CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: aReeYa

Maid tempatan

Rasa-rasanya dah almost takde org tempatan nak jadi maid.  Mereka rasa rendah diri buat keje ni.  Rasanya tuan rumah kena pilih option ambik foreign maid jugak.  Tak leh guna nama sendiri, try la pinjam nama adik beradik atau sesedara rapat ke.  Tapi skrg dah mahal sgt ongkosnya... tak silap abt 6K baru dapat thru agency.

Rasa-rasanya dah almost takde org tempatan nak jadi maid.  Mereka rasa rendah diri buat keje ni.  Rasanya tuan rumah kena pilih option ambik foreign maid jugak.  Tak leh guna nama sendiri, try la pinjam nama adik beradik atau sesedara rapat ke.  Tapi skrg dah mahal sgt ongkosnya... tak silap abt 6K baru dapat thru agency.

Originally posted by pu3rania at 2-7-2008 21:07
ada sorang makcik nih memang keja sbg live-in-hse maid la...
asal kedah umur 65thn...
dah resign frm her current employer...
so pd sesaper yg berminat leh la pm aku...
aku bagi contact no mak ...

ader lagi ke makcik nie
kalo available pm saya yelk

bukan nk suruh keje pon..
just duk umah jaga my dotter..tu pun 12 pm above..
sbb pagi pegi tadika..

pm yekk

Nak cerita pengalaman tentang cara menjemput maid (sebab dah lama tak ambil dan sebelum ni semua agen uruskan)
Malam tadi baru je gi jemput maid baru sampai kat LCCT. Kebetulan husband pula keje. Jadi kawan yang tolong uruskan maid cuma pesan buat surat mengatakan wakilkan isteri untuk ambil maid.
Aku tak tahu rupanya syarat nak ambil maid sekarang ini memerlukan majikan sendiri yang menjemput.
Ia iatu sama ada suami atau isteri. Tetapi kebiasaannya majikan tu suami lah.
So memandangkan hubby aku keje jadi aku yang gi ambil dan hanya membawa surat mengesahkan wakil yang ambil.
Aku pula tak bawa ic photostate hubby and surat nikah.
Bila sampai di LCCT aku kena ambil pas harian di tingkat satu. Lepas tu ada polis bantuan eskot ke kedalam balai ketibaan dan memanggil nama maid.
Lepas dapatkan pasport maid aku pun pergi kaunter imigresen dan dia cek ke dokumen. Lepas tu minta ic photostat atau surat nikah. aku memang tak bawa kedua-dua dokumen tu. Selepas tu diarahkan ke tingkat satu jumpa dengan bos imigresen kat situ.
Pegawai imegresen tu kata ia adalah prosedur dan aku perlu mengemukakannya.
Dia tanya hubby kat mana aku kata ada di ofice dia. so dia minta hubby aku faks ic.
Lepas faks aku pun diberi kebenaran membawa pulang maid.
Lepas tu aku turun balik ke balai ketibaan dan maid perlu cop jari dan kemudiaannya akupun pulangkan pas harian dan dikenakan bayaran RM21.

Satu lagi kalau nak ke balai ketibaan untuk ambil maid sila pakai kasut.

itulah pengalaman aku. rupanya dah ada prosedur baru.

Jadi forumer kat sini sekiranya suami anda tidak dapat jemput anda diingatkan membawa surat perwakilan dan ic photostate dan sijil nikah.

sapa tahu ader baby sitter kat area kota damansara? urgently need...nak cari maid dah tak sempat lagi nie.....

cukup bulan nie pun saya akan pindah ke rumah baru..pening kepala sape nak jaga anak..yang kecik 1 tahun dan abgnya 4 tahun..ingatkan nak antar taska tapi anak yang 4 tahun tu ada asma risau pulak senang dapat jangkitan drpd budak lain kat taska...nak amik maid thru agensi pikir2 sampai 6k mahalnya kalu renovate rumah tu boleh dapat buat satu kabinet dapur tu...pening2

Follow Us
Originally posted by nasi^impit at 21-5-2008 06:02 PM

kalau fikir macam tu sampai bila pun masalah tak selesai
nasi dulu pun pikir mcm2 pasal maid ni
tp memikirkan utk menyenangkan diri kita jugak so tawakkal jer la
yg penting doa pada Allah, ...

Betul tu, saya pernah pakai maid tempatan tapi tak lama, tapi perasan bagus dan nak dilayan macam sedara sendiri, tak mau orang panggil dia title maid, tak mau panggil kita puan. skrg pakai indonesia lagi baik dari tempatan, banyak songeh

Balas #5 honey_dew\ catat

memang kalau ambil org kampung... mcm2 plak ceritanya.. u plak nak kena jaga hati dia..

kalau silap sikit u tegur.. habis satu kampung heboh..

u macamnilah macamtulah.. baik tak payah.. baik u ambil org yg tak kenal sapa2..

Laluan iklan

Assalamualaikum

Saya memerlukan pembantu rumah muslimah (melayu/bumiputera) yang boleh menjaga dua anak saya. Seorang berumur 2tahun 8bulan dan seorang bayi berumur 8bulan.

Tugas:
menjaga dua anak semasa saya bekerja.
membasuh, menyidai, melipat dan ironing baju
Menyapu, mengemop rumah setiap hari
Membasuh bilik air (mingguan)
Cuti boleh dirunding tambahan Jika suami saya berada di rumah kira cuti dan boleh pulang ke rumah sendiri.

Kriteria pembantu rumah:
Tinggal bersama dengan saya
menjaga aurat
Solat 5 waktu
Penyayang dgn kanak2 dan jujur

Gaji rm800 untuk 3 bulan pertama, jika kerja ok insyaAllah ada kenaikan sehingga rm900 sebulan.

Lokasi di bandar baru bangi. Seisi rumah 3 orang termasuk saya. Suami selalu outstation.

mohon PM saya nombor anda untuk dihubungi.

Terima kasih

elle_gogo posted on 27-7-2008 12:16 AM
ada sorang kakak ni tapi dia ni bisu.(melayu)
dia ni kawan aku yang rekemen kat aku. dia suruh try  ...

salam,

elle, ada lagi tak kakak tue?

12
Return to list New