CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Yuran tadika swasta RM5,000 setahun untuk seorang anak

seri_mawr replied at 6-2-2017 11:06 AM
huuhu..ni sama species mcm laki aku...

kos nursery anak aku yang tanggung.....

Amboi2 komen tu. Habis jatuh "saham" aku di mata gadis2 forum ni.

Kita bukan nak "makan" duit bini untuk diri sendiri. Cuma "topup" mana2 perbelanjaan yang terkurang.
Almaklumlah nak bayar bulanan kereta sendiri, maintenance kereta dan bayaran bulanan rumah. Very costly.

teha86 replied at 6-2-2017 03:18 AM
yg menipu slip gaji lagi hina perangai...mampu pakai merc...hummer... tapi nak antar anak kat tadi ...

Kan? Kemain pakai merc. Tp menipu. Rampas hak org yg lebih memerlukan. Tak tahu kenapa orang2 gini takde conscience

teha86 replied at 6-2-2017 11:18 AM
yg menipu slip gaji lagi hina perangai...mampu pakai merc...hummer... tapi nak antar anak kat tadi ...

Kerja gomen payah skit nak tipu slip gaji..yg kes ni mesti kerja private...biasa dah tengok mcm tu..

insulin replied at 6-2-2017 03:22 AM
Amboi2 komen tu. Habis jatuh "saham" aku di mata gadis2 forum ni.

Kita bukan nak "maka ...

Konsep dia senang sbnrnya. Boleh minta bantuan isteri tp jangan lepas tangan. Laki kena lengkapkan keperluan dulu. Kalau kehendak tu pass dekat isteri. Seandainya kehendak melebihi keperluan, jangan paksa bini penuhi kehendak. Contohnya astro, internet, holiday, makan luar etc tu kalau mmg mampu, apa salahnya mintak tlg bini bayarkan. Tapi kalau bini tak nak/tak mampu, jangan paksa. Potong je kalau kau sendiri tak mampu sediakab

aldilla_zahraa replied at 6-2-2017 11:24 AM
Kan? Kemain pakai merc. Tp menipu. Rampas hak org yg lebih memerlukan. Tak tahu kenapa orang2 gini ...

pastu terpaksa la ibu bapa yg kurang kemampuan antar anak diorg g private ... n xckup duit...merungut...bila merungut...ade plak org akan kata.." yg bodo g antar anak kat private sape suruh"..sebelum bodo kan org...bodo kan dulu manusia yg kaya tapi berkira nak antar anak sekola kat private and sanggup menipu slip gaji lagi sebb nak dptkan tempat tok anak kat tadika kemas

Minah Komando replied at 6-2-2017 11:24 AM
Kerja gomen payah skit nak tipu slip gaji..yg kes ni mesti kerja private...biasa dah tengok mcm tu ...

mmg perangai hina mcm ni...gaji 10k...tapi nak byr seribu setahun tok yuran anak pun kedekut.. bg lah tempat tu kat yg lagi memerlukan

Follow Us
aldilla_zahraa replied at 6-2-2017 11:28 AM
Konsep dia senang sbnrnya. Boleh minta bantuan isteri tp jangan lepas tangan. Laki kena lengkapkan ...

Thanks untuk nasihat kak dilla ni. Itulah yang sebenarnya saya nak buat.

Tadika kemas..bln 6 dh full time nk register...bila tgk3 rmi la anak2 indon yg parents bwh gaji rm3k...

Ptt yg pendatang la kne byr mhl..biar dorg serik nk beranak bersepah2 kt sn..utk dpt ic sini

cmf_premierleag replied at 4-2-2017 01:10 AM
Kalo enrol to kindy peterina milik nina ismail sabri kt bangsaR tu,  budak2 ni siap pakai unifor ...

dah jovian laki dia.. kena la support sikit

insulin replied at 6-2-2017 03:47 AM
Thanks untuk nasihat kak dilla ni. Itulah yang sebenarnya saya nak buat.

Baguslah kalau begitu. Bukannya nak suruh lelaki tanggung semua. Tp kena ada kesedaran. Ini pun cakap sebab dh tgk pengalaman ahli keluarga terdekat. Laki bini cikgu gaji 4k each, tp laki punya kedekut. Dhla duduk rumah mertua yg sempit. Dia cuma bayar kereta sendiri dan bagi 150 kat bini untuk beli pampers susu anak ( tu pun bini kena top up sendiri). Lain2 buat berjoli. Katanya bini dia pun bekerja so buat apa dia bagi duit kat bini dia. Ini sejenis bangsat namanya. Mujur dah bercerai

teha86 replied at 6-2-2017 03:30 AM
pastu terpaksa la ibu bapa yg kurang kemampuan antar anak diorg g private ... n xckup duit...merun ...

Exactly. Sedangkan org gaji 3-5 k sekarang pun struggle nak idup. Kalau betul2 tak mampu mmg tak salah. Tp kalau acah2 tak mampu kena balasan tuhan tetiba semua kesenangan kena tarik balik masa tu baru tahu langit tinggi rendah

capiloton replied at 5-2-2017 07:43 PM
ni antara sebab aku aku malas nak kawin.
kat malaysia ni, living cost sangat la tinggi.
kalau dapa ...

kawin anak sorang dah le cam aku..
anak dah besar... aku pon dok enjoy kan diri kehulu ke hilir

aldilla_zahraa replied at 6-2-2017 11:54 AM
Baguslah kalau begitu. Bukannya nak suruh lelaki tanggung semua. Tp kena ada kesedaran. Ini pun ca ...

Memang kena buat begitu, kak lagi2 bila kerja biasa2 ja. Kos keperluan hidup asas utama iaitu kereta dan rumah yang tinggi pada masa kini adalah puncanya.

Yang gaji tinggi namun kedekut dan suruh bini tanggung keperluan asas rumahtangga ni memang patut dicerca. Baguslah mereka dah bercerai.

Hana replied at 3-2-2017 02:44 PM
ekekekekeke..

sorang anak, expenses bulanan lebih kurang rm500.  

sekolah agama tu wajib ke hana?
kalau tak masuk kena denda ke?

prettyuglybabe replied at 6-2-2017 01:02 PM
sekolah agama tu wajib ke hana?
kalau tak masuk kena denda ke?

tak wajib masuk pun kafa. kawan aku tak masuk kan kafa pun tapi, panggil orang dtg umah ajar ngaji.
tapi, aku pikir sebab umah dia tak strategik. Jauh dari kafa yang ada. Dia tak letak anak dia kat tempat transit sbb parents dia ada kat umah.
sebab waktu transit ada sejam 30 minit aje lebih kurang kalau naik van. kalau ibu/bapa yang ambik, maybe ada lebih sket masa. sbb ambik terus balik umah.
contoh : Balik sekolah agama 11.10 pagi. van ambik..hantar orang/tempat transit.
Bila sampai, budak kena rushing makan & pakai baju & get ready
aku rasa kul 1230++ van akan ambik budak utk sekolah. ini aku rasa2 aje sebab waktu masuk sekolah kul 1pm.

KAFA - tempat transit - Sekolah Harian Biasa =haruslah berada tempat yang strategik. Dekat2. (ini pendapat aku la - dekat ada la masa utk bersiap)

atira replied at 6-2-2017 11:57 AM
anak dah besar... aku pon dok enjoy kan diri kehulu ke hilir : ...

apa ko jawab time orang2 lain cucuk2 suh tambah anak?

atira replied at 6-2-2017 11:57 AM
anak dah besar... aku pon dok enjoy kan diri kehulu ke hilir : ...

Kita pikir cenggitu sbb x ni susahkn diri sendiri dan sedara mara, tp yg jenis nk berlawan anak sapa paling ramai ni kalau ko ckp mcm tu...mampus ko kena cerca 7 keturunan
Ujung2mengeluh kiri kanan x cukup...pastu wa mintak duit

Hana replied at 6-2-2017 01:44 PM
apa ko jawab time orang2 lain cucuk2 suh tambah anak?

Ni mmg ramai mulut mcm nk kena sumbat kasut..sibuk nk suruh org tambah sdgkn ko sendiri x cukup duit nk cover hidup kuarga ko...org mcm ni mmg pathetic

Hana replied at 6-2-2017 01:40 PM
tak wajib masuk pun kafa. kawan aku tak masuk kan kafa pun tapi, panggil orang dtg umah ajar ngaji ...

ooo.. ingatkan wajib.. sebab dulu aku tak masuk pun sekolah agama..
mak ayah hantar gi mengaji je..

krustykrab replied at 6-2-2017 01:46 PM
Ni mmg ramai mulut mcm nk kena sumbat kasut..sibuk nk suruh org tambah sdgkn ko sendiri x cukup du ...

nanti, ummah2 sunni akan jawab, anak itu rezeki. nanti ada la rezeki nya.