CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

[Tempatan] Makcik berniqab herdik gadis berzikir guna tasbih digital, dianggap mengada-ngada

"Makcik" tu mesti poyo maximus kan sebab arwah nenek iols yg meninggal 30 tahun dulu at 80+ sudah pakai counter besi ni yg cucu2 dia bila dapat hbs kami reset nya ... counter yg dia beli dari mekah wei pergi balik naik kapal.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

renko replied at 2-1-2024 11:17 AM
hasanah versi tasbih lak ke?

hasanah masuk sejid

Samerosie replied at 2-1-2024 12:40 PM
"Makcik" tu mesti poyo maximus kan sebab arwah nenek iols yg meninggal 30 tahun dulu at 80+ sudah pa ...

oh yes...dulu2 ada yg nie...

Maybe ade segelintir warga emas or golongan berusia ni belum dpt diterima penggunaan teknologi dlm amal ibadat. Aku pun dulu pernah baca quran guna hp kat masjid sbb masa tu dah batal wuduk. Pas tu ada sorg makcik ni tegur cakap lagi banyak pahala baca quran guna quran yg betul. Aku mengiyakan je tapi btau juga la makcik tu sbb ape aku baca quran guna hp je. Makcik tu pun berlalu pergi.

Ala aku naik bas guna kad pun kena perli acik bertudung.. aku tgh tap kad, tibe acik tu ckp eh xpayah berlagak laa ada kad.. eh pesal lak dia ni.. kad aku duit aku nak berlagak watpe.. saiko makcik ni.. org tua sekarang mental ke

midori888 replied at 2-1-2024 12:36 PM
kenapa nak bersangka buruk dgn org, kalu dia takde kacau cuols, biarkan jer lah...siapa kita nak j ...

sbb ibadah antara kita dgn tuhan tak perlu sampai org lain tahu. menunjuk2 dlm ibadah itu menimbulkan riya' dan riya' itu syirik kecil

Dalam hadis yang lain, Nabi saw pernah menjelaskan tentang makna riya’. Sabda Rasulullah saw yang diriwayatkan oleh Mahmud Bin Labid ;
إِنَّ أَخْوَفَ مَا أَخَافُ عَلَيْكُمْ الشِّرْكُ الْأَصْغَرُ قَالُوا وَمَا الشِّرْكُ الْأَصْغَرُ يَا رَسُولَ اللَّهِ قَالَ الرِّيَاءُ يَقُولُ اللَّهُ عَزَّ وَجَلَّ لَهُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ إِذَا جُزِيَ النَّاسُ بِأَعْمَالِهِمْ اذْهَبُوا إِلَى الَّذِينَ كُنْتُمْ تُرَاءُونَ فِي الدُّنْيَا فَانْظُرُوا هَلْ تَجِدُونَ عِنْدَهُمْ جَزَاءً
Maksudnya :”  Perkara yang paling aku takut terjadi pada kalian adalah Syirik yang kecil. Para Sahabat bertanya : apa itu syirik yang kcil wahai Rasulullah. Nabi saw berabda : Itulah Riya’. Allah swt akan befirman pada hari kiamat kelak : pergilah kepada orang yang kamu hendak tunjukkan amalan kamu kepadanya di dunia dan lihatlah adakah di sisi mereka itu ganjaran (dengan sebab amalam kamu).”
Riwayat Ahmad ( 23630) di dalam Musnadnya

Follow Us
Samerosie replied at 2-1-2024 12:40 PM
"Makcik" tu mesti poyo maximus kan sebab arwah nenek iols yg meninggal 30 tahun dulu at 80+ sudah pa ...

Counter ni FA airasia pun guna masa nak kira pax dlm flight

kitaserupaaa replied at 2-1-2024 12:54 PM
Maybe ade segelintir warga emas or golongan berusia ni belum dpt diterima penggunaan teknologi dlm a ...

dlu dorang guna tasbih bijik tu. tu pun takde kehulu kehilir org tua2 heret tasbih duk kira dpn org

AznieBunnie replied at 2-1-2024 10:35 AM
soalan serius : kalau zikir terlebih atau terkurang tak ke menjadi pahala nya?

Aku pun tertanya2 jgk..byk doa2 pun kena ulang baca2 ikut 7 kali, 11 kali, 41 kali etc...kalau lebi h or kurang mmg tk menjadi ke mcm mn?

Kalau dah buat ikut yg disarankn, still tk menjadi, knp begiti ye?

kalau kte xleh buat kebaikan,jgn halang org lain buat bnda baik..mybe jgk acik tu nk jgk tasbih tu..tp cara pcakapan xkena ...dia bawak bnda tu ke hulu hilir tu ats niat dia...dia dgn Allah..dia buat utk diri dia sndri..xgnggu org pun..

Mengada2????? Ehh lantak laa nak berzikir dgn ruas jari ke tasbih kayu koka ke, tasbih digital ke

Mcm laaa mintak sedekah kat kau pun utk beli tasbih... menyebok holier than thou

IzzahF replied at 2-1-2024 12:55 PM
sbb ibadah antara kita dgn tuhan tak perlu sampai org lain tahu. menunjuk2 dlm ibadah itu menimbul ...

terpulang kepada nawaitu masing2...some ppl ada target tetiap hari...meols tgk ada org baca quran dlm train, meols tak rasa dia nak menunjuk, tetapi maybe dia ada target nak baca quran sekian2 pada satu hari, kat umah tak sempat, masa dlm train dari duduk takde buat apa, dia guna masa tu utk capai target dia...kita pun tak kenal dia utk kita kata dia menunjuk2...the positive thing is bila org tgk dia baca quran dlm train, yg lain pun maybe akan ikut sama...zass pahala utk dia, insyaAllah...

midori888 replied at 2-1-2024 01:08 PM
terpulang kepada nawaitu masing2...some ppl ada target tetiap hari...meols tgk ada org baca quran  ...

setuju..kdg sehari2 penuh kerja nk buat..dgn cara mcm tu je dia sempat curi masa nk buat..so ok la..atas masing2..

Konpiden nya makcik puaka tuduh org tu pertama kali berzikir n lalai masa muda

kaoru44 replied at 2-1-2024 01:10 PM
setuju..kdg sehari2 penuh kerja nk buat..dgn cara mcm tu je dia sempat curi masa nk buat..so ok la ...

kan...kita masing2 ada urusan sendiri, we try mana sempat selit2 skit...jadilah...dari takde langsung...

Tak faham kenapa nak menyebok hal orang...sakit no mate die

Edited by seripahzeripah at 2-1-2024 01:25 PM
IzzahF replied at 2-1-2024 12:55 PM
sbb ibadah antara kita dgn tuhan tak perlu sampai org lain tahu. menunjuk2 dlm ibadah itu menimbul ...

Nmpk sgt pompuan ni meriak..kau nk cerita tak payah la nak state kau ada 345678 tasbih...short story je la..xpyh nk melebih2..n i rasa ini hnya la cerita rekaan semata...know budak2 tt ni bnyk yg delulu n suka naw reka cerita demi secebis fyp..done hati hitam boleh tutup dgn jubah..

nanti ujung2 jual tasbih

kitaserupaaa replied at 2-1-2024 12:54 PM
Maybe ade segelintir warga emas or golongan berusia ni belum dpt diterima penggunaan teknologi dlm a ...

ni pun aku pernah kena...aku baca Quran dr fon jer...sebok je makcik tu...nk marah2 aku...
guna fon lg senang sbb bila free blh baca anytime kt mana2 jer...xde la gigih nk usung Quran ke hulu ke hilir...
kalau masuk masjid mesti je x kena dgn makcik2 tua...lps isyak aku baca surah Al Mulk...lgpun aku tgh menghafal...
pastu sorang makcik ni nk sound2 aku...dia ckp x blh baca Al Mulk skrg...baca time nk tido...aku ckp la dlm hati pehal makcik ni...
hbs tu yg kt tv pagi2 ada je diorg tayang Surah Al Mulk...

Alahai, cerita mcm ni pun ko nak kongsi kpd ramai di socmed.  Ko nak beritau ape ke benda sebenarnya, bahawa ada mackcik yg sebuk dgn gitial tasbih yg ko miliki ke atau kau nak cerita kat orang bahawa ko lah yg terpaling rajin berzikir, satu tasbih satu tasbih digitalnya. Secara halusnya, itu riak namanya dik.  Tak yah ceritalah....

Lain kali buat satu notebokk kecil, tulis tarikh d catat, hari ini SubhanaAlah berapa X, Alhamdulillah berapa X, Lailaa ha illalallah berapa X, Astagfirullah berapa X. Kemudian pd akhir minggu atau akhir bulan buat jumlah ke semua zikrullah trs.  Jumlahnya tentu beribu2 kali dn kemudian boleh cakap sediri, betapa banyaknya zikir yg sudah diratib.