CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: limau_nipis

All About Breastfeeding Part (3)

Originally posted by purple_orchid at 31-12-2007 11:32 AM
tengs aaa korang....sedapnyer bekpes korang
aku posa lagi nih...azam nak posa isni kamis nih....
alhamdulliah susu byk
tp kan, walaupun cuti...selain hulur jer kat anak, aku pam jugak la..
ke ...

ya sokong...mengepam jangan tinggal...
sabtu ahad jangan tinggal sessi mengepam....

esok coti.....jangan lupa sessi mengepam kat umah....

ko org targetlah mengepam nak berapa oz sehari bila time cuti...
mcm akak, akak target 5oz sehari pon dah cukup bila hari cuti...utk simpan
cth mcm sabtu hari tu akak dpt 8.5oz, ahad smlm 5oz

Nak buat besday anak heh...

Kalau aku buat besday Danish agak2 korang datang tak? Selalu orang bagi alasan kata rumah aku jauh...itu yang aku kekadang kecik jugak hati, habis kalau aku pegi rumah diorang tak sama ke jarak nyer aku ke rumah orang tu dengan rumah orang tu ke rumah aku...selalu aku takde kesah kalau nak pergi walaupun jauh tapi bila tiba time rumah aku ade aje alasan kata rumah aku jauh...hmmm...

Danish potong jambul 10 Jan nie...kat rumah MIL aku...jemput ler datang...then hujung bulan besday danish so aku buat potong kek skit...nanti aku confirmkan tarikh...kalau ada kawan2 dari forum ni yang sudi datang koci jemput nie...

Originally posted by Amiizaa at 31-12-2007 12:08 PM

ya sokong...mengepam jangan tinggal...
sabtu ahad jangan tinggal sessi mengepam....

esok coti.....jangan lupa sessi mengepam kat umah....

ko org targetlah mengepam nak berapa oz seha ...

Syok sangat pagi tadi sesi kul 10.30 am dapat 6oz...huhuhhuu dah lama tak dapat 6 oz beb...kalau sambung pump leh dapat 7oz tuuu...tapi sebab bekas avent tu leh 6oz aje malas nak pakai bekas lain dah

Cuti tak pump la akak...malas nak bangun ambik pump...isk isk isk...malam tadi makan chicken grilled, sub menu dia ada lobak putih dua potong...maybe sebab makan lobak nie kot...bayangkan 2 potong tenusu leh dapat banyak kalau berpotong2 lagi ler banyak hehehehe...koci rasa la ada jenis2 lobak putih yang tambahkan susu la...ada jenis yang takde kesan pun, tapi dah 2x koci pi makan chicken chop kat kedai nie, makan lobak dia esoknya susuku mesti up...selalu akak beli yang jenis mcm mana? Selalu koci beli jenis yang kecik2 comel tu...

Originally posted by shogun_na at 31-12-2007 11:29 AM
the nest dy, msa pi spital, jupe Midwife yg entertain shogun msa shogun check-in ward...mtk dia ajar mcamana nk BF...She's indian...dan dia tlg shogun...mmg seronok sgt masa tue...mmg Nurse t ...

sedih baca citer shogun..moga semangat kita tak ilang gitu je

Shogun
Semua orang boleh buat shogun pun mesti boleh buat..kalau shogun ada baca kesah koci kat belakang2, koci n danish pun ada banyak rintangan masa awal2 dulu...tapi masih berjaya sehingga skrang...yang penting jangan putus asa mesti kuat semangat n selalu berdoa...n rajin bertanya n menuntut ilmu dari yang dah berpengalaman huhuhuhhu...nothing is impossbile...each and everyone in this forum have their own happy and sad stories...kalau kita rasa kita teruk masih ada lagi yang tak bernasib baik dari kita...be strong ok...

Originally posted by koci at 31-12-2007 12:19 PM
kalau kita rasa kita teruk masih ada lagi yang tak bernasib baik dari kita...be strong ok...

pun tak bernasib baik..ms anak pertama dan kedua...shogun dn semua yg anak sulong mmg bertuah.
rasa ralat je....

Follow Us

Reply #2461 koci's post

koci..
danish nak potong jambul ye? umah MIL koci kat bangi ek? tingin gak nak pi tgk danish.. cuma risau kalau campak hazirah lom clear lagi.. kalau takde rezeki kali nih.. lenkali la baru leh jumpa danish nampaknya..

Originally posted by koci at 31-12-2007 12:12 PM
Nak buat besday anak heh...

Kalau aku buat besday Danish agak2 korang datang tak? Selalu orang bagi alasan kata rumah aku jauh...itu yang aku kekadang kecik jugak hati, habis kalau aku pegi ru ...

Insyaallah koci ... kalo panjang umur .... dapat juper koci & danish lagi sekali

Originally posted by cienoet at 31-12-2007 12:18 PM

sedih baca citer shogun..moga semangat kita tak ilang gitu je

ala cie .... boleh ajerkkk ... lepas Nuha ... buat adik Nuha pulak .. kali ni cie dah cukup ilmu di dada

Shogun
Semua orang boleh buat shogun pun mesti boleh buat..kalau shogun ada baca kesah koci kat belakang2, koci n danish pun ada banyak rintangan masa awal2 dulu...tapi masih berjaya sehingga sk ...

Td masa pi Nseri...Ammar nmpk baik je..kool je...shogun saje wat dono...  hikhikhik...ayun buai sorg baby tue... Ammar dh menjeling je...kiki... Msti Ammar pnas ati je tgok lawak mama dia tu...:@

Trus approached Ammar... Mau tersentap jantung shogun, bila tnya depa, Ammar dah minum separuh botol FM... Huwa...cedihnyer....

Main2 jap pastu Ammar dh menyondol2...Sua jgk...Bismillah...lama plak dia minum tue... Hahaha...  Sonok btoi...

Originally posted by ehem_ehem79 at 31-12-2007 01:22 PM

ala cie .... boleh ajerkkk ... lepas Nuha ... buat adik Nuha pulak .. kali ni cie dah cukup ilmu di dada

aiikk..ehem... dengar mcm tak sabar nak buat adik utk suffiya..tak nak rehat2 dulu ke? ehem muda lagi kan?

cakap pasal buat anak..baru semalam anak2 order 2 org lagi adik nak boy katanya ..abahnya lah tu yg ajar

Reply #2469 shogun_na's post

nape dorang suakan FM? shogun ada sediakan stok kat nursery kan?

Shogun
Semua orang boleh buat shogun pun mesti boleh buat..kalau shogun ada baca kesah koci kat belakang2, koci n danish pun ada banyak rintangan masa awal2 dulu...tapi masih berjaya sehingga sk ...

Shogun rasa case koci mcm shogun...Ammar kuar ke dunia kecik je...jadi nurse xbagi kat shogun utk BF slpas sjam...time tue ramai plak org yg dtg mlawat jd nurse tkut bby kna infection...biasanye spital private dia mmg nk ibu rehat...

Mmg anak kite awal2 dh sedap minum FM dan dgn botol... Masa shogun dtg cuba sua2 tek tue...shogun dh bersemngat, Ammar pun bukak mulut...shogun usaha jgk dekatkan mulut dia...tau2 je dia muntah kat tek shogun...  Alahai...mmg mcabar...Esok tue baru la nurse india tue tlg shogun.

Originally posted by cienoet at 31-12-2007 01:30 PM
nape dorang suakan FM? shogun ada sediakan stok kat nursery kan?

Nak wat camana cie...slalu alasan yg shogun dgr...Ammar dh nangis kuat sgt dh...
jd dorg xsmpat nk sediakan stok susu shogun tue...

Biasalah cie, dorang rasa nak sediakan susu tue cerewet...Nak cepat tue yg depa buat FM...

Kalau shogun ada duit lebih boleh hire maid tp...blm ada rezeki duit lebih lg...jd kdg2 kna redha apa yg dh dorg buat wlpun hati ni cedih sgt.

Originally posted by shogun_na at 31-12-2007 01:48 PM

Nak wat camana cie...slalu alasan yg shogun dgr...Ammar dh nangis kuat sgt dh...
jd dorg xsmpat nk sediakan stok susu shogun tue...

Biasalah cie, dorang rasa nak sediakan susu tue cerewet ...

emmm kalo camni .. shogun kena ajar derang cemana nak handle ebm .. yang penting shogun kena paham dulu cara2 yang betul. ehem pun tak pandai jugak .. tp bleh la jugak share sket2.

shogun selalu hantar susu kat nursery .. susu freshkan ... shogun kena bgtahu pukul berapa time menyusu ammar. Cthnya kul 10.00am time menyusu .. soo dalam kul 9.50 tue .. dah suh derang standby awal2 & dah rendam. Soo bila time kul 10 lebih tue .. takde la ammar dah melalak br nak rendam .. mmg la tak sempat. Shogun kena pk cara yang paling bagus & cepat .. pastu ajar org kat nursery tue macammana nak handle .. Insyaallah .. kalo shogun tunjukkan cara yang betul & derang pun paham .. ehem rasa derang takde prob nak handle ebm. Mula2 mmg payah shogun .. lama2 nanti bila pk balik sbnrnya handle ebm ni senang ...

Kat situ ada tak org lain hantar ebm jugak macam shogun ?

[ Last edited by  ehem_ehem79 at 31-12-2007 01:59 PM ]

koci....10 haribulan ekkk....aku dtggggg don worry...insya ALLAH kalau tak deryg halang...

umah kat ner???

shogun...

kalau nurseri tu malas sgt...ko thaw laa susu...kalau dah tau anak kita minum byk tu kan...lepas tu tu msuk dlm cooler taruk ais...so susu tu tak der beku kan....

jgn laaa kasik susu beku lak...mmg laa lambat...pastu kalau ada duit lebey belilaaa warmer tu....

ehem,

susu still maintain eekk..nih teddy dengki nih..
teddy pump sesi pagi tadi dapat nih jek :
1) 10.30 am - 3 oz
2) 12.45 pm = 1.8 oz

adoiii...cepoek jek...camna nih...nak tinggal stok utk afham..
lunch tadik mkn nasik ngn sayur lobak putih..pahit2 ku telan jua..

shogun, kisah shogun cam teddy..afham pon kena kuning masa lahir..2 hari, 2 malam dia kat spital..menyeksakan hati teddy..hari2 teddy nangis..tak pk dah soal
pantang semer..rasa kesian tgk dia menangis2 bawah lampu biru tu takder org pujuk...teddy masa tu tido tak lena makn pon tak lalu..tido siap peluk selimut dia
lagi..hari2 htr susu kat dia..

alhamdulillah...la nih dia makin membesar..

nilah, Muhammad Durrani Afham (Permataku Yang Pandai)..

semoga tahun baru 2008, makin dimurahkan air susu mummy utk afham..aminn..

Originally posted by nuds at 31-12-2007 02:07 PM
koci....10 haribulan ekkk....aku dtggggg don worry...insya ALLAH kalau tak deryg halang...

umah kat ner???

koci, 10 jan ker 10 feb ...

ada cannn jupe anis nieeee ........

Originally posted by TeddyBear at 31-12-2007 02:11 PM
ehem,

susu still maintain eekk..nih teddy dengki nih..
teddy pump sesi pagi tadi dapat nih jek :
1) 10.30 am - 3 oz
2) 12.45 pm = 1.8 oz

adoiii...cepoek jek...camna nih...na ...

alahaiiiiii ....... afham ... tomeyyy dgn rambut dia tueee .... suker tengokkk

teddy, teringat masa suffiya pun kena jaundis .. masuk sepital 3hari ..... ehem stay jugak kat sepital pastu kalo terbayang2 suffiya dok bawah lampu tue .. terus melalak sambil pump susu ... bila melalak terus capai pum ... pum susu ... smp penuh la susu ehem kat fridge nursery tueee   dah la masa tue pakai pum pureen .. tak kira dah, bising ker apa ker ... bunyi motobot ker ... ehem pump jerkk .. kul 1pg pun bila teringat suffiya, bila nak start nangis tue .. terus pump susu ... lawak pun ader .... muahahahaahah ... lagi satu .. salah satu sbb takut kena royannnn ... nauzubillah ..

[ Last edited by  ehem_ehem79 at 31-12-2007 02:19 PM ]