CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] "Saya tak memilih, tp lelaki yg 'undur diri' bila tahu saya smbg PhD"

Iyo. Sian kan dia. Terlebih kelakar pun lelaki tak suka.

cari yg sekufu. phd cari yg phd lah

MissNigga replied at 25-2-2016 09:33 PM
kalo dah andartu tu ... dan sukses pulop .... kalo dah tak dok jodoh .... pasrah den redha jer...
b ...

kan uolss. setakat belajar tinggi2 ilmu duniawi ni dah ramai.

cuba bawak belajar ilmu ukhrawi juga. baru seimbang dan xde merungut sana sini

muka tak jambu, mana jantan yang selera. Dah tu tunjuk pandai. Buat boring jer, Dengan cermin mata tebal, Stim semua hilang. Dah tu nak berbual pasal agama. Hidup lah kau dengan kau punya phd tu,

Alahai, kawan serumah aku dulu ada je master
masa umur 14thn dah pergi tunaikan haji dgn family
tp bercinta dgn org ada SPM je, kerja kampung lg

tp dia takde pulak dok canang kat bf masa tu yg dia belajar tinggi, dah pg haji blaa..blaa...
masa nak kawin, mak dia siap nak letak hajjah dlm kad kawin
mati2 dia tak nak sbb nak jaga air muka bakal suami
skrg dah anak 2 pun
boleh je kalau belajar tggi tp low profile kan...

Lect iols di Universiti dulu pun andartu juga.
Hari2 dia macam stress.

Org kata, kalau pompuan yg bujang lama sgt ni, hormon kewanitaan dia tak keluar2  (faham2 jela). So bila tak keluar tu yg jadi selalu nak marah2.

Follow Us
cmf_premierleag replied at 25-2-2016 11:46 AM
Realiti perkhawinan yg aku baca kat porem ni :
Kat bod FD mcm2 isu la
Even ada poremer sendiri yg  ...

Kenapa nak diulang ulang ya kak.
Sendu tu bukan la setiap masa.

Takkan saya nak cakap saya bahagia. Saya ok. Saya gembira.

Kadang2 bila kita didatangi masalah, kita merasakan life kita sendu.
Itu je.

Sebenarnya sbb saya tak bersyukur.
Padahal ramai lagi yg punya masalah lagi teruk dari saya.

takde gambar ke minah ni,tepek sket

dah boleh htr resume ke

qronaldo7 replied at 26-2-2016 09:01 AM
cari yg sekufu. phd cari yg phd lah

Kalo wana ada phd kalo boleh xnak cari yg ada phd
Dah la wana ni lembut..

wana89 replied at 26-2-2016 11:18 AM
Kalo wana ada phd kalo boleh xnak cari yg ada phd
Dah la wana ni lembut..

apa kaitan phd n lembut ni sis

phd tu penyakit hasad dengki

akak ipar aku ada phd lecturer.. laki dia kerani biasa ada spm je.. tp laki dia yakin, pandai cari duit lebih.. laki dia ada umah sendiri n kereta sendiri.. bab financial mmg pandai... aman damai je idup akak ipa aku walaupun beza education background...

sally03tomato replied at 26-2-2016 11:44 AM
akak ipar aku ada phd lecturer.. laki dia kerani biasa ada spm je.. tp laki dia yakin, pandai cari d ...

kalau dpt laki yg jenis nak usaha lebih utk kesenangan keluarga xpela
tapi ramai je laki yg jenis 'redha' dgn gaji yg dpt tiap bln even hutang keliling pinggang ujung2 minta pinjam dgn bini yg keje
konsepnya 'kalau aku xde duit isteri kan ada bleh tlg'

qronaldo7 replied at 26-2-2016 11:23 AM
apa kaitan phd n lembut ni sis

phd tu penyakit hasad dengki

Tu PhD lain la uols

klu ramai blah, bukan salah laki dah, salah kau sendiri. Ego ko sendiri kut makcik. Tak pun kau riak sangat ke. Tak reti low profile ke. Tak abis2 canang PHD kau tu ke. Tapi yang aku pasti, kau tak sedar diri duk bagi macam-macam alasan

salam, mcm mane aku boleh terlepas dgn tred bidang kajian aku ni..?

ok, kita kena kembali kpd basic..yakni

28-34 tahun - andartu junior
35-39 tahun - andartu senior
40 tahun keatas - andartu forever

persoalan knp lelaki malu2 kucing dgn wanita berpendidikan tinggi?

banyak faktor knp lelaki menolak wanita berpendidikan tinggi...antara sebabnya:

1. kurang keyakinan diri, yakni lelaki berpendidikan rendah dr wanita tersebut
2. ego lelaki yg tidak boleh wanita lebih dari dia
3. sikap dan sifat wanita tersebut

mengikut kajian saya, bilangan andartu di malaysia amat membimbangkan sehinggakan sudah menjadi satu masalah besar kepada negara...kita tengok shj artikel di atas yg di tepek oleh TT...

kebanyakan andartu akn memberikan pelbagai alasan seperti nak kejar kerjaya, tiada masa, tidak ade calon yg sesuai, etc...sebenarnya alasan2 ini boleh di tong sampah kan...

nak salah kan jodoh? sudah berapa kali al quran ckp "aku tidak akan mengubah nasib sesuatu kaum sehingga kaum tersebut mengubah dirinya sendiri"...jodoh, rezeki dan maut di tangan tuhan...iye, benar...tetapi usaha manusia memainkan peranan yg sangat besar dlm menentukan samada tuhan memberi rahmat tersebut...

happy being alone? i doubt very much...tuhankan jadikan hawa utk menjadi pasangan kpd adam...tuhan tahu keperluan naluri manusia...kalau tuhan tidak menjadikan hawa...sudah lama kaum adam berada di syurga...dan kewujudan hawa menjadi insignificant...wallahualam...tuhan maha mengetahui...i would rather be in heaven dan getting a woman...

knp andartu bertambah? di sebabkan masalah andartu itu sendiri...gerakan feminism juga memainkan peranan dlm menyimpang pemikiran wanita2...ini semua matlamat yahudi utk melemahkan umat..

peningkatan andartu juga boleh meningkatkan budaya LGBT di dalam masyarakat...this we cannot tolerate..lelaki dan wanita mempunyai nafsu seksual, ini adalah lumrah alam...apabila sesuatu kejadian semulajadi di sekat...maka bala tuhan akan menimpa..

bilangan andartu dlm workforce pun semakin ramai, ini memberikan kesan negatif kpd budaya kerja di mana elemen balance of work and play tiada...apabila andartu menjadi ketua, kesan management mereka akan menjejaskan organisasi hence, the lack of productivity...

apabila bilangan andartu meningkat, faktor kesihatan golongan ini akan menjejaskan masyarakat...siapa akan menjaga mereka nanti? masuk rumah orang tua? hospital bahagia?

lelaki tidak memandangkan kelulusan seseorang wanita, lelaki mencari seorang isteri yang dapat menjaga rumahtangga dan anak-anak dgn baik...itu je...if u have a degree, master or phd...that is a bonus, but not something that a man would need...

sekiranya seorang wanita tahu betapa besarnya dan mudahnya mendapat pahala apabila berumahtangga dan mempunyai anak2, maka wanita2 akan berduyun duyun utk menikah...seorang isteri akan mendapat pahala seperti air sungai yg mengalir apabila menjaga rumahtannganya...

kalau kita lihat di negara2 barat...masyarakat mereka sudah rosak dgn budaya bersekedudukan, melahirkan anak luar nikah, LGBT dan lain-lain...ini di sebabkan lelaki dan wanita mereka tidak mahu berkahwin..menolak lumrah alam...

Saya nampak Malaysia sudah ke arah tersebut, bilangan andartu sedikit sebanyak akan merosakkan masyarakat...

happyness is a subjective matter, everyone has the right to be happy...but what is the meaning og happiness? happy on this earth only? or the hereafter? everyone has a choice...

aku peratikan aje komen2 sini
jadi andartu pon andartu lah... nk wat cane... mintak2 aku x menyusahkan org dan jadi bahan ketawa org... kalo berlaku, baiklah aku angkat kaki dr golongan2 ske mengata ni
lets spread love and positive vibes... gittew bak kata fazura

thread ni bncg phd lain ek

ifanonline replied at 26-2-2016 12:00 PM

ok, kita kena kembali kpd b ...

wow hebat!

Edited by Abangspek at 26-2-2016 12:34 PM
ifanonline replied at 26-2-2016 12:00 PM

ok, kita kena kembali kpd b ...

bijak! Saya setuju. Pendidikan bukan sebab utama. Lelaki mencari isteri, bukan mencari pekerja, jadi tak peduli pun akademik camne resume camne sijil hape. Yang penting, boleh buat bini ke tak? Tu yang selalu mulut laki duk cakap. "Pompuan tu oke, elok buat bini" bukannya "pompuan tu pendidikan tinggi, oke, boleh buat research paper, journal bawak masuk conference, dapat sponsor grant untuk research, goyang kaki la kau bai dapat duit biasiswa dengan grant"

Tapi nak wat guane... pahala bukan dalam bentuk fizikal seperti harta dan wang kertas ataupun sijil. Tak nampak, maka tak dicari, tak kiralah laki ke pompuan ke