CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: d1nonly

tekanan darah rendah masa mengandung....

Reply #20 shahida14's post

Yg tu pernah dengar. Kurma or kismis diblender dgn susu & telur ayam kampung. Lepas tu diminum & diamal setiap pagi.

mizz baru peknen 2 bulan setengah..mmg pening kepala..rasa badan letih..gi check tekanan darah..rupanya tekanan darah rendah..80/50...patut la rasa mcm nak pitam..pastu nurse suruh buat kad merah sebab kalau pengsan tengah jalan ke..at least org tau yg mizz ni peknen..lepas buat kad merah..doc kasi vitamin iron tablets..folid acid..dgn ascorbic acid..alhamdulillah..lepas ambik vitamin2 yg doc kasi tu..kurang sikit pening tu..cuma badan letih sikit..

Balas #19 Baiduri Othman\ catat

Baiiiiiiii miss yaaa...

omak sedara kita yg sarankan.. buah naga menda yg baru.. jadi lom digembar gemburkan sangat.. dia pun baru aje abih pantang dan boleh dikatakan amalkan buah naga merah lepas dinasihat doktor..

tapi bagus makan buah naga ni... aku yg semelit selama ni pun bila amalkan tetiap pagi senang aje membuang..

Reply #23 meowlin's post

Meowlin, Selamat Hari Raya Aidil Fitri. Kejap lagi nak beraya lagi. Maaf zahir batin kalau ada terkasar bahasa sepanjang perkenalan kita.

Esok nak cari naga merah ni kat pasar. Lagipun naga merah lagi sedap dr. yg putih. Selalu makan bayam je masak tumis dgn belacan. Kadang campur dgn sedikit hati ayam. Pernah cuba blender susu dgn kurma atau kismis. Tak sanggup nak campur dgn telur. Mcm tu je dah sedap.

Balas #24 Baiduri Othman\ catat

Bai .. samalah selamat hari raya dan Maaf Zahir batin wat Bai juga.. rasanya Alhamdullillah sepanjang kita kenal kat cyber ni lom penah ada terasa ngan Bai..   harap2 Bai pun begitu taw..

ha ah kan bai.. naga merah lagi best dari buah yg kaler puteh tu.. sekarang ni susahlaa nak cari buah naga puteh tu..ashik yg merah aje yg ada.. dulu plak susah nak cari yg kaler merah..

kita pun ekceli suka makan bayam taw.. tapi itule.. asbenku ni dia kalu bayam tu bila dah masak banyak sangat kuar air bayam yg merah tu.. dia plak tak bapa endak makan.. huhu..  Bai haku ni agaknya memang tak leh minum susu dari kecik.. sampai sekarang ashik nak terkeluar balik kalu minum susu.. tapi b4 peknen kalu susu yg jadi kuah puding tu ok aje ku makan... tapi sekarang tak boleh juga..

nak tak nak beli aje pil susu kambing tu.. then bila makan walaupun rasanya sedap cam horlick tapi tak lama lepas tu still nak loya.. isk.. nak tak nak telan aje pil tu ngan air masak..   oklah juga.. ialah doktor pun nasihat perlu sangat kita wanita ni kepentingan kalsium apalagi tengah peknen ni.. kalu tak nanti tulang cepat mereput dan gigi pun reput.. takuttttttttt.... sekarang ni pun selalu kaki jadi cramp.. apa lagi kalu tidor lam ekon.. ialah hari selalu panas.. apalagi ngan badan yg peknen memang cepat peluh.. urat2 pun sakitnya Allah aje yg taw.. kekadang kalu duduk lama sket atau nak bangun kencing bagai nak pecah sendi2 ni..

kekadang sampai nangis taw.. tapi bila di pk kan.. kita dah lama nanti "buah cinta" ni.. jangan nanti sampai Allah nyatakan kat kita.. dulu kita juga yg ashik dok minta rezeki.. nah sekarang bila AKU dah kasi ashik merengek pulak.. isk nauzubillah..
cuma pk sakit2 ni sebagai penghapus dosa.. minta2 bila nak banak nanti dikurangkan sket sakit banak..

cuba tidur pakai setokin nak bg kurangkan kene cramp

Follow Us
Originally posted by meowlin at 15-10-2008 10:36 PM
doktor pun nasihat perlu sangat kita wanita ni kepentingan kalsiumapalagi tengah peknen ni.. kalu tak nanti tulang cepat mereput dan gigipun reput.. takuttttttttt.... sekarang ni pun selalu kaki jadi cramp..apa lagi kalu

kaki cramp pun sebab kurang kalsium..

katak..

ekcelikan dalam 3 4 tawun kebelakangan ni kalu kita tidor memang kena pakai stokin.. memang dah amalkan lama dah..

norrah..

doktor pun kasi taw gitu.. salah satu sebab kurang kalsium.. tapi itule.. aku ni setiap kali lepas minum susu mesti nak muntah..   till now camtu.. malah makin teruk.. tu yg telan pil susu kambing tu.. tiap2 malam telan paling banyak 6 biji.. paling kurang pun 3 4 biji sekali amik..

aduh.. ckp pasal buah naga merah ni.. pepagi tadi aku bekfes ngan buah naga sebiji.. dan roti kosong ajer.. then telanlaa vitamin2 utk peknen nih.. then wat koje umah.. iron baju & kemas rumah.. then aku mandilaa..

masa mandi tu.. abih seme aku muntah balik.. abih ngan buah naga tu.. ngan vitamin tu.. teruknyaa.. macam mula2 peknen dulu.. lagi sakit masa tarik urat perut tu sebab baby dah besor .. usia kandungan dah 28+.. dalam kul 11am tadi aku baringle tak larat sangat.. aku pun kalu tidor siang selalunya paling lama pun tak sampai 1jam.. sedar tak sedar bila jaga dah kul 3pm..   badan lagile masuk angin.. then panaskan sup malam tadi makan ngan nasi.. aduh... makin meloya aku diwatnya.. mana nak kejor solat zohor dah..

then lepas aje solat asar aku juz membaringkan diri semula atas katil ni.. bila aku rasa tak bapa loya ni baru aku gagahi semula.. perut plak mengeras gila.. simptom BH datang la plak.. minta2laa lepas ni aku tak mabuk lagi.. tak larat dah...

aku pun sama darah rendah.....skrg ngandung 14week...(3 bulan 2minggu) semalam tetiba masa balik dr keja....ddk dlm keta..nasib suami ku yg bawa tetiba aku rasa ketat dada n berpeuh rasa nak pitam....nampak kuning dh dunia ni.....so aku releks...n tarik nafas dalam2....sampai umah terus aku  bancuh susu bagi manis n rehat n tido (tp x lena pun)....pagi ni bangun ada rasa pening2 lagi.........sejak ngandung ni rasa lemau dan x sihat jerr.....adeh.....tp aku muhasabah diri.....semoga anak yg ku kandung ini  akan jadi anak yg soleh....

safia posted on 20-3-2013 10:33 AM
aku pun sama darah rendah.....skrg ngandung 14week...(3 bulan 2minggu) semalam tetiba masa balik dr  ...

Macam-macam hal kan kalau kurang kalsium ni.

Jangankan orang mengandung orang yang tak mengandung pun akan ada masalah. Boleh kena osteoporosis kalau dah kurang sangat.

Saya pun kurang suka minum susu (rasa cam pelik) dari kecik. Dulu-dulu masa preggie anak 1 dgn 2, punya la paksa diri minum susu, rasa tercekik.

Tapi skang saya makan OSTEMATRIX je, kawan suggestkan.
Bentuk kapsul, alternatif pada susu. Ianya sumber KALSIUM, MAGNESIUM dgn Vit D. Malam sebelum tido pap 2-4 biji, esok bangun segar je.Cukup utk keperluan kalsium badan seharian. Tambah-tambah sekang tengah preggie lagi memang la perlukan sangat2.

Antara lain yang saya rasa bila dah makan OSTEMATRIX ni :-

1. Takde dah cramp kaki macam dulu2
2. Membuang pun lawas je. kalau tak ..
3. Segarkan badan. Rasa bertenaga je walaupun skang tgh sarat. Bangun duduk bangun duduk no hal
4. Senggugut, PMS ilang
5. Kalau menyusu ia banyakkan susu
6. Elok makan masa ngandung ni, since 1st trimester lagi sebb dia sangat2 membantu dalam perkembangan tulang anak.

7. Paling best, ia selamat utk baby, dan senang je nak makan. takde bau apa pun.

Saya share sikit infonya di sini.
http://myinfovitamin.com/124/awas-osteporosis-menyerang-ostematrix-dapat-bantu/

Macam-macam hal kan kalau kurang kalsium ni.

tq prenn....i dh beli pun OSTEMATRIX n vita-lea tu......tp lupa masa bila nak makan setahu i vita lea tu makan waktu t/hari kan....yg ostematrix makan malam....sy x berani ambil banyak sy ambil 1 biji jer...malam td baru start makan....pagi tadi mmg lawas......terkejut gak..selalunya sembelit......u jual shaklee vitamin kerrr...nak tanya ESP boleh minum x....utk apa ESP tu?

Try Jus Alkurma ajwa nie. sy dah amalkan dulu. x sampai sebulan minum. Tekanan darah naik stabil.

Baca kat sini : Jus alkurma Naikkan HB DARAH

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

12
Return to list New