CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Penyanyi, Nidza Afham, dilaporkan hilang selepas keluar jogging

intan_smsb replied at 16-8-2024 10:29 AM
sebak dada bila tengok tt die, tp kebanyakan yg die repost pn lebih pd relationship jg

Ada link?

noor cari tiktok nidza afham

asfaz replied at 16-8-2024 04:19 AM
Kekadang org yg ada masalah dalaman ni dia igt org tak paham tpi nak org paham dia ada masalah. Wa ...

I baca kat sini.. ada gak yg cakna psl BD ni ya..
Cuma nak ckp, ada org yg betol2 dah di diagnose BD... makan ubat.. kena follow up doktor...

Tapi org make fun of him..call him name.. call him gila dsb... n konon2 he fakes the BD.. mcm mana boleh jadi fake, kalau pakar sendiri yg diagnose? Bukan baru diagnose.. tp diagnose dh lama..

Mental disorder ni is something real.. maybe zaman skrg ni... bila ada org yg acah2 BD.. self-diagnose.. maka BD sebenar..disangka kan fake acah2

noor2 replied at 16-8-2024 05:46 AM
Ada link?

Ni antara yg arwah repost

Nurkaseh01 replied at 16-8-2024 11:05 AM
Rasanya dia mesti dah bagi hint2 kt awek dia yang dia dah tak tahan.. Sebb tu gf dia cepat alert b ...

Ku pun rasa dia dah bagi hint kat gf tu. Sebab tu bila dia mia walaupun beberapa minit, gf dah panik.

Or gf tahu dia not in good condition melalui repost tt dia.

But i ada baca somewhere, last weekend, dorang ada pergi wedding fair.

Edited by biskutmayat at 16-8-2024 02:21 PM
L.U.S.M replied at 16-8-2024 11:38 AM
Aku tgk vtt Wan reporter astro yg ckp..9.15 tu dorg dh start cari n calling2..tp masa ni xpergi lg ...

Meaning in between dia melilau dekat area jambatan jam 11PM tu (pergi kedai beli air) dia off phone kah?
Sebab last location around 9++PM tu kan dekat jambatan dah?

Daku tengok iv siapa entah cakap abang ipar dia orang pertama yang datang tempat kejadian untuk pengecaman mayat.

Follow Us
Duriand24 replied at 16-8-2024 11:48 AM
Kenapa i geramkan cikgu mokhtar ek? Hahahah iols rasa mcm kalau cikgu tak kahwin lain dulu dorang 1  ...

Sama iols pun geramkan dengan cikgu mokhtar tu.

Anak 7kot! Pastu bini jaga semua waktu kecik

Agaknya sebab ni la kan cerai ni jalan terakhir? Sebab tu juga ramai waniter bertahan walaupun perangai suami macam hansuang sebab kesan emosi tu effect dekat anak anak. Dorang ni walaupun happy happy, ku rasa mestilah ada rasa sedih, sakit, iri hati tengok kawan kawan lain membesar lengkap berkeluarga. Lagi pula ada porumer cakap deme masa kecik kecik susah la juga. Dah tu bapaknya takde ke bagi nafkah anak? Kata sedara mara Tan Sri Rozali, sedara mara tak tolong ke?

asfaz replied at 16-8-2024 12:19 PM
Kekadang org yg ada masalah dalaman ni dia igt org tak paham tpi nak org paham dia ada masalah. Wa ...

Betul, sebab tu lah ramai tak nak declare dorang ada mental issue, sebab masyarakat kita ni masih taboo bab bab ni

Melayu je tak boleh BD. Mana boleh macam tu, selagi ada perasaan tak waras tu, BD ni memang tak kira ugama dan peringkat umur pun. Mintak mintak kita dijauhkan dari benda macam ni.

biskutmayat replied at 16-8-2024 02:32 PM
Betul, sebab tu lah ramai tak nak declare dorang ada mental issue, sebab masyarakat kita ni masih  ...

Ai teringat kes tahun lepas or sebelum tu,ada isteri hilang. Suami dia ckp isteri depression. Tpi cara dia cakap tu macam persendakan sakit isteri. Isteri cikgu rasanya.
Tak igt apa akhirnya sb macam tergantung aje takde update.

biskutmayat replied at 16-8-2024 02:20 PM
Meaning in between dia melilau dekat area jambatan jam 11PM tu (pergi kedai beli air) dia off phone ...

Tak sure..tp CCTV tu tunjuk melilau tu around 1130 masih hidup

Yg beli air semua tu maybe lepas dia hbs running 3km tu laaa...

Haah abg ipar dia pergi dulu..bini dia g amik mak arwah pastu mak arwah pengsan2 xkuat hati bagai

So lmbt sikit la smpi ke forensik tu

shinsrdn replied at 16-8-2024 10:15 AM
aku register forum semata-mata nak komen psl ni je.. yg ada tiktok tu, korg gi check repost2 terakhi ...

ooo.. baru faham kenapa sesetengah orang suka repost quotes la.. mende2 yg bukan type sendiri..
nak tengok sape concern eh?

well.. aku ada sorang abg yg mcm tu.. bukanla repost quotes, tapi kerap pos kata kecewa la.. tak dihargai la.. bla bla mcm2 ayat sedih terpaling..
memang berderet2 menderu2 ucapan semangat dari kawan2 heols.. tapi seketul pon takde dari family members.
well.. heols mmg tak rapat dengan family.. bukan kata tak rapat gaduh ke apa... tak sejenis bz memanjang.. buat keje sendiri.. tak libatkan diri dengan masalah kt rumah.. kira lepas tengkuk sendiri la.. jenis tak cakna.. kalau nk mintak tlg ke apa.. kene request.

memang mcm lonely la.. umur 40+ bujang.. tapi heols bz manjang mcm2 aktiviti.. henpon mmg berjahit kt tangan la.. segala mende luah kt sosmed. memang gitu la kot org lonely n kebosanan

Bd ke... Ya Allah kesiannya.
Semoga arwah tenang di sana. Berat sangat masalah yang ditanggung dan takde jalan keluar sampai nekad terjun.
Kasihanilah dan empati dengan saudara dan pasangan kita. Depression tu bukan diminta datang pun.

semoga arwah ditempatkan di kalangan orang beriman.

Nurkaseh01 replied at 16-8-2024 08:26 AM
Makcik tt and fb tiba2 tak paham maksud mati mengejut. Siap tanya abestu mcm mana dompet, fone bole  ...

Ya Allah betul.. i rasa macam nak hempuk kepala sorang2 yang tqk faham maksud mati mengejut ni.. ada jumpa satu komen tu dia kata "takkanlah mati mengejut....Dah tentu2 arwah mati lemas " ...

Namasayaomel replied at 15-8-2024 03:43 PM
betullah..masa arwah my dad mninggal pun camtu...2 hari rasa x hadap phone...urgent call pun yg tt ...

Tak juga. Masa mak aku meninggal, aku dok post dkt FB, setiap org komen aku reply padahal jenazah mak aku ada dkt rumah. Aku dok dekat rumah sebelah, rumah jiran, aku buat hal aku sendiri. Sbnrnya time tu aku in denial. Sampaikan masa bukak Kain kapan utk tgk Kali terakhir pun aku xnak tgk, kena paksa dgn adik beradik aku. Aku siap ckp dah tgk dah masa Mandi td ( aku yg mandikan jenazah), dah xnak tengok.

Dekat kubur aku tgk awal2 je, dah timbus, doa semua aku xjoin. Aku dok je dkt rumah dok reply mesej FB. Mlm Tu tahlil aku mcm xde apa. Dah balik KL, baru aku teriak..2,3 bulan hampir stiap mlm aku nangis. Separuh jiwa aku takde. Sampai skrg kalau teringat mmg nangis.

intan_smsb replied at 16-8-2024 01:53 PM
noor cari tiktok nidza afham

Ok ok...tq...

red_velvet replied at 16-8-2024 03:24 PM
Ya Allah betul.. i rasa macam nak hempuk kepala sorang2 yang tqk faham maksud mati mengejut ni.. a ...

Hahahhaaha iye dorang tiba2 buat tak faham

matjerk replied at 16-8-2024 01:59 PM
Ni antara yg arwah repost

Oh...ttg kematian..tp ni bukan tanda2 nk bunuh diri atau depression tp dia cuma ingat pada kematian

biskutmayat replied at 16-8-2024 02:32 PM
Betul, sebab tu lah ramai tak nak declare dorang ada mental issue, sebab masyarakat kita ni masih  ...

I kenal ada sorang psychiatrist yg bagi treatment kat ramaiiiiii staff companies besar, tapi off record sebab patient x nak company tahu.

Luaran nampak gah semuanya. Hakikatnya mereka merana sebab stress. Nasib baik jenis berduit so pegi dapatkan treatment kat privates & self-pay. Tu yg jenis family supportive la.

Yg jenis family conservative tu sampai kesudah merana sebab family (husband/wife/parents) tak kasi jumpa psy untuk dapatkan rawatan sebab bukan 'sakit gila', x nak org tahu, x nak bos tahu. Kesian I ols menengoknya.