CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: natrahn

"Kerusi Kantin Hak Murid, Kenapa Parents Yang Duduk?" - Sedih, Sudah 2

patut semua sekolah larang mak bapa masuk kwsan sekolah mcm kat tempat aku ni..

Kes sama berulang setiap tahun.  Patut buat larangan mak pak berada didalam kawasan sekolah semasa sesi sekolah berlangsung macam sesetengah sekolah arahkan.

kena sekolahkan balik mak paka gitu..

Bukan ke budak2 sekarang ni mostly dah masuk tadika sebelum masuk darjah 1, so kenapa kena mak bapak teman lagi kat sekolah? Kalau nak beli makanan kat kantin pun mungkin cikgu je boleh guide, tak perlu la mak bapak beratur beli sama..

Andyscenes replied at 3-1-2020 02:25 PM
pelik aku. masa tadika n darjh 1 mak aku hantar g skolah je. pastu petang pandai2 balik sendiri.zama ...

Itulah.. Aku pon x der nak tunggu2.. Tp budak2 zaman sekarang mmg terlalu dimanjakan

chicozinn replied at 3-1-2020 03:38 PM
patutnya grup wsap tu jangan bagi semua boleh sembang dlm tu..ckup la just cikgu sebagai admin je  ...

hakikat nya cikgu2 dah info mana yg perlu jer tp sllnya mak bapa
ni bukan semua ya kdg2 buat2 tak fhm.tu cikgu2 terpaksa jawap jg tak
jawap kang cikgu jg yg salah.akk tgk kawan akk lah tu..watsap grup anak2 dia
sampai 2-4 kelas.sbb anak2 lain kelas kan dgn darjah lain lg..cikgu lambat jawap
pun bising..hehehe

Follow Us
Kurex replied at 3-1-2020 01:25 PM
orang kita orang kita!
woi, semua orang pun sama la! bangsa lain pun buat jugak.. tulah, lain kali ...

Org kita biasanya dlm seminggu je gitu.. Tp org lain berbulan2 wehhh

makita replied at 3-1-2020 02:05 PM
Kt fb ada bapak yg justifykan kenapa dia kene tunggu ank dekat kelas. Hahaha.
Nak cover line dia ci ...

Dia xtau cikgu tu meluat tgk dia dok intai kt tingkap. Ank elok je belajar, mak pak lak yg xleh move on

kuzaime replied at 3-1-2020 02:19 PM
Sedangkan kerusi dekat klinik ibu mengandung pun kadang penuh ngan si laki yg menunggu inikan pulak  ...

Btui sgt tuuu.. Tu belum kira yg angkut seisi keluarga ke klinik pastu anak2 lari merata. Dia xtau ke yg ibu2 mengandung kt klinik tu cuak je tahan loya, tahan pening, tahan takut kena amik darah, tahan takut kena minum air gula.. Dia wat family day lak kt situ

ikanmasin replied at 3-1-2020 03:15 PM
itu baru hal kat sekolah ,blm lg kat grup watsap tu..mau stress
cikgu2 melayan mak bapa ni..semua m ...

Klu darjah 1 & 6 tu kira perlu juga la ada group. Darjah lain klu ada group wasap gak, tu maknanya cgu dia over rajin @ jerut diri sendiri  

chicozinn replied at 3-1-2020 03:38 PM
patutnya grup wsap tu jangan bagi semua boleh sembang dlm tu..ckup la just cikgu sebagai admin je  ...

Good idea la. Baru ni pun group sek ank aku pun wat gitu. Admin je yg leh post. Aku lg suka camtu sbb xde la aku rasa bersalah klu aku malas nk reply apa yg cgu2 post
dan xde la mak pak yg merapu "cgu, ank sy hilang stokin" "cikgu, esok murid pakai baju apa"

Perawankota replied at 3-1-2020 06:48 PM
Itulah.. Aku pon x der nak tunggu2.. Tp budak2 zaman sekarang mmg terlalu dimanjakan

Kannn.. Aku hntr ank yg 5 thn pun aku tgl gitu je. Tp seminggu sebelum sek tu aku dh psiko dia awal2, bgtau yg dia g sek nnt ibu xde tgu, bodek2 sikit ckp dia budak berani so x pyh ibu tgu. Mujur la dia phm. Tu yg aku pelik org lain ank 7 thn pun nk tgu tepi kelas. Pdhal ank x nangis pun

Nasib anak i berdikari....i pndg2 dr jauh je...dia beratur n pegi beli mknn sndiri. Tk kuasa lah nak manja anak lebih2.....

kuzaime: Sedangkan kerusi dekat klinik ibu mengandung pun kadang penuh ngan si laki yg menunggu inikan pulak kerusi kantin

wehhhhhhh...y ni sgt2 betul! Aiolzs rengsa giler dgn y dtg klinik/spital bwk satu family..pastu geng2 dorg je y memenuhkn kerusi2 dlm klinik ngn spital tuh..even y sakit pun xdpt dduk..byk kali jd kt ai..gerammmm je rasa..

Dh dpt kerusi duduk,budak2 ni main tendang2..almaklum laa sorg anak sakit,sepuluh2 anak tu bwk spital pstu duk bising2,langgar2 org laa..mmg mcm monyet bak kata netizen bawang sekalian..

Andyscenes: pelik aku. masa tadika n darjh 1 mak aku hantar g skolah je. pastu petang pandai2 balik sendiri.zaman skrg adoy

makpak terlalu manjakn anak..pastu anak terlalu manja smpai tak reti nak berdikari..ni spesis makpak y terlalu ikutkn kata2 anak..

Wajar je kalau makpak nak risaukn anak2 dgn keadaan skrg,tp agak2 ler..jgn ambil hak org lain..ni kesian kt budak2 lain..nk duduk tp xde kerusi..walhal waktu rehat bknnye 2jam..tp makpak ni,dorg xkeje ke ape?mnunggu anak smpai abes skolah..hmmm...

Zaman dulu pun ada mak pak teman. Tapi dok jauh kat pagar. Tolong jangan ganggu space pelajar di sekolah.

wawasan 2020 kan

Lentera replied at 3-1-2020 08:42 PM
Good idea la. Baru ni pun group sek ank aku pun wat gitu. Admin je yg leh post. Aku lg suka camtu  ...

Hilang stoking pun suruh cikgu cari, aku yg membacanya pun rimas. Tu baru stoking,ntah apa lagi yang hilangnya srh cikgu cari

Sabarlah. Bukan sepanjang tahun pun. Minggu depan takde dah kot. Kalau kita boleh biar anak survive sendiri, tak semestinya orang lain macam tu. Mungkin anak kita yang dibiar survive sendirian tu iri hati tengok kawan kawan yang ibu bapanya datang waktu rehat tengok kawan kawan dia beli makanan. Kan? Aku tak tengok anak waktu rehat. Sebab polisi sekolah macam tu and parents darjah 1 sekolah anak aku ok jek. But aku takde masalah memahami ibu bapa orang lain. Sabarlah. Lagipun anak2 darjah 1 tu kalau rehat akan datang pun..belum tentu dapat duduk kat kerusi kantin jugak pun. Kena rebut dengan pelajar lain jugak.

Lentera replied at 3-1-2020 08:36 PM
Klu darjah 1 & 6 tu kira perlu juga la ada group. Darjah lain klu ada group wasap gak, tu maknanya ...

dari darjah 1 sampai darjah 6 semua ada grup watsap..skrg ni bukan sbb cikgu terover rajin
tp dah mmg gitu kan..dr tanya2 personal buatlah grup senang..alkisahnya tp itulah mak bapa
yg rajin bertanya..jadual pun minta lg dan lagi.kalau darjah 1 lagilah kan..