CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ajercrazy

Port Sembang List Yg Belum Ada Rezeki Anak - Part 28

salam semua...
tengok semua mcm dah lama kenal antara satu sama lain..
boleh tak sy nak join berceloteh kat sini..
perlukan support and motivasi dlm bab anak ni.. ntah lah.. kdg2 dah nak give-up tapi bile datang rasa sedih tu, Allah saja yg tau....

assalamualaikum....gengs.. check in pagi...hari ni aku mood rajin utk online pagi cz x yah msk & basuh baju cz nk balik KL hari ni,...mood malas nk kemas beg je ....cz short trip je..

korang jiwa aku kacau serabut sebelum ni cz cik abe kena offer transfer Vietnam dgn makna kata aku n baby ikut sekali....kitaorg dh discuss x mo accept....suddenly dia nk accept pulak....jenuh la aku pujuk rayu finally dia tolak gak offer tu....nasib baik...lega skrang aku betul2 rase otak aku dh bole fikir benda lain dh....reason utama aku x nk cz ssh nk balik kmpg..2x je setahun bole balik..sedangkan aku ddk tmpt skrang bole ikut suke hati nk balik bila pun ofis cik abe byr tiket...tp agak2 la kan x kan nk balik tiap2 minggu....reason lain tax 30% x kose nk bg duit kat komunis...mslh org sane byk x reti english...aku dh pernah stay 3 weeks mmg bosan gile.....

sorry la cite kat korang sbb aku rase mcm seronok sgt akhirnye x yah pegi sana....lega harap2 tolak offer sana...ade hikmah disebaliknya...aminnn....

salam semua...
tengok semua mcm dah lama kenal antara satu sama lain..
boleh tak sy nak join berc ...
eniliana Post at 31-3-2011 09:12

waalaikummusslam eniliana......yup ramai geng sini dh kenal lama....story la psl eniliana...nk panggil ape? kat sini mmg cite gak psl treatment..tp byk story lelain topik gak....geng2 sini mmg very supportive...itu yg buat syg sgt kat umah ni....kalau xde diaorg x tau la kan mcm mane....chewahh...tp true story myra.....they all made my life more better....

aku pun suka keropok sira cap juara gambar piala tu....memang sangat sedapppppp...
rangup jaaa. ...
lady_cactuss Post at 30-3-2011 12:22

waahhh ade geng makan kepok sira cap juara......

Reply  sweetmyra

myra I kan pemalu hahaha.......
tak pa len kali aku hello okk
cruz_gurl Post at 30-3-2011 10:03

hang jgn lupa tau hello...nanti aku merajuk tau.....aku nk pi KK entah bila....tggu cik abe free...or buat trip geng2 pompuan & anak je kut...

Post Last Edit by eniliana at 31-3-2011 09:49

Reply 244# sweetmyra

hehe..thanx.. boleh panggil eni. tahun ni umo 28. married on feb2008. kire dah 3tahun++ .masih belum ada rezeki utk pregnant. maybe sbb eni agak eager nak anak, so masa  setahun dua pertama mmg bersungguh2..
sy anak sulung dari 4 beradik, sy sorang yg baru kawen. mak abah mmg teringin sgt cucu.abah keep it inside, mak also never push tapi dia tak pandai sgt sorok.. biasa terlepas perkataan2 seperti kawan mak tu dah dua dah cucu..best nya dia..etc..

husband anak ke dua dari 10 adik beradik, masa kami kawen,cuma abang dia yg dah kawen.sejurus lepas kami, adik2 dia pun sorang demi sorang kawen.. dari  2 menantu dah jadi 5 menantu. kesemua adik2 and kakak ipar yg baru kawen tu dah pun bersalin tahun lepas. siap ade 2 orang yg dah nak masuk seken round pregnancy. dari asalnya 2 cucu, dah nak masuk 8 cucu dah(termasuk yg sedang pregnant) it's hard to balik kampung mertua and pretend like nothing bothers..

tapi at the same time, dah mula tawar hati nak berusaha.. fikiran jadi down..
pernah cuba nak adopt.. sampai baby dah ada depan mata..tapi mak tak bagi. and perhaps i'm not good enough to be a mother sbb tu terhalang sokmo.. .
bukan sekali tapi 3 kali..

Follow Us
Reply 228# dak_abu

nampaknye menu & lagu aku belum ade...xpe lmbt lg aku ade byk masa lg nk fikir...kena buat discussion ngan mak jap..

salam ladies...
aku check in... sangat letey... dan sangat sunburn.. dan sangat mengantuk.. dan seg ...
lady_cactuss Post at 30-3-2011 11:34

jeles ni asyik coti2 je....tp tmpg happy dgn cuci mata tgk gmbr2 cantik......itu la igt nk buat trip dgn kwn2 gak tggu cik somi bz memanjang dgn koje....hari tu nk pi brunei buat day trip tp bot pagi asyik cancel je...

Reply 247# eniliana
eni dah start jumpa doktor buat treatment ke?
bila situation mcm ni mmg kena jiwa kental...ignore ape org kata...

Reply 247# eniliana

salam eni & selamat berkenalan
meh la join sini curahkan rasa hati
apa yang eni alami tu bukanlah sesuatu yang luar biasa di thread ni
daku sendiri dok bertenggek kt forum cari ni dari 2004 kot smpi la skrg ni
bayangkan dah berapa ramai yang sama2 tak mengandung akhirnya dah mengandung pastu dah tak jenguk sini
kami yang otai2 ni masih setia kat sini sambil bagi sokongan padu antara satu sama lain

daku tahun ni insyaallah nak sambut ulang tahun perkahwinan ke-10
alhamdulillah pertengahan feb 2011 dapat berita gembira yang ditunggu2 selama ni
syukur sgt dapat mengandung walau dah lama berenti dari buat rawatan dan berusaha bersungguh2 utk dpt baby

yang penting, awak & suami kena sama2 sokong antara satu sama lain
jgn salahkan sapa2 bila uols masih belum berjaya dapat anak
nikmati hidup kita yang sementara ni
memang la sedih & tertanya2 kenapa kita ni diduga macam ni oleh Allah?
kenapa ada orang lain yang lebih dahsyat & jahat tapi diorang senang2 jer Allah bagi rezeki anak?

pada saya, jangan sesekali menyesali takdir yang telah tertulis kepada kita
setiap yang berlaku ada hikmahNya cuma kita ni manusia biasa yang ada kekurangan
mesti terdetik jugak persoalan di atas

so eni, tenang2kan diri sambil berusaha
jangan lupa, selagi kita bertelur dan belum menopos insyaallah peluang untuk mengandung akan ada
dah start jumpa gynea belum?
suami dah check sperma dia ok ke tak?

salam... aku check-in...

Reply 243# sweetmyra

kelakar aku rasa alasan ko taknak p vietnamm sbb susah nak balik kg
memang anak mak betoi laa
hehehe

tapi kalau aku pun, mungkin aku buat tindakan yang sama cam hang
syukur la laki hang buat keputusan yang menggembirakan byk pihak
kalau tak hang kena la join forum vietnam utk cari geng lepak

salam... aku check-in...
dak_abu Post at 31-3-2011 10:04

check in ja ko tau. check outnya ntah bila
kalau dok hotel dah lama kena charge double trouble

Reply 250# sweetmyra
last year jumpa pakar kat putrajaya.. tapi lepas few times pegi dah tak pegi.. demotivated.
doc suruh reduce weight. tapi mmg susah sgt nak turun.. kdg2 terlintas kat pkiran org gemuk tak layak mengandung ke?
berenti kerja semata2 nak pastikan diri dalam keadaan sihat maksimum to conceive tapi mungkin itu pun silap.bile ade kat rumah, otak lagi gile 24jam pkir bab2 ni.start feb tahun ni dah keje balik.tapi ni baru last week resign pasal husband nak kena transfer. dalam proses cari kerja, cari rumah nak pindah dan yg sewaktu dengannya..

few days ago dpt news both akak and adik ipar pregnant again. dapat news pulak dari another adik ipar. both pregnant ladies eni selalu jumpa tapi tak bgtau eni apa2. maybe diorang tak sampai ati..

Reply 251# tennis

itu dia otai kasi support....i like....syahdu plk aku baca.....

hang dh htr surat resign ke?

get ready la ddk umah je...mcm dulu setiap kali lps check up doktor...pi shopping brg baby skit2...
dulu kan tenn bile lama ddk hidup ber2 (more than 5 years lama la kan)..kite rase byk mase manja2 dgn HB..skrang dh ber3 lain plk rase..mcm limited je rase...dh 1 year ni mcm cabaran gak la...dgn HB bknnye keje dia balik awal..fuuuhhh mmg lg cabaran...dgn aku & HB x suke food kat luar...kena rajin masak cabaran gak...tp aku kdg2 tapau gak food kat kedai...so selamat jd SAHM ye pn tenn...

Reply 251# tennis

salam kak tenn..(betulkan ni nama panggilan? dok baca dari semalam kat sini..hehe)
  tulah..hanya yg mengalami saja yg faham apa yg ada dlm hati ni kan? 10tahun akak tunggu? tabahnya akak..sy ni sometimes mmg sgt2 give-up dah..

alhamdulillah..yg buat sy kuat skrg ni.mmg suami sy.. semalam waktu makan malam,
husband cakap , "insyaAllah..abang kumpul duit, kita buat IUI ek? lepastu kalau mengandung, nak benti keje..bentilah..insyaAllah abang mampu tanggung lebih kurang tapi tak lah mewah.  kalau u nak keje pun boleh, tapi abang tau..u mesti nak bagi 100% tumpuan pada anak kan? abang lebih dari sokong niat u.."
sebelum ni, dia tak pernah berani nak cakap mcm tu.. sy berani resign sebelum ni pun sbb sy ada income lain yg mampu setelkan apa yg wajib.lepas lah nak bayar2 installment ngan duit poket sikit.
tak pasal2 merembes plak air mata kat kedai tom yam tuh..huhu
terngiang2 sampai arini ape yg dia cakap..

pernah jugak play the blame game before tapi tak kemana pun buat mcm tu. anak angkat yg sy hampir2 ambik tu kesemuanya anak tak sah taraf. ada yg anak kedua dah.. mmg jeles..tengok org yg tak ingin pun anak tu bukan main mudah lekat. siap boleh kasik2 org..huhu..
tapi betul bak kata akak, menyesali takdir, meratap pilu takde membantu apa2, merusakkan diri lagi adelah..

alhamdulillah..yg sebenarnya skrg lebih tenang dari dulu tapi perasaan tu takkan pernah hilang..bila terkenang, datanglah ia.
dulu dah pernah jumpa.. doc cakap husband ok.
report sperm tu doc kata taklah gempak tapi cukuplah utk buat anak..huhu
report eni plak..
doc cakap hormon imbalance..keadaan rahim semua ok.takde block, takde cyst,
doc blame sbb eni gemuk..

Reply 255# eniliana

eni,
awak umur berapa?
suami umur berapa?
berat badan memang sgt berlebihan ke?
ada masalah fertility mcm mana?
period regular ke tak?
apa rawatan yang awak dah buat?

rezeki anak ni tak sama setiap orang
ada yang cepat, ada yang lembat dan ada yang takde langsung
awak jgn terlalu cepat berputus asa
3 tahun tu masih awal lagi lagi
berbanding kami kat sini yang 10 tahun ;)

Reply 256# sweetmyra

aku belum hantar surat resign
11 tahun aku kerja nak la aku mengapak kompeni suruh byr duit aku beranak
nak gak aku merasa makan gaji buta 2 bulan cam orang lain
aku nak nikmati dulu kebajikan2 yang kompeni janjikan
pastu insyaallah aku menyusul cam hang, calla & cruz

rugi woooo kalau aku tender skrg
rugi dari segi $$$$$$$$$$$$ laaa
hahahaha

pasal cabaran yang ko cakap tu, aku take note
aku baru mengandung ni pun cabaran dah bermula
kitaran hidup aku berubah hampir 80%
makanan ruji aku biskut jacob ja
dan lain2 lagi
hari2 cakap dgn baby, duduk baik2 kat dalam
membesar bagai johan & sihat
tapi sila la bagi ibu makan yang best2 sket
takkan biskut jacob jaa
kurus la ibu
hahahahaha

Reply 258# tennis

eni 28, husband 33.. berat badan ni kalau sebut mmg bunyi mcm over sgt.tapi mmg sy jenis rangka badan besar dan tinggi..
dulu masa nak kaen berat 68kg. skrg berat 88kg.
period sy tak regular semenjak kawen. mula2 dulu doc cakap sbb stress..
doc kata kurang subur sbb hormon saja.hormon yg buat period tunggang langgang tu..huhu
yep kalau ikutkan nombor, 3 tahun tahun tu sikit saja.. tapi bile adik2 ipar yg kawen kemudian dah berjejer beranak.. siap anak dah boleh larik2.. down sungguh jadiknya..

saya rasa saiz badan eni lebih kurang kak saya jer
tapi anak dia dah 4 orang termasuk yang baby baru beranak 20 hari lepas
tak dinafikan gemuk pun punca kita sukar hamil
ditambah pulak period tak regular
tambah sedap rasa lagi, tertekan dgn sedara mara sekeliling yang asyik mengandung & beranak ja
belum campur stress lain lagi
secara tak langsung lepas benda2 di atas dicampur gaul haa kau
makin la menambah kepada masalah kesuburan kita

eni cuba2 la tenang2kan diri sambil turunkan berat badan
sambil2 tu kena regularkan period semula

saya pun tak pandai tapi nak share ja apa yang pernah dibuat sblm ni
kami kat sini sampai dah buat trip pi jalan sana jalan sini haa
mengenjoykan diri tanpa suami
kalau bawak suami, dah jadi lain
tak tercapai matlamat nak jimba2 dgn kawan2 seperjuangan
hihihi

kawan2 kat sini seronok