CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

"Menyalak Suruh Buka Taska, Yuran Dari Bulan 1 Belum Bayar!"

600 x 10 orang = 6000
600 x 20 orang = 12000
600 x 30 orang = 18000

500 x 10 orang = 5000
500 x 20 orang = 10000
500 x 30 orang = 15000

400 x 10 orang = 4000
400 x 20 orang = 8000
400 x 30 orang = 12000

langsung tak ada bantuan kerajaan kah? kalau tak boleh sustain sebab tak dapat untung spt dahulu, tutup sahajalah taska tu. bagi lesen dengan orang yang boleh buat dengan untung yang lebih kecil. ni masa wabak, ko ingat ko sorang jer susah..

dari bulan satu yuran tak bayar... tu masalah pelanggan tak bayar. Tapi kalau nak sebut juga masalah yang mungkin kes terpencil  itu, sebab nak untung spt biasa masa semua orang susah, maka itu memang selfishlah...

sebab ni la aku ttp bayar school fees bdk2 tu tanpa culas.
Lepas ni company dah boleh operasi mcm biasa, so anak aku dah mmg secure ada tempat untuk dihantar. Group taska ank aku dah berdondang sayang tu, masing2 start nak hantar ank, management dah mmg keluarkan bdk2 yang xbayar.. sampai yang aku taw taska area aku dah bersepakat kalau ada parent yang baru nak start hantar ank bulan ni or depan sama ada dorg x terima ataw taska akn mintak registration fee and naikkan harga yuran.

Abah ko lah. Meluatlah. PM kalau sebutlah PM. Abahlah sangat. Atoklah sangat. Pak Longlah sangat. Kalau benar abah kau boleh kau senang2 call dia atau pi rumah dia?

MoCuishle replied at 9-6-2020 04:12 PM
I pulak tengah berkira-kira nak berhentikan anak2 dari taska sampai end of the year sebab Company al ...

seeloknya mcm tu, saya rasa mcm membazir saja
bak kata forumer, no service no pay

Mmg naya la kalo kn bayo.. Aku ni cikgu tuesyen anak aku srh print benda tah.. Sbb dia ajo mandarin.. Kalo x kn gak la bayo rm700 tuk 2 org anak ni.. Kelas x leh atend.. Tunggu bukak sekolah nanti br anto anak2 tuesyen blk..

airmineral replied at 9-6-2020 12:36 PM
kalau xbayar kenapa still amik budak tu.

Jgn x tau, ada je parents yg perangai lahanat masukkan anak kat  tadika 3,4 bulan without paying, cuma bayar sikit je buat syarat pastu berentikan anak and daftar skolah lain pulak. Ulang la cycle smpi cukup hujung tahun. Jimat bayar skolah anak kan? Berkat x berkat belakang kira. Ini based on apa guru besar anak I bagitau la. Hutang smpi 8k utk 2 anak pastu cabut.
Kadang2 cikgu ni x smpi hati nak say no sbb kesiankan budak2. Biar parents drag payment.

Follow Us
ell768 replied at 9-6-2020 01:52 PM
cakap banyak lak..weh tadika online learning pun takat seminggu sekali..transit pun nak charge walau ...

I antar anak taska & day care tempat sama... Musim PKP ni I selamba aje bayar yuran taska...
Lagipun text dari school takde pulak mentioned psl day care...

Bln 4 bayar full sbb ganti utk kelas bln 12 nnt..Bulan 5 & 6 ada diskaun 20%..
Online class hari2 sejam aje utk budak2 umur 3 & 4 tahun..
Selagi office tak minta yuran daycare, I tak bayar la...
ikut logik dah tak antar anak kenapa nak charge pulak kan...

putriTS replied at 9-6-2020 06:46 PM
Jgn x tau, ada je parents yg perangai lahanat masukkan anak kat  tadika 3,4 bulan without paying,  ...

Bila i baca komen u ni kan..i teringat kes kat taska anak i. I sempat la borak dengan parent budak tu sebab deyols bisnes sendiri. Sebelum tu, anak dekat bb, katanya anak tak serasi kat bb, tukar tempat anak i, then lepas beberapa bulan tak nampak dah budak tu. Could it be kes macam ni jua?

Naikkan yuran taska.
Pastu lewat ambik anak, dah kenakan charge OT.
Dulu sejam RM10 skrg taktau la kan.
Sian mana parent yg tkde pilihan nak hantar anak2

meow_tompok replied at 9-6-2020 05:54 PM
seeloknya mcm tu, saya rasa mcm membazir saja
bak kata forumer, no service no pay

Itulah kalau I dapat jumpa babysitter yg dpt datang rumah sementara I work from home ni, lagi bagus.

Lagipun kita ada kat rumah takdelah risau sangat.

Cuma biasalah owner taska kalau tak merempan kat status WhatsApp pasal survival taska mmg tak sah. Adalah parents lain yang pertikaikan agaknya tu kenapa masih perlu bayar walaupun tak hantar anak.

Kesian kat those yg badly affected by this pandemic.

husna_amal replied at 9-6-2020 03:13 PM
Kesian mak ayah yang yang hantar anak kat taska ni. Makin tinggi kos mereka lagi2 kalau ramai anak.

That why kena sedar diri.
Ikut kemampuan..Ni tak mampu tapi beranak ramai, zaman sekarang, dah ada 1 pun supposed bersyukur.
Sis kenal ramai, tak mampu tapi...

Edited by epal21 at 9-6-2020 01:54 PM
ninja9 replied at 9-6-2020 08:19 AM
600 x 10 orang = 6000
600 x 20 orang = 12000
600 x 30 orang = 18000

Betul tu. Pengusaha taska/tadika ni yg sebenarnya tak nak tanggung rugi kos operasi. Padahalnya biz lain yg terjejas pun kena adjust sana sini nak sustain company. Yg diorang ni amik kesempatan dgn kebaikan hati mak pak yg risau anak2 diorang takde tempat kat taska/tadika nanti.  

MoCuishle replied at 9-6-2020 09:46 PM
Itulah kalau I dapat jumpa babysitter yg dpt datang rumah sementara I work from home ni, lagi bagu ...

Sis...mcm familiar explanation u. Anak dekat taska E ke?

tetibe aku teringat kt pengusaha taska lama
dulu aku selalu ketuk dia suruh byr duit sewa taska
dia bayar lambat2 je, tp aku rasa dia yg culas
bila tny2, dia ckp parent xbayar duit taska so dia nak rolling duit susah
bila tny kenapa terima parenta yg culas bayar yuran, dia kata parent hantar anak juga so dia kesian kt budak tu dan terima je
ape cite la pengusaha tu skg. tgk kt statua wassap merempan2 jugaxpuas hati
tp adat bisnes, ada untung rugi. dan kena tegas. kalau rasa nak buat kebajikan jaga anak org free, sila jgn merempan.

epal21 replied at 9-6-2020 09:52 PM
Betul tu. Pengusaha taska/tadika ni yg sebenarnya tak nak tanggung rugi kos operasi. Padahalnya  ...

Yup...iollss setuju..semua org terjejas...dah la servis tak bagi spnjg pkp tp yuran byr mcm biasa..byr gaji ckgu murah2.gaji minimum tp caj yuran mahal2..dgn reg fees tahunan yg beribu riban..sampai founder tadika taska boleh beli rumah 2,3 bijik, melancong luar negara.langsung tak de saving utk bisnes?rasanya macam lebih kepada tak nak rugi kott...

Diorg ni time nk naik harga laju je. Bile nk suruh turunkn harga bukan main payah.

Edited by Esmiria at 10-6-2020 04:41 AM
LadyCarefree replied at 9-6-2020 05:39 PM
Abah ko lah. Meluatlah. PM kalau sebutlah PM. Abahlah sangat. Atoklah sangat. Pak Longlah sangat. Ka ...

Terpk gak aku.aku rasa mungkin kut netizen nk gurau sbb dh syg sgt abah tu.ngee  ..tpi terkjut gak  org pnggil ismail pak long mail.

Satu lgi..bkn duktur noor hisham riso klo org rentas negeri..ni mcm akur je..mungkin sbb rakyat patuh kut

Mmg ada pun spesies tak tahu malu ni. Pgi2 da tcongok antar anak dgn x mandi air liur basi. Pastu time suh bayar byk citer dia. Cikgu x mandikan anak dia la. Anak balik lapar x ckup mkn la. Da untung ada taska nak kutip n bela anak ko. Taska tu bkn charity center tau. Ko nak murah tu pi hantar anak ko bagi jaga dkt cik kiah ke cik senah ke. Murah memang murah. Tp jgn komplen anak ko mkn nasi kicap je ari2. Da ko nak murah sgt kan...tah pape la...

msdummy.2018 replied at 9-6-2020 12:31 PM
hoi...aku byr yuran taska mcm biasa jer..no diskaun2 walau tiada homeowrk n elearning b

Kan. Geram gila i tadika anak i sebulan rm500. Pre pkp i ok je 8am-12 pm. Once a week ada swimming class. Re*l ki*s.

Mac sek 11 hari - byr rm 500
Apr - online class 10 hari - byr rm 500
May - sek diskaun to all parents - byr rm 400
Jun - byr rm400

Takat online learning sejam sekali 4x seminggu. Tp byr 400-500

Lps ismail sabri ckp tadika swasta tak boleh kutip fees. Menggelupur hantar email

Dear parents,
This is with regards to the announcement on the collection of school fees.
the emails from our management still stand (parents need to pay RM 500 each month for fees March & April . May and June RM 400/month.
reason:  all classes are rescheduled and replaced
Tq

2

Nak replace and reschedule class everyday katanya. Sek belom buleh bukak. Bilanya dia nak ganti class. Tahun depan ?

Pastu now online class kena pakai baju sek pula. Ketahian apakah ini.

Dr 17 classmates anak i. 3 org je yg join online class inc anak i.  I rasa ramai parents dh start keje. Or diorang ckp takyah join. So takyah byr

Sampailah last week i ckp takyah dah join online class tu.

Kalau diorang consider pay half RM 200-RM 250 ok  lah. Online class sejam sehari je pon. Jadah apa kena pay full

Pastu anta email ugut , sape tak byr smpi esok, nama anak suspended dlm system.

Kitorang yg byr pon tak kesah. Besepah sekolah lain
In case menteri ckp boleh bukak sek soon, I mmg decide nak bg anak gi sek next jan je terus. Belum yakin covid btol2 clear & bdk2   5yrs  reti jaga social distance,basuh tgn etc

airmineral replied at 9-6-2020 12:36 PM
kalau xbayar kenapa still amik budak tu.

Taska dekat sini dah nak sama macam Tahfiz. Ramai pengusaha kesian dekat mak bapak yang banyak alasan. Tak bayar pun masih kesian. Padahal mak bapak dok leps tangan tak mo pikir dan bayar makan anak2.