CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rebas

[MERGED] All about Taska, Tadika, Kindergarten, Preschool

Reply #1 dalnas's post

pindah presint maner? baby braper bulan? tempat keja takder taska?

semalam aku ronda2 dengan anakku gi usha2 tadika dekat area umah aku ni je.
dekat area bkt antarabangsa n ukay perdana.
banyak jumpa tapi tadika, bukan taska. means tak wat daycare la.
al maklum la anak saya baru nak masuk 2 tahun july ni.

last2 pergi Adni Islamic School..best giler!
rasa mcm berkenan sgt2 n my son pun suka bila aku biar dia main kat situ.
tp fees buleh tahan la rm400 per month frm 7.30am to 6pm..kalo lebih rm10 per hour.
pikir punya pikir..baik aku ambik maid bayar 400 ke 450 gak sebulan. leh kemas2 umah
n anak duk depan mata. coz wat masa ni saya ni housewife.
nak start business maybe next 2 months..so survey dr sekarang la.

tp nak ckp kat sini Hadonah Adni( utk play school nama ni) MEMANG BEST!
rumah dia besar n selesa...n dia Islamic sket aa..quran berkumandang all the time.
sejukk je ati

minta tolong kt sesape yg tahu..

sy sedang mencari tadika utk anak sy 4 yr area desa pandan atau yg terdekat.sy juga mencari tadika yg menekankan BI, BM, Agama. for the moment..sy anta anak sy di tadika taman sang kancil hakmilik DBKL.. tapi tak memuaskan hati. maklumlah bayar pn murah..tak kisahlah kan...tapi sy mmg bercadang utk menukarkan bila dia 5 yr pd 2009.

kalau ade info tolong kasi tau ok..

Balas #9 maksubita\ catat

hai maksu....

buleh citer sikit tak diorang punya xtvt camner... anak saya nak masuk 3 thn. tgh survey nak cari nursery lain. ok tak hantar anak kt situ... ramai kanak2 tak. nak survey...

taska terbaik di johor bahru

askum semua...

nie nak nanye sikit lar,ade x sesapa tahu kat maner boleh survey nursery yg terbaik utk baby umur 1 setahun 3 bulan.kalau boleh nak dekat area jb.x pernah ade pengalaman antar baby kat nursery lar.psl,sebelum nie mak yg jaga..tp,x smpi hati nak suh mak jaga skrg nie psl da selalu x sihat.harap ade yg boleh tulung ye.my baby pun susah gak kalau org lain pegang dia.melalak mcm x ingat dunia...mcm maner la nak antar nursery nie...

susah nak decribe taska terbaik tu...miza bole buat survey dengan melawat/lihat dulu environment taska/nusery tu...penjaga dan kelengkapan yang ade kat situ..
ini yang saya buat masa cari nusery utk baby dulu..pernah pegi satu nusery penjaga dan anak2 kat situ tidur dengan pintu tak berkunci..trus x jadi walaupun ade kawan kata bagus...nusery yang saya hantar sekarang ni puas hati lgpun yang menjaganya kebanyakan ibu2 jugak bukan sesetengah nuseri tu muda2 lagi dengan handphone yang sms berbunyi2...hehheheh....

Follow Us
miza
u kt jb ni kat mane? nk cari yg terbaik? cam impossible je... i agree wit aisyik tu, u kene pegi sdiri tgk premis, tgk wat kind o environment they hav 2 offer... x leh based on hearsay je...

miza kat area pasir gudang,pernah gak tau g survey 1 nursery nie...alamak..pengasuh nya kesat hingus pakai towel baby tu ajer..bukan nya pakai tisu.x minat langsung la nursery mcm nie,x jaga kebersihan pun...smlm petang pun ade gak g survey 1 nursery kat taman sebelah tu..tgk nursery nya besar mungkin ade sekali dgn tadika,bangunan nya beso,cantik dan bersih...cuma,x sempat lg g survey.miza nie x kisah psl bayaran,janji anak sihat,ceria dan dpt belajar pekara2 baru dgn baik...:victory:

nak yg TERBAIK, jaga sendiri

Reply #5 my-alja's post

kalau high temper hari-hari, elok bagi orang lain jaga........ ......... for me depend on your expectation, and b4 you commit, better you confirm your expectation are being met......

pendapat aku la......

paling best like alja said jaga sendiri........ tak penah try lagik......
2nd best hantar baby sitter yang jaga anak kita sorang jer.......... ni pun best gak......my son sampai 3 tahun, and my doter sempat 8 bulan jer b4 babysitter dia jatuh sakit...... luckily dia tak pernah demand, but logically we have to pay her above market value pasai dia jaga anak kita jer...
3rd not sure best ke tak.......hantar nursery.....my criteria senang jer, look at place itself (luas, bersih & organize).......umur penjaga anak-anak aku (i prefer pengasuh yang tua-tua sikit).....nampak motherly sikit....... kalau expectation nak anak tak kena selsema.....i think better balik to no.1 or no. 2.......

our plan now, kalau dia sakit.......kami hantar gi rumah baby sitter dia balik...... bagi dia tecover......sometimes my son pun demand nak gi rumah mak dia ( he called his babysitter mak)........

kita nak bg cadangan.. xder pengalaman hantar anak2 ke kindergarden.. sama gak.. mak yg jgkan anak2..
Cubalah survey dan tgok kinder yg dekat dgn tempat keja.. nnt senang nak tgok dier...

tp skang kita tgh pening.. anak yg sulong dah 3 tahun... adik dah 2 tahun.. plan nak hantar derang ke kinder dlm tahun depan... klo bleh nak cari tadika islam... yg ada ajar english terms dll... kat johor nie x banyak pilihan..
kat KL banyakkan tadika islam nie...

pasir gudang ek... x familiar la tpt tu... kalu kt jb itself byk la... yg established mcm nuri - tp fees mmg terasa lah! i'm not sure whether they hav a branch @ pasir gudang, nnt i tanye my sis ok...

Dl prnh antar anak yg 1st kt nursery.Kesian tgk anak aku! Mudah sgt dpt penyakit.Prnh sekali dia kena demam,org yg jg dia x tepon ktaorg.Dorg bg ubat dorg sdr.On the way blk,pegang dia panas sgt,tiba2 anak aku kena kejang otot/sawan.Xtau nk gambarkn masa tu.Mmg dh panik sgt.Nasib baik ader klinik bdekatan terus jek doktor sumbat ubat kt bontot.Alhamdulillah ok.Tp tiap kali anak demam mmg kena standby ubat bontot tu.Takut b'ulang.So far,dh xde lg kena kejang otot.

Skrg ni antar kt umah org jg,mmg terurus.Mkn cukup.Tiap kali blk umah,dorg x kebulur sgt mcm dok kt nursery dl.Klu dorg sakit pun aku x risau sgt sbb akak yg jg tu mmg pandai jg anak2.Dl ms kt nursery,byk kali aku cuti utk jg anak sakit sbb x confident dgn dorg.Pd aku ,klu nk antar nursery kena tgk dl cara dorg jg.Tp aku mmg dh serik nk antar anak kt nursery.

1st rule nak bagi org jaga anak kita...JGN CEREWET!....kalo syarat tu dah lepas, baru u boleh consider org lain jaga anak kita...

kita cerewet tak nak itu, tak nak ini...yg jadi mangsa anak2, i pernah duduk rumah nursery sebelum kahwin dulu....i tgk cemana depa dera (w/pun tak berniat)...atas alasan maknya sgt cerewet....byk sgt syarat!...

i pun cerewet jaga budak.....so jaga sendirik

miza
jgn freak out ok bace respon ni sume... biase la, 1st timer ni berdebar2 la...
i anta my boy rite aft confinement sbb mmg kami nk die dok nursery, considering bbsitter ni kang if cuti skolah, depa pon nk cuti jugak... kot kalu ade emergency ke ape ke, kang kite pon kene amik cuti emergency jugak... + i g umh sorang potential bbsitter tu, ade jaga 2 budak tp umh agak kecik, takut jugak kot bdk2 tu melompat2 jatuh ats anak aku ke kang... dh tu pk jugak, kalu nursery at least w'ends stil bleh anta, kot bbsitter o coz w'ends die nk spend time ngan family die sdiri... nursery if lambat amik, byr je la OT tu, kalu bbsitter nnt kang die sdiri pon nk setel hal family die, msk & watnot...

kami mmg btul2 merantau, xde keluarga terdekat, so x nenek / mak wan wasnt an option la...

ms awal2 dok nursery tu, ok alhamdulillah... sakit dmm selsema tu sume, mmg la adat la anta bdk nursery mcm tu la... i'm not saying i x kesah, tp tu mmg the risks bile anta nursery la... in fact mcm2 la ank i kene ms dok nursery tp alhamdulillah, skang dh besar dh, dh 3y and a half dh pon die don nursery, alhamdulillah ok...

so miza, one thing la, u hav 2 bear in mind, bile anta ank kt nursery ni, u hav 2 b ready la dgn ape2 yg mungkin u x puas ati tu... ye la, berapa ramai bdk kt dlm nursery tu depa nk jaga... kalu kite yg jg ank sorang pon kdg2 mengeluh, ank sdiri plak tu... org lain jg anak kite? hmmm...

btul2 setuju ngan mummy dhani ngan my-alja...tak leh la cerewet sgt..kalu demam/selsema tu perkara biasa..kita jaga anak sorang pun kdg2 x terjaga (ni rujuk diri sendiri ) inikan dorang yang jaga lebih dari sorang..masa nak letakkan anak dulu akuade soalan2 la kat owner tu hehhehe
- mandi air panas/sejuk/ botol susu ect
-  kalu demam bole hantar ke/ kalu hantar dorang asing ke?
-makanan serve camne?
-in case demam tiba2 camne plak...hahhaha tapi owner tu jawab tennag/rileks so aku confident la..ni kalu tergagap2 tu something wrong la hehheheh....ade lagik soalan tapi kene cari buku kecik aku tu hehhehe

Balas #5 my-alja\ catat

hehehe..haku kjer lar,mcm maner nak jaga sdiri..kalau boleh...kalau boleh...memang aku nak bela anak2 aku sdiri...ku nak didik anak2 ku sdiri..tp,apalah daya haku nie...baru 2 thn kawen,pastu baru ajer beli uma..so,memang banyak pakai duit...

Reply #13 miza82's post

i paham.....

tu sebab i nasihatkan u, set ur mind dulu....jgn cerewet, anak2 sakit berjangkit cam flu, mata...chicken pox memang lumrah kalo kat nursery, jadi jgn alarm esp kalo duk dgn masyarakat melayu....

selagi tak mengancam nyawa anak u, take it easy.....tapi i selalu dgr cam mde tulis tu, org perseorangan like jiran lagi bagus kalo dapat jaga anak u....cuma tendency nak ngada2 tu tersgtlah tinggi....like my kids jugak

Reply #13 miza82's post

kan?
mak mane yg x nk jaga ank sdiri? cume kite ni blum ade rezeki nk buat camtu...

Balas #14 my-alja\ catat

tu la psl...anak miza mengada ngada & manja tahap gaban