CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ankgajah7578

kemangkatan Sultan Johor

takziah diucapkan kepada seluruh kerabat diraja Johor....
sedih sultan ku dah mangkat....
tahniah kepada sultan yang baru dimasyhurkan...Sultan Ibrahim Ismail Ibni Almarhum Sultan Iskandar

aduhai....masih terasa lagi kehilangan Almarhum Sultan Iskandar...
al-fatihah...

210# nhuser

ohhh....you're johorean ekk?
oobi Post at 23-1-2010 19:06

a ha oobi...forever johorean no matter where I am
and you too?

Salam Takziah kepada kerabat di Raja Johor dan semua warga Johor.
semoga roh Baginda di cucuri rahmat.. amin

respect kat cucu2 baginda, sampai ke liang lahat mereka uruskan.. tabik sprrringg lah.

al-fatihah
sebak rasa dengar noh gadut menyampaikan talkin...dengarnya noh gadut memang jadi penasihat mufti je..dan dia dah bersara dari kerja2 mufti ni...mungkin atas permintaan keluarga di raja...dia jugak yang membacakan talkin...
nampak suasana ke keluargaan pengebumian al-marhum...cucu2 dan anak2 tak kekok even askar timbalan setia johor yang dekat di hati al-marhum pon di beri penghormatan mengusung keranda ke liang...tentera (maybe geng komando RMJ..khabarnya semua turun dari mersing) pon hanya menghulurkan beg2 berisi tanah sahaja...yang kat dalam semua kerabat...begitu la seharusnya...
moga tradisi di teruskan oleh Sultan Ibrahim untuk generasi mendatang...

and you too?
nhuser Post at 25-1-2010 12:26

me too......... forever johorean wherever i go n no matter what i do!  johorean thick n thin

Follow Us
it's good to know they all masuk dalam lahad. cuma i musykil sebab ramai dok kat tepi dinding maser solat jenazah tak join Najib and Sultan Brunei. Or maybe time diorang solat tak tunjuk live *bersangka baik*

Al-Fatihah. Sultan yang gedebe tapi disayangi rakyat. I'm sure he was a colourful character..

respek ngan cucu dan anak sultan johor ...diorang ni nampak tak kekok jer masa nak uruskan permakaman baginda..sepatuntnya jadi cth tauladan pada kerabat negeri yg lain

proses permakaman pon tak payah tggu hari2...walaupun cucu baginda tg jalil tak berkesempatan nak tgk datuknya...

takziah buat seluruh warga johor..

takziah................. penah skali masuk istana johor........

takziah dan semuga allah mencucuri rahmat keatas rohnya dan ditempatkan bersama-sama dengan orang-orang yang beriman. al-fatihah

and you too?
nhuser Post at 25-1-2010 12:26

yep! i'm johorean too.

it's good to know they all masuk dalam lahad. cuma i musykil sebab ramai dok kat tepi dinding maser solat jenazah tak join Najib and Sultan Brunei. Or maybe time diorang solat tak tunjuk live *bersang ...
silver_acid Post at 25-1-2010 15:34

aku rasa kerabat2 dah solat jenazah lebih awal memandangkan ramai yg datang menziarah..(aminnn)
klu buat live nnt amik masa pulak..

masa sultan iskandar mangkat hari tu...aku x miss tgk sampai pengkebumian...kira sampai habis lah..channel lain mmg la x nonton langsung...masa bc doa & talkin tu..x sangka air mata boleh keluar...alf ...
offwhite Post at 25-1-2010 09:37

aku pun sama..tgk tv aje..anak2 nk tgk kartun  pun tak dapat..klu dekat mmg dh g tgk istiadat permakaman aritu..rakyat jelata x hirau panas terik semata2 nak beri penghormatan terakhir pada almarhum sultan.

sama la dgn aku. sebak sungguh masa tgk pengkebumian baginda & at the same time rasa bangga tgk anak anda & cucu2 almarhum. tak de nak protokol2. mana nak cari pengkebumian di raja anak cucu sanggup bergelumang tanah bagai nak sempurnakan jenazah. bagi aku sebagai anak johor jati, sultan Iskandar adalah seorg yg sgt unik. lahir pun 8hb april. tarikh 8hb tu sendiri pun kita blh agak dia org yg macam mana.

walau apa pun baginda mininggal pun hari jumaat. hari yg penuh berkat. kita dgr mcm2 citer pasal almarhum tapi hakikatnya dia seorg yg baik hati. aku tak berani nak judge org, sbb yg berhak utk judge adalah Allah. tapi aku percaya ramai rakyat johor yg menitiskan air mata diatas kemangkatan beliau & insya allah ramai yg mendoakan semuga roh baginda ditempatkan dikalangan org2 yg soleh. aku tak pernah wat solat hadiah bila pemimpin/raja mati tapi hati aku mmg terbukak  wat solat sunat hadiah utk almarhum sultan iskandar sabtu mlm tu. mungkin btl la org ckp, dia mmg dikasihi ramai org

Al-Fatihah.....semuge roh baginda dicucuri rahmat.....kehilangan pemerintah berjiwa rakyat.....

sebaklah baca posting kat sini....dah lama x balik johor
dulu selalu lepak kat taman istana tu....ramai org joging..
masa mak aku keje kat pejabat istana tu, selalu le jugak nampak kerabat2 ni...
almarhum pun..mmg baik lah dia...

biasalah mmg gaya johorean, nampak garang tapi baik hati....apa2pun aku bangga jadi rakyat johor

Takziah kepada kerabat Johor atas kemangkatan Almarhum Sultan.  Masih sebak lagi every time baca apa2 cerita pasal kemangkatan sultan.  Dapat baca satu paragraph yg ditulis oleh blogger Adukateruna tu. Terus mendidih darah aku .  Blogger tu mmg *&%$#@.  Aku berharap kebawah duli Sultan Ibrahim haramkan dia masuk negeri Johor.  Sumpah dia mcm mana sultan Mahmod sumpah laksamana Bentan, kalau jejak bumi Johor, muntah darah ....

Satu lagi, sedih coz ramai Johorean yang tak sensitif..Langsung tak hormat tempoh berkabung, keluar pakai seluar pendek ngan cap, pakai seksi2...Memanglah tak diwajibkan memakai pakaian berkabung nie, but al least show some respect lah kepada Al-Marhum dengan ikut the proper dress code...

tp yg lagi klako aku jumpa ni bersongkok tapi pakai seluar pendek....