CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: natrahn

Cuak Kena Tahan Di Sekatan Jalan Raya, Rupa-rupanya...

eyansss replied at 16-11-2020 05:04 PM
deep fryer elok untuk kesihatan...  hehehe...  yes, aku dah jumpa geng dah yang memang menyampah b ...

Yes kita geng. Tag me bila ada yg generalize kan perempuan bodo itu ini meh aku nak membebel

Oh assemble barang ikea pun dorang mengata jugak ke? Iols boleh buat video tutorial la kat youtube.  Maybe bukan sebab perempuan tak reti. Maybe saja buat mengada nak suruh laki bewok yg tolong pasang kotttt

pxlbb replied at 16-11-2020 05:05 PM
Sama... biasa yg bengap-bengap suka bawak slow kat lane laju atau lane tengah adalah lelaki. Khuen ...

infact kalau tengok statistic kemalangan pun, driver banyak lelaki...  suka bebenor nak pukul rata...  aku pernah tengok lelaki terhegeh2 nak keluar simpang, ada yang main melulu je keluar simpang padahal kereta aku dah dekat sangat2, pastu terkedek2...  lahanat aku kena emergency brake sampai hangit bau...  kang kalau aku sondol kang, confirm aku kena maki atas alasan perempuan tak pandai bawak kereta padahal lelaki yang bebal bawak macam hape...  tu belum lagi bawak selit2 konon ala2 fast n furious tapi hampeh tak buat calculation yang betul sampai habis orang lain kena brake nak elak dia...

pxlbb replied at 16-11-2020 05:08 PM
Yes kita geng. Tag me bila ada yg generalize kan perempuan bodo itu ini meh aku nak membebel

...

sebenarnya ramai je perempuan yang hebat tang kereta motor, bertukang segala, dan lain2...  cuma orang jumud je suka pukul rata rendah2kan perempuan padahal jantina dia tu banyak je yang hancus...  dan yang paling sedih, perempuan jugak yang join sama2 rendahkan perempuan, mana la jantan lahanat tak menggelitat seronok rendahkan martabat perempuan...
ko pun nanti tag la aku jugak eh...  aku memang meluat orang camni...  hahaha...

eyansss replied at 16-11-2020 05:12 PM
infact kalau tengok statistic kemalangan pun, driver banyak lelaki...  suka bebenor nak pukul rata ...

Ye betul. Biasa yg aku namoak terhegeh ni mmg lelaki. Nak u-turn pun takut2. Dan biasa yg hangsuang bawak mcm petir is acik2 tudung lilit mcm iols. Terancam tauuu racer lawan racer.

eyansss replied at 16-11-2020 05:15 PM
sebenarnya ramai je perempuan yang hebat tang kereta motor, bertukang segala, dan lain2...  cuma o ...

Opkossss @eyansss iols bekap chuols di mata chuols berada. Lagi satu yg jenis “Takde ke perempuan yang bukan mata duitan... takde ke perempuan yg pandai masak... takde ke perempuan yg boleh terima lelaki seadanya...” choyyyy lelaki mcm bewok pun ramai je yg perempuan bela tapi sedap nak pukul rata perempuan kaki kikis dan mata duitan yihhh

Beribear replied at 16-11-2020 12:08 PM
Pernah jd kat iolss baru2 ni. Time tu nak balik kerja, baru je hidup enjin jalan sikit dah tahu dah  ...

Unless Tayar totally koyak, u boleh je gi Pam Tayar dulu Kasi angin sikit so takde la risau rim Tu rosak, then drive gi bengkel.. tapi ni kalau tau bengkel dekat2 lokasi kejadian la..kalau tak tau call je insurance

Follow Us
Belibis: Pompuannnnnn..tau on enjin,tolak gear D, jaga stering.lain2 suami buat.

weh aku tkde suami. sume buat sendiri tau {:childlike. bab kete klu ada yg mcm tk beres hantar bengkel. tawakal je.tp nasib baik so far bengkel yg i pegi sume jujur.tetiba rasa terharu dgn diri sendiri

pxlbb replied at 16-11-2020 03:38 PM
Aku pompuan jenis tukar tayar sendiri bang. Ye pernah buat masa kena paku.

Ini perempuan bimbo, ...

serius ke ni tukar tayar sendiri kagum jugak rasa
biasanya org pompuan lambai tangan je nnt adalah abang2, pakcik2 yg datang tolong

Jitu replied at 16-11-2020 09:53 PM
biasanya org pompuan lambai tangan je nnt adala ...

Geli seyh kalau pakcik2 datang tolong takut dapat yang pervert. So better buat sendiri.

mdhelmi replied at 16-11-2020 01:48 PM
zaman skrg
jangan kata tayar bocor
anak dalam kereta pon x ingat

sementara je tu...kena trus gi kedai tayar tampal....kalau nak masuk belakang gak kena bukak 2 tayar la plak..polis pun ada keje lain

aku kalau cuak + malu kejung kat tepi je kot dgn muka blur sambil intai2dah siap ke belum. tak terfikir nak amik gambar pelbagai angle sambil karang tweet betapa cuak dan malunya aku

pxlbb replied at 17-11-2020 05:33 AM
Geli seyh kalau pakcik2 datang tolong takut dapat yang pervert. So better buat sendiri.

tp org tengah ramai xberani pakcik2 ni nak bt apa2 lepas dah siap tukar ucap tq terus je blahklu mintak no, buat2 miang, tanya mcm2 pandai2lah tipu janji tayar tukar  

ko ni bkn termasuk kategori gedik2 manja lah kan sbb aku tukar tayar sendiri berpeluh2 jugak nak siap mana nak jek lg pastu nak angkat tayar lg nak longgarkan nut
kagum dgn awak

Jitu replied at 17-11-2020 12:54 PM
tp org tengah ramai xberani pakcik2 ni nak bt apa2 lepas dah siap tukar ucap tq terus je blahklu m ...

iols gedik manja dgn tok laki jer

nak bukak nut yg ketat tu mmg separuh nyawa hokehh, rasa mcm nak lempar je tayar sekali dgn kereta ke gaung

nampak sangat bahlol
xlayak pegang stereng

So ada x bertukar tukar phone number

Belibis replied at 16-11-2020 11:52 AM
Pompuannnnnn..tau on enjin,tolak gear D, jaga stering.lain2 suami buat.

Segelintir perempuan je....lps tu bangga tak pandai pam minyak dan pam tayar sendiri... Budget2 suami sayang buatkan semua tu, dia tau drive je... Hahahaha bongok.

Edited by sarahmirza at 17-11-2020 11:25 PM
Jitu replied at 16-11-2020 09:53 PM
biasanya org pompuan lambai tangan je nnt adala ...

I pun pernah tukar tayar sendiri... Tak payah lambai2, sengih2 tepi jalan....bawa je keluar tayar spare, pasang jack..belum sempat buat apa2 satu hilux berhenti turun 3 org mamat cina offer tolong...memula risau jugak ingat depa nak rompak, i tak lepas besi jack tu masa depa datang... Hahaha

Kali ke 2 tayar pancit, tengah henjut2 kat jack tu ada pakcik naik motor berhenti tolong....

Ni dulu la....skrg apa2 hal I call je Etiqa insurance... Tayar bocor pun depa antar mekanik terus tukar/tampal kat tepi jalan tu...

itulah kelebihan org pompuan ramai yg nak tolong bila dlm kesusahan di tepi jalan

tp klu third party xda kan rasanya cuma untuk comprehensive je

dah 2 kali baca kisah pompuan bawa kereta tak sedar tayar bocor

dulu pompuan yg dibantu sekumpulan lelaki india

pelik siot org pompuan macam ni..

kalau aku, tayar rasa lembik skit je pun dh rasa lain masa drive tu

Ada juga lelaki yang tak sedar tayar kereta yang dipandu pancit jadi janganlah kutuk2 perempuan. Akak pun kalau tayar pancit panggil orang2 tersayang paling hampir untuk buatkan. Bila masa nak bermanja-manja.