CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ^^twinsangel^^

Bolehkah kesan kehamilan seawal 2minggu?

wah... sudah ada tnda2 ka...? ekekekek...
buleh jer... no prob...
idacayang Post at 23-11-2010 00:39

belum lagi..kilang sedang giat memproduksi lagi..kekekkee
kalo tak kuar lagi 2 tahun, booking adik ayeya plak..kekekkee

ida pon slalu jd mcm suri... tanda2 tu cam nk lekat jer... rupe2nye nk period je. huhuhu... frust..!!!

eni... 2 taun g ayeya ada adik ke? wakakakaka...

twin saya ada simptom2 preknen lps 2week period, pastu buat upt sdr, nampak dah 2line cumanya yg 1 line lg tu taklah terang benderang, tp nampaklah..

Reply 23# ardamia

oh maksudnya awak buat upt tu sblm due period la ek..hm..nampknya saya pun kena berusaha la..sbb skrg dah masuk 3 hr period..hehe...

twin saya ada simptom2 preknen lps 2week period, pastu buat upt sdr, nampak dah 2line cumanya yg 1 l ...
ardamia Post at 24-11-2010 05:52

ardamia...u wat test tuh maknanya 2mgu sebelom due date next peod kew?..:re:

Reply  ardamia

oh maksudnya awak buat upt tu sblm due period la ek..hm..nampknya saya pun kena b ...
azrita Post at 24-11-2010 08:20

yupp sblm due..masih fresh lg masa tu..hehe
sbb lps sminggu period dah rasa tak kena..angin + loya
mggu ke2 makin menjadi2 & terus buat upt..

Follow Us
klu mcm tuh kuat gakla HCG ardamia erkk..anak sulung ke nieh?...

ida pon slalu jd mcm suri... tanda2 tu cam nk lekat jer... rupe2nye nk period je. huhuhu... frust..! ...
idacayang Post at 23-11-2010 20:27

haa...baru2 ni dapat gak tanda2 tu...tapi membawa kepada tanda2 nak piyed.. siap muntah2/loya2 sekalik...ecehh

kena ade adek la.. ayeya tu pompuan.. kang kalo ai punya kua lagi 2 tahun nanti kire dapat awek tua la dia..
tu yg booking adik wakakaka

TT tanda kita mgandung pun dulu mcmtu..baik hati2 n wat urine test..kita dulu xtahu kita mgandung,ngatkan sakit perut nak period..kita siap main hula hoop,siap lompat2 lah..wat aktiviti lasak2..tp perut rasa kejang n sakit..ngat senggugut..tp wat urine test..lupanay mgandung..nasib xpape..cite kat doc,dia kata xpape..yelah takut gak orang kata kalo jatuh n wat aktkiviti lasak boleh gugur..tp dokor cakap xmesti jatuh kita akan gugur,psl kalo gugur tu tgok kekuatan rahim..ada yg jatuh tp rahim kuat.xda pape.

TT tanda kita mgandung pun dulu mcmtu..baik hati2 n wat urine test..kita dulu xtahu kita mgandung,ng ...
fire_place Post at 24-11-2010 18:01

itula FP...kite nieh skrg tgh dok bjaga2la.,..dari tersilap langkah kan...huhuhuhu,...FP dh bape owang anak dh?...

Reply 30# ^^twinsangel^^

hai suma..saya dah lama register forum CR ni..tapi jadik SR je..tak pnh comment apa2 pun...ni tetiba lak nak join bercerita..
saya pun dpt tau saya preggy masa tu..period saya tak mai lagi..supposely mai lagi seminggu..sajer cek2...tgk line -ve..pastu saya demam 5 hari smp masuk spital...doc cek gak urine..tp mmg -ve...pastu pas 5 ari tu...rasa penin2, loya2....try la buat upt..tup2 naik 2 line terang..pelik gak sbb masa kat spital line preggy tu tak naik langsung n doc assume mungkin saya penat bekerja...alih2 esoknya pas kuar spital...saja gatai try upt, naik lak 2 line....gabra pun ada..sbb anak 1st baru je 6 bulan..huuhuhuh

Reply  ^^twinsangel^^

hai suma..saya dah lama register forum CR ni..tapi jadik SR je..tak  ...
anakin_ena Post at 25-11-2010 14:10

yaka AE...tuh la pasal twins jga pemakanan skrg nieh...x harap pown...klu ada,adalaa kan...rezeki...klu xdak....pown x kesah....

yaka AE...tuh la pasal twins jga pemakanan skrg nieh...x harap pown...klu ada,adalaa kan...rez ...
^^twinsangel^^ Post at 25-11-2010 15:39

yg penting kita jaga je pemakanan kita buat sementara waktu  ni..kot2 la ada rezeki..apa salahnya..tp masa tau preggy 2nd ni mmg terkejut la..sbb cam tak rasa pepe pun..tp bila dah tau..suma segala bende sakit kuar..hehe..baby 1st pun semakin manja n dah mula hisap jari kaki dgn lahapnya..hehehe

Reply 30# ^^twinsangel^^

baru sorang..tu yg ptama lah..sebenarnya mmg rancang..suami ckp xda..betul xda..tp lupanya ada..suami tkut gak kita  marah..psl dia tkut kita xbsdia lg..tp xkisah pun.

Reply  ^^twinsangel^^

baru sorang..tu yg ptama lah..sebenarnya mmg rancang..suami ckp xda ...
fire_place Post at 25-11-2010 19:53

rezeki tu..hehehe

Reply 35# anakin_ena

mmg..aku pun aggap rezeki,n aku anggap tuhan bg aku pluang utk ubah sikap n perangai xsabar,tu dia bg aku hamil..dulu aku ni xpyabar n mudah marah..bila mgandung je aku blaja jd pyabar,dah bsalin anak mnangis mlalak2 aku xtahan sgt..aku lari aku baca ya-hakim..tarik nafas..skrg alhamdulillah,bjaya.suami nmpk perubahanya.

2la sama2 jaga k...ekekekkeke....wlpown twins nieh xtebntu lg ada ke x?...wallahualam...Tuhan punya kerja...

Reply 16# ^^twinsangel^^

u merancang sdiri ek?  aii mkn pil perancang..so peot tetap..bln apr 10 hr tu tk peot, aii ingt dh peknen..so tgu la awal bln mei nk test sdiri..negatif..ada 1 1/4 line..haha..cmne tuh? means 1 lines clear, tp lines satu lg tu, ada garis sikit jek..seminggu lps tu peot..tp darah tk byk..kecewa hati aii..

then hjg bln mei tu, ai pi lah berurut...lps tu tknk cek dh..tknk mengharap..tp hubby kata tryla cek, mna thu kali ni baikkkkkk punyaaaaaa baka..hahah (gatai hubby aii khen? ) then aii check hujung bln 6..alhamd..dh positif...dn skang dh msuk 6bln preggy..amin..moga semuanye selamat dan dipermudahkan..dn bila dicek2 balik...aii rs tgh bln june tu dh msuk 2minggu..tp sbb tknk kuciwa, aii tk cek pun..

hai sume....twins dh peod early monink td.......lega...leh arrr makan pe yg rsa was2 selama nieh kan....klu x, asyik dok tertanggok2 jeww xtau ok ke x?...blh ke x?..huhuhuhu...segalanya dh terungkaii....Alhamdulillah....pada yang lelain...cuba lagi k...

Reply 38# annorr_maira

wah...tahniah la..tula..kita jgn dok cek2 ni..biar jelah...kot2 ada rezeki la kan..la nie...tgh susah hati pasai doc kata perjalanan janin dlm perut tak mengikut waktunya..suppsely dah 12 minggu tp doc scan cam baru nak masuk 8 minggu...tp jantung dah ada..camana ek..risaunya