CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Anak sulung kahwin si bongsu pasangan paling ideal.Anda setuju?

sedang dalam situasi melihat karakter bongsu nak menerima hakikat menjadi kakak sulung. keje merungut je bila adik suami datang rumah ziarah. tak selesa bila adik datang rumah n perlukan tempat tidur utk bermalam sehari, even any occasional day pon kalau boleh tak nak menerima tetamu datang.

Agreed!

I anak sulung dari 5 beradik. Memang dulu2 i dominan among my siblings. Semua la nak harap i settle problem itu ini.

But bila dah kawen dengan my husband (more than 10 years married), anak bongsu dari 2 beradik, he is more dominan than me. Sebab i malas nak fikir apa2 dah. Bagi je laki i fikir semua masalah.

aku anak sulung dr parents yg both anak sulung.
my partner anak bongsu. mmg prangai keras ketegaq tu sama.
yg lain tu tolerance level n rs responsibility.
rs nk jaga tu extra klo kt anak sulung rsnya
hahahah

dua_chzy replied at 10-7-2024 09:39 AM
Aiol anak sulung nikoh anak sulung. Ok la. Managable. Tak boleh bayangkan kalau nikoh jantan anak  ...

samalah kita..2-2 sulong...memang sekepala, minat sama and toleransi sangat tinggi...cumanya kena kait dgn karakter masing2 juga..i olls sulong yg strict, husband i olls sulong yg santai2...tp even santai tetapla firm dan sepemikiran dgn i olls....

tak betul ler.

kesesuain tak ditentukan oleh kedudukan anak.. sebab kriteria anak sulung atau bongsu boleh ada pada mana-mana anak, dan anak sulung tak semestinya ada perangai yang dinyatakan.

Yang keduanya, kesesuaian ini ditentukan sejauh mana kedua-dua boleh accept kekurangan dan kelemahan masing-masing. ..spt contoh perangai suami yang hina isteri dia bengap bodoh dimedia sosial, yang itu tunjuk tak boleh terimalah tu.. tak ditentukan oleh kedudukan turutan lahir siapa dulu siapa akhir ..

yang ketiganya, manusia siapa pun ada kemampuan untuk belajar, oleh sebab menjalani hubungan laki-bini ini jarang sempurna, maka sepatutnya mereka boleh belajar untuk improve hubungan tersebut... klu malah kutuk2 bini atau kutuk2 suami di media sosial, ini bukan suatu pembelajaran tetapi menambah buruk hubungan.. byebyelah klu mcm tu mentalitinya

fattymah replied at 10-7-2024 09:45 AM
Kena guna konsep tanah air api dengan angin gak kut..

ini aku setuju sbb aku memang unsur api, tapi org rumah aku unsur tanah k air, masa kitaorg mula kawen dulu siap akak aku no3 cakap sabarlah dengan perangai panas baran aku kt org rumah aku, pastu adik aku yg bongsu siap cakap org rumah aku x patut kawen dgn aku, tpi kitaorg ok jer dia pun cakap aku xada panas baran pun cuma bila aku dgn siblings jadi panas

Follow Us
Adik aku bongsu sama bongsu
Kadang dedua degil, xnak kalah
Kelakar plak nengok tp dah 25 tahun dah kawin
Aku yg 2nd last ni dpt ank sulung
Ok la, jarang gaduh kalau masing2 dah tau tanggungjwb

Samsol yusuf dgn exwife puteri Sarah pun anak sulung masing2

X de maknanya sb sulung ke ...tgh ke..bongsu ke...

Edited by ninja boy at 10-7-2024 04:27 PM

Anak bongsu byk drama, xde toleransi, semua dah tersedia, x perlu bersusah payah, aman2 waris rumah pusaka bila parent mati sbb si sulong/tgh sudah kawen beli rumah sendiri

A-Are replied at 10-7-2024 05:43 AM
samalah kita..2-2 sulong...memang sekepala, minat sama and toleransi sangat tinggi...cumanya kena  ...

Weols pun camtu. Aiols yang dominan tapi aiols purak2 tak dominan bila dah lama menikoh supaya hada power balance siked.

Atas perangai masing2 lah kot..kawen sulong sama sulong pun boleh bahagia..gituww

Anak bongsu memang sial lagi celaka. Sekian.

Sulung + sulung okay je.. same wavelength..

Tak bertekak pun.. ok je kitorang borak2 with each other.. we're even travel partners.. hiking partners.. we're even colleagues at work!!! We're rommate.... ape lagi

But we dont share same hobby.. dia suka kereta, membaca & gardening.. i suka beauty and dancing..

Yang same interest, jalan2 cari makan2, travelling..

Walau aku ni jenis keras, tp aku hati lembut hati tisu sikit...  tp laki aku lagi firm walau dia soft spoken..  

Aku hormat dia, sbb cara dia control aku always dgn common sense and strong reasoning

Tak pernah gaduh sepanjang 6 tahun perkahwinan...

Edited by green~tea at 11-7-2024 01:44 PM

Ex aku dulu plak anak bongsu... anak mak....

Langsung tak sesuai.. tak borak 2 minggu pun biasa.. most of the time PJJ je, bila jumpa, perang dingin

Mmg le kitorang tak gaduh.. sbb aku tahan mulut, ikut nasihat mak aku.... tp dgn ex aku ni, we boycott each other.. bertahun2

A-Are replied at 10-7-2024 08:38 AM
i olls xsetuju....i olls sulong kahwin anak sulong juga...alhamdulillah serasi berdansa...bukan je k ...

True.. aku pun tak suka jantan lembik.. bukan lembik as in character..

Tp hati tu lembik... kita push dia gila2 supaya naik career ladder.. be a leader... kita push dia business sampai sanggup offer nak sponsor modal..

Tak jalan... byk sangat wait and see nak evaluate risk..

Bagi aku... some opportunities kena cepat...
If you can't wing it, you'll miss it..

mekfazura replied at 10-7-2024 09:05 AM
biasa dah jadi abang dalam keluarga sendiri ...tiba2 kawen bongsu kita pula terasa jadi adik pada se ...

Suami aku suka bila kena jd adik masuk fmly aku
Bila blik kg aku dia mmg rest btol sbb aku pon tak de bz mana sbb anak bongsu. Anak sedara aku pon dh sebaya aku so aku ni dh mcm anak abg sulong aku haha
Tpi bila balik belah dia aku jd kak long hahaha
Mamposss tak reti hahahaha sbb kalau raya ke apa ke aku ni tlg pasang sarung kusyen je la plg terok pon
Ttba mcm kena jd org no 2 kt dapo mak dia
Tekujat sis hahahaha

Kedudukan turutan dalam keluarga akan mendorong behaviour dalam situasi sesuai tapi buka karektor. Anak sulung terpaksa behave macam anak sulung bila berada dalam keluarga sendiri. Bila di luar dia akan bawa keluar warna sebenar la. Anak bongsu pun sama.

Yep aku anak sulung kawen dengan anak bongsu,
Bila gaduh, mmg aku jenis cepat nk marah
Dia pulak jenis bertenang, okla gaduh pon x lama..lepas tu dah ok
orang kata cepat sejuk..
.
Tapi pendapat aku anak sulong anak bongsu, anak no.3 ka
Kalau tak serasi, tak sefahaman pon susah jugak
Jenis semua nak ikut kepala dia kan
Kena bertolak ansurlah dalam rumah tangga...tak gituuuuuu