CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: True-X

Johan Nawawi Meninggal (shuben Nora Ariffin)

sedihnyaa tgk gambar nora..

Takziah... mengharung hari2 mendatang....

teringatkan arwah mak aku, baru meninggal tak sampai sebulan.
Terkesan betul tengok Nora, boleh rasa perasaan tu

800214 replied at 24-3-2017 10:27 AM
kazen aku cakap masuk ward sbb keracunan makanan.dlm pukul 3 pg td.pukul 5 lebih dah xsdr.bila tanya ...

Sbb tu doc penah ckp...klo patient ngadu je skt dada,cek la.jgn biarkan.cm asben aku ari tu.ngdu skt dada,HO blh ckp asben aku ngde2 je.skali...buat ultrasound...peak x smpi.klo lmbt sket..mmg blh kena heart attack.

Aku sedih plak tgk acik nora.takziah kpd acik nora dan keluarga.

cmf_blingblings replied at 24-3-2017 03:26 PM
teringatkan arwah mak aku, baru meninggal tak sampai sebulan.
Terkesan betul tengok Nora, boleh ras ...

selalu baca cerita pasal mak. baru tahu dh meninggal. takziah

elnor_81 replied at 24-3-2017 03:31 PM
Sbb tu doc penah ckp...klo patient ngadu je skt dada,cek la.jgn biarkan.cm asben aku ari tu.ngdu s ...

arwah xckp masalahnya.bila tanya balik ngan nora..nora kata arwah ada ngadu sakit dada

Follow Us
Edited by doubleA at 24-3-2017 03:52 PM

http://www.astrogempak.com.my/artikel/4059/impian-nak-sambut-ulangtahun-perkahwinan-tinggal-kenangan-nora#.WNSq9gGYhlc.facebook

Penyanyi Nora Ariffin akui reda dengan pemergian suami tercinta, komposer Johan Nawawi awal pagi tadi (Jumaat).

Nora berkata, dia tidak ralat suami pergi meninggalkannya kerana sempat bersalam, meminta maaf dan mencium tangan Allahyarham buat kali terakhir.

"Malam tadi, sebelum pulang ke rumah kami sempat berbual seperti biasa dan saya minta izin daripada arwah untuk pulang kerana pihak hospital tidak membenarkan saya untuk menemani suami.

"Dia benarkan saya pulang dan hati tidak sedap sepanjang malam sehinggalah saya menerima panggilan telefon daripada hospital," katanya sebak.

Tambah Nora, dia dan arwah suami telah merancang untuk menyambut ulangtahun perkahwinan mereka yang ke-25 pada 9 April ini.

"Macam-macam yang kami rancang, dia kata nak pakai tuksedo dan saya akan memakai baju pengantin untuk mengenang kembali memori ketika majlis perkahwinan kami dahulu.

"Majlis itu diadakan serentak dengan showcase saya sepatutnya.

"Tetapi itulah, kita hanya merancang Allah yang menentukan. Saya reda dia pergi di hari yang baik, pada waktu yang baik.

"Saya akan selalu merindui dia. Mati hidup balik pun saya tak akan jumpa lelaki seperti Johan," katanya gagal menahan sebak.

iols tengok johan pun memang nampak baik sangat. untung nora, sematkan lah kenangan manis bersama. arwah dah tenang disamping penciptaNya

Moga Nora diberikan kekuatan dn kesabaran dlm menempuh hari2 mendatang..
Innalillahi wainna ilaihi rojiun..
Semoga Allah memberi pengampunan kepada arwah di atas segala kesalahan dan dipermudahkan semua urusan di alam barzakh...
Semoga tenang bersemadi dalam rahmatnya

Takziah.... Kalau dah ajal..

stayathomemom replied at 24-3-2017 02:07 PM
Takziah.....muda lagi...insap sekejap...kalo laki sakit kan mengada...iolss suker peleceh dia....i m ...

sama la dengan meols..kalau husband meols sakit dtg la mengada2 dia tu smpi meols peleceh2..bila dengar berita ni tetiba insof..

doubleA replied at 24-3-2017 03:44 PM
http://www.astrogempak.com.my/artikel/4059/impian-nak-sambut-ulangtahun-perkahwinan-tinggal-kenangan ...

i feel you nora

kehilangan tunjang utama keluarga...tidak mungkin mudah utk di lalui

sementelah suami seorang yg baik...ayah yg baik....dan anak yg baik

mana mungkin dpt di ganti...alfatihah utk suami ku jua....Allahukbar sedih nyerrr

kiyudi replied at 24-3-2017 03:51 PM
i feel you nora

alfatihah utk suami kaka. inshaAllah tenang juga dia di alam sana

Alfatihah utk arwah..

Aku masih ingat isteri artis yg sangat2 nmpk kuat bila suami meninggal ni adalah isteri kepada arwah Achik Spin. Sedikit pun x mengalir air mata sewaktu di temubual. Bukan la aku ckp isteri achik tu x bersedih, cuma dia mmg btol kuat. Masih blh bercakap seperti biasa n so on. Kecuali masa arwah dah dikuburkan, baru ada nmpk dia mengalirkan airmata.

Takziah utk Nora. Rsa benar2 bersimpati. Kematian isteri/suami ni perasaan dia x sama seperti kematian ibubapa/anak. Pilu yg lain mcm. Huhuuu.

kiyudi replied at 24-3-2017 03:51 PM
i feel you nora

dia org mmg pasangan yg melengkapi dan soul mate

Mmg bertimpa2 kesedihan nora ni. Hilang suami, hilang tempat bergantung utk tanggung keluarga (lepas ni dia kena kerja keras nk tanggung keluarga), hilang org yg byk naikkan n uruskan karier dia selama jd penyanyi ni. Nasibla anak2 dah besar, sekurang2 boleh tolong mak nye tu lps ni.

Harap lps ni nora jaga akhlak sbb sheols pn boleh tahan kan perangainya suka cakap ikut rasa.

elnor_81 replied at 24-3-2017 03:31 PM
Sbb tu doc penah ckp...klo patient ngadu je skt dada,cek la.jgn biarkan.cm asben aku ari tu.ngdu s ...

Aku pernah mengadu kat doktor kadang2 sakit dada jadi nak suruh doktor buat ECG, tapi dia kata tak perlu sebab umur masih muda.Katanya mungkin sebab angin je sebab pemakanan tak teratur.

Umur berapa baru sesuai nak check?

doubleA replied at 24-3-2017 03:44 PM
http://www.astrogempak.com.my/artikel/4059/impian-nak-sambut-ulangtahun-perkahwinan-tinggal-kenangan ...

Sedihnye..

AlienGurlz replied at 24-3-2017 04:19 PM
Aku pernah mengadu kat doktor kadang2 sakit dada jadi nak suruh doktor buat ECG, tapi dia kata tak ...

ECG tak kira umur la.. sepatut boleh je buat ECG. Kat situ la nak tgk jantung ok ke tak..

I rasa tgk dari air muka arwah johan mmg nampak baik n soft. Lecturer i kakak arwah johan, pun sama jenis soft spoken n baik and tak pernah nampak dia marah.