CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Suami Izreen Azminda Ceraikan Isteri Pertama

apesal xsambung je kat benang yang dah ada?
dah v6 dah pong

semua dia dapat kehidupan yg lebih baik after kena cerai.

anak2 dapat kat intan tak? i hope lah dapat...

SalenaGomez replied at 28-2-2018 09:29 PM
Sian nya intan...dia dah lah x bekerja kan?

Rasa mcm x. Meols sebak baca news smlm yg ckp kdg2 jer dia g rumah kakak dia. Sbb dia takde kereta. Allahu!

Alhamdulillah intan dah bebas dr lelaki tak guna ni. Intan takyah lama2 sgt nak merintih tu ye.. ude tu sah2 dah lama niat nak ceraikan ko. Bulan 11 dah failkan cerai. Agaknya spekuan iols masa berskandal dgn jering lagi kot dah bercadang nak bcerai tapi si intan pregnant plak.. jerin dah merenyam tak sabar2 bjimak 24hrs tu yg kahwin gak diam2. Alih2 bila intan tau terus x balik rumah...nampak tak game ude. Pastu ingat bole aman2 bcerai.

sarukhan replied at 1-3-2018 10:02 AM
Alhamdulillah intan dah bebas dr lelaki tak guna ni. Intan takyah lama2 sgt nak merintih tu ye.. ude ...

Sedih betul ayat ude tu. “Sbb dah takde perasaan” dekat intan. Ya Allah! Isteri yg dah lahirkan zuriat dia, bersusah payah bersama dari awal kahwin, alih2 blah camtu jer sbb dpt org lain. Masalah meols emosi lebih, kalau dpt lebih cantik jelita dari intan, meols boleh gak terima. Ni intan lg comey sejuk mata memandang. Semoga cash mendapat kat ude dan jering.

Follow Us
Tak terkejut punn...

Punca perceraian??

I Tolong copy paste dr siakapkeli.

Suami kepada pelakon Izreen Azminda hari ini telah mengesahkan bahawa penceraian salah satu jalan terbaik baginya kerana merasakan sudah tiada hati untuk menjalani hidup bersama isteri pertamanya, Intan Liana.

Tambahnya lagi dia sudah tidak mampu untuk berbohong dengan diri sendiri untuk mempertahankan rumah tangga itu sedangkan hatinya bukan pada Intan.

"Agak lama juga saya membuat pertimbangan dan perpisahan adalah jalan terbaik. Bagaimanapun, kebajikan isteri pertama dan dua anak kami, Arish Muqri, 4, serta Ariq Muqri, 1, tidak akan diabaikan.

"Saya kecewa dilemparkan tuduhan melulu netizen yang menganggap saya sebagai bapa yang tidak bertanggungjawab. Apa juga yang terjadi antara saya dan isteri pertama, itu masalah kami. Tidak perlu mengaitkan anak saya,"

"Saya masih belum melafazkan talak terhadap Intan Liana. Ketika ini, kami dalam proses perbincangan mengenai nafkah dan hak penjagaan anak.

"Saya terkejut apabila dikatakan sudah melafazkan cerai terhadap isteri pertama, sedangkan ia baru sebutan kes,"

Walau bagaimana pun, Ude dilaporkan bakal melafazkan cerai terhadap isteri pertamanya selepas memfailkan permohonan di Mahkamah Rendah Syariah Gombak Timur. Permohonan cerai dibuat pada 30 November tahun lalu.

Bertabahlah intan..
dari pada menderita jiwa raga sebab bermadukan jering, baiklah ko jd janda meletops lepas ni..
saham janda kan tinggi...
nak2 janda yg teraniaya dek janda lain..
semoga Allah terus mengiringmu menjalani kehidupan yang lebih bahagia..

untuk jering.. berbahagialah di atas penderitaan insan lain selagi boleh...
pembalasan? ko tunguu je la jering oiiiii

Dah tau takde perasaan ape hal ko kawin dgn dia!? 5 tahun hidup dgn ko rupanya lakonan semata2. Kesian intan melahirkan zuriat ko boleh blah mcm tu je just bcoz ko takde perasaan! Eeee bodohnya kude ni!

what to expect.
.hati dn perasaan bkn blh dipakse..laki tu dh xde ht..xkn nk suruh ddk dgn laki yg dh xde ht..die dh ade org lain tu sbb dh xde ht..

Kak-Leen replied at 1-3-2018 08:02 AM
Humblenya... One in a million kot nak jumpa mertua mcm tu.. Tp mak kude x buat kot... Kan dia saya ...

baik sangat orang nya... setiap tahun datang rumah nak tengok cucu..
walaupun diri sendiri tak banyak duit, dia bagi juga cucu tu duit raya
anak jantan tak guna tu dah 6 bulan tak bayar nafkah

wei ude... kalau kau takde hati pun dengan intan
jadi lah lelaki... datang jumpa dia dan cakap dengan dia baik2
aku sure 100% intan boleh accept sebab dia pun ada maruah... bukan macam bini baru kau tergedik sana, cinlok sini....
tapi kau buang dia, kau guna reputs sebagai orang tengah untuk bagitau yang kau takde hati kat dia
itu perangai setan tau...
aku nak kata perangai pondan tapi setahu aku, pondan pun berani nak berdepan dengan orang kalau dia tak mau... bukan buang macam ni je
pengecut...
buang je lah telur tu bagi makan anjing

macam mana kau nak dia dulu, macam tu lah patut nya kau putuskan ikatan dengan dia
walaupun beribu cercaan kau kena hadap
tapi aku yakin, intan akan jaga aib dan masalah kau dengan dia rapat2 kalau kau bincang elok2 dengan dia
tapi kau tak hormat langsung dia, position dia sebagai mak kepada anak2 kau, kau tak hormat dia sebagai wanita dan isteri....
sure nanti jering pujaan kau pun akan pijak2 kepala kau je nanti
kau tengoklah......

takpelah hari ni kau happy
esok lusa tulat... kau dengan jering bakal mati mereput!
balasan Allah itu pasti

mariane replied at 1-3-2018 10:10 AM
I Tolong copy paste dr siakapkeli.

Suami kepada pelakon Izreen Azminda hari ini telah mengesahkan ...

ikutkan betul la apa dia buat ni..
dah tak ada perasaan, baik diceraikan dari digantung tak bertali..
tak yah la nak memaki sangat macam kita ni bersih dari dosa..
kita ni semua manusia biasa je..
cinta kasih sayang tu semua perasaan yang boleh bertambah atau boleh pudar..
and kalau betul dia sayang bini dia, dia takkan ada hubungan dengan orang lain dari awal..

apa pun.. i sokong boikot je ude dengan izreen..

Kak-Leen replied at 1-3-2018 08:02 AM
Humblenya... One in a million kot nak jumpa mertua mcm tu.. Tp mak kude x buat kot... Kan dia saya ...

kakak kat opis aku , bekas bapak mertua dtg teman ke makhamah syariah utk lafaz cerai pada kakak tu , sampai selesai..dan minta maaf dekat kakak tu lagi

niena90 replied at 1-3-2018 10:21 AM
Dah tau takde perasaan ape hal ko kawin dgn dia!? 5 tahun hidup dgn ko rupanya lakonan semata2. Kesi ...

Sebelum dan baru-baru kawin ada lah perasaan.. tu sebab beranak dua..: mungkin perasaan tu hilang setelah dia kawin lain....

Intan xpelah biarlah ude itu lalui idup die dgn bini baru..u ade anak yg plgggggg berharga dlm dunia ni...sabar..Ade hikmah ni..doa byk2..sabar tau..

prettyuglybabe replied at 1-3-2018 03:07 AM
ikutkan betul la apa dia buat ni..
dah tak ada perasaan, baik diceraikan dari digantung tak berta ...

I kutuk ude sbb cara die... walau betul dah tk de hati patut sekurang kurang nye bersemuka dgn intan.. bukan mengelak.. intan tu bkn gf die.. isteri & ibu kpd 2 anak die..

lelaki dayus...boikot ude dan izreen

Minami2013 replied at 1-3-2018 11:18 AM
I kutuk ude sbb cara die... walau betul dah tk de hati patut sekurang kurang nye bersemuka dgn int ...

kita pun tak tau cerita sebenar-benarnya..
hal rumahtangga dorang, biar dorang yang selesaikan..
kadang hal berantakan jadi sebab campur tangan orang lain/netizen yang umpama duduk serumah tidur sekatil dengan deme..
elok kita stay out from masalah rumahtangga mereka..
what we can do, boikot ude dengan izreen..
nak maki-maki pun dapat apa..
dorang tak terkesan pun dengan makian tu..
but dengan boikot, baru ada kesan kat kerjaya mereka..