CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] "Saya tak memilih, tp lelaki yg 'undur diri' bila tahu saya smbg PhD"

dino replied at 25-2-2016 05:41 PM
35 above dah dikira pre-andartu ..... 40 above post-andartu..... 50 above menopaus

Kawan aku.pompuan.sama umur, tk kawin.lagi, kayaaaaaaa, ko.nk tak dino

Slim woooooo cam pojiah latip, aku ajak kawin ckp.dia kita amik anak yatim.laaaa,.nakkkkk?

Takkkkkkkkk nak!!# haa nk ckp pe

Kawan lain.kata dia pras , ade kata kne buatan , ntah ler, dok travel.sana sini.abiskan duit

Dia simpan anak iksn.paus kutttt tu.rejek haku

Haku ja rang jaa rang di rejek.tawww  kah kah

armin replied at 25-2-2016 03:54 PM
aku pelik jugakla kenapa ramai yg mcm tu ek? jenis tak tunjuk kt public kot. aku dgn laki aku siap ...

Sis..ai la salah sorg pasangan yg senyap bila di luar. Penyebabnya asben ai ni mmg dr bujang pendiam. Dia tau dengar n senyum2 je. Mmg baka jenis tak byk ckp. Ckp bila perlu. Bila lepak sembang dgn kawan2 lain psl benda merapu...dia byk sengih2...dok fikir mcne nak sambung.
Dh berbelas thn kawen ni..ada anak baru la byk sket sembangnya. Org kata asben ai ni sombong.

jetrofa replied at 25-2-2016 03:28 AM
8 tahun sheol bertunang...mesti tunang tu asyik nak ajak kawin ja..mungkn hakak ni yg tak nak..nak k ...

Tu la klu iols terus menikah ja....
rezeki kemudian akan datang..

cfa replied at 25-2-2016 01:46 PM
Tiap2 tahun topik andartu naik.. apasal lar orang cukup suka nak bincangkan topik andartu ni...
tak ...

Biasalah tu sis
Ummah kafir yahudi laknatullah dah explore ke angkasa lepas dan jurang lautan terdalam di dunia
Manakala ummah meleis masih lg bincang psl andartu...bila dikata pemikiran mundur, mengamuk sakan ketuanan meleis nih

Jodoh rezeki maut tu keja Allah. Jgn putus doa sambil jaga diri dan pergaulan. Tak perlu desperate dan jgn pedulikkata2 org klu masih single. Bukan diorg hulur bantuan pun.

Jujurin ai ni dr muda dulu mmg memilih dan keras kepala. Ai rs psl jodoh ni ai selalu doa since sekolah menengah lg n till now masih lagi jaga batas2 pergaulan walaupun dh tua. Tua sgt ke ai ni
Suami ai ni tak soleh pun..byk songeh ada la. Cuma suami ai ni jenis lemah lembut dgn perempuan, tak naik tangan even tak gentleman.
Mula kawen mmg merana jg sb memasing ada ego. Masih bertahan sampi skrg sb ai yg mencari bimbingan sendiri dgn ilham yg allah bagi. Nk harap suami bimbing jd isteri soleh tu rsnya susah sket.
Dh lama kawen ni,masih jg bimbing diri sendiri... bimbing suami dan anak2. Yelah..nak harap suami bimbing famili..dia dok sibuk je dgn karier. Nak lunch pun kkdg x sempat, apa lagi nk tmbah sket ilmu agama, ilmu parenting ni semua.Alhamdulillah..byk improvement dan perubahan walaupun tak cukup soleh. Dlm hal kawen ni,perempuan tak bole harapkan bakal suami tu pi bimbing diri dia dan anak2. Trpksa  cari inisiatif sendiri dan kena tau mcne nak handle ego suami tu. Apa pun jgn putus doa.

Peterpan17 replied at 25-2-2016 06:14 PM
ko jgn dino. Ada satu kakak umur 50an aku kenal baru kahwin. Dgn lelaki bujang terlajak umur 50 an ...

Ciknek 50an masih gagah perkasa lagi dek. Masih mampu main 2 round satu malam lagi hokay

Follow Us
My close friends ramai tak kawen lagi... Yg baru cerai lagi laku dari kami. Nak kata buruk sgt tu tak jgk... Cuma jenis hidup hari2 tak jumpa laki sgt. So where to start?

dewimalam78 replied at 25-2-2016 06:49 PM
Sis..ai la salah sorg pasangan yg senyap bila di luar. Penyebabnya asben ai ni mmg dr bujang pendi ...

Suami puan tu introvert. Perangai orang introvert biasanya mmg mcm itu. Diorang ni tak selesa sgt bila berhadapan dgn org ramai. Tak suka bual-bual kosong. Jenis berfikir dulu sebelum berkata-kata.

jejaka_hensem replied at 25-2-2016 05:04 PM
andartu2 sekalian..sila bawa bertenang,bawa bersabar n bawa mengucap ya.
semua ni soal jodoh.jodoh  ...

setuju sgt2...
makcik aku umo dekat 50 baru jumpa jodoh...dgn sedara 2nd cousin ke third cousin mcm tu umo lebih kurang gak..
dua2 bujang masa kawin..
padahal  kenal dari kecik sbb ada bau2 durian dan hubungan kuarga gakkan...
kenapa masa umo 20an depa tak kawin?
Allah je yg tahu sbb musabab jodoh diorg masa 40 series

Kalau lelaki tu sayang kat pompuan tu, tak kisah la ada phd ke setakat sekolah rendah ke; gemok ke kuruih ke, putih ke hitam ke....dia tetap nak hidup bersama.

....pokok pangkalnya sherashiiii....

Yg kasi alasan tak nk sbb pompuan nk buat phd tu nampak sangat la low self esteem     .... Org mcm ni tak yah la nk buat laki..

Peterpan17 replied at 25-2-2016 02:10 PM
Masryakat Melayu mmg suka topik andartu ni. Bg derang bila sorang wanita Melayu tak kahwin walau u ...

Rasanya org jepun pun ada masalah dengan golongan andartu.

peachRose replied at 25-2-2016 07:26 PM
setuju sgt2...
makcik aku umo dekat 50 baru jumpa jodoh...dgn sedara 2nd cousin ke third cousin m ...

kann.kita mmg xtau sape jodoh kita.ajal,maut,jodoh pertemuan tu rahsia Allah.
andartu sume ni mentaliti masyarakat melayu je yg tak habis2 nk sibuk hal org lain.sgt kesian..

Diaorg x memilih cuma jual mahal dan sombong

HannahMontana replied at 25-2-2016 05:37 PM
kiranya  yg menjaga kesopanan dan kesusilaan mmg sia-sia saja....

yg penting mmg  rupa, aku set ...

Aku ckp dari segi observasi dan pengalaman melihat sekeliling la.... mmg jarang sgt yg ckp TAK PANDANG RUPA,  yang penting hati dah pekerti akan kawen dgn wanita yg x berupa.....

Contohnya mcm ni,  ada yg aku kenal ckp kemain X PANDANG RUPA PARAS, cukup lah BERTUDUNG LABUH,  BERSPEK BULAT,  PANDAI BACA QURAN,  DAN BERPENGETAHUAN AGAMA SERTA TAAT BAPA,  alih alih minat POLIS CUN JAGA KONTER gak katanya

Nih contoh jer, xder kaitan dgn sesapa yg masih hidup atau yg dh Mati....

Edited by mbhcsf at 25-2-2016 08:04 PM
axl_bach replied at 25-2-2016 07:55 PM
Aku ckp dari segi observasi dan pengalaman melihat sekeliling la.... mmg jarang sgt yg ckp TAK PAN ...

hang pelangkung sapa ni haaa.....ada makna tu kaaa

hahaha

well pada I , lelaki melayu ni macam tulah seperti Ina cakap, but ada  je sebenarnya lelaki yg age 43 years old having stroke dan berjalan dari station a to hopsital  X  waktu subuh  am....dan seorang yg single ...ade je when you talking to him...hmm..any range of topic setinggi flight radar and patternof flight descending  ke finite element analysis... so u see , tapi lelaki melayu  ada je yg single dan macam ni..cuma tak di malaysia je laaa ( this one not a malay ya )

hahahaha

Ina ni dok jumpa yg lagu dia cakap tu je so tak i think not really representative  jugak la kot...when you talking to these men kan, they usually look at the thinking not the looks ...

well....hehehe

Kat office i ni ada a few kawan perempuan belum kahwin, some in their late 30s, ada yg early 40s. Semua baik2 je, takde kekwat suka moody2 pun except for one. Ok jah hidup diorang, happy2 dengan kawan2. Duit berkepuk2, hujung minggu banyak aktiviti. Ada yang pi kelas mengaji, kelas menjahit.. Ada yang jenis suka travel pi over the sea. Takde masalah pun i tengok, depa ni jenis close knit dengan family.. Selalu pi rumah adik beradik, layan anak2 sedara.

Yang selalu i tengok ada perempuan yang menyesal kawen especially bila dah masuk 50s. Kawen dengan lelaki yang isterinya baru meninggal. Sebelum ni hidup bujang, ok je. Nak buat apa2, pergi mana2 senang. Tetiba kawen kena layan suami, perangai step children lagi..

saya ok je klau pasangan saya nanti lagi tinggi pelajaran dia.xde pulak saya nak rasa rendah diri,malu ke hape.lagi kaya lagi bagus,boleh jd mr.mama,dok umah jg anak2 klu ada anak lah.xpon dok umah buat kerja sendiri.bila dia cuti,bleh jenjln,balik kg,masuk hutan cari mende baru,buat diy,masak sama2..best pulak rasa,

7slash26 replied at 25-2-2016 08:00 PM
Kat office i ni ada a few kawan perempuan belum kahwin, some in their late 30s, ada yg early 40s. Se ...

ooo....kire duda lah tu ye...ade masalah jugak ye...hmm..bless her...kalau begitu

bak kata nora danish : kita enjoyyyyyyyyy

lasagnaklcc replied at 25-2-2016 07:18 PM
My close friends ramai tak kawen lagi... Yg baru cerai lagi laku dari kami. Nak kata buruk sgt tu ta ...

adik aku 2 org pompuan lom kawin..sorang 30..sorang 31...so far rsanya lom ada bf...tapi kawan laki ramai la..siap bergym sama2 , pjt gunung sama2 bagai...pun tak berjodohan dgn sapa2 lagi..so nak kata ko jenis friendly dgn org atau jenis reserved jadi faktor jodoh cepat tak boleh nak ukur jugak
yg pasti selagi yg tertulis kat takdir ko sekian2 waktu tak sampai lagi..selagi tu ia la takkan materialise
jodoh ni funny sbnrnya...kdg2 kita tak tahu kita dah cross path dgn kita punya other half tapi sbb masih bukan waktu, single la kita.
Semua org akan lalui cerita masing2...kena yakin Allah dah tetapkan jodoh kita di dunia dgn sekian2 org. kalau tak di dunia...jumpa kat sana nanti, insyaAllah..
Aku tak penah tanya pasal hal2 kawin dgn adik2 aku..yg 30 tu stress sokmo dgn kerja...crybaby..tapi selamba gi backpacking oversea...

axl_bach replied at 25-2-2016 07:55 PM
Aku ckp dari segi observasi dan pengalaman melihat sekeliling la.... mmg jarang sgt yg ckp TAK PAN ...

sebab tu aku kata sia2 jaga kesopanan dan kesusilaan.........

xde satu manusia yg punya kudrat utk menahan hati utk mencintai seseorang yg sgt cantik rupawan di matanya

buruk dimata kita ,cantik dimatanya.......

cth mcm dr azizan osman yg berdebik2  buat seminar , dia tentu saja hensem di mata isterinya ,sungguhpun azab dimata aku .

cth itu tiada kaitan dgn  yuna atau shila amzah ,harap maklum !