CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: otomatic_prince

[hapdate pg1] Bekas Isteri Salih Yaacob Kato Puncanya Ialah Kewangan!

mie07 replied at 1-2-2016 03:21 PM
senangnye la lelaki ..2 bulan x balik..

Heshe ada 3 lagi puki yg boleh henjut, so tiada masalah bagi heshe, takkan kempunan puki pun

hatikudus replied at 1-2-2016 05:51 PM
I is jealous dgn ex wife dia, umur 47 pun masih terlajak larisss..kellasssssss!

Cikki kenA gedik sket baharu laku.

Edited by Shahreen74 at 5-2-2016 09:09 AM
mizzmimi replied at 4-2-2016 04:11 PM
itulah jawapan dia yang iols ingat..
pebenda kosongnya ntah. gebang lebih je.
jiwa kosong pi la ...

boring dengar dia jd DJ ngan JJ tu petang2.. tah apa2.. lawak bodoh jer.. blur2 jer..

Agak2 Sinar tu ambik dia balik ltk kt slot petang sebb kesian kt dia kot.. klu kene berhenti.. apa keje yg dia ada?? mcmmana dia nak sara bini2.. anak2 dia tu... mungkin dok merayu2.. entah laaa... sendiri cari penyakit lah...

Ahkak ingat dia byk duit.. bukakn restoran ke.. kedai ke.. utk bini2 jaga.. ada incomenyer kt situ kan.. rupanyer kosong ye.. kesian.. ada duit xtau nak laburkn utk masa depan.. nampak mcm dpt duit abis gitu jah.. hujung bulan.. kering kontang..

ajinomotonosuga replied at 4-2-2016 07:21 PM
kalo aku tulis ko paham mungkin ada lain tak paham..so sampai bila?  ni ler contoh pompuan tak ret ...

so baik jangan tulis aji...
senyap aje..

aku tak boleh brain kalau orang gunakan perumpamaan Rasulullah berkahwin 4 utk poligami

keadaan di zaman Rasulullah dan zaman sekarang SGT berbeza

Antara sebab poligami adalah untuk melindungi ibu2 tunggal yg ada anak dan kematian suami dalam perang - untuk melindungi dan bertanggungjawap terhadap ibu tunggal tersebut n anak2 nya.

tapi keadaan sekarang byk sangat berbeza.

Perang dah takde.
Perempuan sekrg majoriti dah ada kerjaya dan mampu menguruskan diri n anak2 kalau ditinggal suami.
Rata2 yg poligami ni kahwin dgn anak dara.

Syarat berpoligami pun mesti mampu so kalau tak mampu kenapa nak kahwin byk?

Mcm kes SY, aku admit dia ada job bulan2 tapi dengan duduk di KL, nak bayar 4 biji umah kat Desa Pandan tu, 5 biji kereta, persekolahan anak2 dan makan minum 4 keluarga boleh bayangkan cost tak kurang dari 20k sebulan.

Bini dia pun dah lama bersama dgn SY. 23 tahun pun. Mungkin bini dia nak happiness.

Selama ni asyik nk bg SY happy je.

Salah ke ex wife SY ikut rasa hati n nak hidup bahagia?

Shahreen74 replied at 5-2-2016 09:05 AM
boring dengar dia jd DJ ngan JJ tu petang2.. tah apa2.. lawak bodoh jer.. blur2 jer..

Agak2 Si ...

Bukan dia ade bisnes ke?

Follow Us
tupai_tupai replied at 5-2-2016 11:00 AM
aku tak boleh brain kalau orang gunakan perumpamaan Rasulullah berkahwin 4 utk poligami

keadaan d ...

Kenapa asik syarat suami mestiiiii kaya?? Takdak leh fikir lain kaaaa? Sebelum nikah nk majlis pun dah beban bakal suami tuuu haa, satu bini tuuu je, so point aku syukur lah apa je mampu dek suami tuh. Ni applied kat bakal pak mertua gak, toksah over tp sme maklom mak mertua yg over, sapa kassim selamat? Loyarrrr? Doktorrr??? Majistrettt???

So napa dok tuju suami jee?? Cermin diri kaum ibu tu sme, kita ni pinjaman jekk, jgn ingat tongkat dunia selamanyaaa, pompuan is easily swept by emotion , nak nak dpt omputih, mula la pasan cam.merak kayangan walhal.mandi pun jarang berak tk basuh minum arak.cam air pili, ramai pompuan melayu.di bodohkan emosi

Syukur bnyak klo di risik orang yg sudi nk temankan kita sebagai suamiii, toksah tekan harga gila.babi, sekadar apa jantan tu mampuuuu, kendian jadi ler isteri solehah, bukan dok tgk kelebihan orang lain dan mula hati di rayu iblis

Abang jem bukan manusia, lelaki suami ayah yg sempurna tp saya yakin dia dah usaha terbaik

Dlm.usaha terbaik.tk.mustahil isteri ada yg jauh hati, pasei LEMAH IMAN ,mudah tergoda dunia, dia buat buat lupa.suami dah usaha terbaik, patut bntakkan sabar dan tolong suami apa yg wajar sambil ingatkan suami hak isteri, tp pasai pa spai ceraiiii? Sebab dia tamakkk, cinta duniaaaa, tak kuat iman di uji, ntah apa di adu kat kawan jantan tu masalah rumahtangga, last last kawin depa, nmpak sangat tamak, bagus pun bang jem sepak dia kuo, cap ayam lepas 23 taun baru tau true colors, ramai betina cam ni hari ini, lam porem ni pun ramai, banyakkkkkk, lai bnyak dari garam!

Baik toksah kawin dari dpt bini camtu, setia cuma pada duittttt , tak kawin pun tk pe, mudah di beli!! Tak dok maruah!!!

tupai_tupai replied at 5-2-2016 11:00 AM

keadaan d ...

Quran obsolette ekkk skang? Pasei skang dah tak do perang so takyah laa poligami.ekk

Tuhan cipta manusia berPASANGAN, wanita di cipta sebagai teman lelaki, sampai kiamat camtu

Poligami sebagai solution social ills tu kita cite lain

Tp poligami sebagai jalan halal FITRAH SEORANG LELAKI itu yg kita diskusikan

Masalah nya paling besar pada aku ialah 99.99 percent view hidup ni BUKAN DARI SUDUT FITRAH WANITA , tu yg puncanya

Sebab lelaki pompuan takkkkkkk penah sama walo sama kejadian ykni manusia, maka view tu.pun TAK BOLEH SAMA

Mcm kekuatan lelaki ialah fisikal depa tp.kekuatan wanita ialah air mata depa, misalan.je so tk sama

Quran cite kegembiraan lelaki.nomo satu ialah pompuan, an nisa,kendian anak anak dia, kendiannnn harta cam.kebun ladang sawah, kendian stable kuda kuda dia haaa ni sme.akan jadi lambang kejantanan lelaki

So view lelaki tu bukan pada satu mende aje, berbeza pompuan klo satu satu tuuuuuu je dia pegang SELAGI HATI DIA PUAS DAN AMAN

Klo pm.hangpa pun dok kata CASH IS KING ko paham aje lah NILAI.MARUAH.MANUSIA HARI NI

Susah nk cari manusia btui ikhlas hidupnya

skymania replied at 4-2-2016 12:12 PM
3 la laki raha ni sekarang eh... Mcm susun paku lak laki nya... Hurm..

2 x 5 je dua2 nih
sorang gatal asyik tambah bini
yg sorang lak asyik amik laki org je

ajinomotonosuga replied at 5-2-2016 12:01 PM
Kenapa asik syarat suami mestiiiii kaya?? Takdak leh fikir lain kaaaa? Sebelum nikah nk majlis pun ...

bagus jugaklah dia mintak cerai daripada kena berlakon konon bahagia dengan suami yang suka menunjuk kepala bini daripada hitung salah diri sendirifair and square.

bang aji saya pun tak nampak mana ilmiahnya komen bang aji ni
pun sama emo jugak salahkan exwife dia semata-mata
kalau dah nabi pun bagi pilihan ceraikan wife dia, i can see no way SY can't
bukak matalah luas-luas, berterima kasih lah pada exwife tu
at least dah kurangkan satu beban yang dia tak mampu nak tanggung tu
ini bagi statement implied that wife tu yang curang ngan kawan sekolah

tak sedar diri tak mampu nak adil, tapi nak bini 4.
cashlah exwife kasi telanjangkan kisah sebenar dia
dia pun sama nampak salah bini je

gigih abg aji reply komen sorang2... ..

beldandy replied at 5-2-2016 08:43 AM
I second you.

Mmg lelaki melayu bila ckp bab poligami tiba2 jd alim ulama. Hafal hadis ayat qur ...

Memang pun
Tetiba bab menggatal keluar dalil mcm2
Time tu la pulak tegakkan fitrah lelaki yg nak beromen 24 jam hatta atas belakang unta, apa di pikir tuhan jadikan manusia untuk beromen je?
Dlm quran byk2 ayat depa tekankan bab beromen tu fitrah lelaki

Yg beribu lg ayat tu depa tak pulak ambik tau
Takkan beribu2 ayat dlm quran tu semata2 bab fitrah lelaki?
Bab fiteah allah ada mcm2 perintah habuk tak paham

Dia bajet tuhan jadikan dia lelaki sbb diala hero pelindung wanita
So dengam romen tiap hari, anak berderet....kiranya dah settlela tggjawab jd hamba

Ooooowhh patutla dunia ni aman belaka
Sbb lelaki2 yg ikut fitrah nafsu depa ni dah perasan jadi hero

Shahreen74 replied at 5-2-2016 01:19 PM
gigih abg aji reply komen sorang2... ..

Dia pun tengah kosong jugak tu. Bini dia tak kasi dia poligami tu yang dia dok meroyan tak habis-habis huhuhuhuhu. Attention seeker macam nilah. Entah mana punya mazhab hujah hadis dia pakai entah. Kalau betullah belajar agama dia mesti tahu benda apa yang dia cakap banyak yang salah. Nabi sayang sama rata isteri-isteri baginda, takde lebihkan yang mana. Sebab itulah Allah hnaya benarkan Rasulullah poligami lebih dari 4. Allah tak pernah lebihkan kaum laki dari pompuan so wajar ke nabi kalau boleh nak bini suruh sujud suami? Berhala pun dilarang sujud ish ish ish. Terlebih tuntut ilmu dia ni Sekian mode ustazah iols di hari ini huhuhuhuhu.

ala kak ni pun x nak cite klu tak SY yang mula.
syukurla dh ada pengganti.
hak sorg je tak perlu berkongsi

sarahmirza replied at 4-2-2016 02:42 PM
Dah habis edah kan? So? Dosa ke? Salah ke nikah baru lepas habis edah? Nak tunggu setahun dua?
J ...

Khen.. laki mati bini pun ramaaaiii yg kawin balik masa tanah kubuq masih merah.

mizzmimi replied at 5-2-2016 12:28 PM
bagus jugaklah dia mintak cerai daripada kena berlakon konon bahagia dengan suami yang suka menunj ...

Mmg dia curang pun, tipikal pompuan, mata duitan, tamak , gila dunia, suami dok.kurussss carik.makannn, dia sonok menyundal ngan kawan lama, mula la curah tk.puas ati itu ini, jantan apa lagiiii, aku jantan aku tau laa betina srme ni otak camno elehhhh

Bagus ler abang jem akhirnya trajang dia blah, simpan pun wat sakit ati asikkkkk ade je tak cukup, ramai isteri camni, makan penampo baru cukup kut haaa

Jenis tak reti bersyukur tokleh di buat bini, buat punchbag jer haaa

Tu baru jantan sejati, bang jem ni kira baik lagi, kalo aku bang jem sampai kutub utara betina tu melolong minta tolong, sapa bsni kaco? Bini aku tauuuuuuu laaa aku hajau dia

Ni bukan sebab boleh cerai cik kak oiii, ni isu pasai pa gatai nk cerai? Da jumpa jantan baru kan kan kan? Abis selama 23 taun idup sama sampai dah de cucu tu semua hape pompuan??
Tu sme sementara je la yer, kasih sayang dah abisss minyak ye? Jantan baru barang elok lagi yer haaaa? Btuiii laa pujangga kata wanita ni syaithan dunia!!! Mmg setan pun tu pasal aku sgt berhati hati, tk kawin pun tak per dari dpt ramainya depa hanya cap ayam, ayam.pampong prasan urban, bluekkkkkkk

KUALA LUMPUR 2 Feb. - Bekas isteri kedua Salih Yaakob me-ngakui hidupnya kini lebih bahagia setelah diceraikan pelawak tersebut September tahun lalu.

Nor Raha Hamad, 47, mendedahkan, dia sebenarnya sudah memohon untuk dilepaskan sejak Julai tahun lepas tetapi Salih tidak mengendahkan permintaannya sehinggalah pada bulan September.
Jelasnya, punca penceraian mereka bukan seperti yang digembar-gemburkan oleh Salih, 55,sebaliknya dia sudah lama memendam rasa akibat Salih tidak memberi perhatian kepadanya serta berlaku tidak adil sepanjang berkahwin.

Malah, soalnya, bagaimana isu pertemuan dengan rakan-rakan sekolah lama atau reunion mahupun wujudnya orang ketiga dijadikan punca sedangkan dia mengenali suami baharunya sejak kecil lagi dan tidak pernah bersekolah sama.
“Poligami itu tidak salah dan tipulah kalau saya katakan, hidup bermadu ini manis-manis belaka. Mesti ada satu ketika kita akan terasa sekiranya suami kita melebih-lebihkan isteri yang lain.
“Sebenarnya saya sudah lama meminta untuk dilepaskan iaitu sejak 2012 lagi tetapi, tahun lepas saya nekad untuk bercerai. Bukan kerana orang ketiga, cuma saya rasa sudah tiba masa-nya untuk saya me-ngundurkan diri,” katanya kepada Utusan Malaysia di sini hari ini.

Salih baru-baru ini mendedahkan wujudnya orang ketiga dalam perceraian itu setelah bekas isterinya menghadiri majlis reunion bersama rakan-rakan sekolah lamanya.

Mengulas lanjut, ibu kepada enam orang anak itu berkata, masalah kewangan juga adalah salah satu punca keruntuhan rumah tangga yang dibina kira-kira 23 tahun lalu.

“Jangan menafikan masalah kewangan adalah punca. Selama ini saya meniaga sendiri dengan menjual rempeyek untuk menyara hidup anak-beranak. Bukan Salih tidak memberi wang tetapi, mana cukup untuk kami enam beranak.

“Saya percaya ini adalah jalan yang terbaik dan saya rasa lega serta tidak menyesal. Saya berharap agar semua pihak tidak lagi menuduh yang bukan-bukan terhadap saya dan keluarga,” katanya.

- See more at: http://www.utusan.com.my/berita/ ... thash.1hH8DtPS.dpuf

abg SY ni pandai buat anak je ke?

xde la keje dlm sinar..tp keje dlm co yg sama la sinar tu..kwn2 iols byk geng2 radio chols..tau la gosip2 retis ni..sb dah lama keje kat co entertainments ni..rs nyampah dah ngan sume retis msia..except lopak..ehh OT jap

hiks ade org sentap la. biasenya org camni kalo jumpe perempuan yg menggedik sikit gesel2 sikit pastu cantik pulak confirm hilang segala ayat perempuan setan dunia segala bagai. terus esoknya ajak kawen...tah2 dia frust kena tinggal dgn gf dia sbb gf dia dpt jantan lg bagus? nampak gaya sentap dah tau jalan cerita cinta dia ni. baguslah perempuan carik yg byk duit handsome bagai..motif nk hidup melarat? atau berduka lara makan hati tak dpt nk shopping brg kehendak? koser nk hidup cam tu. lelaki kalo x mampu nk provide x perlu kawen k...nanti menyusahkan bini anak aje. x kesian ke kat anak2 nanti bile tgk org pakai baju elok2 tp anak kita cabok sbb x mampu beli...anak org laen leh mkn kepci anak kita mampu tgk je? sbg naluri manusia x reti kesian ke bile tgk anak2? aku euwww kan saje kalo ade betina pilih lelaki atas dasar cinta semata2.hakkkhhhtuihhhh sgt.