CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tapibukanaku

Zamani Slam dibebaskan dgn jaminan polis. #doauntukzamani #tekaduntukberubah

Close [Copy link]
doubleA replied at 27-1-2015 03:28 PM
ini bukan kaka ek?

tetttt... wrong again... cuba lagi ye

Jd kesimpulannya..related lh sgt ngan statement SA hari tu..dh nmpak sikit2...hmmm agak2 skrg ni abang adek tgh lepak kedai mamak ker duk ngadap tv.bz bodi lah sgt kan?....

aku stick on this thread..
pertama kali aku baca (ni pengalaman aku sendiri ok. officially aku) artis yang kene tangkap sebab dadah akhirnya terkeluar citer yang baik-baik tentang diri die..

lepas hal die kne tangkap, sume orang bercerita yang baik-baik ttg diri dia.. maybe sebab jenayah dia adalah DADAH, the one and only, DADAH. tak penah dengar dia kene tangkap buat jenayah lain sebelum ni selain dadah..

mungkin sbb kerana kebaikan die yang seribu sebelum ni, orang lupa dengan jenayah yg 1 ni.. semua bercerita ttg die.. artis, rakyat marhaen, malah beribu-ribu doa dan harapan dia terima dari orang luar...

aku jamin, dia ni memang individu yang sangat baik. cuma dia silap. memilih dadah sebagai kawan. sebaik manapun dia, dia manusia yang bkn maksum. apepun abang adek, please lah berubah.. untuk kemajuan diri sendiri.  pliss pliss plissssss.....

non.sari replied at 27-1-2015 11:18 PM
aku stick on this thread..
pertama kali aku baca (ni pengalaman aku sendiri ok. officially aku) art ...

Well said. Daku pun terjebak dgn thread ni. Hadoii.. daku bukan karatz or peminat setia dia tp tau psl topnye diorg zaman2 sekolah lg. N sbkn kan ramai nauu yg cerita yg baik2 0sl dia..satu kepelikan n akhirnya terjebak. Stp hari nk tau status psl dia. Rs mcm nk lepak..kenal2 n jd kwn dia. Tp apakan daya..daku dh berkeluarga. Tp ins allah full.support utk dia.

dewimalam78 replied at 27-1-2015 11:29 PM
Well said. Daku pun terjebak dgn thread ni. Hadoii.. daku bukan karatz or peminat setia dia tp tau ...

aku ni boleh la dikatakan karat jugak.. cuma nya dia ni kan tak segelemer artis2 lain yang ada skang ni. walaupun dia ni tahap legend (pada aku) tapi nak dapatkan cerita tentang dia ni punya la payah!

masa aku sign up kat cari ni pun takde la thread yg org diskus pasal dia. aku akui dan aku sedar, dia ni bukan nya apa-apa. tak kaya dengan gosip2 hebat, tak kaya dgn publisiti (sebelum tahu pasal dadah) , badan pulak tak sado godang, sekali ketik melayang-layang.. so sape zamani? melainkan yang lahir tahir 80an je yang kenal zamani (kenal tak semestinya minat kan?)

rentetan dari hal dia kene tangkap pasal dadah, baru lah aku dapat banyak citer and recall zaman-zaman kegemilangan dia dulu. rindu sangat2!
tapi sebab dadah... why zamani?? why??

sek rendah lagi aku boleh berebut ngn akak aku, dah besar nanti masing-masing nak kawen dgn zamani...
ko ghasee??

non.sari replied at 27-1-2015 11:41 PM
aku ni boleh la dikatakan karat jugak.. cuma nya dia ni kan tak segelemer artis2 lain yang ada ska ...

Waaa same like me!! Kat cari ni kurang benang pasal zamani. Masa tu aku nak buka benang seba minat zamani pun takda isu. Sebab isu ni aku jadi pelepak tegar kat sini tak peduli gosip artis lain.

Zamani and slam satu2nya penyanyi yg sgt3 aku minat dari kecik. Fall in love dgn suara emas dia. Masa zamani menyepi tahun 2000an hingga 2009 nak mengaku minat dia pun segan sebab kawan2 aku masa tu minat retis2 barat, retis2 af sesape yg meletop la,aku dgr sorg2 je lagu2 zamani motip segan sgt time tu,hahaha. Lagipun zaman sekolah duduk asrama pulak memang tak ambik pot industri hiburan.

Lepas dpt jumpa dia 2010 jatuh cinta lagi dgn peribadi dia,hahaha. Masa tu nak gerak sendiri pun dah senang tengok show.

Tapi avvy,siggy dalam cari ni memang zamani. Baru tukar avvy sejak kes kena tahan ni,hehe.

Walaupun dia timbul balik sebab gosip tak baik, iols tetap nak sokong dia,sebab dia satu2nya retis faveret aku dulu dan selamanya.

Gituh motip luahan perasaan,hahaha

Follow Us
aku ni boleh la dikatakan karat jugak.. cuma nya dia ni kan tak segelemer artis2 lain yang ada ska ...

Trharu baca... Walupn tkde kaitan dgn abg adek, tp mmg trharu sbb igtkn iols je yg minat dia, walupun kena tgkp ttp minat... Rupanye ramaiiiii lg yg tetap minat abg adek....

1st time kn.... Abg adek, beruntung. Allah buka kebaikan abg utk bg abg adek semangat. Seolah2 Allah nk abg adek buka mata, ramai syg abg adek.... Sbb selama ni abg adek tk nmpk tu semua....

Iols terharu jugak baca luahan perasaan ko. And i totally agree with your points.

cmf_baby_ayang replied at 27-1-2015 11:09 PM
tetttt... wrong again... cuba lagi ye

Haha,ok kaka,ada lagi gambo lain,haha.

Jap2 iols nak tanya kenapa iols perasan sesetengah nick cari mcm nick kaka ada cmf_ kt depan? Banyak jugak yg iols jumpa camtu.

Why?

actually.. aku SR je kt thread ni.. gigih aku mndaftar sbb nk join sembang.. yela.. nk sembang ngan laki kang.. paham ke citer2 sendu ni ..

ntahla.. aku pun nk tgk abg adek bahagia & berjaya.. x best la tgk "pihak seblah sana" je yg tayang bahgia dgn kebebasan wat muka duck face segala. aku bkn dengki.. tp agak x best tgk movie klu watak antagonis tersebut kaya & berjaya.. nasib baik mlimpah ruah.. xde pmbalasan..

bangkitlah abg adek.. kerana dirimu begitu berharga..

izzahra04 replied at 28-1-2015 12:09 AM
actually.. aku SR je kt thread ni.. gigih aku mndaftar sbb nk join sembang.. yela.. nk sembang ngan  ...

Join le. Iols dah lama nak berkuntum kt benang zamani. Ni tumpang ada,update kes dan #fansbersatu.

Nanti habis benang ni kita bukak benang lain kes pun sambung jumaat.

Itula doa dan harapan semua. Abg adek pujaan wanita dulu sampai skg tak milik mana2 wanita,maknanya tak kawen. Fans2 ex2 dia semua dah bahagia kawen.

Abg adek deserve to be happy. Doa ini turning point utk dia move dgn life baru.

doubleA replied at 28-1-2015 12:14 AM
Join le. Iols dah lama nak berkuntum kt benang zamani. Ni tumpang ada,update kes dan #fansbersatu. ...

Kalau ada benang baru bagitahu yek

MyNameIsIris replied at 28-1-2015 12:18 AM

sama jugak.. tlg hapdet ye..tq

MyNameIsIris replied at 28-1-2015 12:18 AM

Ok. Kalau ada,i tag u in.

Sejak i mengandung , hari hari layan lagu slam/zamani. Siap cakap dgn baby dlm perut "da besar tak jadi lawyer ke doctor pon takpela nak. Suara merdu macam zamani je ibu ayah da cukup bersyukur"
Masa abg adik tu belum lagi tertangkap. Bila dapat tau, ya allah tuhan saja yg tahu perasan i. Dalah tgh mengandung,hormone tak stabil la katakan. Maunya menganis esak esak. Suami pon sedih bila baca berita. Kita sama sama sepakat tak tgok video yg digari tu. Sampai sekarang kita maseh dgr lagu lagu zamani.

Zamani ada special place in my heart sebab ayah saya muka sebijik macammacam zamani. Nama Bin pon sama! Kadang kadang i speku arwah atok i senyap senyap kawin lain. sekarang saya umur 25 tahun, bayangkan selama saya hidup,ke sana ke sini semua org selalu tanya i , ayah i zamani ke

izzahra04 replied at 28-1-2015 12:09 AM
actually.. aku SR je kt thread ni.. gigih aku mndaftar sbb nk join sembang.. yela.. nk sembang ngan  ...

Welcome... Welcome...
Kalau abg adek baca mesti terharu

iylegend replied at 28-1-2015 12:33 AM
Sejak i mengandung , hari hari layan lagu slam/zamani. Siap cakap dgn baby dlm perut "da besar tak j ...

Nak tengok gambo ayah!!!!! Hihi.

sayang betol dia kat 'org' tu ea.. sedihnya

Iolls biasa sr tp sejak zamani, gigih naw jengah benang ni hari2.
Dulu masa iolls keje satu tempat ni, staff iolls sendiri tunjuk gambar sinun soap celebrate besday dgn abg adek ditemani shah dan Ina. Nmpk muka sinun dan abg adek bercahaya cinta sgt2. Terfikir, apa yg terkesan sgt sampai abg adek xblh move on. Dan satu lg, xsuka naw dgn sinun yg selfie bahagia manjang dan xsuka jugak tgk gambo gepren abg adek Juliana tuh.

doubleA replied at 28-1-2015 12:38 AM
Nak tengok gambo ayah!!!!! Hihi.

I pm you ye.