkk!! hmmm dlm hati ni cakap, nasib baik la pak supir bawa  gi shopping di krisna jln sunset...walaupun byk bas parking di tepi jln raya, sebabkn bgunan tu sgt besar.. xde terasa sesak sgt...jadi, pilihan pak supir utk bawa saya shopping di krisna jln sunset tu tepat la...