CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: otomatic_prince

[hapdate pg1] Bekas Isteri Salih Yaacob Kato Puncanya Ialah Kewangan!

Inilah salahsatu cth  lelaki x pk pjg...waktunya sia2 mengumpul bini n wat anak rmi2 pastu anak terbiar..alangkah ruginya x dpt bermanja dgn anak n spend quality time ngan family.satu kerugian yang besar

Inilah salahsatu cth  lelaki x pk pjg...waktunya sia2 mengumpul bini n wat anak rmi2 pastu anak terbiar..alangkah ruginya x dpt bermanja dgn anak n spend quality time ngan family.satu kerugian yang besar

Omputih bilang dont argue with woman, aku cite apa aku fikirkan , the rest terpulang ler

Quran kata kerusakan di.mukabumi ni adalah dari tangan manusia

Aku dah lama tulis, dah bertahun aku mentioned
Dunia ni aman.kalo manusia aman , manusia aman BILA LELAKI AMAN DAN LELAKI AMAN BILA PEREMPUAN AMAN , blajo ler bersyukur

ajinomotonosuga replied at 4-2-2016 12:22 AM
Zahir bleh , mampuuuu tp yg ulama tafsir sukar dan mustahil adil ialah bab batin, misal curahan ka ...

so betullah no way boleh berlaku adil...

tak boleh kah kau ni menulis cam normal person..
pening ku nak faham... first peranggan aje faham..

ajinomotonosuga replied at 4-2-2016 06:40 PM
Omputih bilang dont argue with woman, aku cite apa aku fikirkan , the rest terpulang ler

Quran ka ...

belajar bersyukur ada satu bini boleh kan bang aji?

isunya punca cerai ni kewangan.. SY tak mampu adil, isteri muda dimewahkan
isteri ni pulak kena fikir mana nak cari duit belanja, dahlah anak dia ramai..
tak ke menzalimi isteri kalau macam tu? takkan nak tadah tangan syukur je?
part tanggungjawab suami & ayah nak letak kat mana?
adil tu apa bang aji? letakkan sesuatu di tempatnya kan?

qur'an pun bela kaum wanita juga.

ajinomotonosuga replied at 4-2-2016 06:40 PM

Quran ka ...

aji aji.. tetap nak bela sy... wpun terang2 sy x mmpu berlaku adil

knapa ppuan.je yg harus bersukur aji.. lelaki xpyh bersukur ka.. laki mmg tggjwab berat tapi aji pikir laki skrg mo tanggungka tgvjwb yg berat2.. sikit da laki yg mcm tu.. biawak yg bnyak..

laki la xmo besukur.. dpt 1 bini.. tau xmmpu adil .. kawin lagi.. yg mmndam rasa.. redha.. ppuan juga..

Follow Us
Lelaki, bila tak mampu berlaku adil, bila tak mampu nak bagi nafkah kat anak bini, disalahkan perempuan dan disuruh perempuan redho padahal diri sendiri agamanya tunggang langgang, sebenarnya poligami sebab nafsu, bukan sebab nak tuntut syariat agama. Macam sorang dot dot dot dalam thread ni. Bukan main nak bagi ceramah agama. Poodah

farlis replied at 4-2-2016 02:18 PM
bilax nak ngaku salah, semua nk gunakan agama..come on laaaa.....
Islam tu indah sangat
Tapi jgn  ...

Biaser lerr. Bab poligami mestilah nak kena ikut sunnah uollsss. Kena la selit2 bab agama sedikit sebanyak. Tipikal lelaki

ajinomotonosuga replied at 2-2-2016 01:17 PM
Kenapa dah 23 taun mintak cerai? Toksah nk mohong laaa pompuan, kat sapa ko adu.masalah selama suami ...

mcm babi je komen kau dek....lapar pelir SY ke

arira_arora replied at 2-2-2016 01:46 PM
mmg la jodoh.. tp tak cpt sgt ke kenal org lain trus kawen.. 3bulan je nok..

bukan ke kenal dh lama dr kecik?

X silap dulu ramai dok puji abg jem ni
Pandai jg hati bini2 bla bla bla....
Skrg tba la masa utk ngutuk lak
Dr dulu aku typical sket bab llaki pologami ni
Mmg zahirnya adil tp mesti akan ade lebih ke arah lain
Tipu la kalu wife2 x rase kecik ati...pastu bab l2 'malam' tu lg la.... sory...aku geli....

sy di dah penah gi haji ke

Edited by ues1331 at 5-2-2016 12:54 AM
taksukapeanut replied at 4-2-2016 03:02 PM
kannn.. kena pandai aim.. tapi haflin tu bukan dah no 1 ke? sebab dah berani declare diri dia dati ...

Katanya tak kisah bini no berapa pun still boleh gelar diri datin. Dia still maintain no 4 rasanya. Tapi kalau ikut dia, yg 1st dah kena cerai so dia no 3. Tu yg tambah baran si ned tu huhuhuhuhuhu. Kesimpulannya tak nampak lagi yang poligami ni betul2 bahagia. Kalau awal nampak bahagia pun belum tentu akhirnya sama. Cth dah banyak, arwah M.Rajoli, Naza etc etc.

mmg patut dimandulkan je abg jem nih

Lepas ni jangan ada lak wanita yang offer diri nak jadi binik ke 4 si SY ni.
Kalau ada...hurm..paham2 ajala. Pada pandangan aku la...lelaki yang kuat menyingai, pastu buat2 ada di kalangan wanita2, maka lelaki ni harus dijauhi.....tong kosong je pun...janganla ada yang nak tukar status dari Cik ke Puan...terus aja kawen ngan si SY ni....
Nak kata poket tebal...rasanya tak kot...tu la pasal bini mintak cerai....

Dari dulu aku pelik. Anak 13, isteri 4, berapa la gaji SY ni setiap bulan supaya cukup kasi makan pakai...

faraway1 replied at 4-2-2016 06:56 PM
so betullah no way boleh berlaku adil...

tak boleh kah kau ni menulis cam normal person..

kalo aku tulis ko paham mungkin ada lain tak paham..so sampai bila?  ni ler contoh pompuan tak reti syukur dan kebanyakan pompuan memang susah nak bersyukur

kalo dah tau poligami tu susah, napa isteri tak sama sama mudahkan, paling tidak jadi manusia kuat bersyukur, sabar dan memahami beban suami dan nak tenguk kaum sejenis ada suami gak, sharing is caring katanya

pasai pa nak asik carik salah dan kelemahan lelaki, kenapa tak selalu fikirkan yang positif

bagus ler dia blah, jenis mata duitan, yang tak setia, mudah di beli, bang jem tak perlu bini cam tu..cap ayam !!

ko ingat ko sapa , nak aku tulis sampai ko paham? ingat abis cam tu? kalo de sapa lain tak paham ko nak tanggung? idakkknyaaa..sifat pompuan cam tu ler

sifat tamak gitu, diaaa aje nak di fikirkan, kalo dia ada otak, bukak mata luas luas, fikir kekurangan diri dan kebesaran tuhan baru dia sedor tapi jarang nak sedor diri

bila dia dah seronok hidup dah mewah dah senanggggg , dia akan susah nak lepaskan kalo tuhan uji, dia ingat dia tu tup2 terus jadi cam tu , tak sedo sekadar pinjaman, kentot pun salu busuk, berak pun busuk macam taik kucing tapi depan cermin ingat dia paling cantikk..tu pasal wajib sedorkan pompuan cengitu

mizzmimi replied at 4-2-2016 07:44 PM
belajar bersyukur ada satu bini boleh kan bang aji?

isunya punca cerai ni kewangan.. SY tak ma ...

takdok bini pun syukurrr.masih de nyawa bleh tuntut ilmu kenal pencipta

ada 1 bini syukurrr, ada sampai 4 bini pun syukurr

korang segaja takmo paham esp pompuan sinii aku tulis ajak blajo bersyukur apa saja kurnia tuhan

kalo rajin syukur kureng ler rasa sakit hati dengki kuat umpat asik bebel asik tak kene asik kekurangannnnn jek..tu point aku

abang jem takmo ceraikan, dia mintak lama dahhhh, aku dah baca kisah dia, tipikal kisah oang berumahtangga ler, sama je punca, berapa ramai cerai walo 1 bini atas sebab kewangan..sebelum nak pot pet apa apa, kita semak diri dulu, tanya diri kita ni adakah dah kadar atau dah jadi jenis MANUSIA TAU BERSYUKUR ATAS NIKMAT ALLAH swt??? tuu kene tanya dulu

misalkan suami baru tu kawin agi 2 dan jadi 4 bini dah dia masih jadi bini kedua macam tu..tokleh ker or mustahil ke jadi cam kes sekarang ni? punca? punca yang sama suami baru KINI SUDAH TIDAK ADIL..mustahil ?? pada aku takkkk..kalo tuhan nak uji ujian sama haa..buleh je tapi kalo jadi agak agak sebab kenapa ??duittttttttt masih tak cukup, tak adil suami baru tu bila dah berbini lagi 2?? nehiii.. punca nya masih sama akhlak takdok..tak reti bersyukur, itu ler punca utama, sampai mati ko takkan tenang hidup walo macam macam ko cuba tu cuba ini hanya sebab tak reti tak belajo bersyukur

ingat madu madu nabi kita tu tak gaduh, tak penah di tawarkan cerai oleh nabi ? korang tak blajo ke kisah tu? ingat depa tak tau ka nabi lebih sayangkan aishah r.a??

tak penah puasssss, tapi kalo bab ni di tuduh lelaki yang salu tak pernah puas..1 bini tak cukuppppppp, nak sampai empatttt, ya robbiii bukak laa minda tu skit

sama ke lelaki pompuan? fungsi peranan etc. sama ke? kalo misal ada perang, ramai janda perangg haaa..abis nak wat lagu mana? kasik cek brim aje? tu zahir...nenek wok dah 100 taun lebih pun nak kawin gak..pasai zahir ka? tu laaaaaaa aku tulis panjang2 suh blajo korang pompuan emosi jekk, takmo fikir

kalo sapa kawin lebih bini muda, syukur laaa..ramaiii umat nabi nanti haa..abis tang ni cek plak bab lain cam tanggungjawappp etc

kalo sapa kawin bini dah tuaaa kerepot..syukur laaa..nenek tu adaaa teman borak gurau sendee memalam.main polis sentri lam dapor or main ar di bilik air

apa pun nikmat tuhan kita syukurrr bebanyak..ni yang kita tak dok or kureng, tu yang iblis suka dan selit dan pujukk..tu jadi penceraian

IzzahF replied at 4-2-2016 05:07 PM
Ubat problem society yg mcm mana nye..
dah terbukti yg berbini byk ni anak2 selalu menyumbang mas ...

I second you.

Mmg lelaki melayu bila ckp bab poligami tiba2 jd alim ulama. Hafal hadis ayat quran sume. Padahal sekalipun x pernah suh anak solat x pernah suh anak ngaji quran x pernah kisah pun bini tu cukup ke solatnya pandai ke ngajinyer. Xde keperluan pun nk kawin lain bila xde kemampuan dr segi syarak. Tp heran jugak la sbb dgn sikap gitu pun mereka masih dpt jodoh tu. So bg i syarat yg di letakkn dlm quran untuk poligami tu sekadar panduan je. X cukup syarat tu pun ramai lelaki boleh poligami.

perembes replied at 4-2-2016 08:23 PM
aji aji.. tetap nak bela sy... wpun terang2 sy x mmpu berlaku adil

knapa ppuan.je yg harus bers ...

saya nak tanya , tak mampu beraku adil tu di mata SIAPA? di mata abang jem kaa..mata ex bini kaaad..di mata kamu??

kalo abang jem ikut mata selain mata dia sendiri berkat ilmu dan hidayah tuhan kat dia...sampai bila nak adil?

yg munasabah nya dia ikut pandangan mata dia, apa itu adil yang pada aku abang jem tidak akan memurkakan Allah swt

ituuuuuuuu ler di katakan KETUA KELUARGA !!!! kalo dia ikut pandangan bini yang cerai tu..pada bini lain adil tak? haaa ce ko tanya kenapa mereka seme tak sepakat mintak di ceraikan?

kes ni bukan baru, kisah nabi pun ada, nabi pun penah offer cerai kat isteri dia yang berbelas tu..ko dah kaji?

kalo ketua asik ikut cakap bini..apa jadi? kalo abang jem ikut cakap ex tu untuk dia rasa adil, apa rasa bini lain ?? haa da tu sampai bila?

SEBAB TU POMPUAN SUSAH JADI KETUA, PASEI DEPA CEPAT EMOSI, aku tak kata tak bleh jadi ketua, pandangan aku ialah pompuan susah jadi ketua pasei dia cepat emosi, bila emosi iblis senang cucuk dan tipu haa..tu bahaya

abang jem dah buat bodo lama masa awal dulu dia mintak cerai so kini abang jem dah abiis sabar kut...bior dia dapat keadilan(kononnya)jadi bini muda kat suami baru tu plak dan aku doa kat Allah swt supaya beri pompuan ni hidayah supaya dia belajar apa silap dia yang sebenar!!

bior seme ni jadi pengajaran kat kita seme esp suami isteri dan paling khusus para isteri, belajo bersyukur nikmat ALlah swt, dapat suami tu syukur laa...suami kira berduitt..syukurrr, suami tak mandol bleh beri anak..syukurrrrr, suami pandai lawakkk..syukurrrr...tup tup suami kata dia nak kawin satu lagi atas sebab2 dia sendiri tahu..syukurrrrrrrrrrrrrrrr pasei terbelaaaa kaum sejenis..haaa tak btui kaa? kalo sapa kata tak btuii meh sini aku tonyoh kepala dia kasik btui