CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: UMMI_MAI

pengalaman ngandung umur 35++

Salam,
Jumpa jugak thread yg sy boleh join...hehe. Bukan apa, yang lain tu semua ibu muda segan jugak sy.
Ummi, insya'allah..selamat. Begitu jugak para ibu yg 35++ yg lain tu. Actually tak kira umur berapa pun ada risiko cuma kita ni nak kena xtra care lah. Cepat rasa penat.
Akak 1st baby - umur 26, 2nd baby - 29, 3rd baby (kembar) - 31. Ni skarang pregnant kali ke 4 - anak no 5. Umur akak skg ni 39thn..insya'allah baby due April 26.
Lapan tahun jarak dgn si kembar. Sy skrg tgh ambil Salindah. Masa ngandung kembar dulu pun ambil jugak. Alhamdulillah bersalin normal & paling senang berbanding dgn anak2 lain.
Kesihatan akak skrg ni pun alhamdulillah. Takde darah tinggi, diabetes cuma hemoglobin jek krg sket.

Reply 21# imalysra

TQ for the support.... hmmm memang betul lah.... cepat no rasa penantnye.... malam je dah flat langsung...

Reply 21# imalysra

samalah kita ima......aku pun tgh pregnant  anak no. 4 setelah 7 tahun jarak.....umur 39 due 16 April ni......masalah besar tu takdelah cuma bebaru ni aku dikejarkan ke spital sebab asma yg teruk...badan cepat rasa penat dan asik nak tido jer....
dah tak sabar rasanya tungu bb ni keluar..

zassssss, 16 April? Birthday anak sulung ima yg ke 14 ... Ye lah dah umur gini...tido tu lagi tempting wooo...

baby apa? kita girl.

Saya sekarang 32thn....pregnant anak yg ke 2...twin...

Memang x larat sangat...sana sini sakit....letih sesangat

umur 35 dah masuk hi risk pregnancy...tapi tak serius mana, cuma kena jaga sikit

pengambilan kalsium yg plg penting kena jaga, nanti efek kat tulang mak nye...banyak minum susu, ambil supplement kalsium
selain tu, kalau ada history, darah tinggi & kencing manais pun kena jaga...pendek kat kena lebih jaga, esp part makan

Follow Us
Ima sekarang dok pening2 kepala pikir apa benda lagi nak di beli. Barang2 twins dulu semua dah pass kat adik ipar and anak dia pun dah 4 orang.

Lepas 8 tahun, kena mula balik dari 'zero'...hehe

imalysra posted on 22-2-2011 10:01 AM
Ima sekarang dok pening2 kepala pikir apa benda lagi nak di beli. Barang2 twins dulu semua dah pass  ...

dok plan2 utk pregnant gak n...klau ima lps 8 tahun, sy yg last pregnant 2008 n klau pregnant mesti rasa cam first pregnant...sedang memujuk en somi n...tahun n dah 32...plan dpt tmbah sorang lgi tahun dpn pon jadi la

imalysra posted on 22-2-2011 10:01 AM
Ima sekarang dok pening2 kepala pikir apa benda lagi nak di beli. Barang2 twins dulu semua dah pass  ...

samalah kita Ima....tahun 2010 aku pregnant semula setelah 8 tahun dan waktu tu aku dah berumur 36 tahun........semua persiapan baby beli baru..mental pun kena kuat..yelah dah biasa malam tido lena tup2 nak kena berjaga malam semula......memula tau pregnant memang aku tak bersedia langsung...emosi bercampur baur...antara suka dan duka....

masa kandungan masuk 7 bulan aku masuk wad kerana disahkan doktor menghidap jangkitan paru2....akibatnya aku mengalami batuk yg tidak henti2....dan ini telah membuatkan asma aku menjadi semakin teruk...baby pun kurang bergerak...setiap 4 jam kena amik oksigen...hinggakan doktor terpaksa menyuntik ubat penguat jantung untuk baby.....stanby kot2 kalau apa2 terjadi pada aku baby dah kuat jantungnya jika dikeluarkan melalui pembedahan...

Alhamdulillah baby aku kuat sekuat mama dia...akhirnya dia selamat menjenguk dunia bulan april tahun lepas...kini dialah penghibur hati kami sekeluarga....menjadi kesayangan kami hingakan abang2 dan kakak dia balik sekolah jer mesti terkam dia dulu......

i pregnant anak kedua masa umur 37, mengandung macam biasa cuma kerap letih, kena jaga makan coz dr takut kena darah tinggi tapi alhamdulillah sepanjang pregnancy x ada complication pun. BP normal, sugar level okay. Cuma lepas deliver BP ada naik sikit. Maybe bab pregnancy x de masalah cuma bab nak jaga anak lepas deliver jer yg ada masalah hehehehe. dah tua nak jaga anak kecik mcm x larat jer

me sekarang 35tahun mengandung anak ke 3 da 38 minggu 4 hari memang letih... jalan sekejap da letih berdiri pun letih... 2 minggu selali kena buat bsp.... td check up doctor cakap baby semua ok berat dia pun 3.29kg...

Calla bersalin anak kedua umur 34
Masa pregnant pon dah letih
Tahun ni umur 35 baby dah 8 bulan tapi penat dia tak sama mcm beranak first time umur 32 dulu
Padehal 2 thn je beza rasa penat sgt this time
Baby mmglah suka nangis, bgn mlm etc
Kita pulak yg jadik tak sabar
Hubby dulu ckp nak 3 anak tapi rasanya cam tak larat lagi nak mengandung & jaga budak after 35 yrs old nnt
Skrg pon kesabaran dah menipis, kalau lagi  tua camne ler gaknye
Maybe stop kejap tunggu anak2x skrg besar sket before pregnant lagi
Tapi nnt masuk umur 40 pregnant mcm tua sgtlah pulakkan
Hmmmmm........

aku kawen lambat, so, beranak pun turut lambat.
umur 32 - dapat anak 1st
umur 34 - dapat anak 2nd (thn lepas ajer)

aku plan nak beranak anak terakhir (harap2 pompuan lah sebab nak beli baju2 gown ) pada umur 38thn.
biar anak no.2 nie, 4thn..
4thn tahun dah pandai basuh berak sendiri. takder la kena maknya basuh berak. harap2 tak minum susu dah.
jarak 2thn, memenatkan ooooii.. dua2 kena basuh berakkan/kencing..dua2 nak susu..

tahun depan, aku nak enjoy sket lah "kehidupan " aku. takyah bangun malam ke.. boleh pergi mana2 on ad hoc plan ke.. boleh travel guna airasia ke (malas nak bawak stroller)

Calla lily posted on 3-8-2012 11:25 PM
Calla bersalin anak kedua umur 34
Masa pregnant pon dah letih
Tahun ni umur 35 baby dah 8 bulan ta ...

umur 38 lah calla.

betul la mmg letih kan?

hana rasa, kalau nak balik umah (time bulan pose) rasa nak tdoooo ajekk..tapi, takleh tido sebab banyak urusan kena urus..

Hana posted on 9-8-2012 03:43 PM
umur 38 lah calla.

My gynae pon suruh beranak last umur 38
Tapi skrg pon serius tak fikir lagi psl anak no. 3
Kita samalah kan, umur sama, beranak anak no 1& 2 pon sama
Nnt2x lah fikir, biarlah enjoy dulu mcm ko ckp tu
Dah tiba umur 37 baru pikir lagi

Calla lily posted on 9-8-2012 04:47 PM
My gynae pon suruh beranak last umur 38
Tapi skrg pon serius tak fikir lagi psl anak no. 3
Kita  ...

jumla beranak umur 38. sama lagi.

Hana posted on 10-8-2012 08:27 AM
jumla beranak umur 38. sama lagi.

Nanti bila umur 37 ingatkan yer
Kita try plan sesama

no hal if kesihatan kita mengizinkan....me, unexpected...now age 40. alahamdulliah, no morning / evening sickness at all. anak yg last 4 1/2 yr but still menyusu, cuma tak pakai diapers je lagi. no kencing manis, no darah tinggi.penat tu adat le orang mengandung....semoga Allah permudahkan....amin...

Skrang saya umur 36 tgh pantang anak ke-3. Yg 1st darjah 2, 2nd 3thn. Bg niza benda yg paling mencabar masa dlm pantang la. Sbb bila dah lepas pantang anak2 niza x bgn mlm. Bila umur dah byk ni kita pun cepat stress. Alhamdulillah kali ni dpt girl, x byk ragam sgt.

wah!!! salute dkt akak akak yg ngandong above 35!

me yg early 30s nie pon rasa mcm leeeeetih sgt. letih tue adatla, tp kalinie lagik terasa sakit2 badan, lenguh pinggang, tulang rusuk, tumit aper sumer as compared masa preggy in my 20s.

cuma 1 thing i notice, preggy at 30s nie lebe calm, chill and xde la nak emosi x tentu pasal.....maturity and age factor i supposed.....