CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Giler....Terludah BMW, Budak Dibelasah Setengah Mati !

Anak korang baik-baik ya.. tak buat sepah, makan duduk kat meja.. Seriusly kagum dan share la macama ...
cmf_Strawberry Post at 5-1-2011 09:35

Kalau train dr kecik takde susahnya. Dari kecil ajar anak makan kat dining table, tp mak bapak pun kena buat benda yg sama le, jgn lupa konsep kepimpinan melalui teladan tu. Jgn bwk pinggan nasi g mkn kat sofa. Kat dalam rmh kena disiplin jugak. kalau tidak rmh blh jadi tongkang pecah.

Hias rmh mcm biasa, ikut citarasa kita, jgn hadkan hiasan rmh psl ada anak kecik. Biar anak biasa dgn keadaan mcm tu supaya bila p rmh org takdelah jakun nak pegang sana pegang sini. Klu kat rmh anak nak pegang brg2 hiasan kita, bagitau kat anak dgn nada baik yg dia tak boleh sentuh n main dgn benda tu, itu bukan mainan dia, suruh dia main dgn mainan  dia, bagi kat dia mainan dia.  Klu keadaan tu brlaku lg ulang bagitau lg, lps 2 3 kali budak2 kecik dah paham, depa senang belajar, nak ajar yg tua lg susah.

Pi rmh org bwk mainan anak, supaya anak tu adalah akiviti nak buat, takdelah nak kacau brg org n org dewasa pun blh brsembang. Tp pilih jugak mainan yg nak dibawak. Kalau bwk pensil kaler make sure anak tu jenis yg kaler kat buku je dan bukan kat diniding ye, dah tu make sure pensil kaler tu tak terconteng kat sofa org.

Banyaklah benda yg blh diajar supaya anak jadi perangai elok. Kalau tak elok tu mmg mak bapak tak reti ajar.

ape punye jantan la...br pakai bmw da cmni kalo da pkai Lamborghini o Porsche mst terus die tikam je budak tu kn...harap2 die segera di tgkap n pic die d siarkan di dlm tb n paper...padan muke

gler ah...bukan tercalar pon...

Kalau train dr kecik takde susahnya. Dari kecil ajar anak makan kat dining table, tp mak bapak p ...
Orange1 Post at 6-1-2011 00:06

Yang nak membebel pepanjang ni kenapa?...kalau betul budak tu ludah, tak boleh ke tegur cara baik?...kenapa nak belasah sampai setengah mati...bercalar ke kereta dia? kalau jadi kat anak awak mcamana?..mungkin budak tu tak sengaja ke...baru 6 thn maa....bukan 16thn..

Yang nak membebel pepanjang ni kenapa?...kalau betul budak tu ludah, tak boleh ke tegur cara baik? ...
jazaa Post at 8-1-2011 23:25

Rileks la...bukan membebel panjang, aku menjawab komen org lain mcm mana nk kawal anak klu p rmh org. Sbg tuan rmh yg pnh mnjadi mangsa kedatangan tetamu yg bwk anak2 yg tak terkawal, aku pun komen le. Dalam kes ludah BMW ni aku pun tak setuju jantan BMW tu pi pukul budak tu. Dan aku juga menyalahkan ibubapa budak tu di atas perangai buruk budak ni disamping kelalaian mak dia yg tak tutup pintu sampai org lain blh masuk dlm rmh dan pukul anak dia.

Psstt...yg panas hati ni kenapa, ada anak mcm tu ke???? gurau je..

Reply 305# Orange1

Silap le...anak aku kalau gi rumah orang,kat mana mula2 duduk, kat situ lah sampai balik..nak merayap je, aku jeling sikit dah paham dah.Kalau buat tak tentu hala, balik rumah, aku cari kat mana "suis" yang patut di repair.  Tapi satu kita kena ingat, jgn pandai cakap orang tak pandai jaga anak, takut nanti anak2 kita lebih teruk dari tu...Mcm kes diatas tu, emak nya tidur dalam bilik, mungkin maknya kerja shift ke & pintu rumah terbukak tu memang salah lah, tapi lelaki tu tak boleh le suka hati je masuk rumah orang & belasah anak orang.  Kalau aku jadi mak sedara dia, teruk aku belasah lelaki yang tak guna otak tu...

Follow Us